Kletba promění pohledného arogantního mladíka ve stvoření, které představuje vše, co předtím nenáviděl. Vychutnejte si moderní převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Sedmnáctiletý Kyle (Alex Pettyfer) je rozmazlený, absolutně povrchní a nevídaně populární a s přehledem vládne svému středoškolskému království. Kyle je přesvědčen o naprosté dokonalosti svého fyzického vzhledu. Za svou poslední oběť si zvolil Kendru (Mary-Kate Olsen) a nepříjemně ji přede všemi ponížil. Dívku však jeho kruté chování nijak nevyvedlo z míry, naopak, rozhodne se, že mu udělí lekci – promění ho v cosi, co je tak ošklivé zvenku, jako je on zevnitř. Kyle má přesně jeden rok, aby našel někoho, kdo ho bude milovat takového, jaký teď je, anebo se se svým novým já musí smířit už navždy. Jeho jedinou nadějí je tichá spolužačka Lindy (Vanessa Hudgens), které si nikdy předtím nevšiml… Dokáže Lindy, že láska nikdy není ošklivá? (HBO Europe)

Greg25

Extrémně toporný scénář, který pohřbil i to málo, na čem se dalo stavět - totiž na původní předloze Krásky a zvířete. Přičemž překvapivě nejhorším průšvihem není to, že je děj zasazen na současnou střední školu, ale dialogy působící absolutně uměle, kýčovitě s nepříjemným patosem. Ovšem na druhou stranu jsou mnohem horší průšvihy pro teen publikum s mnohem horšími herci. 40% ()

Lilloos

No to byla ale kravina! Středoškolská čarodějka, skarifikovaný narcis, našprtaná feťákova dcerka, slepý bro a dětinsky povrchní fotr, to je prostě moc. Debilita příběhu se nádherně odráží ve scénáři, jednotlivé repliky na sebe vůbec nenavazují, o celých scénách ani nemluvě. Vanessa Hudgens má pravděpodobně ve všech filmech tu samou roli, jinak si její "hraní" vysvětlit nedovedu. Jediný, kdo to jakž takž zachraňuje, je Barney: "Když mi bylo 15, všichni přišli o panenství, já ztratil zrak." ()

jasanka

Ehm… Nápad to není vůbec špatný. Příběh taky zajímavý. Ale celkově se mi to zkrátka moc nelíbilo. Možná za to mohly herecké „výkony“ (hlavně Mary-Kate Olsen mi přišla příšerná, ačkoli vím, že coby dítě a teenager jsem ji měla hodně ráda), možná i to, že dost věcí nebylo vysvětleno nebo do sebe nezapadaly. Filmy pro teenagery mám ráda, ale tohle opravdu nešlo… Bod za krátkou stopáž a sympatického nevidomého učitele. ()

Tred2

A jsme opět u mého oblíbeného trendu - scénaristicky pohřbený snímek. Už jsem to přestal počítat či jakkoliv aktivně vnímat, protože je takových v poslední době moc. Scénář je tu tak prosťoučký a nevychytaný, až to bolí. Naprosto ignoruje všechny druhy logiky s tím, že se snaží naservírovat dějovou linku, ze které by si něco odnesly děti do 8 let (a i v tom vlastně zklame). Když se pak podíváme dál, třeba k režii nebo kameře, tak už jsme někde jinde. Tedy klasicky je technická stránka odvedená slušně, herci (což byl mimochodem důvod proč jsem se k filmu vůbec dostal) se docela snaží (ale někteří jako nejmenovaný otec hlavního hrdiny jsou tak strašně trapní už papírově, že se s tím před kamerou asi moc dělat nedalo). Docela mě překvapil takovýhle casting, skloubení tolika rozdílných zvučných jmen do jednoho celku. Nedokázal jsem si představit jak by to mohlo fungovat, a ono k nepodivu moc nefungovalo. Nelze tu jen vytýkat papírovou práci, protože je faktem, že někteří ze seznamu jsou prostě jen tvářičky a ty přestávají v určité fázi fungovat/stačit (tý holce z HSM střední už nikdo věřit nemůže). Naopak k mému údivu se snímkem docela s grácií probliká Olsenka, kterou jsem před shlédnutím měl za páté kolo u vozu, ale která docela mile překvapila (s tím, že měla asi jedinou slušnou roli ve filmu; škoda, že nedostala více prostoru). Musím říct, že mě docela mrzí na jak drasticky nízkou laťku film sklouzl po úvodních minutách, které ačkoliv měli asi být jako to "zlo", na mě naopak udělaly dobrý dojem a tak jsem čekal nějakou ulítlou fantasticky-romantickou šílenost.. Když se tak nad tím zamyslím, tak jsem vlastně něco takového i dostal, akorát trošku jinak než bych chtěl. Sečteno a podtrženo: Technicky celkem v pořádku, soundtrack docela sux, scénář 0, herci nevěděli co dělat (mimo M-K), začátek slibný, zbytek za starou bačkoru. Pravdou je, že to nebylo invazivně nechutný, ale jen nechutný, což z toho dělá snadno stravitelný zažitek. 35% ()

