Reklama

Reklama

Jamie (Jake Gyllenhaal) se ve chvíli, kdy praštil s medicínou, stal profesionálním flákačem. Jedinou věcí, kterou umí, je balení holek. Tenhle talent vyžaduje slušné přesvědčovací schopnosti, a tak se Jamie nechá zlákat na práci reprezentanta velkého farmaceutického koncernu, jehož výrobky má vnucovat lékařům, aby je šířili dál, mezi své pacienty. Když čeká na audienci v jedné čekárně, uvidí JI, krásnou a smyslnou Maggii (Anne Hathaway). Domluvit si rande zabere Jamiemu pár minut, stejně dlouho trvá, než vzájemné romantické oťukávání skončí v posteli. Jako by Maggie měla na všechno málo času. Coby pacientka v první fázi Parkinsonovy choroby ho skutečně nemá nazbyt. Ve chvíli, kdy se spolu začnou intimně sbližovat, vstoupí do jejich života viagra. Jamie totiž není zrovna ve formě, a tak mu Maggie navrhne, že by mohl vyzkoušet „motor na erekci“, který jeho zaměstnavatel právě vyvinul. Jamie, bohatší o vlastní zkušenost, začne modrý prášek prodávat jako o život. Jenže bývalému flákači nepřináší kariérní růst to pravé uspokojení. Tím by byl jen užší vztah s Maggie. Tahle holka je ale těžký oříšek, který lze sice snadno rozlousknout, ale jen těžko se dá udržet. Jamie je ochoten udělat pro jejich společné štěstí cokoliv. Otázka zní, jestli to bude stačit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (657)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Láska za časů viagry. Chemie mezi Anne Hathaway a Jakem Gyllenhaalem byla parádní a po tomhle páru by asi skočili tvůrci všech současných romanťáren. Bohužel po ní ale skočil Edward Zwick, který se pro tento žánr zrovna moc nehodí. Tempo je pomalé, dialogy buď šustí papírem a nebo jsou sladkobolné a klišovité a ta humorná část vychází tak napůl. A je to opravdu škoda, protože zmínění herci si to opravdu užívají a téma to rozhodně zajímavé je. Bohužel Edwarde, jak tě mám jindy rád, tak tohle se ti moc nepovedlo. 50% ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Není náhoda že když se blíží nějaké téma do kin, hned na nás vystartují dva příběhově podobné filmy. Dříve například Cruiseova šílenost Zatím spolu, zatím živi startovala podobně jako Kutcherovi Vrahouni. Vítěz byl samozřejmě jasný. O rok později zase frčí téma nezávazných sexuálních vztahů a tak zde máme Lásku a jiné závislosti pro změnu opět soupeřící s Kutcherovým filmem Hlavně nezávazně. Na DVD vychází v podobném termínu, já ale doporučuju milovníkům, aby se spíše zaměřili na vážnější a povedenější Zwickův film. Nejenže herecké obsazení je lepší. Kutcher nemohl a ani nemůže soupeřit s Gyllenhaalem. Ten opět prokazuje že rozhodně není špatným hercem. Zatímco Hlavně nezávazně byla romantická komedie bez špetky vtipu, tady i přes téma Alzheimerovy choroby je humor docela příjemně dávkován. Mě osobně příjemně překvapila Anne Hathaway nejen svým půvabem ale i odvážností svých scén. PS: Ke konci filmu bych snad dodal jen tolik, že tentokráte, oproti Zkrocené hoře, Jake Aničce neuteče s chlapem. 55% ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Komediálna rovina nefunguje. Vôbec. Všetky scény s bratom (hrá ho nejaký ešte hnusnejší a trápnejší klon Jonaha Hilla) by som chcel vystrihnúť a spáliť. Našťastie to romantická a dramatická línia v pohode utiahnu. Škoda len slzavého záveru, tam môj pohár akceptácie klišé pretiekol a bol by som privítal niečo aspoň trochu netradičné. Jake veľmi fajn, Anne smokin´ hot - TDKR sa stáva najočakávanejším filmom roku 2012 :-). 7/10 ()

