VOD (1)

Jaime skládá účty z minulosti. Winterfell se připravuje na osudovou bitvu s Bílými chodci vedenými Nočním králem. Bran objasní jeho motivaci. Daenerys se snaží urovnat vztahy se Sansou. V předvečer bitvy je pasován nový rytíř Sedmi království. Jon a Gendry odhalí svým nejbližším tajemství svého původu. (DavidWark)

Z natáčení 2

Laxik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Luxus. Konečně se řekly a udělaly věci, na které tak dlouho nebyl čas, takže se nám tu uzavřelo hned několik sidequestů a pár postav může spokojeně zemřít. Osobně neočekávám, že přežijou Jorah, Pod, Royce a možná Grey Worm a Tormund. Osobně bych odkrouhnul i nějakou větší rybu, ale všichni tak nějak ještě mají neuzavřené zápletky. Kromě Lannisterů, Targaryenů a Starků totiž musí ještě přiít ten zatracenej Cleganebowl a setkání Davose a Melissandre. A moc bych se divil, kdyby sundali Brienne. ()

InJo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nádherné "ticho před bouří". Pokud máte ty postavy skutečně rádi, užijete si každý dialog a hlavně skvělou atmosféru posledních společných chvil před blížící se osudovou apokalypsou. Něco takového (a v takové míře) jsem naposled zažil asi jen u Pána prstenů... "Všichni tu zemřeme. Ale aspoň zemřeme společně." ()

Tom Hardy

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obrovská autorská bezmoc. Už v první epizodě se toho moc nedělo, ale sem tam se tvůrci alespoň snažili vyprávět obrazem. Tady už postavy jen mluví a sdělují si jak naprosto banální věci, tak i to, co by mohlo být ztvárněno nějakou akcí (a tím nemyslím akci ve stylu fyzického souboje, ale kdyby se aspoň nějak postavy pořádně hýbaly, něco dělaly, vytvářel se dojem živé scény a ne suchého divadla o mluvících hlavách ve statické místnosti). Nemluvě o tom násilném přesunu postav na správná místa. Uf. Pro hardcore fanoušky asi dostačující v tom smyslu, že si to všichni tak nějak buď vyříkají, nebo aspoň nastaví do nějaké roviny a půda je připravena na zorání. Ale pro toho, kdo "seriál jen sleduje, ale nežere", je to téměř utrpení. 30%. P.S. Tyrion je důkazem toho, že když vezmete podobné postavě neřesti, zbavíte jí i veškerého šarmu. ()

Alementina

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předehra pokračuje a je tam tolik romantiky, že je to přesně ta situaci, kdy si říkám, jak tomu chlapci naznačit, že už by mohl jít konečně na věc, abych neusla ...aneb všeho moc škodí :) Prostě nám z těch prvních dvou dílů mohli udělat jeden delší a všichni by byli happy a jestli v následujícím díle neumřou alespoň dvě postavy z těch hlavních postav, tak nám tvůrci pěkně vyměkli. Holt nám léta servírují maso a krev, tak at ted nečekají, že nás uspokojí nějakým salátem. A to jsem vegetarián! ()

Sidonka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další údajně majestátní, vznešená, efektní, monumentální, prostě velkolepá a nevídaná epizoda, jaká nám byla slibována, je zcela neúspěšně za námi. - 8.série měla být lepší než všechny předchozí. Zjevně tím mysleli jednu bitvu v chystané 03 pro ty, kteří mají rádi akční filmy a dlouhé záběry na válečné běsnění. Ze slabé 7.série z roku 2017 si pamatuji tak dva tři zajímavé momenty, které jsou dále již samozřejmě nevyužité.- Z toho, co jsem zatím viděla z osmičky si už zítra nebudu pamatovat vůbec nic, protože to nestojí za řeč už vůbec, natož aby mě něco z viděného emočně zasáhlo (na to je ten příběh-nepříběh, děj-neděj, příliš povrchní, naivní a klišovitý). - Zato předchozí série znám skoro zpaměti. ()

• Píseň, která hraje na konci epizody, je „Jenny Of Oldstones“ od Florence + The Machine. (Duoscop)
  • Tvůrci nechali rozhodnutí, zda bude Arya ve scéně s Gendrym nahá, či ne, na herečce Maisie Williams, která jí hraje. (Duoscop)

Související novinky

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

22.05.2019

Zatímco internet pokračuje v debatě o kvalitách a nekvalitách závěrečné řady Hry o trůny, její tvůrci už se mezitím přesouvají k novým projektům. Dvojice showrunnerů David Benioff a D. B. Weiss se… (více)