Poste restante

Komedie / Rodinný
Česko, 2009, 6 h 7 min (Minutáž: 52–53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Hudba:

Marek Eben

Ondřej Pšenička, Vladimír Javorský, Oldřich Navrátil, Libuše Šafránková, Arnošt Goldflam, Veronika Petrová, Naďa Konvalinková, Jan Hartl, Taťjana Medvecká (více)

Epizody(7)

Poste restante je poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla. Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu se nedaří opustit povrch zemský a začít život posmrtný. Musí bloudit světem, jeho duše nemůže najít spočinutí, on nemůže najít příčinu rozpolcenosti své „neexistence“a navíc jej to z nepochopitelných důvodů táhne právě k Jarouškovi. Tato poněkud nesourodá dvojice hledá způsob, jak vysvobodit pana Kercla z jeho prokletí a pátrá po jeho největším životním pomýlení, které mu neumožňuje smířit se s odchodem. Přitom Jaroušek hledá dívku svého srdce a prchá před svou matkou. Najde Jaroušek svou životní lásku? A najde pan Kercl spokojenou smrt? (oficiální text distributora)

DJ Kritik

Zábavné?, ale určite aspoň trochu áno. A tak detsky naivné. Len nevedno pre akú cieľovú skupinu divákov je tento seriál. Tým i to nízke hodnotenie. ()

Demoiselle

Myšlenka byla dobrá, ale realizace pokulhává! Javorský je velice přesvědčivý, nicméně nechápu, že nemůže uchopit předmět, prolítává dveřmi, ale pak se natáhne na pohovku nebo si sedne do křesla... Asi jsem něco prošvihla, zřejmě! A Jarda? To fakt ne... ()

EgoMG

Hodnoceno po prvních dvou dílech,dále ten seriál už nesleduji. Nepovedená reklama na českou poštu s pro mě krajně nesympatickým hlavním představitelem obsahuje pár dobrých nápadů (rapujcí Marek Eben,duch)a tak si nezaslouží zahození do odpadu. ()

jfaba

Letos jsem si díky čtv "vzpomněl" na tento seriálek. A zase tak blbé to nebylo, když to srovnám s tím co vzniká v současnosti. Rap Ebena, duch, hlavní hrdina, a HRDINKA, jo - dobré. Žádné hluboké myšlenky, seriál k žehlení. ()

pierrek

Dvě hvězdičky dávám jen díky tomu krásnému modelu železnice v bytě. Jinak jen * za snahu. Bída s nouzí. Nebyl moment, kdy bych se byl schopen smát. ()

petan416

Lehká oddechová rodinná zábava se skvělým obsazením, úchvatná Libuše Šafránková v roli neuvěřitelné "osiny v zadku", mladý pošťák, nadržený Nárožný a typické vesnické babky-drbny pošťačky v čele se Simonou Babčákovou a stále skvěle vypadající Medveckou zaručují pěkný zážitek pro páteční večery. Konečně něco, na co se de koukat v klidu a pozapomenout na všechno okolo. Určitě jeden z těch podařenějších projektů ČT a samozřejmě nesmím zapomenout na Marka Ebena, o kterém jsem se přesvědčil, že doopravdy nikdy nezklame! Už se těším na další díl! :-) ()

kubik 7

Opravdu slabý seriál. Po počátečním vynikajícím Ebenově úvodu nastal prudký sešup a zklamání... Nebýt tedy Ebenova rapperského čísla a dobré hudby, hvězdička by tu nebyla... ()

miza

Nudné pátky v televizi jsou již tradicí.Líp je zajít do hospody a poslouchat co týden dal. Prostě to tak je. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

Spike86

Zatím z toho mám vcelku dobrý dojem. Je to takové celkem pohodové, jsou zde dobří herci, hlavně Vladimír "Kyslík" Javorský podává dobrý výkon. Zatím mě to bavilo a občas i pobavilo. Moc hezky udělané jsou i úvodní znělky s Markem Ebenem, mají nápad. Příjemný je i hudební doprovod. Momentálně je to na pomezí mezi 3 a 4 * ()

Iviva

Vážení, co byste chtěli? Další nekonečnou "mýdlárnu" kde nic tu nic? Od pátečního večerního programu se očekává nenáročná zábava, při které si člověk po týdenním zápřahu trochu oddychne. A to tenhle seriál prostě je, nic náročného, nemusíte u toho moc přemýšlet, občas se i zasmějete. K hercům se nevyjadřuji, někomu to sedlo, někomu ne, ale celkový dojem to nijak nekazí. Nějaké ty přešlapy a skuliny se najdou, ale jinak je to fajn seriál se zajímavým nápadem. Avšak stačí to vidět jednou a už nikdy více. ()

gachik

Hodně jsem si od tohohle seriálu sliboval, prostředí pošty je trochu moje srdcovka, ale bohužel zůstalo nevyužito. Pořád jsem doufal, že mě seriál ještě něčím více zaujme a budu moci udělit lepší hodnocení, ale kvalita mi přišla díl od dílu spíše sestupná. Rozhodně to není na "odpad", ale opravdu je to asi věc na jedno shlédnutí (a dost za to může i nesympatický pošťák Jaroušek a jeho projev). Seriál naopak zachraňuje Oldřich Navrátil, který se do role perfektně hodí a občas se blýskne i dobrou hláškou. Je to prostě taková oddychovka, nad kterou se nesmí moc přemýšlet, pouze shlédnout a pomalu zapomenout. PS: Působí hodně směšně a nepřirozeně, že vedoucí malé pobočky pošty všichni oslovují "paní ředitelko". To myslí autoři vážně? ()

