Reklama

Reklama

Poste restante

(seriál)
všechny plakáty
Komedie / Rodinný
Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 52–53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Hudba:

Marek Eben

Hrají:

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl (více)
(další profese)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Poste restante je poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla. Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu se nedaří opustit povrch zemský a začít život posmrtný. Musí bloudit světem, jeho duše nemůže najít spočinutí, on nemůže najít příčinu rozpolcenosti své „neexistence“a navíc jej to z nepochopitelných důvodů táhne právě k Jarouškovi. Tato poněkud nesourodá dvojice hledá způsob, jak vysvobodit pana Kercla z jeho prokletí a pátrá po jeho největším životním pomýlení, které mu neumožňuje smířit se s odchodem. Přitom Jaroušek hledá dívku svého srdce a prchá před svou matkou. Najde Jaroušek svou životní lásku? A najde pan Kercl spokojenou smrt? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No coby listovní doručovatel z povolání musím mít prostě k tomuto seriálu výhrady. Kromě toho, že to není bůhvíjak vtipný mám i docela problém s tím jak je tu pošta vyobrazena. Já vím, že je to fikce, ale to si pak každej laik řekne, že ti pošťáci asi mají hovno na práci a tak to fakt není, Takže já jsem se paradoxně zasmál spíš tomu co běžnému divákovi neznalému poštovního provozu unikne a tudíž mu to vtipné nepřijde. Každopádně jako komedie slabý. Spíš výsměch těm co tu práci dělají, ale občas to i šlo no flákneme tam nakonec 35% ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Založit dílo na tom, že hlavní hrdina je plachý a nevýrazný, může být skvělá zbraň (ať žijí outsideři! - napadá mě třeba Harold a Maude), nicméně ten samý hrdina u toho nesmí být také nudný a nezajímavý. To se potom všichni ostatní můžou třeba přetrhnout a víc z toho nevykřešou. Jo a ještě bych taky tloukla kladívkem do hlavičky za to naprosto otřesné schéma, kdy dva obyčejní lidé se do sebe zamilují, jeden druhého uvidí, jak se ten druhý objímá, případně pouze baví s nějakou proklatě atraktivní vyšší bytostí, urazí se a ten druhý za ním musí dolízat a vysvětlovat, že "to nebylo tak, jak si myslíš". ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

JAK MÁM V TÝHLETÝ DOBĚ DĚLAT ZÁZRAKY, KDYŽ NIKDO NIČEMU NEVĚŘÍ? Těžko, Karle a Marku :o) První díl vytvořil atmosféru a svět (železničářský byt), který mě rozesmával i dojímal, ale další pokračování nepředvedla nic navíc, seriál se ve svém hnízdě pěkně zabydlel, tvůrci se měli víc odvázat. A záverečný díl, ten uspěchaný kolotoč, aby všichni svému cíli došli, byl opravdu zbytečně hektický. Jen bych se chtěl přimluvit za více hereckých příležitostí pro Libuši Šafránkovou, noblesnější hereckou osobnost u nás asi nemáme. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tak takhle tedy ne...za tenhle seriálový product placement Česká pošta vyhodila peníze úplně zbytečně... A já se ptám: Kde zůstal humor, pane Smyczek? PS: Díl s přepadením pošty byl snad tím nejamatérštějším počinem v dějinách České televize... Hvězdičku lze udělit snad jen za hudbu a texty Marka Ebena. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Čím si Ondra Pšenička zasloužil vlastní seriál již nyní? Dnes tedy stačí průprava v Ordinaci? A nemají ty nekonečné seriály pouze připravovat herecký dorost, který po té bude nabírat další zkušenosti...? Očividně to nutné není a existuje i určitá zkratka. Jen aby to celé nebyla náhoda jako kariéra Valentiny Thielové, žel na úkor kariér jiných a lepších, kteří se svého seriálu nedočkali nikdy. Výsledný celek Rendíl & Hopík zkrátka není. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Seriál Poste restante je originálním dílem, které nemá v české televizní tvorbě žádného obdobného předchůdce. (ČSFD)
  • Scéna, při které se vznáší farář v kostele, byla natočena ve vesnici Obříství u Mělníka. Obříství bylo až několikátou variantou, protože velké množství kostelů nepovolilo točit tuto scénu kvůli vznášejícímu se faráři. (zdeny99)
  • Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška. (ČSFD)

Reklama

Reklama