Nenáročné, ale nakonec ne až tak špatné, jak by divák od tuzemské pohádky poslední doby čekal. Aneb jedna víla zjistí (že jí to trvalo?), jak jsou lidé nerudná hovada, teda kromě Květušky (Vica Kerekes se po delší době nesvléká), a přijdou o vodu. Samozřejmě všechno dobře dopadne, i s Květušky milým mládencem. Přál bych si kapku víc emocí, vyšší zájem o postavy, pestřejší děj a kratší stopáž. Vizuál je nicméně solidní, Hapkova hudba příjemná, herci nejsou křečovití jak v devadesáti procentech podobné produkce. Takže vlastně docela dobré.(15.2.2015)

Poměrně pěkná pohádka. Dominuje především nádherným prostředím. Má krasné záběry na přírodu. Vím, že je to tenhle výrok klišé, ale vážně se na to příjemně kouká. Co se týče vizuálu postav (ohně, slunce, vítru, dešťové víly) tak ten už není tolik ohromujicí, ale do očí vás to určitě nebije, což také není pravidlem. Scénář má určité díry. Úkoly jsou vyřešeny hrozně rychle a nesmyslně. Závěr jsem také tolik nepobral. Ale jinak mi to připadá jako poměrně obstojná hezká pohádka, ve které se nechci moc pitvat, protože by to bylo nezbytné, kruté a celkově necitlivé. Prostě fajn pohádkový počin, který rodinně zpříjemní večer. Už jsem Vílu dlouho neviděl, až teď po dlouhé době. Ale hodnocení není potřeba měnit. Čtyřku si to zaslouží.(16.6.2017)

Díval jsem se jen kvůli Vice, která se mi líbila i tady, stejně jako vtipní Miroslav Donutil nebo Petr Nárožný. Hudební složka není špatná, zpívané písně tolik nezaujaly, ale Petr Hapka složil příjemný doprovod. Rozhodně to bylo hudebně daleko stravitelnější než Tři bratři, které jsem viděl před pár dny. Trochu chybí napětí, mohlo to být v několika momentech daleko dramatičtější. Vůbec pak nechápu obsazení Jakuba Gottwalda, to byl krok hodně mimo.(20.12.2014)

Mnoho dobrého, ano, ale ten hlavní mužský hrdina jednoduše nebyl žádný hrdina a... ouha, ten scénář! Největší slabina současných pohádek, které se snaží zápletkami a motivy přiblížit ostrovtipné generaci 70. let – zpívá se, laškuje, hraje se slovy, vymýšlejí se nadpřirozené motivy všeho druhu, ale samotná zápletka je chatrná jako domeček ze sirek. Pocit promarněné příležitosti je mnohem tíživější než například v případě Pekla s princeznou, neboť Dešťová víla překvapivě nabízí nadstandardní technickou stránku a celkově velmi trefné a sympatické herecké obsazení. Dvojice Stašová/Donutil opět skvělá, Nárožného jsem sice před časem hodil přes palubu, ale tentokrát se po delší odmlce pochlapil, Éva krásná, smyslná a v mnoha směrech skutečně přirozená a Lenka Vlasáková pouze potvrdila vedoucí postavení mezi dnešní střední generací hereček.(25.11.2011)

Myslím, že táto rozprávka si bude musieť na svoje plné prijatie nejaký čas počkať. Keby ju autori dobre skrátili a zbavili by ju tým rozvláčnosti, stála by vedľa kultových rozprávok. A ja by som jej dala 5 hviezdičiek. Výtvarne je totiž táto rozprávka úžasná: prekrásne exteriéry, kostýmy, celková farebnosť, kamera. Okrem toho: krásna hudba, vynikajúci herci (pre mňa Simona Stašová, naopak - nemusím M. Labudu - ale na neho mam averziu od jeho TV prejavov po ním spôsobenej smrtiacej nehode na Vysočine). Eva Kerekes pôsobí veľmi sviežo a nežne milo - bola skvelou voľbou pre chudobnú Kvetušku. Zápletka je nosná, ale -žiaľ - rozvláčnosť nemožno rozprávke odpárať. Pre mňa je to aj tak najkrajšia domáca (prepáčte tú smelosť) rozprávka z posledných rokov. ďakujem.(1.1.2012)

• - Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)

• - Postavu Ondry měl původně ztvárnit Filip Tomsa. Dešťovou vílu pak Libuše Šafránková. (Taninaca)

• - Filmová roubenka, kde bydleli dědeček s babičkou (Jan Skopeček a Věra Kubánková), stojí na nádvoří hradu Helfenburg u Úštěka. Dále se natáčelo v okolí Drábských světniček či v kaolinovém lomu u Kaznějova. (rakovnik)