Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

C0r0ner

Po dobré jedničce a slabé dvojce přichází něco mezi. Určitě tam bylo pár dobrých momentů, ale spíš jsem sledoval mlácení prázdné slámy a to jak z pohledu režisérského tak hlavně ze scenáristického. Herci byli skvělí, ale bohužel se museli napasovat do nepříliš inovativního filmu, který na slavné začátky jen závistivě pokukuje. 55% ()

Cheeter

Návrat po delší době a to snad kvůli 3D technologiím. Viděl jsem ho i bez ní, a možná právě proto, si myslím, že ve všech ohledech překonala dvojku a dorovnala jedničku. Dobrá komedie, při které se člověk musí bavit. Jen kdyby máma neměla kolem tolik poznámek... Ale to už není problém filmu. ()

carly

Tommy Lee Jones skvelý ako vždy, aj keď sa vo filme objavil len na pár minút. ale Josh Brolin ako mladý agent K naozaj pôsobil ako jeho mladšia verzia, takže klobúk dole. stálo to viac menej na Willovi a on nesklamal. príbehovo to bolo trochu kostrbaté, hlavne záverečné tlačenie na slzné kanáliky, ale herci to uhrali a keďže som sa väčšinu času zabávala, tak im to odpustím. je to skôr film z kategórie, pozrieť a zabudnúť, ale kým ho pozeráte je to poriadna zábava. ()

Andre3000

Prakticky nic nového. Zajetý standart chlapců v tmavém. Žádná pecka to nebyla, ale standartní scifi akčňák s pár zajímavýma scénama a jedním hlavním záporákem. Teda ano, bylo tu cestování v čase, to sem nečekal. ()

kvasiva

Docela zklamání, alespoň pro mě. Očekával jsem hodně, všude se mluvilo o skvělém filmu a akčním nářezu a výsledek ? Celkem nic moc... obyčejné pokračování jedné slavné sci-fi série, na které se určitě dá vydělat ještě hodně $... Ale zpět k filmu: Josh Brolin celkem překvapil a celkově bych tento snímek nezatracoval. Celá série MiB jistě stojí za podívání, ale nejlepším zůstane první díl. Dvojka a trojka pro mě na stejné úrovni. ()

Pajky3

Náhodou docela povedený pokračování, podle mě lepší jak dvojka. Cestování časem mam rád, tak možná proto. Jinak Boris the Animal je opravdu strašlivě ošklivej. Jinak retro atmosféra 60. let se mi líbila a pár hlášek, jako Warhol bylo super. Takže ve výsledku z toho vykoukla lehce nadprůměrná komedie s dávkou slizu. Konec dobře zapadnul, což znamená spokojenost. ()

Wormboy

Nemastne, neslane, nijake...a tych par vtipnych scen tuto sablonovitu mizeriu naozaj nezachranuje. Ked si tak spominam, obdobne dojmy som mal z kazdeho MiB predchodcu. 2,5/5* ()

asinus

Překvapivě stravitelná zábava a mnohem méně nastavená šlichta, než jakou byl díl předchozí. Za nesmyslné peníze vzniklo pokračování, které je sice úplně zbytečné, ale také je vlastně docela fajn. Určitě se radši posedmé kouknu na jedničku, než podruhé na trojku, přesto jsem se nenudil a Will Smith v tandemu s kýmkoliv mě opětovně bavil, pro změnu taky něčím novým. ()

Martrix

Pokud jste chroničtí vzpomínači a nostalgici, tak si MiB 3 možná užijete. Tedy pokud vás jednička opravdu nadchla a dvojka tak úplně neodradila. Z mého pohledu se nekoná nic jiného, než starý známý pokles kvality, úměrný s každým dalším pokračováním. Netvrdím, že by to nemohlo být horší. Ale...nudný Smith, megaprimitivní zápletka a rutiní režie...velké zklamání, které stálo producenty velké peníze. Jestli byla jednička natolik zábavná, že jste neřešili logiku a prostě jste si užívali nadsázky a humoru, který na nás tvůrci sypali ve velkém stylu, tak v MiB 3 je mizerná dokonce i hudba. Sledujete příběh, který se bude zdát hloupý i těm, kdo nemají o časovém paradoxu ani potuchy a bude se zdát primitivní i těm, kteří považují Křemílka a Vochomůrku za pěkně zamotaný thriler. Scénář k MiB 3 usvědčuje producenty, že považují díváky za nemyslící paka, která vysolí peníze za cokoliv, co vyzvrací do školní slohové práce jejich dvanáctiletý syn. Ale dobrá, MiB 3 se netváří jako seriózní sci-fi. Má to být komedie s Will Smithem, která nám prokrví bránice. Jenže za celou dobu s bídou sesbíráte dva fórky a pak jen koukáte na žalostný souboj naštvanýho chlápka, proti 20 let starým událostem. Žádný dobrý nápad, žádná vtipná pointa, nic. MiB 3 těží jen a pouze ze slávy předchozích dílů. A když píšu těží, v tomto případě to vypadá, jako když se pokouší chlapeček s plastovou lopatkou těžit uran. Úmorná nuda. ()

