Komediálna rovina nefunguje. Vôbec. Všetky scény s bratom (hrá ho nejaký ešte hnusnejší a trápnejší klon Jonaha Hilla) by som chcel vystrihnúť a spáliť. Našťastie to romantická a dramatická línia v pohode utiahnu. Škoda len slzavého záveru, tam môj pohár akceptácie klišé pretiekol a bol by som privítal niečo aspoň trochu netradičné. Jake veľmi fajn, Anne smokin´ hot - TDKR sa stáva najočakávanejším filmom roku 2012 :-). 7/10(29.1.2011)

"Ta nemoc ukradne všechno, co na ní milujete. Tělo, úsměv, rozum. Pak přestane ovládat motoriku. Pak se sama nedokáže oblíknout. A pak začíná sranda. Uklízení výkalů, strnulý pohled, demence. Ta nemoc je jako ruskej román." Tolik optimismu jsem si snad ani nezasloužil. Sex je přitom celkem prima, pohodová muzika mi z počátku i zvedla náladu, ale láska má do uvěřitelnosti dost daleko a sympaťák Parkinson mi dal jasně najevo, že tento snímek mi útěk od životních trablů zkrátka nedopřeje. Alespoň prostředí lékařských uplácečů nenásilnou formou ukázalo, proč je zdravotní péče stále dražší, vyléčení pacienta nepodstatné a lékaři stále opálenější.(26.2.2012)

Taková Listopadová romance 2, akorát bez hromady sentimentu a chemie ústřední dvojice. Hathaway a Gyllenhaalovi to spolu moc nesedlo ani ve Zkrocené hoře a tady tomu není jinak. Už vůbec nechápu tu spoustu postelových scén, protože působí naprosto bez invence a filmu nic nedodávají. Jediným kořením jsou vedlejší postavy, které mě bavily víc jak celá ta romantická linie dokupy. Na Zwicka je to nečekaně průměrný a obyčejný film.(26.1.2011)

Ch*j s tym, že to skončí ako klasická romantická sračka, pretože tak úplne neskončí... ha! Taktiež by som vyložene toto nenazval najslabším filmom od Zwicka, viacmenej sa to nedá porovnať. Nikdy by som nebol povedal, že poviem, že to Anne Hathaway sluší, nielen nahej... Jake je sympaťak od kosti aaa aj keď to mnohým príde ako jesenná romanca, podotýkam ale netradičná jesenná romanca. U mňa 7/10 aaa veľmi prijemná oddychovka...(29.1.2011)

Humor tu nefunguje, rádobykomický bratr je tu stejně sympatický jako Jar Jar Binks. Ale jinak to byl malý milý film, který vůbec neurazil. Jake je ve své roli výborný (ty jeho tradiční psí oči mu tentokrát odpustím), Anne je velká sympaťačka a chemie mezi nimi je něco úžasného. Těžko říct, co vedlo režiséra epických velkofilmů (Legenda o vášni, Poslední samuraj, Krvavý diamant) k natočení této látky, ale musím uznat, že s tím popral víc než statečně a ostudu si rozhodně neudělal. K dokonalosti chyběla už jen účast Michaela J. Foxe.(8.11.2012)

• - Dvakrát na Oscara nominovaná herečka Jill Clayburgh, která ztvárnila Jamieho matku, podlehla leukémii pouhé dva týdny před premiérou filmu. (Coldrex)

• - Ústřední dvojice Anne Hathaway a Jake Gyllenhaal byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus. (M.B)

• - Príprava Jaka Gyllenhaala zahŕňala veľa diskusií s autorom námetu pre film Jamiem Reidom, ktorý má skúsenosti z marketingových taktík farmaceutických spoločností. (drake31)