Modrý tygr

The Blue Tiger

Rodinný / Komedie

Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

• peetriss

Pokus o návrat k tradičnímu českému rodinnému filmu, který je zajímavý ve svých animovaných představách a bohužel slabý ve všem ostatním. Nevím, děti bude Modrý tygr možná bavit, ale na mě to působilo převelice neohrabaným dojmem, průměrnou režií a tuze nevyrovnaným hereckým obsazením.(1.1.2014)

• Drunk_Queen

Nikdy nebývám tak zlá, abych vstupovala do děje a přála si, aby si postavy vylezly na střechu a skočily šipku dolů. Tady jsem si to říkala každých 5 vteřin. Děj jsem nezpozorovala skoro žádný, nebo byl prostě moc pitomý. Postavy byly úděsné a jejich chování jsem jim ani trochu nevěřila. Ztratila jsem hodinu a půl svého života. V té době jsem mohla koukat třeba na dokument o pletení svetrů! Doufám, že scénárista a režisér pověsí své profese na hřebík a už nás nikdy nebudou zatěžovat svým dílem. Nejlepší věcí na tomto díle byl roztomilý, i když jen asi napůl modrý tygr. Ale to dobrý film bohužel nedělá. Trošku zvýším hodnocení, jen kvůli tygrovi. 10%(28.12.2013)

• ivishka

Kde nic tu nic..Hodina naprostého ničeho až najednou se konečně objeví modrá kočička s podivnou září na vouskách a všechno rázem vykvete. Líbila se mi jenom část kde je i animací ukázáno jak díky tygrovi všechno oživne a pak také mini role megery Lenky Vychodilové. I když jsem vždy měla ráda paní Barboru Hrzánovou tak v tomto filmu je její herectví naprosto umořeno stupidními ohlasy typu: "Viděli jste ho?" nebo "On nám žere psy!". Stručněji - další zbytečný výtvor české kinematografie potvrzující většinu nekoukatelných nesmyslů.(4.2.2013)

"Lucinko, počkej. Až ho chytim, dostanu ödměnu a mužeme třeba jít do Áfriki." - tak běžte. Zábavný dabing německého herce, který nevypadal strašně, ale otřesně. Modrý tygr má netradiční, takovou poetickou atmosféru. Je ekologicky zaměřen a karikaturně vykresluje všechny postavy, které se o ochranu přírody nezajímají. No jo, ale pro koho je určen? Děti se unudí, dospělí se nemají čeho chytnout. Animované pasáže jsou sice krásné, ale je jich příliš málo. Připomíná mi to severské filmy pro děti, které dávali na ČT1 v ranních hodinách o víkendech, když jsem býval malý. Vydržel jsem u nich zhruba půl hodiny, poté jsem musel přepnout na Pokémony, abych neusnul.(8.9.2018)

Asi takhle, zatímco dobro je tu znázorněno mile, s letní atmosférou skleníků a chození na boso, zlo je debilní, že by to jeden nevymyslel. Starosta je ztělesněním blbosti filmařů, kterým se trikovka s tygrem kupodivu povedla. Koukal jsem se blbě, anebo tam fakt nebyl žádnej product placement? Přes všechny výhrady, docela solidní film pro opravdu malý děti s opravdu malými protagonisty.(26.12.2013)

• - Knížka, kterou Johanka (Linda Votrubová) čte, se jmenuje "Trosečníci z vlaštovky" od Arthura Ransoma. Není bez zajímavosti, že jedna z postav zmíněné knihy, Titty Walkerová, se povahově Johance velmi podobá. (dvd-L)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové. (AngelusCZ)

• - Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)