Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

ER

Poslední díl už neměl šanci napravit rozpačitost celé série. Nicméně z logického hlediska ukočírovat závěr nemohlo být pro "normální" scénáristy snadné. Přebírat "žezlo" po G.R.R. Martinovi znamenalo ukočírovat košatost děje (proč asi nemá dosud hotové další knihy?) a tak fantasy myšlenky literárního tvůrce byly nahrazeny řemeslnou zručností a snahou to "dovládnout" do konce v co nejkratším čase. Navíc náklady na každou sérii bobtnaly a na dalších 10 dílů už to nevyšlo. A tak nám nezbývá,než se s tím smířit, král je mrtev,ať žije král. ()

Sweat55

Já to fakt nechápu, většina téhle série mě štvala, ale finální epizoda mě hezky pohřála u srdíčka. S konci všech přeživších postav a celkového příběhu jsem dost spokojený ,takže o to víc mě mrzí, jak špatný je zbytek finální série. Nu což, s tím se už nedá nic dělat. ()

Karp

Důstojné zakončení série - když něco vypadá, plave a kváká jako kachna, bude to patrně kachna. Každý došel svého osudu, ke kterému byl předurčen, kterému se vzpínal, a ke kterému směřoval. Kdo je překvapen, nesledoval pečlivě předchozí řady. Povrchnost tedy viní jiné z povrchnosti. I to se k dnešnímu konci hodí. ()

RajAthen

Tak se trochu, děcka, uklidníme. Nemám ve zvyku hodnotit jednotlivé epizody, ale u dvou případů udělám výjimku totožným hodnocením i komentářem. Píseň ledu a ohně jsem četl v době, kdy drtivá většina "haterů" ani nevěděla, že něco takového existuje. Jako takový stále čekám na literární zakončení, které není seriálovým. Jasně, děj bude v hlavních bodech stejný (to si, prosím, uvědomte, Martin se sám vyjádřil v tomto bodě jasně), ale v rámci čteného média budou některé ostré hrany přeci jen obroušeny, protože budou lépe a propracovaněji vysvětleny (výhoda knih). Pravdou je, že to však není omluva pro OBJEKTIVNÍ filmové prohřešky. Zejména poněkud uspěchané poslední díly z hlediska vývoje některých postav a obecně zkratkovitost, zjednodušenost vyprávění momentě, kdy seriál opustil domovské vody knižního světa. Za mne byl například tento zlom nejvíce patrný v sérii sedm v zcela hloupé misi Sedmi statečných za Zeď. Možná efektní v scénáři, ale v logice Hry o trůny,kdy postavy reagovaly vždy uvěřitelně, již příliš ne. Co se nám, divákům překládá v osmé řadě je poctivá filmařina zbavená knižní předlohy. Nelze vyčítat tvůrcům, že košatost je do určité míry pryč. Třetí díl je dramaturgicky, hudebně zvládnut skvěle. A že zabili postavu, kterou jste nečekali? O tom je Hra o trůny, která mimochodem byla vždy o lidech, nikoliv bubácích. Ano, dávám za pravdu všem, kteří hloubají nad celkovou debilitou způsobu obrany živých nad mrtvými (viz využití jízdy apod.). To samo o sobě ovšem nečiní špatný seriál jako celek, a za mě popravdě ani epizodu. Co se závěru týče, skutečně se nejedná o dno filmové produkce, jak se někteří úsměvně domnívají. Otevřete oči a podívejte se, co házíte do popelnice. Smutné, že nesouhlasíte s koncem, ale vy všechny rozhořčené maminky nikdo nenutil pojmenovávat své děti po postavách ze seriálu (dobrá rada - před udělením jména počkám do konce seriálu...). Buďte tedy trochu féroví a zamyslete se, co tak snadno haníte. Ano, poslední sérii by prospělo, kdyby se držela konceptu deseti dílů, klidně standardní délky. Tím by odpadla řada halasníků, kterým by došlo, že hlavní eso v rukávu bylo přeci jen nějakou dobu ukazováno. Pokud místní výlevy zapříčiní vznik nových a zajímavých sérií knižní či seriálové tvorby, pak jen skvěle, pokud nikoliv, pak ať si každý uvědomí, že kouká na seriál, který může mít objektivní vady - o kterých jsem se také zmínil - ale stálo mu za to dokoukat až do (hořkého?) konce a postavy si zaslouží svůj (u většiny věčný) klid. A život jde dál. ()

