Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Elyssea
  ****

  Nezaslouženě podhodnocená pohádka. Sice nepokládám za nutné točit ji na Islandu (i když je tam opravdu nádherná příroda), ale to není žádné minus. Je pravda, že logika jde občas stranou, zvláště u Ondrových rodičů. Absence humoru mi nevadí, protože lepší poetika a pěkný příběh než hromada trapných vtípků. Nemyslím si, že pohádka by měla být hlavně vtipná. Povedených pohádkových scénářů je dnes jako šafránu, takže ze současného průměru Dešťová víla vyčnívá.(2.1.2012)

 • Sandiego
  **

  Poměrně zbytečná pohádka. Slabý scénář, který sice staví na klasickém odkazu českých pohádek, ale nedokáže jej ničím obohatit. Navíc tři úkoly dešťové víly jsou tak odbyté, že nevzbuzují ani napětí, ani překvapivé rozuzlení. Samotný děj je podivně roztříštěný a zkratový, postavy velmi ploché a nesympatické a výprava a triky spíše dávají vzpomenout na nechvalně proslulé štedrovečerní pohádky České televize. Obohacující je akorát exotické prostředí Islandu, který uměl nadaný kameraman Faraisl využít a jediné opravdu komické momenty má na svědomí lékař v tradičním podání Petra Nárožného. Zbytek stopáže má pak dost uspávající účinek.(21.9.2010)

 • Marthos
  **

  Mizérie. Patrně nejvíc zde překvapí jméno režiséra, protože od Milana Cieslara by jeden očekával mnohem víc. Dešťová víla je spíše vhodnou alternací k jednoduchým a divácky vděčným pohádkovým filmům Zdeňka Trošky nebo Zdeňka Zelenky, čemuž napovídá především forma. Hapkův líbivý hudební podkres, nevynalézavý scénář, přehršel efektních triků, zapouštějících v současných českých pohádkách pevně své kořeny, ne právě kvalitní herecké obsazení. Asi nejhorší je Donutilův lakomý sedlák, tupě šaržírovaná figurka, pitvořící se v každém druhém záběru. Škoda, mohl to být jinak zajímavý pokus o netradiční pohádkový příběh z tradičního českého prostředí.(22.7.2014)

 • UncleG
  *

  Byl bych ještě ochoten mávnout svým kouzelným prutem nad skutečností, že je Dešťová Víla k uzoufání nudná, klišovitá kaše bez špetky nápadu. Za hranici nekoukatelnosti ji ovšem posouvá obsazení. Nevím, v jakým dřevníku vyhrabali polínko jménem Jakub Gottwald... Nejzásadnější problém ale nastává, když Aneta Krejčíková vypadá jako prima holka, co hraje nafoukanou čůzu, zatímco Vica Kerekes je od pohledu nafoukaná čůza, co se "snaží zahrát" prima holku. Škoda...(30.12.2015)

 • castor
  ***

  Nenáročné, ale nakonec ne až tak špatné, jak by divák od tuzemské pohádky poslední doby čekal. Aneb jedna víla zjistí (že jí to trvalo?), jak jsou lidé nerudná hovada, teda kromě Květušky (Vica Kerekes se po delší době nesvléká), a přijdou o vodu. Samozřejmě všechno dobře dopadne, i s Květušky milým mládencem. Přál bych si kapku víc emocí, vyšší zájem o postavy, pestřejší děj a kratší stopáž. Vizuál je nicméně solidní, Hapkova hudba příjemná, herci nejsou křečovití jak v devadesáti procentech podobné produkce. Takže vlastně docela dobré.(15.2.2015)

 • - Stejné Hapkovy melodie můžeme slyšet i v pohádkách Putování po Blažených ostrovech (1989) a Křesadlo (2004). (korinek)

 • - Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)

 • - Filmová roubenka, kde bydleli dědeček s babičkou (Jan Skopeček a Věra Kubánková), stojí na nádvoří hradu Helfenburg u Úštěka. Dále se natáčelo v okolí Drábských světniček či v kaolinovém lomu u Kaznějova. (rakovnik)