JimmyII

Skrz na skrz průměrný animák - což ale pořád znamená dobrý. Jen ten současný standard je nastaven tak vysoko, že a) pixarovka a b) pokračování tak božího filmu, jako byly Příšerky s.r.o., prostě vzbuzuje extrémní očekávání, které se hochům u Disneyho, ehm Pixaru, nepodařilo naplnit. Ale pořád je to krásné, milé a zábavné. Jen tu takových je pět každý rok. ()

Ryuuhei

Jako prequel super. Z tématu už tak dokonalých prvních Příšerek se jako pokračování nic moc vydolovat nedalo a když, tak by to dopadlo zřejmě podobně zbytečně a vynuceně, jako u Dory, takže sázka na jistotu prequelu se vyplatila. Jako parodie života na americké vysoké škole výtečné, ale nic moc víc. Toto opravdu příjemně potěší hlavně fanoušky předchůdce, zbytek se možná skvěle pobaví, ale nepochytí tu hromadu odkazů. I tak, kouknu kdykoliv rád znova. 80% ()

Lachtaan

Trvalo to hříšné roky, ale konečně jsem dohnal další povedený Pixarovský kousek. Když jsem ráno psal komentář ke kdysi dávno viděné jedničce, ještě jsem vůbec netušil, že se zrovna dneska vrhnu na ten dlouho odkládaný prequel. Jsem potěšen, že k tomu došlo, protože v tomto stylu si já představuji “animák pro celou rodinu”. Legrace, špičková animace, neutichající, přestože ne příliš důmyslná zápletka. I tak bohatě dostačující. “Sice vypadám strašidelně, ale často mám děsnej strach!” - James P. Sullivan ()

BoncheR

Hoci tento film prekypuje čarovnosťou, farebnosťou a záživnosťou, nie je to už to isté čo jednotka. Ten prvok vysokej školy bol naozaj originálny nápad, no niektoré zaužívané vzorce z jednotky tu už nepasujú. Ale na druhej strane, veľmi dobré bolo to, že nemal cukríkový happy ending. SPOILER! Mike a Sully nezostali na škole, hoci by to tak mnohé deti chceli, ale v konečnom dôsledku sa im podarilo presne to, čo obaja chceli :) Palec hore. 70% ()

T-pack

Původní příšerky jsou nepopiratelně nedostižitelným animákem a prequel bez Boo přece nemůže být to samé. Místo toho tu máme post-pubertální období a snímek, na začátku kterého stojí (každý na opačném konci spektra) dvě příšerky, které se navzájem nemůžou vystát, ale do konce filmu, jak každý, kdo viděl Příšerky s.r.o., ví, se z nich musí nevyhnutelně stát nejlepší přátelé. Otázkou už není proč, jelikož protiklady se přece přitahují, ale jak? Bombasticky. Uvěřitelně, plynule a dojemně. Proto k filmu nemám výhrad. Pixar totiž dokázal skvěle využít ten naprosto opačný charakter obou protagonistů a udělat z nich sehraný tým, proto mi ta sentimentální slzička ukápla v momentě, kdy se Sulleymu podaří s Mikeovou pomocí vyděsit partu dospěláků. Funguje to. A na mě určitě. Jelikož to není jenom Sulley, jehož řev dokáže pěkně vystrašit, ale Mike dokáže z party opravdu trochu hloupě vypadajících příšerek udělat pořádná strašidla a existuje jen jedna, s kterou to nezvládne. A navíc je tu Art a snad úplně každá scéna, ve které se objevil, pro mě byla jasná pecka. Já chápu stanovisko mnohých, ale stejně tomuhle filmu nemůžu dát míň jak pět, jelikož jsem se bavil a je holt realita, že každýmu musí jednou dojít dech a je to bohužel i případ Pixaru. Tak snad nechcete, aby to vzdali... ()

elanius

(126/2013) / Tak v tomto prípade bude výnimočne neobjektívny ;) Ak je totižto v animáku po dlhých rokov znovu Sulley & Mike Wazowski nedá sa inak :) (9/10) .... bola to bohovská zábava! ()

venison

O chlup nižší level, než jednička, ale i tenhle prequel měl vysokou úroveň zábavy. Některé vtípky se sice opakují, ale celkově do příběhu sedí :-) Srdce mi lámal skoro celý film Mike Wazowski, takže jsem spíš trpěla, než jsem se smála, ale jak už to u pohádek bývá - konec dobrý, všechno dobré :-D Přiznávám se, že bych od PIXARŮ raději nové příběhy, nové postavy a nové světy než jen vyprdkávání pokračovaček.. ()

terunka003

Animované, příšerkovské, univerzitní, kamarádské, vtipné × znovu už nevtoupíš do stejné řeky. Myslím si, že zcela zbytečný film. Sice jsem ty kluky barevný zase ráda viděla, ale na první film to nemá ani náhodou. Bylo to milé, bylo to vtipné, bylo to odpočinkové. Animák na pohodu. ..a kde byla scéna s diskokoulí? Nebo jsem jí propásla? ()

