Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

Mejsy

Kdysi mi tento film připadal jako velká legrace, ale dnes po letech je to asi průměrná komedie, i když přece jen lepší průměr. Nápad s velkým mozkem je báječný. ()

hwnd

Když mi bylo 10, tak bych tomu určitě dal plnej počet. Jenže přešlo pár desetiletí a já jsem viděl hodně průměrný film, kde jsem se skoro ani nezasmál. Takže průměr. Ach jo. ()

worm14

Dnes už klasická francouzská komedie plná falešných hasičů a policistů. Nejlepší scény jsou ale až ve finále, před tím je to moc natahované. Zvlášt začátek je už dneska dost trapný, pak to ale stojí za vidění. ()

George.Camel

Výborná komedie s výbornými herci. Vždycky mě dostane scéna na nafukovácích lehátkách a podepřená hlava velkého šéfa. Na to prostě nelze zapomenout. ()

waltosin

Belmondo září jak sluníčko když slyší slovo peníze a když je jich ve vlaku spoustu tak tam nesmí chybět a i z toho vznikají takové komedie (Belmondovky) na které se rád podívám a i skvěle pobavím :) 70% ()

lobo87

Nie som príliš veľkým znalcom Belmondovej tvorby, ale verím, že sú v nej oveľa lepšie kúsky, ako je Veľký šéf. Ten na mňa pôsobil až príliš chaoticky, akoby sa tvorcovia až príliš snažili, aby ten film vyznel bláznivo. Belmondo je vo forme a vyžíva sa vo svojich kaskadérskych kúskoch, to je veľké plus tohto filmu, z ktorého mi tak či tak najviac utkvela v pamäti scéna s charizmatickým antré Silvie Monti. Tá bola dokonalá... 65% ()

Stanmi

Nemůžu si pomoci, ale pro mne osobně je Velký šéf naprosto nestárnoucí klasikou, protože ačkoli už jsem film viděl minimálně desetkrát (i když to bude asi víckrát), pořád mne baví jako, když jsem jej viděl poprvé. Ale ono se tomu člověk ani nemůže divit, když za scénářem a režií stojí jeden z nejlepších komediálních režisérů Gérard Oury a hlavní role ztvárnily Jean-Paul Belmondo, André Bourvil, David Niven a Eli Wallach, což jistě uznáte, že je to naprosto lahůdkové obsazení. Samotný příběh se točí kolem převozu peněz z Paříže do Bruselu, na které má zálusk jak obávaný mistr zločinu přezdívaný Velký šéf (Niven), tak sicilský mafián (Wallach) a také dvojice pařížských zlodějíčků (Belmondo a Bourvil), což otevírá prostor pro nepřeberné mnoštví gagů, honiček a také skvělých hereckých výkonů (nejen) zmiňované čtveřice. K tomu je třeba připočíst také skvělou úvodní melodii a zajímavou animovanou sekvenci. Co snad lze aspoň trochu kritizovat je poměrně dlouhá délka filmu (na komedii), ale i to musím filmu odpustit, protože díky tomu aspoň můžu pobýt s těmi sympatickými darebáky o něco déle. ()

Mikecat

Perfektna francuzska komedia so zlodejickom Belmondom ako sa mu vsetko podari, pokazi, atd,atd, vyborny zaporak Eli Wallach a sexi italku Silviu Monti a osviezzujucu scenu v bikinach a opatkoch pod sprchou uplne vystihla kleopatra"..... a nejvíc jsem milovala scénu, jak se krásná Italka elegantně spouští po laně z balkónu v černých plavkách a klobouku, přes rameno tranďák, z kterého se line tklivá píseň (Cento Giorni zpívá Caterina Caselli), a zatímco se na vysokých podpatcích přesune pod sprchu, chlapum v bazénu padaj brady a .... tak tomu řikám antré...... teď ještě mít to lano a ten tranzistór...... :-))" ()

Gig

Belmondo, Bourvil, Niven s hlavou křup, Eli Wallach (Calvera). Co dodat. Snad jen jedna z nej filmů režiséra Ouryho. ()

Riker

Čekal jsem komedii a dočkal jsem se komedie bohužel nepovedené. Z námětu se dalo určitě vytěžit daleko víc. Sem tam jsem se opravdu zasmál, ale na 110 minut dlouhý film to bylo málo. V porovnání například s Belmondovým Zvířetem je Velký šéf doslova NUDA. ()

Sintiroma

Bourvil a Belmondo dle mého lepší a zábavnější duo než Bourvil a Funés ve Velkém Flámu.Netypicky zábavné přesto velmi zábavné ()