• UncleG

Byl bych ještě ochoten mávnout svým kouzelným prutem nad skutečností, že je Dešťová Víla k uzoufání nudná, klišovitá kaše bez špetky nápadu. Za hranici nekoukatelnosti ji ovšem posouvá obsazení. Nevím, v jakým dřevníku vyhrabali polínko jménem Jakub Gottwald... Nejzásadnější problém ale nastává, když Aneta Krejčíková vypadá jako prima holka, co hraje nafoukanou čůzu, zatímco Vica Kerekes je od pohledu nafoukaná čůza, co se "snaží zahrát" prima holku. Škoda...(30.12.2015)

Příjemná pohádka o síle lásky, o lidské chamtivosti i nutnosti vody, z jejíchž minusů bohužel příliš vyčuhují přílišná patetičnost anebo motivická zmatečnost (některé epizody jsou zbytečné, jiné naopak rozvíjené nedostatečně vzhledem k hlavnímu tématu – např. tři úkoly). ~ Povedená vizuální stránka i triky, islandské scenérie překvapily. Stejně jako Hapkova hudba.(23.12.2012)

Jedna z lepších nových pohádek letošních Vánoc. Rozhodně na tom má zásluhu Hapkova hudba, ale celkově se mi ta pohádka jeví sympaticky. Je pravdou, že scénář není brilantní, ale odpouštím, asi i z toho důvodu, že po těch pohádkách, co jsem letos viděla v televizi jako nové, je tato takovou snad náplastí...(27.12.2011)

No nejvíc jsem se zasmál, když osazenstvo s Dejdarem, Vlasákovou a Labudou pojídá pudink a přitom kouká na svatbu. Další určitě nechtěnej vtípek je, když Labuda je na obloze jako slunce, schválně si vzpomeňte na Teletubies a budete se smát. Několik herců, který jsou tam uvedený jsem si vůbec nevšimul (Vetchý, Bendová, Blažek, Vilhelmová, Budař nebo Rašilov). Eva Kerekeš je pěkná a odvážná zrzka, ale Gottwald mi moc neseděl, přišel mi tak nějak bez charisma. Za to Lakota Donutil si to vysloveně užil a ukradnul si to pro sebe. Jinak taková příjemná pohádka, není to žádná bomba, ale tady jsem se nenudil.(1.8.2011)

Další z variací o ztrátě vody, jde znát, že voda se stává opět vzácností. Chlapec Ondra miluje krásnou chudou Květušku, čímž dosvědčuje, že láska je slepá. Dialog s mým otcem u pohádky vypadal následovně: "Tati, připadá ti tahle holka hezká?" "No, je mladá, má jí a třeba, když se umeje, tak by to šlo." "Hm, takže jak?" "No, jsou hezčí, co se nemejou a to by nešlo." Inu, voda je zkrátka důležitá pro ledacos.(24.12.2012)

• - Filmová roubenka, kde bydleli dědeček s babičkou (Jan Skopeček a Věra Kubánková), stojí na nádvoří hradu Helfenburg u Úštěka. Dále se natáčelo v okolí Drábských světniček či v kaolinovém lomu u Kaznějova. (rakovnik)

• - Natáčení probíhalo v roce 2009 v atraktivních exteriérech nejen v České republice, konkrétně například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem či v Kouřimi, ale taktéž na Islandu. (Lynette)

• - Při pozorném sledování filmu lze vypozorovat, že záběry pohádky pořízené u vodopádů na Islandu jsou shodné s úvodní části filmu Prometheus (2012). (MartinM)