111tom111

Příběh je o zhýčkaném mladíkovy co má vše na co si ukáže.Myslí si,že nejdůležitější věc jsou vzhled a peníze.Pak ho ovšem zakleje čarodějnice do šeredné podoby a poví mu že dokuď se do něj nezamiluje dívka,které by nevadil jeho vzhled tak zůstane prokletý do smrti Ooo veliké překvapení.Na začátku filmu sem byl skeptický ale zhruba po deseti minutách sem se vžil do děje a s napětím sem sledoval film až do konce.Málo kdy se mi stává že ve mě film vyvolá tolik emocí.Ano opravdu sem měl občas slzy na krajíčku.Ve filmu je mnoho dojemných a smutných scén.V čele velmi příjemní mladí herci...Vanessa Anne Hudgens a Alex Pettyfer. ()

MovieFive

Jedním slovem zklamání. Dějově měl slušný potenciál, ale vůbec ho nevyužil. Je povrchní, děj nerozpracovaný a hlavní postavy také neměli větší hloubku. Nevím, jestli tvůrci spoléhali na mladé aktraktivní herce. Ani ti, ale tak primitviní film nezachránili a k mému zklamání bohužel ani jinak výborný Neil Patrick Harris. Takle Beastly bohužel zapadne mezi průměr až skoro podprůměr a mě nezbývá nic jiného než souhlasit-film nestojí za větší pozornost. ()

Bozvav

Úplná sračka to není. Jen naivní dílko, které chce dnešní rozcapené mládeži svébytným způsobem ukázat, že jsou i jiné hodnoty než dokonalý vzhled, nejnovější mobil či super nabušené fáro. Bohužel je to celé v americkém stylu, takže se to moc nepovedlo, ale na jedno shlédnutí se to dá přežít bez větší újmy na zdraví. Za mne 45%. ()

hazaba

Romantický filmík pro puberťáky, od kterého nemůžete čekat nic, než jen odreagování se od reálného světa, přiměřené herecké výkony, přiměřenou hudbu a zajímavě pomalované tělo Alexe Pettyfera (mimochodem, jako "zvíře" mi připadal víc sexy než jako "krasavec" :-)). ()

Norus88

Ďalší z klasických romantických námetov aké vidíme asi najčastejšie, ale narozdiel od ostatných v tomto prípade musím oceniť nápaditosť s akou bol príbeh podaný. Mladá a krásna Vanessa Anne Hudgens zo svojou nevinnosťou dodala to správne napätie do príbehu. Ako filmová adaptácia rozprávky Kráska a Zviera určite nie, ale príjemný román s dávkou fantasy určite. ()

DHDV

Čekal jsem to horší, ale film překvapil. Ústřední herecká dvojice je snesitelná, tak jako Mary-Kate Olsen (ve své nejlepší roli) a vynikající Harris taky nezklamal. Takže po hereckých výkonech je to na dobré úrovni, ale teď přijde to očekávané „ALE“. Režisér celkem slušně rozjeté „drama“ uzemňuje ne kýčem, ale hluchými místy a totálně příšerným koncem. A postupem času film upadá a upadá až totálně upadne posledních 5 minut v nesnesitelný kýč, který celý film nejde vidět. Prostě promarněná šance, ne herců ale režiséra… ()

