Poste restante (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 7x53 min)

Karel Smyczek

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká, Klára Oltová, Lenka Vlasáková, Dana Marková, Svatopluk Skopal, Míra Nosek, Jana Štěpánková, Simona Babčáková, Jiří Strach, Otmar Brancuzský, Pavel Šimčík, Dana Syslová, Marek Epstein, Zdeněk Žák, Valentina Thielová, Jana Pidrmanová, Marcela Augustová, Anna Kulovaná, Zdena Keclíková, Lucie Březovská, Josef Šebek, Johana Krtičková, Břetislav Farský, Lucie Tallerová, Jana Altmannová, Olga Schmidtová, Miluše Bittnerová, Jan Hraběta, Josef Kubíček, Matěj Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Jindřich Klaus, Vlastimil Práda, Predrag Bjelac, Petr Varga, Pavel Novák, Milan Enčev, Martin Stránský, Jan Maléř, Michal Novotný, Jiří Wohanka, Michal Čeliš, Pavel Nečas, Václav Helšus, Ivan Tříska, Miloš Opatrný, Pavel Trojan, Martin Sochor, Michal Gajdarus, Matýsek Valíček, Jan Jakub Ryba, Miloš Koníček, Jindřich Průša, Michal Solar, Jiří Renč, Bohumil Klepetko, Jana Částková, Petr Smyczek, David Matoušek, Michal Pátek, Josef Pospíšil
  • TETŘEF

Byl bych rád, kdyby ty vysloužilí idioty (zdravím pane Smyczek) konečně někdo nakopal do prdele a pustil tam mladé tvůrce. Uráží mě že ty jejich sračky podporuji ze svých daní. Je to hnus, který se může chytnout jen v konkurenci novácký a primáckých mega sraček. Smyczku táhni na odpočinek sázet stromky!(2.4.2010)

• Ilhan

Námět, znělka i jména pana Smyczeka přecijen vyvolávaly větší naděje, bohužel se něco silně zvrtlo. Eben rulez. Nápad zejména s postavou pana Kercla byl velice slibný, ale bohužel silně upozaděný. Nechápu proč se scénárista nemohl více věnovat vztahu mezi Jardou a Lídou, který sliboval určitě zajímavé situace, ale byl šíleným způsobem vyřešen během 6. dílu, a zejména na postavu pana Kercla, jehož osud se mohl více táhnout celým seriálem a postupně odkrývat všechno to, co se nakonec hezky, ale příliš rychle vyřešilo v posledním díle, místo aby ho tahali od kartářky ke knězi a kdo ví kam ještě. Stejně tak vztah s Lídou mohl být propracovanější a ne že se všechno stane víceméně v cukuletu v 6. díle. A mohli si odpustit všechny ty přepadení a jiné blbosti, které stejně vyzněly šíleně amatersky a trapně. Poslední díl díky zaměření na pana Kercla a jeho rozřešení se stal i dílem nejlepším, zbytek bohužel nestál za moc, přestože šance tam byly, jen byly totálně zazděny. A nejzábavnější byl byl stejně Oldřich "pan Purkrábek" Navrátil, skoro jako Stifler po 40 letech. 40 %(26.2.2010)

• M.i.k.e

tak tady seriálový mág Smyczek totálně selhal.Byl sem celkem zvědavej na nový český seriál,který by postrádal demenci Ulic,Ordinací atd.,ale nedočkal sem se.Titulní postava se maximálně nepovedla (pokud ovšem tvůrci nechtěli mít v hlávní roli otroubeného pitomce) a to jak scénaristicky,tak castingově.Drobné plus si zaslouží snad jen duo Javorský Navrátil,kteří si odehrávají svůj standart...(20.3.2010)

Po shlédnutí všech dílů můžu svědomitě ohodnotit. Tempo je tak vláčné, že zkrácení stopáže by neuškodilo, ba naopak spíš prospělo. Na to, že jde o komedii jsme se moc nezasmáli. Občas se nějaký ten fórek objeví, ale nic z čeho by se člověk potrhal smíchy. Aby to nevyznělo příliš kriticky. Myslím si, že jde o příjemný rodinný seriálek, který člověka nijak neurazí a v poklidu bez jakýchkoli emocí ho shlídne. I když už případnou reprízu sledovat nebudu, hodnotím toto dílko kladně (3*).(15.4.2010)

• PDcz

3*** body A to my si troufneme hodnotit po druhém díle, my si klidně troufneme hodnotit i po prvním díle a když na to přijde, tak ohodnotíme i po 10 minutách. Protože hodnocení vyjadřuje náš názor na věc a ten si uděláme hned. Nepíšu, že je ten názor neměnný, že je správný, ale je to názor a ten se zde vyjadřuje počtem bodů. (To jen pro ty nekonečné komentáře jak může někdo hodnotit po prvním díle a ne až skončí 8. série o 52 dílech. [X] Minus 1* bod A nyní k odebírání, ty postavy josu vážně divné :-) [X] Minus 1* bod První díl nám přišel zajímavější, scénka u doktora byla slabší a stejně tak celý druhý díl. Obáváme se, že toto tempo bude postupovat. [X] Ale moc se nám líbí znělka a shrnutí děje, to je bomba :-) Máme rádi Ebeni. Ebeni se mi líbí víc než Ebeny :-) [X] EDIT: Z původních 3*** bodů na jeden.. tak hloupě dělané efekty s tak hloupým zvukovým doprovodem... a děj jde tak nějak rapidně do kytek.. prostě ne e(6.3.2010)

• - Červený sporťák, kterým se prohání Jarouškův (Ondřej Pšenička) sok v lásce Leo, je vzácné BMW Z1 z přelomu 80. a 90. let. Zajímavostí tohoto typu vozidla jsou padací dveře, které i se sklem zajíždějí do zvýšených bočních prahů. Karoserie malého roadsteru je tvořena barevnými plastovými panely namontovanými na ocelovém šasi, které se daly díky systému jednoduchého upevnění libovolně a snadno měnit za díly jiné barvy, bez lakování. (Rudy_742)

• - Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Scéna, při které se vznáší farář v kostele, byla natočena ve vesnici Obříství u Mělníka. Obříství bylo až několikátou variantou, protože velké množství kostelů nepovolilo točit tuto scénu kvůli vznášejícímu se faráři. (zdeny99)