Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

micle21

No za mě mírné zklamání, trošku jsem se bál, že mě budou víc bavit kecací díly a je to tak. Alespoň se to hezky vyčistilo a dobře, že nepřijel Gandalf. S kým ale bude teď bojovat? (Cercei) PS : co by se stalo, kdyby se to odehrávalo ve dne? Nic, akorát by bylo všecko líp vidět a triková studia by to stihla až za další rok.. ()

ZeroCZ1233

SPOILERY. Jsem fanoušek jak seriálu, tak i předlohy. Minulá série byla znatelně slabších, něž těch šest předchozích, ale stále ji hodnotím na krásných 8/10. Jediná výjimka byla epizoda Za Zdí, což byl sice na pohled poměrně působivý, ale řadou úkazů postrádající logiku zabitý digi bordel. V tu chvíli ve mě pořádně zatrnulo, protože takový pokles kvality byl u tohoto seriálu dosud nevídaný. Hned epizoda další to ale napravila a já spokojeně znovu spokojeně jal na 8/10 vlně. Na tvorbu závěrečné řady se dalo více času a já to celkem i uvítal. "Aspoň si dají záležet." říkal jsem si. První díl se stále držel na 8/10 a já byl spokojený, načež druhý díl mě vyloženě potěšil (více u mého komentáře k dané epizodě) a jeho budovaná atmosféra na epizodu tuto mě dostala do varu a já se nemohl dočkat. A toto vzplanutí bylo ochlazováno celých 80 a minut a na konci byl pouze chlad. Načež zase došlo ještě k většímu varu díky mému nasrání. Po zhlédnutí jsem se zmohl jen na citaci klasika. "My disappointment is immeasurable, and my day is ruined". Já se na bitvu velmi těšil, čekal jsem na pořádnou dávku emocí, ždímaní kapesníku, fapování nadšením a mnoho dalších vypouštění všech možných a nemožných tekutin, co naše těla naskýtají. Dopadlo to tak, že jsem pouze ronil slzy nad tím, co se to stalo. Celou internetovou sítí se šíří, že největší problém této epizody je tma a zmatený střih. Tma mi vůbec nevadí, krásně v tom vynikla záře ohně, který když se odrážel od sněhu, tak to byla fantazie na oko. Zmatečný střih mi také nevadil (možná to bude zvyk z Kanceláře Blaník), navnadilo to, stejně jak zmíněná tma, atmosféru chaosu (což Bitva Bastardů dokázala také a tenhle aspekt k tomu nepotřebovala, ale to je vedlejší). Já s touto epizodou mám ale problémy, které jsem tu již předeslal. Stejně jako Za Zdí, byl zde kámen úrazu, tak neskutečně velká hromada všeho nelogického, co si jen dokážete představit. Upřímně nemám sílu je tu vypisovat všechny každý, kdo není opice, tak je vidí, protože jsou do očí bijící. Namátkou bych mohl vybrat třeba příjezd Melisandry, která se spíše zjevila a není samotná, teleportování postav je zde častější než je nastavena moje laťka tolerance, Samovo náhle nabytí bojových schopností, který přežil i přesto, že byl snad jeden z nejméně schopných bojovníků v poli. Samotný konec, na který je taky řada nevole, by mi jako takový nevadil, něco takového jsem i čekal, ale právě ta absence logiky to naprosto pohřbila a s tím i nevysvětlení samotného motivu Nočního krále, na což mají tvůrci ještě 3 epizody, tak snad mě nezklamou. Čekal jsem také dost větší úmrtnost postav, hlavně z řad hlavních, ale zemřely jen ty vedlejší, i když jsem je měl tuze rád (RIP Jorah, Lyanna, Theon, Edd, Beric). Rozpačitost a nasrání jsou dvě slova naprosto vhodně vystihující mé pocity. Některé scény se mi opravdu líbily, Praktický celý úvod, kde atmoška jela a zhasnutí Dothraků byla jen skvělá koruna. Souboj draků byl také poměrně pěkný. Scéna v knihovně taktéž. Lyannin heroismus obdivuhodný. Ale to prostě nestačí. Ano, mohl bych na celou epizodu vypnout mozek a dívat se na pěkný plameny a souboje, ale to jsem ochoten dělat jen u věcí, u kterých je na první pohled vidět, že to bude potřeba, u GoT to nikdy nebylo potřeba a nikdy to dělat nebudu. Nejhorší epizoda, nejhorší bitva. Žlebu se to nerovná ani v nejmenším. Nikdy bych nečekal, že bych u GoT dal takové hodnocení, ale 4,5/10 je moje momentální stanovisko. Nemůžu uvěřit, že to píšou ti stejní, co dřív drželi laťku kvality na vrcholu. Na další epizodu čekám v maximálních rozpacích. Bitva o Zimohrad pro mě navždy zůstane ta mezi bastardy a to už nic nezmění. PS: Hudba byla naprosto fantastická, Ramin je pan skladatel. () (méně) (více)