drankeryth

Zaciatkom filmu som mal chut toto DVD tresknut o mur, ale nemohol som tak ucinit, lebo nepatri mi. S tazkym srdcom som sa premohol a film uspesne dopozeral az do konca. Nic prevratne sa nekona, pretoze je to cista romantika ochutena jednym typkom, ktory mal troska znetvorene telo v podobe piercingov, tetovaniami nie moc atraktivneho vzhladu a jednou obrovskou ranou cez jedno lice. Co sa tyka tej romantiky moc ma nebavila a ani nebola tiez zaujimava, skor taka nasilu robena. Celkove zhodnotenie je asi take, ze to bola zbytocne premarnena doba sledovanim tohoto slabeho filmu, kde sa aj mihla herecka Mary - Kate Olsen skor znama zo sitcomu Plny dom, kde este bola poriadny sopliak:) ()

bagetka007

tak má první reakce byla, že on je "just a stalker with a weird tree tattoo and some kind of metal on his face" ...na podrobnější komentář momentálně nemám náladu...každopádně mi Vanessa přišla nějaká oteklá v obličeji (měla trochu i bříško, ale tak co), nevím, vůbec se mi nelíbila. až na pár absurdit (s ohledem na původní koncept) to bylo docela v pohodě ke zhlédnutí...lepší 2 ()

Hapretor

Bože, to bylo tak sladký, že sem se z toho pos... Nejspíš to nesežerou ani teen diváci, ale budiž. Na zabití času sem viděl o dost horší debility. A nakonec ty dva byli docela sympatičtí. ()

Destinytte

Jiné zpracování krásky a zvířete. Poměrně hezké. Ale Alex Pettyfer, Patrick Neil Harris, Vanessa Hudgens a Mary-Kate Olsen v jednou filmu? Trochu divné. Mám ráda Alexe Pettyfera a takhle jsem ho zrovna vidět netoužila.. ()

Dejnasp

Netvor? To byl ten film, o tom namyšleném klukovi, kterého potrestala ta "čarodějka" tím, že ho proklela. A jedinou záchranou byla láska? Takhle to vidím o pár měsíců později, když se o tomto filmu někdo zmíní. Jako snímek, který se dá shrnout do dvou vět a víte o něm všechno. Pokud vám to nestačí, shlédněte trailer a budete mít pocit, že jste ten film viděli. Stále to nestačí? - Už po "znetvoření" hrdiny budete vědět jak to dopadne. Možná i dříve. Film je spíš pro mladé teenagary nebo ty, kterým se nechce moc přemýšlet nad dějem. Obsazení? Celkem ušlo. Alex je podle mě velmi talentovaný herec a věřím tomu, že o něm ještě mnohokrát uslyšíme. Role mu padla jak ulitá. Horší už to bylo s Vanessou-nevěrohodně odehraná role. Stále ji vidím jako šprtku z Muzikálu ze stření po boku šamponka Zaca. Dějově to dobře plynulo, žádná scéna mě nepřekvapila, ale dodívat se to dalo. Horší průměr. ()

BOURQUE

„Moderná verzia rozprávky Kráska a Netvor.“ Možno na prvý pohľad sa nezdá, ale film nesie v sebe niekoľko odkazov pre dnešnú generáciu. Z toho najdôležitejšie je to, aby sme nesúdili ostatných len podľa toho, ako vyzerá. Možno dopadneme ako A. Pettyfer. No ale film, ako celok, je niečo slabší, ako priemer. PS: Prečo nedostal väčší priestor N.P. Harris? Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Rafaelos

jedna hvězdička za hezkou Vanessu a pár dobrých hlášek od Harrise jinak musím říct, že to bylo až neuvěřitelně dementní........ ()

Anduril

Zaujímavé nové rozprávkové spracovanie Krásky a zvieraťa. So zaujímavým hereckým obsadením a hudbou. Tu to však pre dospelých končí... herecké výkony nie sú nič moc (tváre sú prázdne a city veľmi umelé), príbeh je priamočiary, naivný a stupidný. Tento film by som nikomu nad 15 rokov neodporúčal, zaujme asi iba deti od 5 do 10 rokov. ()

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

15.02.2012

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?

05.05.2011

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)