MasterD

Až na smrt Danny docela zklamání, ale tak dalo se čekat, že závěr moc hloubky mít nebude. Roztavený železný trůn byl alespoň dobrým symbolem. 65% Bylo by nemilé překvápko, kdyby mezi záběry Johna za zdí kamera zabrala taky zasněženou mrtvolu, které by se najednou otevřely modré oči (a hned by následovaly titulky). Připravilo by to půdu pro sequely a tak nějak ponížilo uspěchanost třetí epizody osmé sezóny. Martin ty knihy dopíše, aspoň tu první už musí mít přece skoro hotovou. Jen se ještě nějakou dobu načekáme. Ať to stojí za to! ()

karlosss18

SPOILER ALERT!!! Daenerys je mrtvá, což jsem potřeboval k tomu, abych tuhle (bohudík) poslední kravinu mohl vůbec nějak ohodnotit. To ostatní je i tak fraška a nečekal jsem už od posledního dílu vesměs nic dobrého, protože to scénáristi pochcali už v těch minulých. Utopili nějakých 6-7 let dobré práce v jednu šestidílnou sérii plnou nepochopitelných sraček. ()

hero_bk

Look how they massacred my boy. Můžeme se prosím tvářit, že osmá série nikdy neexistovala? Tohle má být to velkolepý finále? Na 80 minutách musí tvůrci uzavřít celý seriál, načež uzavřou asi 10 % dějových linek během cca 15 minut čistého času a zbylých 65 minut se NIC NEDĚJE. Čiré utrpení. ()

vZeč

Je to ten druh tříhvězdí, kdy jsou tu moc fajn věci a pak moc zlý věci, takže to dohromady nejde hodnotit jinak. Což je... asi lepší, než kdyby to celý byl šedý průměr ()

wolverine

TATO RECENZE OBSAHUJE SPOILERY Zazvonil zvonec a pohádky pro dospělé je konec. Přiznám se, že jsem si konec GoT představoval o dost jinak. A popravdě jsem z konce GoT celkem zklamaný. Bran na trůnu nemá co dělat. Nesjednotí Sedm králoství. Jaký smysl to dává divákovi ?Jon Snow, který se vždycky choval dobře ve prospěch svého lidu. Zabil Daenerys, ženu kterou miluje, ve prospěch Západozemí. Dopadl podobně jako Ned Stark, který byl spravedlivý, ale stejně mu to ke štěstí nepomohlo. Jon je postava, které je mi líto. Byl vždycky dobrý, ale přesto dopadl mnohem hůř než ostatní, kteří nebyly stoprocentně kladné charaktery. A co mě štve nejvíc ? George Raymond Richard Martin se nepostavil za scénáristy seriálu. Oznamil, že konec v knize bude jiný. Ale já si stejně myslím, že se ukončení knižní série nedočkáme. Jen bych chtěl říct, že Game of Thrones je moje srdcovka. Ano, konec se mi nelíbil, ale komplexně se jedná o nejlepší seriál vůbec a o jeden z nejlepších fantasy světů. Game of Thrones je prostě extrémně propracovaný svět, který si v mém srdci najde místo. ()

Hovadin

Hodnotím pouze tenhle díl, nikoliv celý seriál. Já jsem jeden z těch, kteří celou osmou sérii říkali, že to tvůrci dělají z nějakého důvodu a doufal jsem, že je i chápu. Odpad si to asi nezaslouží, ovšem čekal jsem něco jiného. Hra o trůny by přece neměla končit až tak šťastně. Chyběl mi tam nějaký moment překvapení (jako v celé 8. sérii), šokující úmrtí nějaké postavy - třeba z pomsty. Nic takového se ale nestalo. Nicméně jde o poslední díl seriálu, který běžel 8 let, asi se nedal čekal nějaký velký zvrat na poslední chvíli. Na mě to ale bylo málo. Seriál jako celek stále hodnotím jako nejlepší ze všech (ještě počkám co Stranger Things) :-) ()

korect

Nikdo nemohl myslet, že by finále celého seriálu dopadlo jinak. A způsob, jakým jej tvůrci pojali, byl citlivý a uvědomělý. Závěr je tak v mnoha směrech poměrně konzervativní, přesto pořád dokáže překvapit. Pokud by důležité rozhodující momenty měly mít dějové alternativy, je skutečný děj tou nejlepší střední cestou, jakou se seriál mohl ubírat. ()

