Tahle pohádka je spíš severskou ságou, než tou naší hezkou českou. Je ponurá jako Malá mořská víla a naděje je v ní pomálu, ale neumírá. Petr Hapka je magik, který vykouzlil naprosto boží hudbu a není malých rolí v tomto filmu, všichni do toho dali maximum. To je podle mého gusta, když tomu herci věří, tak to musí fungovat. V téhle pohádce je síla, vtáhla mne do děje a na konci mi běhal mráz po zádech, musel jsem o tom všem přemýšlet To je v případě čekých novodobých pohádek už skoro vzácnost, tak jako je stejnou vzácností i inteligentní humor, který už skoro v pohádkách vymřel. A tady je a to je fajn. 85%(1.9.2013)

Jedna z lepších nových pohádek letošních Vánoc. Rozhodně na tom má zásluhu Hapkova hudba, ale celkově se mi ta pohádka jeví sympaticky. Je pravdou, že scénář není brilantní, ale odpouštím, asi i z toho důvodu, že po těch pohádkách, co jsem letos viděla v televizi jako nové, je tato takovou snad náplastí...(27.12.2011)

Bejt to pivní víla, tak by se za ní táhla půlka republiky, ale že šlo jen o vílu deštovku, tak to celý musela odtáhnout chudinka Éva Vicia sama. Líbilo se mě ztvárnění živlů, jak vizuálně tak povahově, tam bych trošku vyčet, že se jim nedalo mnohem víc prostoru, protože právě v tom byla pohádka originální a moderní. Chválím vynikající výběr exteriéru, Zubrnice je nádherná vesnička v Českým středohoří, vřele doporučuju na výlet a nejen místní pivovar kde se točila tato pohádka, ale třeba i nádraží kde se točili Rebelové a ve kterým je muzem s rekvizitama filmu Rebelové a Páni kluci. Moc příjemně mě překvapil Mirek Donutil, trošku víc emocí, třeba strachu o naplnění lásky a šel bych klído vejš. Jsem rád, že žánr pohádky u nást stále není mrtvej.(3.1.2012)

Poměrně pěkná pohádka. Dominuje především nádherným prostředím. Má krasné záběry na přírodu. Vím, že je to tenhle výrok klišé, ale vážně se na to příjemně kouká. Co se týče vizuálu postav (ohně, slunce, vítru, dešťové víly) tak ten už není tolik ohromujicí, ale do očí vás to určitě nebije, což také není pravidlem. Scénář má určité díry. Úkoly jsou vyřešeny hrozně rychle a nesmyslně. Závěr jsem také tolik nepobral. Ale jinak mi to připadá jako poměrně obstojná hezká pohádka, ve které se nechci moc pitvat, protože by to bylo nezbytné, kruté a celkově necitlivé. Prostě fajn pohádkový počin, který rodinně zpříjemní večer. Už jsem Vílu dlouho neviděl, až teď po dlouhé době. Ale hodnocení není potřeba měnit. Čtyřku si to zaslouží.(16.6.2017)

• nash.

Česká pohádka je mrtvá, ale v pekle skončili její diváci. Jenže místo party dobrácky zábavných čertů chroupajících zelí pro lepší škleb, je tohle peklo plné režisérů bez invence a toporných herců jejichž výkony je utrpením sledovat i jen letmo, a přitom je současně těžké se za ně před obrazovkou nestydět. Ale především je plné neschopných scénáristů, kteří nejsou s to dát dohromady příběh, který by dával smysl, měl nějaký děj, a lidé, věci či události, by se v nich řídili alespoň elementární logikou.(5.6.2017)

• - V pohádce Dešťová víla zní melodie Petra Hapky. Tatáž melodie zazní i v pohádce O princezně z Rimini (1999). A do třetice ta samá melodie je Hapkova písnička "Tolik běsů, tolik víl" v lyrikálu Kudykam (2010). (ajlonka)

• - Postavu Ondry měl původně ztvárnit Filip Tomsa. Dešťovou vílu pak Libuše Šafránková. (Taninaca)

• - Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)