Modrý tygr

The Blue Tiger

Rodinný / Komedie

Česko / Slovensko / Německo, 2012, 87 min

• Fr

,,A BOTANICKOU ZAHRADU NAHRADÍ ZÁBAVNÍ KOMPLEX....“ /// Ho, ho, hó,, řeknou si děti (dvě) a předvedou (aspoň jsem to očekával), kolik že to sežrali ftipný kaše. Nakonec to (bohužel) předvede spíš ten tygr a na děcka zbejvá jen kapka tý zvířecí (a jiný) animovaný fantasie, která snad ani ve 3dé nemusí vypadat debilně. Hodnocení? Těžko mluvit za 8mi – 10ti letý děti (mýho 13ti letýho to nebavilo). Za sebe říkám – hezká animace, hodně špatnej záporák (tu školnici jsem nepochopil) a mám obavu, aby za tou animací nebylo schovaný všechno špatný (jako pomalý tempo, nicotnej příběh? Tě ty malý děcka umlátěj!). Nebo vy si myslíte, že jim obrázky a ekologický poselství budou stačit? 2a½! a podvědomě přemejšlím vo tý třetí…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt nevěřím, že se může stát sen skutečností. 2.) Jsem Bílej tygr a na ty modrý nevěřím. 3.) Vzruší mě Bára Hrzánová ve spoďárech. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(24.10.2012)

Kladně hodnotím originalitu a výtvarné zpracování. Dětská fantazie, modrý tygr a nádherná botanická zahrada byly kouzelné. B. Hrzánovou vždy ráda vidím v divadle nebo na plátně. Děj je ovšem nedotažený, pomalý, uspávající. Opravdová ukolébavka. Ani herecké výkony nejsou oslňující, pan Hartl opět hraje mimoně a jeho filmový syn jenom stále na něco zírá a téměř nehraje. Postava starosty se typově do příběhu vůbec nehodila a herec je zbytečně afektovaný. Škoda. Ráda už bych byla někdy českou pohádkou zase po letech mile překvapena.(31.12.2013)

Zajímavý rádobypsychedelický experiment, jehož naprosté vyústění jsem moc nepochopil, ačkoliv to možná je tím, že jsem prošvihl pár minut začátku. Jinak docela dobré rodinné pokoukání s jistým sociálním aspektem a mírnou provokací, odkazující na soudobé problémy a korupční aféry. Celkem fajn, jen bych tam možná vybral přitažlivější herce. Líbil se mi však tygr, který byl paradoxně aktivátorem a pomocníkem boje proti hamižnosti, nikoliv její obětí, jak se zprvu zdálo.(29.12.2013)

Kolikpak to je let,co byl natočen dětský film(a velmi kvalitní)Kdopak by se vlka bál?Tři,čtyři??A od té doby nic,jakoby se na naše menší diváky pozapomnělo.Až do dnešního dne,kdy měl premiéru tento snímek Modrý tygr.A musím přiznat,že nápad s animacemi byli výborným nápadem,i obsazení dětskýh herců i dospěláků mi sedělo,až na herce,co hraje pana starostu..ten se tam vůbec nehodil a i když byl přeslizký,tak mě asi tímto nezaujal.Vyzdvihl jsem animace,ale musím přiznat,že mě zklamal děj filmu,kde jsem měl pocit,že se nic neděje a do dalšího záběru jsem musel čekat s obavami,jestli se tedy už konečně posune děj dopředu.Snímek je slušný,ale žádný zázrak se nekonal.Buďme rádi,že čeští filmaři si na rodiny s dětmi vzpoměli a doufám,že zase nebudeme na další film pro tuto cílovou skupinu dlouho čekat.(25.2.2012)

"Lucinko, počkej. Až ho chytim, dostanu ödměnu a mužeme třeba jít do Áfriki." - tak běžte. Zábavný dabing německého herce, který nevypadal strašně, ale otřesně. Modrý tygr má netradiční, takovou poetickou atmosféru. Je ekologicky zaměřen a karikaturně vykresluje všechny postavy, které se o ochranu přírody nezajímají. No jo, ale pro koho je určen? Děti se unudí, dospělí se nemají čeho chytnout. Animované pasáže jsou sice krásné, ale je jich příliš málo. Připomíná mi to severské filmy pro děti, které dávali na ČT1 v ranních hodinách o víkendech, když jsem býval malý. Vydržel jsem u nich zhruba půl hodiny, poté jsem musel přepnout na Pokémony, abych neusnul.(8.9.2018)

• - Modrého tygra ve skutečnosti hráli tygří dvojčata Aron a Tarzan. Jelikož měli stejné zbarvení, mohli se používat paralelně a „na střídačku“. (SimonSomin)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové. (AngelusCZ)

• - Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)