Strihac si tu opravdu vyhral, hlavne u zaverecne sceny u autobusu. Kamera na ni. Kamera na nej. Kamera se tklive priblizuje na ni. Tklive se priblizuje na nej. Kamera na ni. A nebo ta ukvilena pisnicka na pianko, ktera hrala vzdycky, kdyz stali proti sobe. Ne, kdyz nekdo rekne za kazdym slovem fuck nebo shit, neni to jeste "super nezavisla civilni romantika". Ale Jake je sympatak a nic lepsiho jsme asi taky necekali, takze tak.(18.3.2011)

tolko sukani som v nejakej romantise komedii snad este ani nezazila... ale pozeralo sa na nich dobre, teda az na prdel Josha Gada, ale tak co uz narobim, nemoze mat kazdy zadok ako Jake Gyllenhaal :D Kazdopadne chemia fungovala, vtipnost takisto, bolo to take milo tradicno-netradicne, ukapla aj slzicka, a preto je to rozhodne vyssi priemer...(27.5.2011)

Taková Listopadová romance 2, akorát bez hromady sentimentu a chemie ústřední dvojice. Hathaway a Gyllenhaalovi to spolu moc nesedlo ani ve Zkrocené hoře a tady tomu není jinak. Už vůbec nechápu tu spoustu postelových scén, protože působí naprosto bez invence a filmu nic nedodávají. Jediným kořením jsou vedlejší postavy, které mě bavily víc jak celá ta romantická linie dokupy. Na Zwicka je to nečekaně průměrný a obyčejný film.(26.1.2011)

Film, který se snaží ukázat, že život není vždycky jenom dokonalý a proto jsem doufala a tak trochu čekala, že třeba to bude jeden z těch filmů, které nebudou mít happyending. Takže jsem byla docela zklamaná. Ale jinak je to v podstatě takový průměrný romantický film s dobře vybranou ústřední dvojcí, mezi kterýma ta chemie funguje. A já si nikdy neuvědomila, že je Jake Gyllenhaal tak pěknej. 3*(13.4.2011)

• robbiee

[imdb: 6.6/10] | me: Komediálna stránka filmu nestojí za nič, humor je slabý, nevýrazný. Je možné ho rozdeliť do dvoch rovín - ten fešácky v podaní Jamieho (Gyllenhaala), no a potom mastný nechutný v podaní jeho brata. V prvom prípade sa jedná už o opozeraný štýl, ktorý nemá nič čím by zaujal (nedaj Bože pobavil), v prípade druhom ide o silený humor bez náznaku vtipu. A k tomu musíme samozrejme pripočítať rozvíjajúci sa vzťah, aby bola romantika na mieste. Takto nejako je vyskladaná prvá polovica filmu, ktorá plní ta zábavno-romantickú rovinu. V druhej polovici vnikáme hlbšie pod povrch citov, humor ustupuje a film začína byť emočnejší. Tu sa film zarezáva do diváka využívajúc zákernú chorobu vo svoj prospech (o to úspešnejšie, že sa jedná o mladých krásnych ľudí). City posilnené láskou gradujú a film tak dosahuje (resp. mal by dosiahnúť) svojho cieľa. Na mňa to však nefungovalo, pretože humorná rovina je chabá a potrebu strhnúť diváka za srdce v druhej polovici som neocenil práve kvôli celkovej nevyváženosti a evidentnému zámeru celého filmu. [2 a pol *](19.5.2011)