tron 

všechny recenze uživatele

„O toto ťa žiadať nemôžem.“ – „Ani nebudeš musieť.“ Odľahčené tempo prvej polovice (s miestami až komediálnym - nie komickým - výkonom Jakea Gyllenhaala) pomohlo umocniť vážnu atmosféru druhej polovičky. Vtedy sa chorý človek začne správať tak, ako by sa správal naozajstný človek s takouto diagnózou. A zdravý človek sa začne správať rovnako, ako by sa asi správal zdravý človek, ktorý sa rozhodol žiť s chorým partnerom. Akonáhle začne film rozprávať o týchto veciach, veril som postavám, veril som príbehu, veril som zvratom, veril som dialógom a dokonca som veril aj Edwardovi Zwickovi, ktorý možno prvý raz v živote rozpráva príbeh, ktorý je dôležitý. Nepripadalo mi nič zvláštne na tom, že mladého, bezstarostného Američana prestane baviť neviazaný sex, ani to, že sa rozhodne (so všetkým dobrým a aj zlým) zaujať určité životné stanovisko a to stanovisko je také, aké je. Nepripadalo mi to patetické, nepripadalo mi to umelé a ani hollywoodsky vycucané z prsta. Pripadalo mi to úplne v poriadku, možno až európske. Prirodzené scény, v ktorých hrdina uvažuje nad tým, že s chorou partnerku skončí, mi nepripadali ako citové vydieranie, ale ako prirodzený štýl rozmýšľania v takejto situácii. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Panečku, do čeho se nám to Edward Zwick pustil? Natočil film, který je tak snadné sepsout, že snazší to snad ani být nemůže. Bezbřehá romantika valící se na veškeré vaše emoce prokládaná průhlednými záblesky dramatických momentů a podpořená hudbou, jež má za úkol odplavit řečiště vašich slz. Jedna hvězdička za pohlednou Anne Hathaway a šlus. I tak by to šlo. Jeeenže! Když ono je to tak sympatické, tak smutně humorné, tak humorně smutné. Hlavní dvojice působí přirozeně, uvěřitelně, a především hluboký pohled plavovlasé sličné dívčiny jako by říkal "překroč všechny ty sedačky a vlez za mnou na plátno, potřebuju tě!" Už jsem se tu párkrát pozastavoval nad tím, jestli netrpím syndromem předčasného změknutí (prosím vás, mám na mysli emoční stránku, aby bylo jasno...), leč zatím jsem si vždy vystačil s obhajobou, že šanci na úspěch má vše s hlavou a patou nebo reálným základem z běžného života. A ani teď svou tezi nebudu měnit. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (12)

  • Príprava Jaka Gyllenhaala (Jamie Randall) zahŕňala veľa diskusií s autorom knižnej predlohy Jamiem Reidym, ktorý má skúsenosti z marketingových taktík farmaceutických spoločností. (drake31)
  • Právníci připravili pro Anne (Maggie) a Jakea (Jamie) smlouvy, ve kterých bylo přesně stanoveno, co všechno může být vidět. Režisér Edward Zwick k tomu jen dodal, že ve filmu nezůstalo nic, co by oběma hercům bylo nepříjemné. (movieband)
  • Během natáčení jedné scény skočil režisér Edward Zwick k Jakeovi Gyllenhaalovi (Jamie Randall) a Anne Hathaway (Maggie Murdock) do postele a vytvořili společnou fotografii. Z té byl pak Zwick digitálně odstraněn a fotografie byla použita jako filmový plakát. (oje)

Související novinky

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (více)

Edward Zwick na lovu muslimské škodné

Edward Zwick na lovu muslimské škodné

14.06.2011

Od svých obvyklých historických a válečných eposů si odpočinul při romantické „dramedii“ Láska a jiné závislosti. Ta byla přijata rozpačitě, ale přinejmenším nadobro posunula Anne Hathaway k pozici… (více)

Reklama

Reklama