Poste restante (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 7x53 min)

Karel Smyczek

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká, Klára Oltová, Lenka Vlasáková, Dana Marková, Svatopluk Skopal, Míra Nosek, Jana Štěpánková, Simona Babčáková, Jiří Strach, Otmar Brancuzský, Pavel Šimčík, Dana Syslová, Marek Epstein, Zdeněk Žák, Valentina Thielová, Jana Pidrmanová, Marcela Augustová, Anna Kulovaná, Zdena Keclíková, Lucie Březovská, Josef Šebek, Johana Krtičková, Břetislav Farský, Lucie Tallerová, Jana Altmannová, Olga Schmidtová, Miluše Bittnerová, Jan Hraběta, Josef Kubíček, Matěj Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Jindřich Klaus, Vlastimil Práda, Predrag Bjelac, Petr Varga, Pavel Novák, Milan Enčev, Martin Stránský, Jan Maléř, Michal Novotný, Jiří Wohanka, Michal Čeliš, Pavel Nečas, Václav Helšus, Ivan Tříska, Miloš Opatrný, Pavel Trojan, Martin Sochor, Michal Gajdarus, Matýsek Valíček, Jan Jakub Ryba, Miloš Koníček, Jindřich Průša, Michal Solar, Jiří Renč, Bohumil Klepetko, Jana Částková, Petr Smyczek, David Matoušek, Michal Pátek, Josef Pospíšil

Po druhém díle jsem trochu přidal. Menším zklamáním je pro mne role mého oblíbeného herce Oldřicha Navrátila. Nemám rád role prasáků, zvláště když se v nich zdůrazňuje, že nevěra je normální a i s ní se dá žít spokojené manželství. Ale je to dobré odreagování. Mám dojem, že nižší hodnocení filmu je způsobenu špatným žánrový pochopením. Tj. tím, že dost hodnotitelů seriál porovnává s něčím, s čím se to porovnávat nedá. Pro bližší vysvětlení: Nelze porovnávat večerníček s celovečerní komedií.(27.2.2010)

• MaMitti

Nehodnotím po prvních dvou dílech, jen průběžně komentuji - mezi tou sbírkou českých seriálů, co nám televize nabízejí, se mi tento líbí. Neříkám, že je to bůhví co, ale oproti ostatním, se na to nechá alespoň koukat. Zatím čekám, co se z toho vyvrbí. Pravdou je, že první díl se mi líbil zatím nejvíc...Tak uvidíme. Po dalších dvou dílech musím konstatovat, že první díl byl opravdu ten nejlepší...už mě vlastně ani moc neláká dívat se na další...škoda, vypadalo to nadějněji...(10.3.2010)

• Morien

Založit dílo na tom, že hlavní hrdina je plachý a nevýrazný, může být skvělá zbraň (ať žijí outsideři! - napadá mě třeba Harold a Maude), nicméně ten samý hrdina u toho nesmí být také nudný a nezajímavý. To se potom všichni ostatní můžou třeba přetrhnout a víc z toho nevykřešou. Jo a ještě bych taky tloukla kladívkem do hlavičky za to naprosto otřesné schéma, kdy dva obyčejní lidé se do sebe zamilují, jeden druhého uvidí, jak se ten druhý objímá, případně pouze baví s nějakou proklatě atraktivní vyšší bytostí, urazí se a ten druhý za ním musí dolízat a vysvětlovat, že "to nebylo tak, jak si myslíš".(26.3.2010)

• triatlet

Nemůžu si pomoct, ale jestliže mi po půlhodince sledování naběhne srovnání s nováckou produkcí a potvrzuje se další tři díly , pak můžu s klidem hodnotit tuto papundeklovou poštu po polovině. Už úvodní přepadení bylo tak nevěrohodně zinscenované, že se snaha respektovat atraktivně inzerovaný seriál (písničkou Marka Ebena) odporoučela… Trapné kontraproduktivní množství rádobyvtipů (kolik stojí BMW?); amatérsky zinscenovaná představa mrtvé ve skleníku díky červené louži - barvu by odhalilo i nemluvně, ale duch ne…A farář, který na problém se smilstvem reaguje "ne bohužel, tedy bohudík"… Postava ducha, ani prostředí pošty nevyužito. Nezachrání to ani Šafránková nebo Navrátil. A překvapí někoho, že si nakonec Ondřej najde cestu k zahradnici Lídě??? Po 5. díle - Přepadení na poště - zasloužený odpad.(19.3.2010)

• Ilhan

Námět, znělka i jména pana Smyczeka přecijen vyvolávaly větší naděje, bohužel se něco silně zvrtlo. Eben rulez. Nápad zejména s postavou pana Kercla byl velice slibný, ale bohužel silně upozaděný. Nechápu proč se scénárista nemohl více věnovat vztahu mezi Jardou a Lídou, který sliboval určitě zajímavé situace, ale byl šíleným způsobem vyřešen během 6. dílu, a zejména na postavu pana Kercla, jehož osud se mohl více táhnout celým seriálem a postupně odkrývat všechno to, co se nakonec hezky, ale příliš rychle vyřešilo v posledním díle, místo aby ho tahali od kartářky ke knězi a kdo ví kam ještě. Stejně tak vztah s Lídou mohl být propracovanější a ne že se všechno stane víceméně v cukuletu v 6. díle. A mohli si odpustit všechny ty přepadení a jiné blbosti, které stejně vyzněly šíleně amatersky a trapně. Poslední díl díky zaměření na pana Kercla a jeho rozřešení se stal i dílem nejlepším, zbytek bohužel nestál za moc, přestože šance tam byly, jen byly totálně zazděny. A nejzábavnější byl byl stejně Oldřich "pan Purkrábek" Navrátil, skoro jako Stifler po 40 letech. 40 %(26.2.2010)

• - Scéna s rozstříleným nádobím je natáčena v 3D. (zdeny99)

• - Scéna, při které se vznáší farář v kostele, byla natočena ve vesnici Obříství u Mělníka. Obříství bylo až několikátou variantou, protože velké množství kostelů nepovolilo točit tuto scénu kvůli vznášejícímu se faráři. (zdeny99)

• - Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška. (Elwanelyn)