Pavlínka9

12let od Příšerek s.r.o. je v tomto filmu hodně znát. Změna je neskutečná, ale k lepšímu :) Koncept se mi líbil, ok - samozřejmě předvídatelné, ale byla jsem ráda, že závěr byl takový "nenavracující se" :) S tím jsem byla spokojena - jelikož tím ještě více poukázali na to, čeho se dá vlastním pozitivním přístupem dosáhnout ;) Hodně náznaků do budoucna a hodně narážek i na jiné filmy a celé to bylo už prostě - takové skvěle zasazené do tehdejší doby :) Jo a hláška - "Vážně?" Nepelichá :D A dvojhlavý holub na začátku byl super :D ()

hroubek

Přiznám se narovinu, že jsem Univerzitě pro příšerky moc nevěřil.Bylo to dáno faktem, že se zas něco vykrádá, nebo se dělá jen kvůli penězům a ne od srdce což je věc, která k Pixaru vůbec nepatří(nepatřila).A proto jsem rád, že mohu přiznat, že se Univerzita pro příšerky povedla.Samozřejmě na staré hity to nemá, ale zas je tam cítit, že se jedná o srdcovou záležitost, která dokáže v několika scénách hodně dobře dojmout.Tím se dostám k tomu, že samotné vklouznutí do světa příšerek po několika letech nebylo vůbec bolestné.Spíše to bylo jako potkat staré známe a zavzpomínat si jak jsme tenkrát zablbli.Postavy jsou zábavné, pestrobarevné a rychle si je oblíbíte a to jak ty staré, tak i ty nové.Animace je jako obvykle perfektní.A nejlepší na tom všem je to, že když jsi myslíte, že Vás nic už nemůže překvapit, tak příjde moment, který Vás o tom přesvědčí.Příběh není zrovna nejoriginálnější a děti si ho tolik neužijí, naopak studenti z něho budou mít o dost větší radost.Využití světa příšerek není takové jakém čekal, ale co, tady jde přeci o Mike a Sulleyho.I přesto, že to není nejlepší pixarovka, tak oní s klidným svědomím mohu prohlásit, že se povedla.PS: Předfilm Modrý deštník se povedl, a je dalším důkazem, že originalita nevymizela. PPS: Po titulková scéna za to čekaní stojí. ()

Mishqo

O chĺpok horšie ako Monsters, Inc. ale aj tak stále originálne. Príbeh bol pútavý, humoru síce pomenej a vizuálne klasicky výborne odvedená práca Pixaru. ()

Petr23

Konečně dobrý Pixar animák! Po filmech jako - Auta 2 který byl hrozný, Rebelka - průměrná, se konečně studio probralo a dokázalo co vlastně umí. Jen tak dál! ()

VanTom

Naprostá schematičnost a předvídatelnost Příšerkovské univerzity mi zpočátku vysloveně vadily, což ještě podtrhly uzívané fórky. Postupně se tedy vše výrazně zlepšilo a profesionálně gradovalo, rodící se kamarádství, konstantně pohodový feeling a v neposlední řadě bezchybná technická stránka mě zanechaly v pokušení přihodit 4. hvězdičku. Což neudělám opravdu asi jen kvůli té plně absentující originalitě. ()

VasaX

Takhle se píše dobrý příběh s poutavým dějem na základě zaběhlých pravidel (jocks & nerds, snaha o docílení nedocílitelného, hledání kamarádství,...). Příšerky, ač v podstatě druhý díl, respektive prequel, se zvládají otřepat a pokračovat v příšerkovském vesmíru. Je to dobré, veselé, živé a zábavné. Samozřejmě to nedosahuje všech latěk, které si Pixar nasadil hodně vysoko, ale i tak je to velmi zdařilé. Přinejmenším oproti "konkurenčním" animákům. Moc víc se napsat nedá, příběh funguje, postavy fungují, pravidla se lehce ohýbají ale přitom vše funguje tak, jak známe, a v tom nejlepším světle. Až bych měl chuť na pokračování... ()

Timak

Tohle jsem opravdu nečekal - dvojka (vlastně 0) předčila svého předchůdce. Neskutečný nářez. Bavil jsem se moc a vřele doporučuju. Nutno vidět v originálním znění. ()

Master19

Kolikrát už bylo tohle natočeno? Milionkrát? Spíš vícekrát. Tady to máme založené na Příšerkách s. r. o., dobře, sem tam se podařil nějaký ten vtípek, ale příběh je lepší vůbec nesledovat. Kromě toho drobného vrtochu na konci opravdu nic nepřináší. Jednu hvězdičku navíc musí dát ovšem každý, kdo má (tak jako my) doma plyšového Sullivana za samolepky z Billy... ()

kklepkaa

Teda nebejt dětí, tak jsem nasraná za vyhozený peníze v kině... není to špatné, ale je to takovej slabší průměr ze současných animáků. ()

Lukyn007

Vydařenej sequel/prequel. Na to, že Pixarovky už nejsou to, co bývaly... Když to srovnám s Autama 2...tak nové Příšerky jsou absolutní vítěz!!! U odkazů na první díl jsem se vážně nasmál. Jenom škoda, že Nathan Fillion měl málo prostoru. Když jsem uslyšel jeho hlas.....no já prostě toho Mala Reynoldse a Castla žeru, no :) 70% ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013