• Skejpr

Kdosi kdysi napsal na adresu Čert ví proč, že pohádky umíme natočit, ale neumíme je napsat. Vávrův počin z roku 2003 jsem sice doteď neviděl, pro Cieslarovu Dešťovou vílu to ale platí dvojnásob. Technicky velmi dobře zpracovaná pohádka (byť občas se stále dost televizním vizuálem) bohužel naprosto fatálně padá na hubu, kdykoliv přijde na příběh, logiku, motivace postav a jejich konání. Absolutně zmatečné epizody, časoprostorová nenávaznost a absolutní iracionalita některých rozhodnutí i zvratů '(vypadá to, jako by se tak třetina filmu vystříhala) uráží inteligenci diváka bez ohledu na věk a jediné, co jsem si z toho filmu odnesl je velmi silná slabost pro Évu Kerekes...(16.11.2010)

Cieslar dokázal, že umí - a potvrdil jsou pověst už v takových velkých filmech jako Der Lebensborn - Pramen života a Krev zmizelého. Z pohádek zatím mohu srovnávat jen s adaptací Ječmínka a tedy jsem Dešťovou vílou docela mile překvapena. Po dlouhé době je to pohádka v české kotlině skutečně filmová. Má skvělé triky, kameru a hudbu. Obrazová koncepce lahodí oku, stejně jako pečlivé a osobité kostýmy. Příběh je jasně pospojovaný tradičním pohledem na český venkov a nadpřirozenem motivovaného nejzákladnějšími barbarskými náboženstvími. Střední a starší generace hraje výtečně a jediné, co nefunguje, žel jako již tradičně, jsou nové mladé tváře. Výkony Kerekes a Gottwalda jsou ukázkou až neuvěřitelně nefilmového herectví. Proto je mi záhadou, proč se pořád pokoušejí tyto mladé "talenty" ze Slovenska nebo nekonečných seriálů, když to ty žádané výsledky nemá.(29.12.2011)

• Hunt

Námět je vcelku sympatický, výprava pěkná, ale příběhová linka je fakt špatná, několika situacím se zbytečně věnuje (např. doktor Petr Nárožný a jeho "léčení" má veliký prostor, ale příběh nikam neposouvá, naopak ho velice brzdí), naopak důležité momenty (např. tři úkoly na navrácení vody, jsou ve finále téměř banální a zdálo by se až odfláknuté). Skutečně mě mrzí, že "česká pohádka" pomalu zmírá, i když mi příjde, že by stačilo málo a mohlo by být lépe.(14.2.2010)

Díval jsem se jen kvůli Vice, která se mi líbila i tady, stejně jako vtipní Miroslav Donutil nebo Petr Nárožný. Hudební složka není špatná, zpívané písně tolik nezaujaly, ale Petr Hapka složil příjemný doprovod. Rozhodně to bylo hudebně daleko stravitelnější než Tři bratři, které jsem viděl před pár dny. Trochu chybí napětí, mohlo to být v několika momentech daleko dramatičtější. Vůbec pak nechápu obsazení Jakuba Gottwalda, to byl krok hodně mimo.(20.12.2014)

• Frajer42

Jen za vždy skvělého Miroslava Donutila a k mému překvapení skvěle hláškujícího Petra Nárožného * nedám. Celá pohádka je výsostně trapná. Efekty naprosto pofidérní. Herecky až na pár vyjímek ubohé. Naprosto nevěrohodně interpretovaná doba. Naprosto debilní děj. Pohádka se táhne odnikud nikam. Naštěstí po hodině a půl přijde vynucené rozuzlení. Trapas, průser, odpad. Nebýt Donutila, vypínám.(3.7.2011)

• - Kvůli výraznému slovenskému akcentu Vici Kerekes, představitelky Květuška, ji při postsynchronech nadabovala mluveným slovem i zpěvem Hana Kusnjerová. Stejná dabérka jí propůjčila hlas i v pozdějším filmu Sedm dní hříchu (2012). (funhouse)

• - Při pozorném sledování filmu lze vypozorovat, že záběry pohádky pořízené u vodopádů na Islandu jsou shodné s úvodní části filmu Prometheus (2012). (MartinM)

• - Filmová roubenka, kde bydleli dědeček s babičkou (Jan Skopeček a Věra Kubánková), stojí na nádvoří hradu Helfenburg u Úštěka. Dále se natáčelo v okolí Drábských světniček či v kaolinovém lomu u Kaznějova. (rakovnik)