Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

Anianna

Ten film znám snad nazpaměť a vždy se na něj znovu dívám. Nejsem blázen, to ten film je  bláznivě božský. Humorem, triky i hudbou mi připomíná macourkovštiny ze šedesátek a sedmdesátek. Dnes už se takové filmy netočí. Škoda. ()

LuNaj

Mám rád starší francouzské komedie. Belmondovky mají i jemnou akční příchuť, což mi vůbec nevadí. Ba právě naopak. ()

Kubi21

Povedená ztřeštěná komedie, které dominuje skvělé herecké obsazení. I po těch letech je to zábavné a vtipné. ()

Guran

Niven, Belmondo, Bourvil, Wallach. Tato herecká sestava v hlavních rolích už dopředu nabízí skvělou podívanou a velký filmový úspěch. Film je už dost starý, ale srandovní je pořád. Francouzi mají cit pro komedie, mají to prostě v krvi. Tohle je pořádná sranda, ale stejně si myslím, že nejlepší francouzská komedie ke "Drž hubu". Můj názor. ()

TonyStark

Stará francouzská klasika s výbornými herci. Tohle už z podstaty nemůže být špatné. Má to slabé chvilky,ale celkový dobrý dojem je s přehledem přebije. ()

knihovna

Původně jsem dal filmu 4*, ale po včerejším shlédnutí dávám 5*. Nostalgie? Docela určitě, ale hlaně tenhle film je tak krásně pohodový, že člověku přidá pár dnů života. Jinak děkuji Kleopatře, že konečně vím, kdo zpívá tu písničku při scéně s příchodem krásné sestry k bazénu. Ta se opravdu povedla ( scéna i představitelka sestry samotřejmě). ()

johnny01

Zápletka s vlakem je originální a povedená a některé zábavné situace rovněž, ale většina filmu je místy nezajímavá až nudná. ()

MirkaP

Klasická klasika s Belmondem, Bourvilem a Nivenem s padající hlavou. Celá linka s Wallachovým mafiánem generuje asi nejlepší gagy, a navíc ta jeho sestra slaňující se k bazénu... Dabing z r. 1973 s Třískou. Má to sice hluchá místa, ale v zásadě je to pořád dobrá zábava. 7/10 ()

PlayEasy

Tak k téhle klasice jsme se dostali o letošních Vánocích DÍKY ČT2, včera 20:00 :-)) J.-P. je ve své roli opět skvělý a věříme, že si všechny kaskadérské kousky dělal úplně sám. Nicméně nejvíce asi pobavil taktéž osvědčený fr. komik Bourvil. Ale zde už jde vidět i vliv UK (David Niven - v roli džentlmanského a geniálního "Velkého šéfa" s hlavou nakloněnou vždy na jednu stranu je opravdu obdivuhodný! :) a USA (viz. závěr + americký herec Eli Wallach). Celý film utíkal svižně a my se výborně bavili - nejlepší scény: tak samozřejmě samotná vlaková loupež, svůdná a půvabná italka v plavkách a spoustu dalších... Nicméně my nesnášíme, když se především u starších filmů štáb předvádí, jakou má vymakanou technologií apod. - tak třeba úvodní titulky byly hrozné a ty rachejtličky na zřícenině si také mohli Frantíci odpustit :D 75% ()

subic

Jako kdo je větší fanda Belmonda jak já? Ale tohle není jen o něm, tady je taky Bourvil, ten mi nevadí, ale taky Niven, který mi nikdy moc neseděl a jako další padouch Wallach. Všichni chtějí těch 14 pytlů peněz s 50 mil. dolarů z fondů NATO. Následuje honička za kufrem na střeše Merglu v rozpůleném Citroenu DS, aby se pak zjistilo, že prachy jsou ulité v soše svobody, která se má nalodit a odplout do Ameriky a taky tam dopluje společně v "velkým šéfem" Nivenem, Burvilem i Belmondem. Zajímavé je, že film je vysílám na obrazovkách ČT ještě v původním dabingu s Třískou. 70% ()

Stejšn

Ztřeštěná jízda plná zvratů a podfuků. Nejlepší je ksicht Davida Nivena, když vleze do prázdného vagónu. ()

ostravak30

Přes můj názor, že Velký šéf je podle mě vynikající komedie, mě překvapilo, když jsem se dočetl, že je tento film nejúspěšnější film celé Belmondovy kariéry. Přeci jen měl za sebou skvělé kousky, ale co už, něco muselo být nej. A proč ne zrovna Velký šéf, kde se to vtipy jen hemží. Belmondo zde exceluje společně s Bourvilem, přičemž už jen pohled na tuto nesourodou dvojici stál za to. Dalším kolegou do party byl David Niven, jež už si zahrál zloděje v sérii Růžového pantera. Velký šéf je vlastně komediální alternací k filmu První velká vlaková loupež. Belmondo v něm opět dokázal, že může lítat jako hadr na holi, ale přitom všem mu stejně dívky budou padat k nohám a on netratí glanc. Ale zpět na začátek. Je zajímavé, že ze Belmondových filmů se na druhém místě umístil snímek Eso es. Kde asi jsou filmy jako Veselé Velikonoce, Policajt nebo Rošťák, Borsalino či prakticky geniální Zvíře. ()

Pete

Velká vlaková loupež pojatá jako taškařice ve stylu Austina Powerse, fakt. Je to trochu taková francouzská variace starého Casina Royale, mimochodem také s Nivenem, kterého moc nemusím. A Bourvila taky ne. Chvílemi je to i vtipné, ty šílené šedesátky jsou prostě podmanivé, ale celkově se to na dnešní dobu dost vleče. ()