0verseer

Tak legendárna sága menom Game of Thrones sa nám konečne dotrápila do svojho konca, ktorý sa rovnako ako celá ôsma séria niesol na vlne sklamania a nenaplnených očakávaní. Je trestuhodné, že finále kedysi dávno tak skvelého seriálu, nedokázalo navodiť čo i len najmenšiu emóciu a asi som nebol jediný, kto to chcel mať čo najrýchlejšie už konečne za sebou. Blamáž podtrhuje napríklad aj to, že o osude Tyriona a koniec-koncov celého kráľovstva v závere rozhodujú ľudia, ktorých sme doposiaľ v seriáli ani raz nevideli. Sklamanie roka... ()

adamix

Nastal dlho očakávaný koniec. Som trochu skľúčený, že sa seriál skončil, ale muselo k tomu raz dôjsť. Naše postavy si zvolili svoj osud (resp. ich tvorcovia) a každý si ide svojím smerom. Čo sa týka Daenerys a jej nečakaného prevratu na stranu zla, som nespokojný, rovnako ako ostatní, pretože vysvetlenie jej náhleho rozhodnutia (alebo prvotného cieľa?) nebolo podložené. Spomenutá bola iba domnienka, že konala z pomsty za smrť Rhaegala a Misandei, a to vzhľadom k tomu, že bola jednou z hlavných postáv, nestačí. Zároveň som však prekvapený, rovnako, ako som bol kedysi prekvapený pri Anakinovom prikmotrení sa k zlu, keď som bol ešte zarytím fanúšikom STAR WARS. Jej náhly odchod (smrť?) zo stejdža zas pripomína odchod Ricka Grimesa z WALKING DEAD. Suma sumárum – jej postava bola naoko komplexná, i keď si šla tvrdohlavo za svojím cieľom, avšak človek nemusí byť ani odborníkom, aby zistil, že za jej rozpoltenosť môžu tvorcovia a scenáristi, ktorí porobili viac škody ako úžitku. Pointa je v tom, že od začiatku seriálu boli zvolené hlavné postavy (Jon, Daenerys, Cersei, Jaime a Tyrion) a z nich si seriál zvolil tie najhlavnejšie, ktorých osud bol od začiatku otázny (Jon, Daenerys), lenže aby seriál nebol len zmesou klišé, bolo mi jasné, že jeden z nich bude musieť zomrieť. Keby obaja prežili, bol by to až moc zaužívaný ,,happy end“. Osudy ostatných postáv mi nejako nevadia, až na Sansu, ktorá sa mi za túto sériu poriadne sprotivila. Príde mi, akoby to všetko nafingovala, aby sa stala kráľovnou Severu. Už len to, ako si sama stanovuje podmienky počas zvolenia nového kráľa siedmych kráľovstiev, aký bude stav so Severom, mi príde ako drzá vypočítavosť – v jej prospech. Arya spravila zo seba tajomnú pútničku s nejasným cieľom odísť do nepreskúmaných krajín, z čoho vyplýva, že scenáristom opäť došli nápady a nezabodovali. Bran je na ,,tróne“, Jon späť na Stene a Tyrion opäť kráľovským pobočníkom. Každý si ide po svojom. Čo sa týka epizódy samotnej, drží sa dobre v dramatickom uzle a chráni si titul – posledná epizóda – a podľa toho sa celých 75 minút riadi. Miestami prišlo aj menšie dojatie. Séria ako taká si však veľké ovácie nezaslúži, pretože tvorcovia mali rozpočet niekoľko desiatok miliónov, dva roky času na splnenie plánu, vybojovanú značku, akú iný seriál predtým nemal (čo malo slúžiť ako povzbudenie spoločne s miliónami fanúšikov po celom svete) a predviedli divákom túto sériu plnej chýb, nelogických rozhodnutí, žiadnych vysvetlení a zahodením niekoľkých postáv a problémov, (na čele s chudákom Night Kingom) a tým dali divákom facku, akú nedostali nikdy vo svojom živote. Tvorcovia nepracovali precízne, aby sa vyvarili pred chybami a sprostosťou, zato utratili milióny prachov, pochovali vynikajúci seriál a rozzúrili milióny divákov, pretože každý vie, čo to bolo čakať dva roky na jeho ukončenie (resp. 19 mesiacov). Týmto gestom preukázali, že si svojich divákov nikdy nevážili a išlo im len o popularitu a peniaze... O tomto sa už viacej vyjadrovať nebudem, pretože spoločne so mnou sú tu národy ďalších, ktorí majú podobný názor a písať o tom viacej nemá už zmysel. Každopádne prišiel koniec seriálu, koniec určitej kinematografickej etapy a sme zas o niečo starší (vzhľadom na 8-ročnú dekádu seriálu). Po ňom tu budú ďalšie podobné kúsky a držím palce, aby boli ešte lepšie (alebo aspoň rovnako dobré, nerátajúc túto sériu), ako kultový seriál, ktorý prisal nespočetné davy divákov k obrazovkám, ovplyvnil niekoľko generácií a vyvolal celosvetový ošiaľ, divácku pandémiu. Vysoko rozpočtový a ziskový epos s názvom GAME OF THRONES. () (méně) (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019