Poste restante (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 52–53 min)

Karel Smyczek

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká, Klára Oltová, Lenka Vlasáková, Dana Marková, Svatopluk Skopal, Míra Nosek, Jana Štěpánková, Simona Babčáková, Jiří Strach, Otmar Brancuzský, Pavel Šimčík, Dana Syslová, Marek Epstein, Zdeněk Žák, Valentina Thielová, Jana Pidrmanová, Marcela Augustová, Anna Kulovaná, Zdena Keclíková, Lucie Březovská, Josef Šebek, Johana Krtičková, Břetislav Farský, Lucie Tallerová, Jana Altmannová, Olga Schmidtová, Miluše Bittnerová, Jan Hraběta, Josef Kubíček, Matěj Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Jindřich Klaus, Vlastimil Práda, Predrag Bjelac, Petr Varga, Pavel Novák, Milan Enčev, Martin Stránský, Jan Maléř, Michal Novotný, Jiří Wohanka, Michal Čeliš, Pavel Nečas, Václav Helšus, Ivan Tříska, Miloš Opatrný, Pavel Trojan, Martin Sochor, Michal Gajdarus, Matýsek Valíček, Jan Jakub Ryba, Miloš Koníček, Jindřich Průša, Michal Solar, Jiří Renč, Bohumil Klepetko, Jana Částková, Petr Smyczek, David Matoušek, Michal Pátek, Josef Pospíšil
  • Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 3/10/// +Ondřej Pšenička, Jana Pidrmanová, fantasy prvek, některé scény (přepadení pošty, strašení zloděje), chytlavá hlavní písnička -protivná Libuše Šafránková, celkově o ničem, nijak zvlášť nevyužité prostředí pošty, krátké, jednoduché, možná i zbytečné, námět se dal využít o dost líp/// Spíš seriálová jednohubka. Netvrdím, že mě to nechytlo. Jakýkoliv fantasy nebo mysteriózní prvek je vítaný. A třebas část s přepadením pošty, tak tu jsem si vyloženě úžíval. Stejně tak třebas romantickou linku hlavní postavy. Jinak to ale nic světoborného není. Postavy se nechovají, tak jak by měli, děj je jako desetkrát vyluhovaný čajíček a vlastně docela i chápu zdejší nízká hodnocení. Co naplat, zkusil jsem to./// Celkem 44%///(14.4.2010)

• Bludicka.Julie

Tento seriál mě utvrdil, že být v pátek večer doma, se nevyplací. Fakt teda hrozný, divím se Nedvecký, že do toho šla. Jinak "herci a krasavci" Navrátil a Javorský + Konvalinková, ti by do toho i zapadali. Vůbec nechápu tu roli Javorskýho, ale ani ji chápat nechci. (soudě po jedniném a posledním díle - Přepadení na poště)(26.3.2010)

• DoneyGal

Je třeba objektivně říci, že po dvou dílech seriálu nelze vyřknout zcela fundované a komplexní hodnocení. Na druhou stranu seriál má pouze sedm dílů a když už jsme u "rapera" Marka Ebena, všichni si vzpomínáme na kultovní černobílé Kamarády, kteří zaujali už po deseti minutách prvního dílu. A tak mezistav: staré známé bolesti - na jedné straně zajímavé nápady - byt zařízený jako muzeum železnice - na straně druhé nezajímavé dialogy, bez ambice posunovat děj, nebo ho jakkoliv ozvláštnit. Dlouhé scény bez invence - scéna u psychiatra (Zdeněk Žák, jen jsem čekal, kolik ještě předmětů se mu přilepí na obličej), nebo doslova otřesná scéna svádění Jarouška kolegyní v jejím bytě. Hlavní postava - opět (po kolikáté už) - je hybrid; není ani kladná ani záporná, zajímavá je také sexuální orientace, která se u tohoto nešťastného poštovního doručovatele mění snad každých patnáct minut. Smutek, smutek ... ale vyčkejme na závěr. --- "Výborná" sekvence s Jaromírem Noskem ve třetím díle mě přinutila změnit původní honocení - Odpad!(6.3.2010)

Úvodní znělka mě málem dostala do hrobu. Při rapování Marka Ebena mi zaskočila rýže v krku. Takže, při dalším sledování nebudu pro jistotu nic jíst a ani pít, protože bych se mohla ještě utopit a to by bylo opravdu hrozné. Vladimír Javorský, Libuše Šafránková a Oldřich Navrátil si své role patřičně vychutnávali a užívali. Je na nich vidět, že se dobře bavili. Bezdomovec Vladimíra Javorského měl až moc slušný slovník. Takhle bezdomovci nemluví. Zřejmě tvůrci asi žádného bezdomovce nikdy nepotkali. ČT se evidentně snaží překvapit a tak loví nápady, kde se dá.(7.3.2010)

• MaMitti

Nehodnotím po prvních dvou dílech, jen průběžně komentuji - mezi tou sbírkou českých seriálů, co nám televize nabízejí, se mi tento líbí. Neříkám, že je to bůhví co, ale oproti ostatním, se na to nechá alespoň koukat. Zatím čekám, co se z toho vyvrbí. Pravdou je, že první díl se mi líbil zatím nejvíc...Tak uvidíme. Po dalších dvou dílech musím konstatovat, že první díl byl opravdu ten nejlepší...už mě vlastně ani moc neláká dívat se na další...škoda, vypadalo to nadějněji...(10.3.2010)

• - Scéna s rozstříleným nádobím je natáčena v 3D. (zdeny99)

• - Červený sporťák, kterým se prohání Jarouškův (Ondřej Pšenička) sok v lásce Leo, je vzácné BMW Z1 z přelomu 80. a 90. let. Zajímavostí tohoto typu vozidla jsou padací dveře, které i se sklem zajíždějí do zvýšených bočních prahů. Karoserie malého roadsteru je tvořena barevnými plastovými panely namontovanými na ocelovém šasi, které se daly díky systému jednoduchého upevnění libovolně a snadno měnit za díly jiné barvy, bez lakování. (Rudy_742)

• - Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška.