Modrý tygr

Der blaue Tiger

The Blue Tiger

Rodinný / Komedie

Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

Jelikož v dnešní době, vzniká rodinných filmů po skromnu, tak jsem tento počin uvítal. Navíc, lze postřehnout, jistou šablonovitost s klasickými dětskými filmy z dávných let. To je strašně potěšující fakt. Neméně potěšující je účast skvělého a opomíjeného Jana Hartla. Moc rád, jsem jej opět viděl v celovečerním filmu. Modrý tygr má určitě šanci vyhrát, nějaké ceny pro rodinné filmy. Opravdu to není špatný kousek. Menší děti si přijdou na své.(26.11.2012)

• milka

Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem měl pocit, že žiju v totálně jiné dimenzi či alespoň planetě, než tvůrci tohoto rádoby rodinného snímku. Proboha, co na tom mělo být pro děti? Ten modrý tygr, který se objevil snad až v poslední půl hodině filmu? A co ta rádoby nápaditá, ale přitom naprosto psychedelická animace postrádající jakýkoliv smysl? Ano, otázek jsem měl po konci filmu snad více než po ledajakém zahraničním artu či filozofujícím snímku. Někteří lidé by to s těmi drogami vážně neměli přehánět.(11.1.2014)

Tohle je taková příjemná, kouzelná pohádka. Líbila se mi, jako dospělému divákovi, a myslím, že se líbila i dětem v sále. První minuty se těšíte, jak ten tygr vlastně bude vypadat, příběh plyne pomalu, ale rozhodně není nudný. Tenhle film je hlavně o těžké představivosti a mě se líbila jak jeho vizuální, tak hudební stránka :)(2.3.2012)

• Alenka.

Animované sekvence a ilustrované věcičky jsou neuvěčitelně nádherné, hravé, tajemné...prostě lábuž a dokonalost! Aby taky ne když výtvarnou stránku dělal Horváth. To je bohužel tak 10 minut filmu. Těch zbývajících 80 je neskutečná nuda k uzoufání...což je smutné, když pro něco tak neuvěřitelně nádherného musíte trpět skrz něco takového.(26.12.2013)

• Fr

,,A BOTANICKOU ZAHRADU NAHRADÍ ZÁBAVNÍ KOMPLEX....“ /// Ho, ho, hó,, řeknou si děti (dvě) a předvedou (aspoň jsem to očekával), kolik že to sežrali ftipný kaše. Nakonec to (bohužel) předvede spíš ten tygr a na děcka zbejvá jen kapka tý zvířecí (a jiný) animovaný fantasie, která snad ani ve 3dé nemusí vypadat debilně. Hodnocení? Těžko mluvit za 8mi – 10ti letý děti (mýho 13ti letýho to nebavilo). Za sebe říkám – hezká animace, hodně špatnej záporák (tu školnici jsem nepochopil) a mám obavu, aby za tou animací nebylo schovaný všechno špatný (jako pomalý tempo, nicotnej příběh? Tě ty malý děcka umlátěj!). Nebo vy si myslíte, že jim obrázky a ekologický poselství budou stačit? 2a½! a podvědomě přemejšlím vo tý třetí…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt nevěřím, že se může stát sen skutečností. 2.) Jsem Bílej tygr a na ty modrý nevěřím. 3.) Vzruší mě Bára Hrzánová ve spoďárech. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(24.10.2012)

• - Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové. (AngelusCZ)

• - Natáčať sa začalo v júni 2011. (marciano)