Eleanor05

No, ehm... bylo to lepší, než předchozí díly této série, (což zas ale není takový výkon), ale jinak celá ta epizoda byla jeden velký zmatek. Tma, rychlé střihy a zmatek. Přirozená posloupnost jednotlivých linií se opravdu těžko hledala, zvláště proto, že se postavy často teleportovaly z místa na místo (opravdový přeborník byla Arya, ale ani Jorah Mormont nebo Jon Sníh moc nezaostávali). Mezi tím zmatkem, změnami tempa a někdy i žánru ("The Walking Dead" scéna v knihovně), občas probleskl sympatický, či originální nebo napínavý moment, nic tam nebylo vyloženě směšné, nebo trapné, zřejmě i díky tomu, že se kvůli boji eliminovala povinná kvóta HBO ohledně minimálně jedné soulože a jednoho vtípku na kastraci za díl, takže se hned dívalo snesitelněji. Znovu však opakuji, především to byl zmatek, scény nenavazovaly na sebe, moc to do sebe nezapadalo, nikde nebyl znát žádný promyšlený vypravěčský koncept. Pár lepších a pár horších scén sestříhaných za sebe + neustálé deus ex machina záchrany od spolubojovníků v poslední vteřině. Byl to díl především na efekt sloužící k eliminaci velké části postav. 2,5* ()

Sany33

taká krásna hra s atmosférou v predchádzajúcich častiach je absolútne zabitá. Na túto časť si mydlím roky celých 8 sérií a oni ju tak doserú. Nie len že sa celá rúbanica odohráva v tme čo je absolútne neprehľadné a viac som sa snažil rozlíšiť osoby v tme ako som si celú bitku užíval. Druhá nepodarená vec je tá, že všetci hlavný hrdinovia, teda okrem tých čo padli, zostali ako jediná domobrana na bojovom poli a odolávali všetkým nájazdom zombie. Ak sa ma niekto opýta ako prežiť zombie apokalypsu poviem mu, stačí sa oprieť chrbtom k tene a dve hodiny rúbať okolo seba. Jednoducho to bolo nereálne. Za finále a teda za posledných 7 minút dávam hodnotenie aspoň na priemer inak by to bola katastrofa. 55% ()

Palvinie

Díl, ve kterém absolutně nic nedává smysl. Všichni jenom čekají, asi na zázrak, nic se neděje nebo nic není vidět. Vážně jsem na tohle čekala sedm sérií? Jak řekl můj milý, to i Jak vycvičit draka má lepší drako-souboj než Game of Thrones. ()

SamVimes

Osmdesát minut fanouškovsky pohrouženého sledování obrazovky, naprostého ponoření do děje, prožívání každé rány s postavami. Nevím, kdy naposled mě něco takhle vtáhlo. Epizoda projde několika různými žánry, prostřídá strach z neviděného, bitevní vřavu i komorní horor a společně s postupující beznadějí dojde před koncem až k fantasticky ozvučené, vygradované koláži a-… a teprve potom jsem mohl vydechnout dech, který jsem si neuvědomoval že přes hodinu zadržuji. Dalo by se trochu rýpat ve strategii (zdaleka ne tolik, jak si internet představuje), ale na rovinu říkám že nechci. Právě proto, co píšu výše. ()

