K čertu s tím! K čertu s hodnocením na csfd, rottenech a imdb! LOVE AND OTHER DRUGS RULES! ROCKS! etc. Vymazlenější romantickou komedii, aby člověk pohledal. Chemie mezi Anne a Jakem naprosto odzbrojující stejně tak, jako fakt, že LAOD funguje dobře v komediální rovině i dramatické. K dokonalosti jí chybí snad jen M.J.Fox ve vedlejší roli! PS: nikdo tam není oblečenej, trapas. :-)(29.1.2011)

Romanticko-komediálno-dramatická Zwickovina. Stojí na pevnom romantickom pilieri, od začiatku je divák bombardovaný len pozitívnymi emóciami, aby neskôr mohli prísť tie negatívne a slzavý záver na koniec. To, čo absolutne nefunguje je komediálna rovina, humor je silený a scény s Jamieho bratom ma všetko len nie bavili. Dramatická línia je emočne dosť silná na to, aby bola vyvážená miestami aj nejakým rozptýlením či úletmi, to sa celkom darilo, v inom prípade by to bola len čistá Zwickova vydieračina. Tak prečo nadštandardné hodnotenie i napriek mnohým nedostatkom? Anne a Jake vytvorili duo, ktoré pôsobilo skutočne. Chémia medzi nimi bola citelná, ich prežívanie vzťahu sa prenieslo aj na mňa, zdielala som s nimi ich radosti, starosti.... Vzťahová rovina aká bola ponúknutá vďaka nim dvom, mala pre mňa neskutočnú silu, akosi nemožno porovnávať s klasickými americkými romancami.(28.3.2011)

Zlatá doba nabíhajících eRkových vztahovek, které umně oscilují mezi odlehčenou komedií a na úrovni podanou dramatickou zapletkou. Jsou štiplavější, víc jdou pod kůži a umí být velmi bezprostřední, až improvizační. Karty jsou rozdané celkem jasně a je i v podstatě rozhodnuto o tom, jak to celé dopadne. Nejzajímavější ale je právě ta cesta od A do Z. Chemie mezi Hathaway a Gyllenhaalem pozoruhodná. Zwick překvapil výběrem žánru a ještě více mrštností a uvědomělostí jeho zpracování.(13.3.2017)

Obrovské překvapení. Chemie mezi Maggie a Jamie funguje dokonale což mi u romantických filmů dost schází. Navíc námět je hodně zajimavý a osobně mě zajímal nejvíce. Jen si scénarista mohl odpustit blbou postavu v podání bratra Jamieho. Jeho vtípky mi přišli trapné a hlavně nehumorné. Celkově snímek příjemně plynul a hlavně bavil !(18.9.2011)

První polovina byla celkem dobrá. Hlavně mě i bavila. Mezi Anne a Jakem to správně jiskřilo. V druhé půlce se však ta romantická komedie mění v romantické drama a v tomto momentě všechno přestane fungovat. Hlavně mi úplně neseděl ten přerod Jamieho na dobráka, nějak jsem tomu neuvěřila a postava mě rázem úplně přestala bavit. Tvůrci se pak snaží hrát na city, ale na mě to nepůsobilo ani trochu. Rozhodně se ale jedná o film, který neurazí.(18.3.2011)

• - Právníci připravili pro Anne a Jakea smlouvy, ve kterých bylo přesně stanoveno, co všechno může být vidět. Režisér Zwick k tomu jen dodal, že ve filmu nezůstalo nic, co by oběma hercům bylo nepříjemné. (movieband)

• - Po dramatu Zkrocená hora (2005) se jedná o druhý snímek, kde Jake Gyllenhaal a Anne Hathaway ztvárnili pár. (bosan)

• - Některé oblečení, které na sobě měla Anne Hathaway, pocházelo přímo ze šatníku stylistky Deborah Lynn Scottové. (Pethushka)