Poste restante (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 52–53 min)

Karel Smyczek

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká, Klára Oltová, Lenka Vlasáková, Dana Marková, Svatopluk Skopal, Míra Nosek, Jana Štěpánková, Simona Babčáková, Jiří Strach, Otmar Brancuzský, Pavel Šimčík, Dana Syslová, Marek Epstein, Zdeněk Žák, Valentina Thielová, Jana Pidrmanová, Marcela Augustová, Anna Kulovaná, Zdena Keclíková, Lucie Březovská, Josef Šebek, Johana Krtičková, Břetislav Farský, Lucie Tallerová, Jana Altmannová, Olga Schmidtová, Miluše Bittnerová, Jan Hraběta, Josef Kubíček, Matěj Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Jindřich Klaus, Vlastimil Práda, Predrag Bjelac, Petr Varga, Pavel Novák, Milan Enčev, Martin Stránský, Jan Maléř, Michal Novotný, Jiří Wohanka, Michal Čeliš, Pavel Nečas, Václav Helšus, Ivan Tříska, Miloš Opatrný, Pavel Trojan, Martin Sochor, Michal Gajdarus, Matýsek Valíček, Jan Jakub Ryba, Miloš Koníček, Jindřich Průša, Michal Solar, Jiří Renč, Bohumil Klepetko, Jana Částková, Petr Smyczek, David Matoušek, Michal Pátek, Josef Pospíšil
  • Ilhan

Námět, znělka i jména pana Smyczeka přecijen vyvolávaly větší naděje, bohužel se něco silně zvrtlo. Eben rulez. Nápad zejména s postavou pana Kercla byl velice slibný, ale bohužel silně upozaděný. Nechápu proč se scénárista nemohl více věnovat vztahu mezi Jardou a Lídou, který sliboval určitě zajímavé situace, ale byl šíleným způsobem vyřešen během 6. dílu, a zejména na postavu pana Kercla, jehož osud se mohl více táhnout celým seriálem a postupně odkrývat všechno to, co se nakonec hezky, ale příliš rychle vyřešilo v posledním díle, místo aby ho tahali od kartářky ke knězi a kdo ví kam ještě. Stejně tak vztah s Lídou mohl být propracovanější a ne že se všechno stane víceméně v cukuletu v 6. díle. A mohli si odpustit všechny ty přepadení a jiné blbosti, které stejně vyzněly šíleně amatersky a trapně. Poslední díl díky zaměření na pana Kercla a jeho rozřešení se stal i dílem nejlepším, zbytek bohužel nestál za moc, přestože šance tam byly, jen byly totálně zazděny. A nejzábavnější byl byl stejně Oldřich "pan Purkrábek" Navrátil, skoro jako Stifler po 40 letech. 40 %(26.2.2010)

• mh.mail

40% — Nijak zvlášť mě to nezaujalo. Nejzajímavější asi bylo srhnutí předchozího děje formou písničky Marka Ebena. Ondřej Pšenička jako Jaroušek byl spíš na proplesknutí než k sympatizování, pro Libuši Šafránkovou byla role úzkostlivé matky protiúkolem (jak zpíval v úvodu prvního dílu Marek Eben), takže taky možná kvůli tomu to nedopadlo úplně ideálně, osazenstvo pošty bylo spíš panoptikální, zahradnice Jany Pidrmanové až příliš hodná a průhledná, takže snad zbýval jen nevrlý Kercl s chutí ztvárněný Vladimírem Javorským. Málo na to, aby mě to připoutalo k obrazovce.(21.12.2016)

• NinadeL

Čím si Ondra Pšenička zasloužil vlastní seriál již nyní? Dnes tedy stačí průprava v Ordinaci? A nemají ty nekonečné seriály pouze připravovat herecký dorost, který po té bude nabírat další zkušenosti...? Očividně to nutné není a existuje i určitá zkratka. Jen aby to celé nebyla náhoda jako kariéra Valentiny Thielové, žel na úkor kariér jiných a lepších, kteří se svého seriálu nedočkali nikdy. Výsledný celek Rendíl & Hopík zkrátka není.(6.3.2010)

Český seriál na který se brzy zapomene, i když je to škoda. Příjemné prostředí, žertovné momenty a nenásilné efekty tvoří další 7dílný projekt České televize. Rád se po letech vrátím za osazenstvem pobočky pošty a do kulis nádražáckého bytu, obojí je mi totiž velmi blízké. Nápad Marka Ebena rapovat zpětný přehled epizod považuji za vkusný a nápaditý. V tom zvláštním území mezi nebem a zemí...(11.4.2010)

Lehká oddechová rodinná zábava se skvělým obsazením, úchvatná Libuše Šafránková v roli neuvěřitelné "osiny v zadku", mladý pošťák, nadržený Nárožný a typické vesnické babky-drbny pošťačky v čele se Simonou Babčákovou a stále skvěle vypadající Medveckou zaručují pěkný zážitek pro páteční večery. Konečně něco, na co se de koukat v klidu a pozapomenout na všechno okolo. Určitě jeden z těch podařenějších projektů ČT a samozřejmě nesmím zapomenout na Marka Ebena, o kterém jsem se přesvědčil, že doopravdy nikdy nezklame! Už se těším na další díl! :-)(27.2.2010)

• - Červený sporťák, kterým se prohání Jarouškův (Ondřej Pšenička) sok v lásce Leo, je vzácné BMW Z1 z přelomu 80. a 90. let. Zajímavostí tohoto typu vozidla jsou padací dveře, které i se sklem zajíždějí do zvýšených bočních prahů. Karoserie malého roadsteru je tvořena barevnými plastovými panely namontovanými na ocelovém šasi, které se daly díky systému jednoduchého upevnění libovolně a snadno měnit za díly jiné barvy, bez lakování. (Rudy_742)

• - Seriál Poste restante je originálním dílem, které nemá v české televizní tvorbě žádného obdobného předchůdce. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Scéna s rozstříleným nádobím je natáčena v 3D. (zdeny99)