Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

Pierre

Gerárd Oury dělal francouzskému komediálnímu žánru přestiž.. Natáčel chytré veselohry, které se navíc mohly pyšnit poměrně vysokými rozpočty a bylo to na nich vidět. To se týká i Velkého šéfa, kde si v první půli dokonce hezky prohlédneme Paříž. K tomu se vlastně jedná o takové spojení Francie, Ameriky a Anglie. V popředí máme čtyři herce, přičemž dva z nich pochází ze země galského kohouta, třetí z Britského králoství a čtvrtý ze spojených států Amerických. I celý film vlastně působí jako kombinace typické francouzské komedie a nějaké britsko/americké crazy podívané a la Růžový panter. A mě to takhle dost bavilo. Dobrý pestrý mix, u kterého ta bláznivost byla dost chytlavá. U scének typu domlouvání loupeže v bazénku v nafukovacích plavidlech jsem se prostě dostal do správné nálady. A když Velký šéf Niven promítl svým kumpánům animované instruktážní video k loupěži, začal jsem doslova slintat a po celý zbytek filmu to nepřestalo. Niven jakožto Velký šéf si to po celou dobu ve VELKÉM dává a své dva silné francouzské spoluhráče i překonává. Je to jízda. I díky němu ale i závanu končících šedesátek, skvělé titulní písničce a filmovému uvolnění jsem se nakonec rozhodl až pro plnou palbu hvězd. JAK UVIDÍTE, JE TU OPRAVDU VELKÝ ŠÉF. ()

fragre

Pro mne tento film nezestárnul. Už jen ty vynikající titulky, podkreslené skladbou The Brain od zapomenuté skupiny The American Breed, jsou pro mne esencí lehkosti, barevnosti a hravosti "zlatých šedesátých". ()

blackrain

Belmondo s Bourvilem vytvořili perfektní komediální dvojici. Jeden byl frajírek a druhý takový ňouma. Moc hezky se oba dva doplňovali. Eli Wallach taky neměl chybu. Na tenhle film se kdykoliv podívám znovu. Moc příjemná oddechovka. ()

K.I.N.G.

Zlý film vypadá jinak, ale pro mě první půle za jednu, druhá za tři, tak to zprůměruju, ikdyž to nikdy tak nedělám. Cítil jsem, že je to dobré, ale pro mě to nějak nenadchlo. Tak slibuju, že až mě příště napadle pustit si nějakou Belmondovku, dám si místo toho pár facek, abych to nekazil příznivcům. ()

rt12

Tahle sestava přece nemůže zklamat. Ten ,,nepatrný" rozdíl mezi akcí ve vlaku kreslenou a skutečností mně vždy rozchechtá. ()

topi

Typicky bláznivá francouzská komedie v režii Gérarda Oury. Jejich způsob humoru je jedinečný a nenapodobitelný. Takové gagy, honičky v autech, šílené dialogy, loupeže a absurdní scény umí jen Frantíci. Navíc Belmondo je kultař a sympaťák a s Bourvilem tvoří fakt srandovní dvojku. Soundtrack mého velkého oblíbence Georgese Delerue jede na plný pecky a píseň The brain se stala jednoznačným hitem. Nelze nezmínit opět geniální tehdejší český dabing, tolik postav a každý hlas výborný český herec nebo herečka. A Jan Tříska byl asi opravdu nejlepší představitel Belmonda. ()

L_O_U_S

Slabší kousek, který trpí nedostatkem bránici trhajících scén a místy nudí. "Já mám výbornej čuch." (391.) ()

Skip

Skvělé spojení Belmonda s Bourvilem v rolích malých velkých zlodějíčků. Výborně jsem se bavil. ()

higuain

To jsem byl já! Jedna z mých oblíbených francouzských komedií s vynikajícím obsazením v podobě Belmonda, Bourvila, Nivena a Wallacha a jedné top scény s krásnou Silvií Monti. ()

major.warren

Velký šéf je skvělá komedie, jež výtečně mísí francouzský a britský humor. Krom scénáře vše stojí na hereckém koncertu Jeana-Paula Belmonda, tak na výkonu jeho rovnocenného parťáka Bourvila, a na druhé straně geniálního padoucha Eli Wallacha. Velký šéf je klasická krimikomedie, kterých Belmondo natočil spoustu, avšak stylově je prostě jedinečná. Nu... příběh je to komicky absurdní, což ve finále vede snad až k upuštění slzy, ale celý film jednoduše baví. Od vynikající scény s vyloupením vlaku je sice příběh do značné míry utápěn v absurdních situacích, nicméně pointa je překrásná! A nezapomínejme... Velký šéf je jen jeden. U mě krásné čtyři hvězdičky. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach vo francúzskom hlavnom meste Paríž a v anglickom Londýne. (dyfur) ()

Martin741

Reziser Gerard Oury /Smolar, Velky Flam/ natocil dost sympaticku komediu s Jean Paulom Belmondom /Singe en Hiver, 100 000 dollars au soleil/, ktora je vsak europskemu divakovi podstatne blizsia nez povedzme americke komedie. 89 % ()

cariada

Další slušná komedie s Belmondem a Bourvilem. Nejvíc asi leží v paměti scéna jak se jedn prokopává s vězení a druhý nad ním zase prokopává do vězení pro něj. a dále padající hlava Velkého šéfa. U mě je to průměr. ()

Aelita

Spíše než komedie je to prostoduchý film s pár zdařilými gagy. Chtěla bych si zapamatovat nápis na městském vězení "Volnost, rovnost, bratrství", animovaný plán vyloupení vlaku a hlavně sochu svobody, plnou symbolů svobody, které se dostaly na svobodu. ()

BarryLyndon

Belmondo, Bourvil, Eli Walach, David Niven. Ve své době menší Avengers nebo Dannyho parťáci a všichni přesně tak dobří ve svých polohách jako jejich pověst. Heist který mne nenudí je zábavný heist, nemám rád ten žánr, ale tohle byla pecka 8/10 ()

tomtomtoma

Zábavná komedie o lupičích a o střetu tří skupin, které láká jeden a ten samý lup. Arthur Lespinasse (vynikající Jean-Paul Belmondo) a Anatole (bojácný Bourvil) mají skvělý plán k získání opravdu velkého balíku peněz. Provedení je bezchybné,i když i za pomoci náhod, ale pak nastoupí na scénu Velký šéf, plukovník Carol Matthews (dobrý David Niven) se svojí bandou falešných hasičů a později ještě mafián Fankie Scannapieco (krásně krutý Eli Wallach) se svojí bandou falešných policistů. A nastává neuvěřitelná honička, kdy se mění honící i honění. Do toho ještě sestra mafiána Sofia (půvabná Sivia Monti) a není nouze o velkou zábavu plnou neuvěřitelných a sportovních výkonů a touhou po penězích. A s krásným ohňostrojem a překvapivou skrýší. Nádherně honicí komedie, kde jde o pořádný balík peněz. Nenáročná, ale krásně oddychová zábava, kde lupiči zase nic nezískají, až na svobodu. ()

C0r0ner

Ze začátku vtipné a svižné, s postupem času méně vtipné a méně svižné, a kdyby film skončil o nějakých dvacet/třicet minut dříve, vůbec nic by se nestalo. Dohromady tedy nic moc a to místní hodnocení příliš nechápu. 50% ()