J. Gyllenhaal (Zdrojový kód, Den poté) a A. Hathaway (Dostaňte agenta smarta) to sú herci, ktorý v spomenutých filmoch urobili na mňa dobrý dojem a musím povedať, že ani tentokrát nesklamali. Najviac ma prekvapilo a zároveň potešilo ako A. Hathaway odhalila svoje nahé telo, na ktoré bolo radosť pozerať. Aj to bola jedna z vecí, ktoré vylepšili jej dobre zvládnuté emociálne prevedenie chorej mladej ženy, ktorej život nadelil neľútostní údel v podobe parkinsonovej choroby. Vydarených, vtipných momentov sa našlo ozaj len pár, jedna z nich bolo balenie žien a to, že " ženu oslovíme tým, že či vyfajčíme spolu jointa a potom ty mňa ,alebo isť za ňou s NK (nabídkovým katalógom) a niečo solidné jej ponúknuť ". Tento pár vytvoril presvedčivú skôr drámu ako komédiu, na ktorú určite tak skoro nezabudnem. Lepší priemer 60%.(9.3.2012)

Fešák Jake a Femme fatale Anne jsou již sami o sobě zárukou příjemného pokoukání, ať už oblečení nebo bez něj. Pěkně jim to šlapalo v posteli nebo jiných sexy polohách i v dialozích, o nudu jsem nezakopla. Z pohledu na Anne oči přecházely a Jake ukázal i prdelku, co víc chtít?! Brácha vtipně přiložil polínko k povedeně humornému pojetí (sebe)reflexe a lásky s nadhledem: "You are my Big Brother!" Závěr trošku zaskřípal, ale poslední věty stojí za to: "Já nevím. Potkáte tisíce lidí... a žádný z nich ve vás nic nezanechá. Potom potkáte jednoho člověka... a váš život se změní. Jednou provždy."(18.7.2011)

65%.. Ani zábavné, ani melodramatické. Jen milé. Velká škoda. Zvlášť kvůli ústřední dvojici, mezi kterou neskutečně tepe chemie. Veškeré emoce jim věříte, jakékoliv gesto, náznak, mimiku prožíváte s nimi. Jenže Jake Gyllenhaal a Anne Hathaway jsou jen dokonale lesklým obalem tak trochu seschlého plodu, který selhává jak v rovině komediální, tak i romantické. Scénárista se snaží, ale na tu pověstnou hlavičku udeřit nedokáže. Nebo dokáže, ale skutečně jen v omezeném množství. Což minimálně zamrzí. Nefungují ani „vtipné“ scény s hrdinovým obtloustlým bratrem, natož pak obchodní neúspěchy hlavního hrdiny.. prostě ve finále tu máme lehce nadprůměrnou záležitost, špikovanou minutovými hereckými highlighty, u které zamrzí, že to mohla dotáhnout výš!!(17.2.2011)

Teeeda, tak ten mě pořádně rozechvěl:-)) Začátek v podstatě o ničem, ale jakmile se na scéně objevila Anne Hathaway, které to mimochodem slušelo více než kdy jindy, film nabral obrátek..a to po všech stránkách. Líbil se mi suchý humor podtrženou opravdu povedenou hudbou. Snad jen toho "trapného" (a to říkám moc pěkně) bratra bych tam mít příště nemusela. Romantika tady fungovala, o tom žádná. Příběh nádherný a snad i trochu originální. Happy end se vším všudy a ještě něco navíc. Jsem překvapená, nadšená a trošku ubrečená. A líbí se mi to, moc.(30.3.2011)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $32,367,005Tržby Celosvetovo $102,820,008Tržby za predaj DVD v USA $12,827,815 //počet predaných kusov 796,863║ čo napadlo Edwarda Zwicka sa pustiť do takéhoto námetu? ktorý mu vôbec napasuje, keď sa to tak zhrnie tak tento film dohromady nič nedá, okrem premávajúcich sa holých zadkov Anne Hathaway a Jake Gyllenhaala, fakt suchopárnosť, kde navodenie drámy smeruje akurát tak do vzduchoprázdna /40%/(4.3.2012)