pakobylka

Líbivý vizuální kabátek se všemožně snaží zatraktivnit ne zcela originální story pojednávající o záchraně světa prostřednictvím cestování v čase - story, která sice disponuje nanejvýš pozoruhodnými detaily, ale jako celek neohromí. Zápletka i zlosyn jsou do určité míry typizovaní, takže chybí širší záběr s větší mírou hravosti, pestrosti a snad i pošahanosti - a popravdě ... překombinované akční finále ani poměrně neradostný až skličující (byť drobný) dovětek v pořadí už třetímu dobrodružství "Mužů v černém" nijak zvlášť nepomáhají. Typizované 3*. P.S.: Dobře, dobře, je to komedie, ale ... to by si vážně NIKDO (krom astronautů) vůbec NIČEHO nestandardního nepovšiml ??? A to by ti všímaví astronauti jako v klídku odstartovali a vůbec by se nezajímali o to, zdali zásahem jakéhosi krajně podezřelého týpka nedošlo k poškození pláště raketoplánu, na němž budou od příštích vteřin záviset jejich životy ??? ()

c.tucker

Je to vtipné, je to akční, ale něco mi tam chybělo. Jamaine Clement je úžasně namaskovanej a geniální zloun. Josh Brolin je jednička. Ukecaný je to jak cikán v supermarketu., ale celkový feeling kde nic tu nic. Když prezident někomu vypije čokoládový mlíko, tak by se nejdřív měl zeptat! ()

Jermann

Na MIB jsem tak nějak "vyrostl" a na atmosféru toho krásně divného emzáckého světa, schovaného přímo před našimi zraky, nedám dopustit. Trojka mi dělá opakovaně radost kdykoli ji vidím .. zavedla mě do mých oblíbených míst a dob, je stejně vtipná, neškodně ujetá a příjemně plynoucí jako předchozí díly a to milé sentimentální zacyklení v závěru prostě nemá chybu. "There's no such thing as time travel because if there were, a class 1 senior agent, such as myself, would have been made aware of it, WOULDN'T HE HAVE?!" ()

Iwus.ka

Možná je to delší pauzou po druhém pokračování, možná dobrým scénářem či režií, že to třetí není jen jakousi slátaninou, majíc za úkol vydělat, co se dá. Je to víc, než dobré. Obsazení hlavních postav zůstalo stejné, avšak se na hercích podepsal čas. Zejména pak na Tommy Lee Jonesovi, jež má zblízka tak svraštělý obličej a pytle pod očima, že se raději přeneseme v čase a navštívíme jeho mladší já. Ocitneme se tedy na konci 60. let, které černochům příliš nepřály a o hípísáky není nouze. Opět nezklamou pěkně vymyšlení a propracovaní mimouši v čele s hlavním záporákem Borisem, který neustále dokola omílá, že není žádná bestie. Ale na tom se neshodneme. Po celý film jsem se skvěle bavila díky dobrému humoru a slušné akci. Prostě typická oddechovka. ()

mortak

Po neskutečně imbecilní dvojce je trojka důstojným vyvrcholením série. Ovšem jen pokud tvůrci nepodlehnou volání peněz a nebudou nám chtít dovysvětlit tu časovou smyčku (náznaky typu "Ty už jsi tam někdy byl!"). Emma Thompson ukazuje, že i vrásky mohou být sexy (žádné injekce na vyrovnání kůže), Josh Brolin je celý K, a je vlastně s podivem, že film, který je skoro celý ukotven v amerických šedesátých, má úspěch po celém světě. A tvůrci upocených českých nostalgických komedií o milovaném socialismu (Občanský průkaz, Probudím se včera), by se tu měli poučit, jak se vrací v čase. ()

Šimpy

"Tohle je můj nejoblíbenější zázrak...., pokud to není ten případ, kdy...." Jak už jsem kolikrát psal, miluju cestování časem a po velmi slabé dvojce mužů v černém tu máme nášup hodný prvního dílu. Skvěle napsané postavy, dobře odehrané, spousta vtipu a odlehčení, i přes chybky ve scénáři, bomba. ()

WolfR

MiB 3 rozhodně překonávají svého předchůdce a vyrovnávají se prvnímu dílu. Je to nenáročná zábava, která přináší zajímavější zápletku než minule, velký návrat Willa Smithe na plátno a mladší cool verzi agenta K v podání Joshe Brolina. Tvůrci sakra věděli, co chtěli, 4 hvězdy. ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den