Poste restante (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 7x53 min)

Karel Smyczek

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká, Klára Oltová, Lenka Vlasáková, Dana Marková, Svatopluk Skopal, Míra Nosek, Jana Štěpánková, Simona Babčáková, Jiří Strach, Otmar Brancuzský, Pavel Šimčík, Dana Syslová, Marek Epstein, Zdeněk Žák, Valentina Thielová, Jana Pidrmanová, Marcela Augustová, Anna Kulovaná, Zdena Keclíková, Lucie Březovská, Josef Šebek, Johana Krtičková, Břetislav Farský, Lucie Tallerová, Jana Altmannová, Olga Schmidtová, Miluše Bittnerová, Jan Hraběta, Josef Kubíček, Matěj Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Jindřich Klaus, Vlastimil Práda, Predrag Bjelac, Petr Varga, Pavel Novák, Milan Enčev, Martin Stránský, Jan Maléř, Michal Novotný, Jiří Wohanka, Michal Čeliš, Pavel Nečas, Václav Helšus, Ivan Tříska, Miloš Opatrný, Pavel Trojan, Martin Sochor, Michal Gajdarus, Matýsek Valíček, Jan Jakub Ryba, Miloš Koníček, Jindřich Průša, Michal Solar, Jiří Renč, Bohumil Klepetko, Jana Částková, Petr Smyczek, David Matoušek, Michal Pátek, Josef Pospíšil
  • LadyPupu

Troufám si tvrdit, že jsem odborník na bahno čs. kinematografie a čím mazlavější, tím - pro mne - zajímavější. Ale co bylo toto??? Voni mě před tím někteří varovali, voni mi říkali, ať se na to vyseru, ale já přesto doufala. Zbytečně. Nejvtipnější na tom celém je to, že jsou zde zaměstnanci pošty ukázáni jako milí a usměvaví lidé. Tvůrci asi navštěvovali jinou pobočku než já. No nic, nehodlám šlapat po těch, co už dávno leží, jen na samý závěr se ptám: Who is Ondřej Pšenička?!?(7.7.2016)

JAK MÁM V TÝHLETÝ DOBĚ DĚLAT ZÁZRAKY, KDYŽ NIKDO NIČEMU NEVĚŘÍ? Těžko, Karle a Marku :o) První díl vytvořil atmosféru a svět (železničářský byt), který mě rozesmával i dojímal, ale další pokračování nepředvedla nic navíc, seriál se ve svém hnízdě pěkně zabydlel, tvůrci se měli víc odvázat. A záverečný díl, ten uspěchaný kolotoč, aby všichni svému cíli došli, byl opravdu zbytečně hektický. Jen bych se chtěl přimluvit za více hereckých příležitostí pro Libuši Šafránkovou, noblesnější hereckou osobnost u nás asi nemáme.(12.4.2010)

• Bludicka.Julie

Tento seriál mě utvrdil, že být v pátek večer doma, se nevyplací. Fakt teda hrozný, divím se Nedvecký, že do toho šla. Jinak "herci a krasavci" Navrátil a Javorský + Konvalinková, ti by do toho i zapadali. Vůbec nechápu tu roli Javorskýho, ale ani ji chápat nechci. (soudě po jedniném a posledním díle - Přepadení na poště)(26.3.2010)

Zatím z toho mám vcelku dobrý dojem. Je to takové celkem pohodové, jsou zde dobří herci, hlavně Vladimír "Kyslík" Javorský podává dobrý výkon. Zatím mě to bavilo a občas i pobavilo. Moc hezky udělané jsou i úvodní znělky s Markem Ebenem, mají nápad. Příjemný je i hudební doprovod. Momentálně je to na pomezí mezi 3 a 4 *(14.3.2010)

• Ilhan

Námět, znělka i jména pana Smyczeka přecijen vyvolávaly větší naděje, bohužel se něco silně zvrtlo. Eben rulez. Nápad zejména s postavou pana Kercla byl velice slibný, ale bohužel silně upozaděný. Nechápu proč se scénárista nemohl více věnovat vztahu mezi Jardou a Lídou, který sliboval určitě zajímavé situace, ale byl šíleným způsobem vyřešen během 6. dílu, a zejména na postavu pana Kercla, jehož osud se mohl více táhnout celým seriálem a postupně odkrývat všechno to, co se nakonec hezky, ale příliš rychle vyřešilo v posledním díle, místo aby ho tahali od kartářky ke knězi a kdo ví kam ještě. Stejně tak vztah s Lídou mohl být propracovanější a ne že se všechno stane víceméně v cukuletu v 6. díle. A mohli si odpustit všechny ty přepadení a jiné blbosti, které stejně vyzněly šíleně amatersky a trapně. Poslední díl díky zaměření na pana Kercla a jeho rozřešení se stal i dílem nejlepším, zbytek bohužel nestál za moc, přestože šance tam byly, jen byly totálně zazděny. A nejzábavnější byl byl stejně Oldřich "pan Purkrábek" Navrátil, skoro jako Stifler po 40 letech. 40 %(26.2.2010)

• - Seriál Poste restante je originálním dílem, které nemá v české televizní tvorbě žádného obdobného předchůdce. (Elwanelyn)

• - Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška. (Elwanelyn)

• - Červený sporťák, kterým se prohání Jarouškův (Ondřej Pšenička) sok v lásce Leo, je vzácné BMW Z1 z přelomu 80. a 90. let. Zajímavostí tohoto typu vozidla jsou padací dveře, které i se sklem zajíždějí do zvýšených bočních prahů. Karoserie malého roadsteru je tvořena barevnými plastovými panely namontovanými na ocelovém šasi, které se daly díky systému jednoduchého upevnění libovolně a snadno měnit za díly jiné barvy, bez lakování. (Rudy_742)