Poste restante (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 7x53 min)

Karel Smyczek

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká, Klára Oltová, Lenka Vlasáková, Dana Marková, Svatopluk Skopal, Míra Nosek, Jana Štěpánková, Simona Babčáková, Jiří Strach, Otmar Brancuzský, Pavel Šimčík, Dana Syslová, Marek Epstein, Zdeněk Žák, Valentina Thielová, Jana Pidrmanová, Marcela Augustová, Anna Kulovaná, Zdena Keclíková, Lucie Březovská, Josef Šebek, Johana Krtičková, Břetislav Farský, Lucie Tallerová, Jana Altmannová, Olga Schmidtová, Miluše Bittnerová, Jan Hraběta, Josef Kubíček, Matěj Hádek, Ludmila Zábršová-Molínová, Jindřich Klaus, Vlastimil Práda, Predrag Bjelac, Petr Varga, Pavel Novák, Milan Enčev, Martin Stránský, Jan Maléř, Michal Novotný, Jiří Wohanka, Michal Čeliš, Pavel Nečas, Václav Helšus, Ivan Tříska, Miloš Opatrný, Pavel Trojan, Martin Sochor, Michal Gajdarus, Matýsek Valíček, Jan Jakub Ryba, Miloš Koníček, Jindřich Průša, Michal Solar, Jiří Renč, Bohumil Klepetko, Jana Částková, Petr Smyczek, David Matoušek, Michal Pátek, Josef Pospíšil
  • Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 3/10/// +Ondřej Pšenička, Jana Pidrmanová, fantasy prvek, některé scény (přepadení pošty, strašení zloděje), chytlavá hlavní písnička -protivná Libuše Šafránková, celkově o ničem, nijak zvlášť nevyužité prostředí pošty, krátké, jednoduché, možná i zbytečné, námět se dal využít o dost líp/// Spíš seriálová jednohubka. Netvrdím, že mě to nechytlo. Jakýkoliv fantasy nebo mysteriózní prvek je vítaný. A třebas část s přepadením pošty, tak tu jsem si vyloženě úžíval. Stejně tak třebas romantickou linku hlavní postavy. Jinak to ale nic světoborného není. Postavy se nechovají, tak jak by měli, děj je jako desetkrát vyluhovaný čajíček a vlastně docela i chápu zdejší nízká hodnocení. Co naplat, zkusil jsem to./// Celkem 44%///(14.4.2010)

• LadyPupu

Troufám si tvrdit, že jsem odborník na bahno čs. kinematografie a čím mazlavější, tím - pro mne - zajímavější. Ale co bylo toto??? Voni mě před tím někteří varovali, voni mi říkali, ať se na to vyseru, ale já přesto doufala. Zbytečně. Nejvtipnější na tom celém je to, že jsou zde zaměstnanci pošty ukázáni jako milí a usměvaví lidé. Tvůrci asi navštěvovali jinou pobočku než já. No nic, nehodlám šlapat po těch, co už dávno leží, jen na samý závěr se ptám: Who is Ondřej Pšenička?!?(7.7.2016)

• M.i.k.e

tak tady seriálový mág Smyczek totálně selhal.Byl sem celkem zvědavej na nový český seriál,který by postrádal demenci Ulic,Ordinací atd.,ale nedočkal sem se.Titulní postava se maximálně nepovedla (pokud ovšem tvůrci nechtěli mít v hlávní roli otroubeného pitomce) a to jak scénaristicky,tak castingově.Drobné plus si zaslouží snad jen duo Javorský Navrátil,kteří si odehrávají svůj standart...(20.3.2010)

• NinadeL

Čím si Ondra Pšenička zasloužil vlastní seriál již nyní? Dnes tedy stačí průprava v Ordinaci? A nemají ty nekonečné seriály pouze připravovat herecký dorost, který po té bude nabírat další zkušenosti...? Očividně to nutné není a existuje i určitá zkratka. Jen aby to celé nebyla náhoda jako kariéra Valentiny Thielové, žel na úkor kariér jiných a lepších, kteří se svého seriálu nedočkali nikdy. Výsledný celek Rendíl & Hopík zkrátka není.(6.3.2010)

Smyczkova poetika byla na mnoha místech znát, ačkoliv se bohužel mezi ni vkrádaly i dost trapné výjevy či postavy. Mně osobně se seriál dost líbil, připadalo mi, že s každým dalším dílem roste kvalita. Vladimír Javorský a jeho neustálé zvolání kluku mě bavilo nejvíc. Není to zdaleka tak dobré jako Bylo nás pět, ale proč by se taky jednou nemohl natočit seriál z prostředí pošty, když o lékařích a sestrách už snad byl natočen seriál z každého oddělení?(10.4.2010)

• - Červený sporťák, kterým se prohání Jarouškův (Ondřej Pšenička) sok v lásce Leo, je vzácné BMW Z1 z přelomu 80. a 90. let. Zajímavostí tohoto typu vozidla jsou padací dveře, které i se sklem zajíždějí do zvýšených bočních prahů. Karoserie malého roadsteru je tvořena barevnými plastovými panely namontovanými na ocelovém šasi, které se daly díky systému jednoduchého upevnění libovolně a snadno měnit za díly jiné barvy, bez lakování. (Rudy_742)

• - Seriál Poste restante je originálním dílem, které nemá v české televizní tvorbě žádného obdobného předchůdce. (Elwanelyn)

• - Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška. (Elwanelyn)