Poste restante (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 52–53 min)

Karel Smyczek

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká, Klára Oltová, Lenka Vlasáková, Dana Marková, Svatopluk Skopal, Míra Nosek, Jana Štěpánková, Simona Babčáková, Jiří Strach, Otmar Brancuzský, Pavel Šimčík, Dana Syslová, Marek Epstein, Zdeněk Žák, Valentina Thielová, Jana Pidrmanová, Marcela Augustová, Anna Kulovaná, Zdena Keclíková, Lucie Březovská, Josef Šebek, Johana Krtičková, Břetislav Farský, Lucie Tallerová, Jana Altmannová, Olga Schmidtová, Miluše Bittnerová, Jan Hraběta, Josef Kubíček, Matěj Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Jindřich Klaus, Vlastimil Práda, Predrag Bjelac, Petr Varga, Pavel Novák, Milan Enčev, Martin Stránský, Jan Maléř, Michal Novotný, Jiří Wohanka, Michal Čeliš, Pavel Nečas, Václav Helšus, Ivan Tříska, Miloš Opatrný, Pavel Trojan, Martin Sochor, Michal Gajdarus, Matýsek Valíček, Jan Jakub Ryba, Miloš Koníček, Jindřich Průša, Michal Solar, Jiří Renč, Bohumil Klepetko, Jana Částková, Petr Smyczek, David Matoušek, Michal Pátek, Josef Pospíšil

JAK MÁM V TÝHLETÝ DOBĚ DĚLAT ZÁZRAKY, KDYŽ NIKDO NIČEMU NEVĚŘÍ? Těžko, Karle a Marku :o) První díl vytvořil atmosféru a svět (železničářský byt), který mě rozesmával i dojímal, ale další pokračování nepředvedla nic navíc, seriál se ve svém hnízdě pěkně zabydlel, tvůrci se měli víc odvázat. A záverečný díl, ten uspěchaný kolotoč, aby všichni svému cíli došli, byl opravdu zbytečně hektický. Jen bych se chtěl přimluvit za více hereckých příležitostí pro Libuši Šafránkovou, noblesnější hereckou osobnost u nás asi nemáme.(12.4.2010)

• Wacoslav1

No coby listovní doručovatel z povolání musím mít prostě k tomuto seriálu výhrady. Kromě toho, že to není bůhvíjak vtipný mám i docela problém s tím jak je tu pošta vyobrazena. Já vím, že je to fikce, ale to si pak každej laik řekne, že ti pošťáci asi mají hovno na práci a tak to fakt není, Takže já jsem se paradoxně zasmál spíš tomu co běžnému divákovi neznalému poštovního provozu unikne a tudíž mu to vtipné nepřijde. Každopádně jako komedie slabý. Spíš výsměch těm co tu práci dělají, ale občas to i šlo no flákneme tam nakonec 35%(30.1.2014)

Smyczkova poetika byla na mnoha místech znát, ačkoliv se bohužel mezi ni vkrádaly i dost trapné výjevy či postavy. Mně osobně se seriál dost líbil, připadalo mi, že s každým dalším dílem roste kvalita. Vladimír Javorský a jeho neustálé zvolání kluku mě bavilo nejvíc. Není to zdaleka tak dobré jako Bylo nás pět, ale proč by se taky jednou nemohl natočit seriál z prostředí pošty, když o lékařích a sestrách už snad byl natočen seriál z každého oddělení?(10.4.2010)

• DoneyGal

Je třeba objektivně říci, že po dvou dílech seriálu nelze vyřknout zcela fundované a komplexní hodnocení. Na druhou stranu seriál má pouze sedm dílů a když už jsme u "rapera" Marka Ebena, všichni si vzpomínáme na kultovní černobílé Kamarády, kteří zaujali už po deseti minutách prvního dílu. A tak mezistav: staré známé bolesti - na jedné straně zajímavé nápady - byt zařízený jako muzeum železnice - na straně druhé nezajímavé dialogy, bez ambice posunovat děj, nebo ho jakkoliv ozvláštnit. Dlouhé scény bez invence - scéna u psychiatra (Zdeněk Žák, jen jsem čekal, kolik ještě předmětů se mu přilepí na obličej), nebo doslova otřesná scéna svádění Jarouška kolegyní v jejím bytě. Hlavní postava - opět (po kolikáté už) - je hybrid; není ani kladná ani záporná, zajímavá je také sexuální orientace, která se u tohoto nešťastného poštovního doručovatele mění snad každých patnáct minut. Smutek, smutek ... ale vyčkejme na závěr. --- "Výborná" sekvence s Jaromírem Noskem ve třetím díle mě přinutila změnit původní honocení - Odpad!(6.3.2010)

• Morien

Založit dílo na tom, že hlavní hrdina je plachý a nevýrazný, může být skvělá zbraň (ať žijí outsideři! - napadá mě třeba Harold a Maude), nicméně ten samý hrdina u toho nesmí být také nudný a nezajímavý. To se potom všichni ostatní můžou třeba přetrhnout a víc z toho nevykřešou. Jo a ještě bych taky tloukla kladívkem do hlavičky za to naprosto otřesné schéma, kdy dva obyčejní lidé se do sebe zamilují, jeden druhého uvidí, jak se ten druhý objímá, případně pouze baví s nějakou proklatě atraktivní vyšší bytostí, urazí se a ten druhý za ním musí dolízat a vysvětlovat, že "to nebylo tak, jak si myslíš".(26.3.2010)

• - Scéna s rozstříleným nádobím je natáčena v 3D. (zdeny99)

• - Červený sporťák, kterým se prohání Jarouškův (Ondřej Pšenička) sok v lásce Leo, je vzácné BMW Z1 z přelomu 80. a 90. let. Zajímavostí tohoto typu vozidla jsou padací dveře, které i se sklem zajíždějí do zvýšených bočních prahů. Karoserie malého roadsteru je tvořena barevnými plastovými panely namontovanými na ocelovém šasi, které se daly díky systému jednoduchého upevnění libovolně a snadno měnit za díly jiné barvy, bez lakování. (Rudy_742)

• - Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška. (Zdroj: ČSFD.cz)