Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

Natsumi

Skvěle strávený čas s padouchem, ze kterého se nakonec vyklubal starostlivý otec. Ze začátku se mi do filmu nechtělo, zvlášť když se nedávno vynořil další animák na téma hrdinský zloděj – Megamind – ale nakonec není čeho litovat. Sršelo to humorem a hlavně nápadem. Mimo to mě celou dobu dojímaly krásné Agnesiny oči, kterým se opravdu nedalo odolat. Ubírám hvězdičku za vítězný taneček na samém konci – oni si ho animátoři asi prostě nemůžou odpustit, a i když se mi třeba u prvního Shreka líbil, postupem času už je to fakt ohrané. Ale jinak... myslím, že si to brzy s chutí pustím znovu :) ()

Basketak8

Skvěle natočený film s velmi dobrou zápletkou. Jíří Lábus se jako daber znovu osvědčil, stejně jako mimoňi ( také by mě zajímalo, co jsou vlastně zač). Celý film je trochu šílený (krádež měsíce a Cheopsovy pyramidy), ale na skvělých vtipech to filmu neubírá. Rozhodně 10/10 ()

Tommyg14

Velice vydařený animák, který zanechá dobrý dojem i díky pokračující tradici skvěle nadabovaných animovaných filmů (zatímco dabing těch hraných je mnohdy zločinem) v čele s Jiřím Lábusem. Film je místy dojemný a často se zasmějete, dějová zápletka hezky originální, bohužel s jasně předvídatelným koncem. I tak se jedná o příjemnou oddychovku, která si 4 hvězdy zaslouží ()

Michal13

Je to detské a miestami až príliš "presladené", ale neuveriteľne od srdca úprimné a dojemné s množstvom nápadov a úsmevných situácii, že horšie hodnotenie proste nemôžem dať. Hodina a pol ubehla ako voda. / 80% ()

vojtik.sup

Tenhle film patří podle mě mezi ty nejlepší animované filmy co kdy lidstvo vyrobilo. Skvělá zábava, ještě se pořád směju. 100% ()

le_loulou

Dreamworks a Universal přicházejí s podobným nápadem. Animák, ve kterém je hlavním hrdinou záporná postava... Filmy vychází ve stejný rok, jsou stejně dlouhé a dokonce jsou stejně hodnocené! Tento snímek lze srovnávat s "Megamyslí". Pro mě ale vítězí Já Padouch na plné čáře. Opravdu hodně jsem se bavila, přišlo mi to originální a neotřelé. + Ty malé žluté potvůrky jsou boží ;) ()

The M

Milujem animáky a vždy sa pri nich zabavím ako malé decko. Ani pri tomto to nebolo inak. Naozaj super príbeh a nápad. (mimoni boli ale najlepší! ;D) ()

Rapollo

Obsadit Steva Carella s jeho chlapeckým sopránem do role padoucha byla veliká, veliká chyba. Ač se Steve snaží sebevíc nasadit drsný rejstřík, nezní padoušsky ani omylem. Stejně tragicky dopadl i Jason Segel (Yes, Marshmallow, we love you!) - tento (jinak) sympaťák nemá na namlouvání kreslených postaviček zkrátka ty správné distpozice. Samotný film není nijak vtipný ani neuchvátí zajímavým dějem, a tak jediné, co pobaví, jsou roztomilá děvčátka, hlavně ten nejmenší mrňousek se slabostí k plyšovým jednorožcům - "It's so fluffy! I'm gonna die!". Mimoňové - to je hodně nevyužitý potenciál humorných gagů především díky úrovni sdělení, které bylo patrně nastaveno pro děti předškolního věku. Škoda. ()

Two.Swallow

Po dlouhé době animák, který zvedl náladu. Je v tom trocha napětí, trocha té základní neoblomnosti, která časem povolí, trocha smutku, trocha roztomilosti a nové téma - kreslené špiónství. Dívala jsem se s chutí, převážně se usmívala a kupodivu jsem si ve své náročnosti libovala i v českém dabingu, neboť Lábusův hlas se nedá nikde odmítnout. Své označení rodinný si jako jeden z mála opravdu zaslouží, protože podle okolních reakcí se bavili kategorie od 18ti výš stejně tak dobře jako malí špunti. ()

rabi7

Tady mně snad u tohoto filmu trošku mrzí, že jsem ho neviděl ve 3D. To už je stej.ně jen třešinka na parádní komedii, která má spád, vtip a není místa v příběhu, kdy bych se nudil. Dabing perfektní, hudba, skvělá. ()

Adhemar

Další záporný hrdina. I když opravdu záporný? A malé, žluté věci jsou opravdu vtipné. Stejně tak celý film. ()

hanzikk

Velmi vtipné, nápadité s hezkým příběhem. Animace taktéž velice zdařilá. Ty mimoně budu mít v paměti pořád, to bylo něco dokonalého. ()

kulitschka

Dojemný hlavní příběh, který jsem lehce přijala- nic uslzeného ani příliš idealizovaného, tedy na pohádku.. Film stojí za shlédnutí díky spoustě maličkých detailů, gagů a výrazů všech postav, díky kterým nestojí na místě ani minutu. ()

Alhazred

Dalo sa to vydržať, ale je to v podstate nuda. Úžasňákovi sú o triedu lepší animák, toto bolo zapamätanianehodné. ()

Linduna

nemola jsem se přestat smát po scéně, kdy Gru četl pohádku o třech koťátkách a česal je kartáčem a pak ironicky dodal: ,,to je literatura...". to mě opravdu rozesmálo. hrozně mě tedy vytáčel Viktor, který při každé příležitodti řekl neskutečně otravným hlasem: ,,Ou jé!". ten mě dost štval. a přesto, že se pointa dala očekávat, já jsem se skvěle bavila! Gru je hodně vtipný. já miluju sarkasmus ve filmech! dlouho jsem měla v plánu se podívat, ale dokopalo mě k tomuzjištění, že ve filmu dabovali Steve Carell, Jason Segel, Russel Brand a Danny McBride. jako pohádka opravdu milé a oddechové. :) ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav