Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  *

  Česká pohádka je mrtvá, ale v pekle skončili její diváci. Jenže místo party dobrácky zábavných čertů chroupajících zelí pro lepší škleb, je tohle peklo plné režisérů bez invence a toporných herců jejichž výkony je utrpením sledovat i jen letmo, a přitom je současně těžké se za ně před obrazovkou nestydět. Ale především je plné neschopných scénáristů, kteří nejsou s to dát dohromady příběh, který by dával smysl, měl nějaký děj, a lidé, věci či události, by se v nich řídili alespoň elementární logikou.(5.6.2017)

 • MaMitti
  ****

  Jedna z lepších nových pohádek letošních Vánoc. Rozhodně na tom má zásluhu Hapkova hudba, ale celkově se mi ta pohádka jeví sympaticky. Je pravdou, že scénář není brilantní, ale odpouštím, asi i z toho důvodu, že po těch pohádkách, co jsem letos viděla v televizi jako nové, je tato takovou snad náplastí...(27.12.2011)

 • otík
  **

  Typicky nově udělaná pohádka, která místo aby člověka rozveselila, tak ho spíše uvede do rozpaků. Místy je pohádka poměrně zmatená, osoby se vynořují a zase zanořují na místech, kde by to člověk ani nečekal. Nic veselého se během děje neodehraje, zlo není potrestáno, druhý hlavní hrdina je vlastně zbabělec, žádná z postav nemá šanci na naše sympatie a happy end se koná jen díky nadpřirozeným silám. Ve výsledku to sice není velká tragédie, ale nic víc než průměrná pohádka to není.(27.12.2011)

 • Stanislaus
  ***

  Dešťová víla je určitě jednou z těch lepších českých pohádek posledních let, ale i tak by se našly značné mezery. Musím pochválit vzhled jednotlivých živlů a celkově linii, která se k nim pojila. Vedle toho stojí rozhodně za zmínku kontrast malé české vesničky a cizokrajné scenérie, které se dobře doplňovaly. Zkrátka pohádka, která zaujme nejvíce výpravou a vcelku slušnými efekty.(24.8.2014)

 • triatlet
  ****

  Tak jak Míkovy scénáristické pokusy nemusím, pohádkou Dešťová víla mě překvapil. Myslím, že navázal na dobrou tradici české pohádky tím, že pomocí jednoduchosti udržel právě kouzelnou, pohádkovou atmosféru. Dobro a zlo je charakterizováno jednoznačně, herci jsou ve svých rolích přesvědčiví. I výprava a hudba potěší.(28.12.2011)

 • - V pohádce Dešťová víla zní melodie Petra Hapky. Tatáž melodie zazní i v pohádce O princezně z Rimini (1999). A do třetice ta samá melodie je Hapkova písnička "Tolik běsů, tolik víl" v lyrikálu Kudykam (2010). (ajlonka)

 • - Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)

 • - Při pozorném sledování filmu lze vypozorovat, že záběry pohádky pořízené u vodopádů na Islandu jsou shodné s úvodní části filmu Prometheus (2012). (MartinM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace