Reklama

Reklama

Modrý tygr

  • Slovensko Modrý tiger (více)
Trailer
Rodinný / Komedie
Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi Johanka a Matyáš žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla. Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr. Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (112)

ajuska 

všechny recenze uživatele

Začnu tím pozitivním - animované pasáže s tygrem a ožívající dětské kreslené představy jsou skvělé, mají nápad i zajímavé provedení. Trochu slabší už je to ale s dějem. Film se rozjíždí pomalu a i přes zdánlivě velký problém, který musí hlavní postavy řešit, se tam vlastně nic moc neděje. Kromě toho mi vadily některé postavy. Chápu, že v dětském snímku musí být jasný záporák, ale zdejší starosta je hrozná karikatura. Naopak se mi líbilo nečekané vykreslení města, v němž se příběh odehrával - na dětský film netradičně ošklivé, ale působivé. Suma sumárum solidní tři hvězdy, není to ostuda, ale ani žádný zázrak české kinematografie. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,A BOTANICKOU ZAHRADU NAHRADÍ ZÁBAVNÍ KOMPLEX....“ /// Ho, ho, hó,, řeknou si děti (dvě) a předvedou (aspoň jsem to očekával), kolik že to sežrali ftipný kaše. Nakonec to (bohužel) předvede spíš ten tygr a na děcka zbejvá jen kapka tý zvířecí (a jiný) animovaný fantasie, která snad ani ve 3dé nemusí vypadat debilně. Hodnocení? Těžko mluvit za 8mi – 10ti letý děti (mýho 13ti letýho to nebavilo). Za sebe říkám – hezká animace, hodně špatnej záporák (tu školnici jsem nepochopil) a mám obavu, aby za tou animací nebylo schovaný všechno špatný (jako pomalý tempo, nicotnej příběh? Tě ty malý děcka umlátěj!). Nebo vy si myslíte, že jim obrázky a ekologický poselství budou stačit? 2a½! a podvědomě přemejšlím vo tý třetí…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt nevěřím, že se může stát sen skutečností. 2.) Jsem Bílej tygr a na ty modrý nevěřím. 3.) Vzruší mě Bára Hrzánová ve spoďárech. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Přijde Pepíček ze školy domů a dává rodičům podepsat žákovskou knížku, ve který je od učitele vzkaz „Váš syn ve škole neustále vyrušuje a znemožňuje tak mou výuku. Žádám o co nejdůraznější potrestání.“ Maminka s tatínkem se na sebe kouknou a řeknou „Nedá se nic dělat, Pepíčku, musíme tě opravdu tvrdě potrestat. Jdi do obýváku a dvakrát za sebou si pusť pohádku Modrý tygr.“ Pepíček začne brečet a prosit „Mami, tati já už se polepším, slibuju, zabavte mě iphone, ipod, tablet, kupony na McDonalda, zbijte mě, ale prosím Modrý tygra néé, já už budu hodnej, přísáhám.“ ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Ambiciózní rodinný film, který si svého diváka nenašel. I tak by šlo glosovat na téma filmu, kterému předcházela oceněná dětská knížka z produkce Baobabu. Výtvarná stránka je půvabná a hravá, rodičovské role Hartla a Hrzánové dávají vzpomenout klasice z let filmového studia Gottwaldov, výborně jsou vybrané neokoukané exteriéry (rozpadlé žižkovské lázně mají své kouzlo). Problém nicméně tkví v koprodukci, dabingu a práci s dětským hercem. Bohužel. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Je fajn vidět, že jsme ještě (byť s mezinárodní spoluprácí) schopní natočit film, na který se bez větší úhony mohou podívat malí i velcí. Jenže pozor - to, že jsme schopní, neznamená, že se nám to v případě Modrého tygra tak úplně podařilo. Sledovat ho sice lze, především díky senzačně hravé technické stránce a vynikajícím dětským hercům (a to myslím smrtelně vážně), ale nebýt dost zmateného scénáře, který z hravé fantazie postupem času udělá nezáživný zmatek, bylo by to ještě lepší. Když si představím, co by s takovým modrým tygrem proměňujícím celé město v džungli udělali pánové Macourek s Vorlíčkem či Lipským... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Knížka, kterou Johanka (Linda Votrubová) čte, se jmenuje "Trosečníci z vlaštovky" od Arthura Ransoma. Není bez zajímavosti, že jedna z postav zmíněné knihy, Titty Walkerová, se povahově Johance velmi podobá. (dvd-L)
  • Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové. (AngelusCZ)

Reklama

Reklama