Berseg

Po shlédnutí všech dílů můžu svědomitě ohodnotit. Tempo je tak vláčné, že zkrácení stopáže by neuškodilo, ba naopak spíš prospělo. Na to, že jde o komedii jsme se moc nezasmáli. Občas se nějaký ten fórek objeví, ale nic z čeho by se člověk potrhal smíchy. Aby to nevyznělo příliš kriticky. Myslím si, že jde o příjemný rodinný seriálek, který člověka nijak neurazí a v poklidu bez jakýchkoli emocí ho shlídne. I když už případnou reprízu sledovat nebudu, hodnotím toto dílko kladně (3*). ()

Bohulib

Tenhle seriál je taková pohádka ze země, kde nikdy neprší. Hlavní hrdina je jako Honza, sice trochu nekňuba a naivní, ale dobrák do kosti, zvítězí nad všemi nepřáteli, vysvobodí zakletého ducha a získá svou princeznu. A nijak nevadí, že od začátku je jasné, jak to všechno dopadne, přesně jak to má v pohádce být. Seriál mě v tom dnešním seriálovém marasmu vyloženě potěšil. Jednak tím, že si na nic nehrál, na rozdíl od některých, co se tváří jako velké umění a přitom jsou jen výplní mezi reklamami. Pak taky svou krátkostí, sedm dílů se dá přežít celkem ve zdraví. A taky nenápadnými vtípky v nádražních hlášeních ("Šedesát osmička jde na střídačku.") Celou dobu jsem čekal, jestli se tam Marek Eben neobjeví naživo. ()

Peabody

Smutenka smutenka hned pro několik dobrých jmen, která zjevně potřebovala rychle vydělat na nové střešní okno, protože začala doba dešťů. Marek Epstein, pro mne velký talent, tady vyplodil telenovelu nic moc a jehla ho jistě v prstech hodně hodně pálila, Marek Eben sice roztomile rapuje, ale nevím, jestli viděl, k čemu to bude přilepeno. No a pan režisér Smyczek tentokrát nedokázal vylepšit nic moc scénář, neměl čas vytvořit svou obvyklou poetiku a s částí výsledku práce castingu zjevně ani on nedokázal nic. Srovnání, které se zde objevilo - s Bylo nás pět - je podle mne kulhající na obě nohy - tam byl Oldřich Navrátil ve své životní roli, tady dost trapně stříhá chlípníka (v tom s velkým Ch hrál taky a taky byl lepší). Tam Adam a Sandra Novákovi excelovali, tady pan Pšenička sice nyvě kouká / úsměvně se šklebí do kamery, ale herectví nějak nepotkal (což jistě nevylučuje, že si ho dívenky vylepí a zakryjí tím Lunetiky starší ségry). Část herců nemá co hrát a dává to najevo (Javorský, jinak vynikající herec, Lenka Vlasáková ve dvouroli dvou leklých ryb, Simona Babčáková, kterou ani nepustili na dráhu, Dana Syslová jako důchodkyně uvadlice, Jan Hartl, taky herec par excellence, Klára Sedláčková, která musí jenom poulit oči a lepit se na vše co má kalhoty, atd atd.) Ubránil se Arnošt Goldflam, ale on neměl na rozdíl od jiných dvě věty každých 40 minut, ale v jednom díle větší plochu, které vcelku využil. No a především a snad jediná má dávná láska Libuška Šafránková, která parádně vyšila sice už ne princeznu, ale zato skvostnou matku blbku, která komanduje a deptá celé okolí s pocitem, jaké dobro koná. Facka sedla. Romance předvídatelná, čitelná a prostinká s pokusem o jako ohrožení hepáče v posledním díle, naivním jak zrada v klasické operetě. Ještě tam prokmitne několik seriálových šlapek (tím míním jen povrch nic uvnitř, i když povrch je někdy pěkný), Co vůbec nechápu a u pana Smyczka to vidím snad poprvé, je minutí se prostředím. Pošta tu není (to Čapkovy pošťácké věci jsou opravdu o poště) nic než pouhopouhá kulisa, nic pošťáckého jsem si nevšiml, kdyby to byla pobočka banky, stačí ve scénáři udělat Zaměnit vše a bude se hledat bankovní product placement a i to přepadení by se mohlo nechat. Zbyly jen roznašečské kilometry, ty trochu koloritu měly. Zahradnice sice byla koukatelná, ale to už dílko nezachránilo. ()