Komédia to prílliš nie je. Preklad názvu tiež inklinje k nezáväznej zábave, a ono je to takmer seriózna dráma. Samozrejme nájde sa nejaký ten moment z klišé hollywoodskych slaďárien, ale inak patrí film k najlepším novodobým romantickým filmom (občas je zdrvujúci ako ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY). Téma liekov dodádva na originalite. Zabudnite na dojáky typu JESEŇ V NEW YORKU, takto má vyzerať romantická light dráma určená širšiemu publiku...(14.4.2013)

O tomto snímku by se nabízelo říci, že je to jeden z těch mnoha romantických komedií s očekávaným happyendem. To druhé sice pravda je, ale to první ne. Je to trochu jiná komedie, jejíž děj jako celek vlastně není až tolik úsměvný, v jednotlivých částech je však odlehčený vtipnými scénami a situacemi.. Nemůžu souhlasit s ostatními, kteří Love and Other Drugs srovnávají s No Strings Attached a Friends with Benefits, protože podle mě se prostě (hlavně dějově) jedná o trochu něco jiného, závaznějšího.. Anne a Jake alias Jamie a Maggie to podle mě zvládli srovnatelně s oběmi ostatními dvojicemi a to na výbornou..(28.10.2011)

„O toto ťa žiadať nemôžem.“ – „Ani nebudeš musieť.“ Odľahčené tempo prvej polovice (s miestami až komediálnym - nie komickým - výkonom Jakea Gyllenhaala) pomohlo umocniť vážnu atmosféru druhej polovičky. Vtedy sa chorý človek začne správať tak, ako by sa správal naozajstný človek s takouto diagnózou. A zdravý človek sa začne správať rovnako, ako by sa asi správal zdravý človek, ktorý sa rozhodol žiť s chorým partnerom. Akonáhle začne film rozprávať o týchto veciach, veril som postavám, veril som príbehu, veril som zvratom, veril som dialógom a dokonca som veril aj Edwardovi Zwickovi, ktorý možno prvý raz v živote rozpráva príbeh, ktorý je dôležitý. Nepripadalo mi nič zvláštne na tom, že mladého, bezstarostného Američana prestane baviť neviazaný sex, ani to, že sa rozhodne (so všetkým dobrým a aj zlým) zaujať určité životné stanovisko a to stanovisko je také, aké je. Nepripadalo mi to patetické, nepripadalo mi to umelé a ani hollywoodsky vycucané z prsta. Pripadalo mi to úplne v poriadku, možno až európske. Prirodzené scény, v ktorých hrdina uvažuje nad tým, že s chorou partnerku skončí, mi nepripadali ako citové vydieranie, ale ako prirodzený štýl rozmýšľania v takejto situácii.(12.8.2017)

K čertu s tím! K čertu s hodnocením na csfd, rottenech a imdb! LOVE AND OTHER DRUGS RULES! ROCKS! etc. Vymazlenější romantickou komedii, aby člověk pohledal. Chemie mezi Anne a Jakem naprosto odzbrojující stejně tak, jako fakt, že LAOD funguje dobře v komediální rovině i dramatické. K dokonalosti jí chybí snad jen M.J.Fox ve vedlejší roli! PS: nikdo tam není oblečenej, trapas. :-)(29.1.2011)

Teeeda, tak ten mě pořádně rozechvěl:-)) Začátek v podstatě o ničem, ale jakmile se na scéně objevila Anne Hathaway, které to mimochodem slušelo více než kdy jindy, film nabral obrátek..a to po všech stránkách. Líbil se mi suchý humor podtrženou opravdu povedenou hudbou. Snad jen toho "trapného" (a to říkám moc pěkně) bratra bych tam mít příště nemusela. Romantika tady fungovala, o tom žádná. Příběh nádherný a snad i trochu originální. Happy end se vším všudy a ještě něco navíc. Jsem překvapená, nadšená a trošku ubrečená. A líbí se mi to, moc.(30.3.2011)

• - Film byl věnován památce zesnulé Jill Clayburgh. (noelcoward73)

• - Během natáčení jedné ze scén skočil režisér Edward Zwick k Jakeovi Gyllenhaalovi a Anne Hathaway do postele a vytvořili společnou fotografii. Z té byl pak Zwick digitálně odstraněn a fotografie byla použita jako filmový plakát. (oje)

• - Právníci připravili pro Anne a Jakea smlouvy, ve kterých bylo přesně stanoveno, co všechno může být vidět. Režisér Zwick k tomu jen dodal, že ve filmu nezůstalo nic, co by oběma hercům bylo nepříjemné. (movieband)