• nash.

Česká pohádka je mrtvá, ale v pekle skončili její diváci. Jenže místo party dobrácky zábavných čertů chroupajících zelí pro lepší škleb, je tohle peklo plné režisérů bez invence a toporných herců jejichž výkony je utrpením sledovat i jen letmo, a přitom je současně těžké se za ně před obrazovkou nestydět. Ale především je plné neschopných scénáristů, kteří nejsou s to dát dohromady příběh, který by dával smysl, měl nějaký děj, a lidé, věci či události, by se v nich řídili alespoň elementární logikou.(5.6.2017)

Jedna z lepších nových pohádek letošních Vánoc. Rozhodně na tom má zásluhu Hapkova hudba, ale celkově se mi ta pohádka jeví sympaticky. Je pravdou, že scénář není brilantní, ale odpouštím, asi i z toho důvodu, že po těch pohádkách, co jsem letos viděla v televizi jako nové, je tato takovou snad náplastí...(27.12.2011)

• otík

Typicky nově udělaná pohádka, která místo aby člověka rozveselila, tak ho spíše uvede do rozpaků. Místy je pohádka poměrně zmatená, osoby se vynořují a zase zanořují na místech, kde by to člověk ani nečekal. Nic veselého se během děje neodehraje, zlo není potrestáno, druhý hlavní hrdina je vlastně zbabělec, žádná z postav nemá šanci na naše sympatie a happy end se koná jen díky nadpřirozeným silám. Ve výsledku to sice není velká tragédie, ale nic víc než průměrná pohádka to není.(27.12.2011)

Dešťová víla je určitě jednou z těch lepších českých pohádek posledních let, ale i tak by se našly značné mezery. Musím pochválit vzhled jednotlivých živlů a celkově linii, která se k nim pojila. Vedle toho stojí rozhodně za zmínku kontrast malé české vesničky a cizokrajné scenérie, které se dobře doplňovaly. Zkrátka pohádka, která zaujme nejvíce výpravou a vcelku slušnými efekty.(24.8.2014)

Tak jak Míkovy scénáristické pokusy nemusím, pohádkou Dešťová víla mě překvapil. Myslím, že navázal na dobrou tradici české pohádky tím, že pomocí jednoduchosti udržel právě kouzelnou, pohádkovou atmosféru. Dobro a zlo je charakterizováno jednoznačně, herci jsou ve svých rolích přesvědčiví. I výprava a hudba potěší.(28.12.2011)

• - V pohádce Dešťová víla zní melodie Petra Hapky. Tatáž melodie zazní i v pohádce O princezně z Rimini (1999). A do třetice ta samá melodie je Hapkova písnička "Tolik běsů, tolik víl" v lyrikálu Kudykam (2010). (ajlonka)

• - Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)

• - Při pozorném sledování filmu lze vypozorovat, že záběry pohádky pořízené u vodopádů na Islandu jsou shodné s úvodní části filmu Prometheus (2012). (MartinM)