Modrý tygr

Petr Oukropec

Předloha:

Tereza Horváthová (kniha)

Klaus Fuxjäger

Linda Votrubová, Jakub Wunsch, Barbora Hrzánová, Jan Hartl, Daniel Drewes, Stanislav Pitoňák, Valerie Rosa Hetzendorf, Jan Maršál, Vlastimil Kaňka, Štěpán Mikoláš, Tereza Bočková, Anna Čtvrtníčková, Lenka Vychodilová, René Přibil, Hynek Čermák, Petra Lustigová, Daniela Voráčková, Radim Vašinka, Libuše Havelková, Anna Polívková, Jiří Černý, Jiří Zeman, Jan Vondráček, Zuzana Onufráková, Jana Břežková, Martin Faltýn, Martin Myšička, Gabriela Míčová, Alena Procházková, Roman Mrázik, Vojtěch Švejda, Jan Kalivoda, Lukáš Příkazký, Magdalena Zimová, Václav Neužil ml., Jana Drbohlavová, Jiří Maryško, Mojmír Maděrič, Tomáš Jeřábek, Kryštof Rímský, Jaromír Soušek, Jiří Šmíd, Eva Burešová, Mirka Paťková, Jasmína Jungvirthová, Barbora Heřmanová, Ema Sodomková, Natalia Al-Imanová, David Čapek, Ondřej Ligr, Rostislav Tříska, Anna Samcová, Eliška Samcová, Jakub Černohlávek, Josef Merc, Kateřina Bláhová, Zdeněk Bařinka, Patrik Kytka, Karel Dvořák

Tohle je taková příjemná, kouzelná pohádka. Líbila se mi, jako dospělému divákovi, a myslím, že se líbila i dětem v sále. První minuty se těšíte, jak ten tygr vlastně bude vypadat, příběh plyne pomalu, ale rozhodně není nudný. Tenhle film je hlavně o těžké představivosti a mě se líbila jak jeho vizuální, tak hudební stránka :)(2.3.2012)

Tomuhle filmu bych především vytkl nesourodý scénář a herecké výkony. Co bych naopak pochválil, jsou vkusné, různorodé animace, které se táhnou průběhem filmu. Zvláštně abstraktní svět ve kterém se odehrává triviálně-dětsko-kouzelný příběh, mě nadšením ze sedačky rozhodně nezved. Potenciál velký, výsledek průměrný. Nejlíp se mi koukalo na modrého tygra :)(26.2.2012)

• Drunk_Queen

Nikdy nebývám tak zlá, abych vstupovala do děje a přála si, aby si postavy vylezly na střechu a skočily šipku dolů. Tady jsem si to říkala každých 5 vteřin. Děj jsem nezpozorovala skoro žádný, nebo byl prostě moc pitomý. Postavy byly úděsné a jejich chování jsem jim ani trochu nevěřila. Ztratila jsem hodinu a půl svého života. V té době jsem mohla koukat třeba na dokument o pletení svetrů! Doufám, že scénárista a režisér pověsí své profese na hřebík a už nás nikdy nebudou zatěžovat svým dílem. Nejlepší věcí na tomto díle byl roztomilý, i když jen asi napůl modrý tygr. Ale to dobrý film bohužel nedělá. Trošku zvýším hodnocení, jen kvůli tygrovi. 10%(28.12.2013)

• kaylin

Český film, který měl asi docela velké ambice. Není se čemu divit, spojení hraného filmu s animovaným je zajímavým kouskem a myslím, že v tomhle případě je to to jediné, co se doopravdy povedlo. Je neskutečné, kam se za posledních dvacet let dostaly české pohádkové, nebo rodinné filmy. To, co je chloubou české kinematografie v současné době představuje spíše opak. Nejhorší na tom je, že ani klasikové žánru už nic nezmohou, jak nám dokázal film "Saxána a lexikon kouzel". Z českých pohádek se vytrácí lehkost, krása a jsou spíše filmy, které jsou poplatné době, což zní hrozně, ale také konzumu. Musíme točit pohádky, které by mohly zaujmout i za hranicemi, kde podle všeho mají hodně špatný vkus. Chceme se přiblížit americké produkci, ale neuvědomujeme si, že americká produkce má skvělou tradici pohádek pouze v těch animovaných. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/modry-tygr-2012-30.html(9.4.2013)

Dialogy i reáliemi současný film s tajemnem, kterému přispívá důkladná výprava. V mluveném slovu by to zasloužilo dost přidat, aby se využil veškerý potenciál natočených záběrů, ale jako dětský standard v linii tvorby 70.let film zaručeně obstojí. Nejen Balkánem inspirovaná hudba Kudláč+Aust. Dětské 3-4*(9.12.2013)

• - Modrého tygra ve skutečnosti hráli tygří dvojčata Aron a Tarzan. Jelikož měli stejné zbarvení, mohli se používat paralelně a „na střídačku“. (SimonSomin)

• - Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)

• - Natáčať sa začalo v júni 2011. (marciano)