immortalis

Pohlcující atmosféra, kde přestáváte dýchat, protože nevíte, co se stane dál. V celém dílu naprosto geniální hudební motiv. Filmové zevření draků a jejich boj. A sekvence při které přestáváte dýchat a k tomu ta boží hudba. "What do we say to the God of Death?" "Not today". ()

stitch7

No bohužel, musím se ptát: to bylo ono? Místy naprosto nepřehledné, rozmazané a především tmavé. Nepochopte mě špatně, byl jsem hodně napnutý a zpomalovačky fungovaly, ale postavy se zase teleportovaly, jak se tvůrcům zachtělo. Máme tu taky záběry, na kterých je tuna bílých chodců jenom proto, aby jich v dalším záberu bylo třeba pět. Eh? A Aryino plížení fakt k smíchu. ()

Jacob23

Ta bitva se odehrává ve tmě ne proto,že by tomu velela logičnost děje ale proto že tma zakryje hromadu špatných rozhodnutí,organizací scény a nedostatky CGI. Od bitvy v Helms Deep je to 20 let a stále ukazuje jak se mají točit masivní bitvy s konkrétními hrdiny(klidně i ve tmě). Co je fakt bez chyby je Djawadiho hudba ()

Ichabod

Pro mne top 5 epizoda napříč seriály a rozhodně neskutečný zážitek na televizní seriál. Nekompromisní “zombie” apokalypsa Převážně skvěle natočená, vždy s dokonalou hudbou a na poslední chvíli už jsem netušil co bude dál. A to mám něco nakoukáno. První vlna útoku a měl jsem husí kůži. Prostě seriálová bomba. ()

Zagi20

Samotné epizody nekomentuji, ale dnes musím udělat čestnou výjimku. Protože po shlédnutí proklamované "největší bitvy v televizní historii" se prostě musím ozvat. Hodnotit se dá podle mne dvěma způsoby ... mozkem nebo srdcem. Vždy jedno z toho zvítězí. Mozek říká "Ano jsou tam chyby v chování postav, taktice boje, příběhu, atd." jenže srdce na to odpovídá "A co jako? Zmlkni a užij si to!". A tak sem si tu nervy drásající podívanou užil. Celá epizoda je ve velké míře točená na efekt a já s tím nemám problém, seru vám na nějaké chyby a nelogičnosti, protože takhle zařezaný do gauče jsem nebyl ani nepamatuju. Už od úvodní sekvence která ve mě vzbudila naději, přes hororovou pasáž v interiérech hradu až po epické finále. Já si ten díl, stejně už i jako ten předchozí prostě totálně zamiloval. Hodnotím srdcem. 99% ()

JoseBenes

Docela pěkně se na to koukalo, ale logicky naprosto hrůzostrašné. To snad musí urážet i tu mainstreamovou masu lidí, pro které se teď seriál točí. Všechny dosavadní bitvy v seriálu byly kvalitnější než tahle „bitva bitev“. Blackwater, bitva o Zeď, Hardhome, Bitva Bastardů. ()

Arkanoid

Battle of Bastards ostala neprekonaná. Postavy sa šetrili, logika dávala zbohom. Niektoré scény boli dobré, aj sa tvorcovia pohrali s gradovaním hudby, ale vo výsledku sa tá bitka len zbytočne naťahovala a vyriešila nelogickým spôsobom. ()

srbak

Bezpochyby najhorší GoT diel, ktorý bol kedy natočený. A prečo? Pretože či už z dejového, alebo vizuálneho hľadiska je The Long Night celkom salámisticky ukočírovaná. Strihy bojových scén sú mnohokrát zúfale, dobre dlhú dobu má divák poriadne niečo uvidieť, a už keď sa niečo stane, pripadá to človeku nepodstatné. Nemôžem vyjadriť iné pocity než sklamanie, keď sa od prvej epizódy buduje dejová linka okolo nemŕtvych a Night Kinga, ktorý je nakoniec vyriešený za 2 minúty, akoby to ani nebol problém. Fakt hlúpe ukončenie. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019