Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

fannah

Opravdu o hodně slabší film, než Pařba ve Vegas.. ALE :-) Většina scén ale způsobovala výbuchy smíchu. Myslím, že .. SPOILER::: nejvíce mě dostalo "vysekávání" z mexické celnice. ()

VojinRyan

Výborná dvojica Downey jr. a Galifianakis. Film si drží po celú dobu dobré tempo, je zábavný, štýlový a máte z neho aj ponaučenie. Nikdy nepite kávu, ak neviete čo je vo vnútri. Todd Phillips urobil dobrú komédiu na pobavenie ak už nie je čo robiť v nudný deň. ()

Krissty

Zach mě samozřejmě nezklamal, ale díky tomuhle filmu jsem konečně zjistila, co na tom Downeym všichni vidí :) Nejen, že je to kus, ale je to i skvělý herec! Co se týče filmu, tak je to fakt hodně bláznivá komedie, to já ráda :) A ty souvislosti.. Medvěd, který překousne pupeční šňůru.. Super! :)) ()

RasputincZ

Když jsem poprvé uviděl Pařbu ve Vegas byl jsem unešen, ale s odstupem času jsem se na to podíval podruhé a měl jsem problém to dokoukat. U nového filmu Todda Phillipse mám po první projekci podobné pocity. Převládá spokojenost, ikdyž jsem byl vůči dvojci Downey Galifianakis spíš skeptický. Fungovala dobře a já se bavil. Příběh je oproti Pařbě ve Vegas značně jednodušší, jedná se o klasickou road movie, která ovšem obsahuje pár nápaditých odboček. Jediný problém, který jsem s filmem Na Doraz měl, byla délka. Nenudil jsem se, ale měl jsem pocit, že by se film bez pár posledních zápletek obešel ( akční scéna na mexické hranici). Závěrem bych rád napsal, že je film Na Doraz lepší nebo horší než Pařba ve Vegas, ale zatím to nejsem schopen říct. Pařba ve Vegas byla originálnější a nápaditější, ale Na Doraz vyhrává po emocionální stránce. Ano, je to stále jen šílená, americká komedie pro lidi, který se chtějí u filmu odreagovat, ale přesto obsahoval pár vážnějších scén, které byly kupodivu povedené. Pro mě osobně zatím komedie roku. ()

Wysch

[12.12.2010, Palace Cinemas Slovanský dům] Tak jsme se vydali se ženou srdce mýho na mýho oblíbenýho herce Roberta Downeyho, jehož ostré rysy žena srdce mýho nejspíš miluje víc než moje. Vydali jsme se na něj potom, co jsme viděli před filmem Red ukázky na tuhle podivně znějící road movie. Humor je v ní nevyváženej - místama skutečně trefnej a vtipnej, místama hodně trapnej. Bitka s vozíčkářem, masturbující čokl a jiný, to spíš patří k nějakejm bejkárnám, kde hraje pitvořející se herec v hlavní roli. Tak nějak jsem byl vlastně zklamanej a původně chtěl dávat průměrnou, ale po tejdnu jsem si zkusil vybavit některé scény a kupodivu převažují ty pozitivnější dojmy (bitka s vozíčkářem a masturbující pes jsou ty dvě jediné negativní), plus k tomu neutuchající charisma Roberta Downeyho a NA DORAZ vydřený charakter Zacha Galifianakise, což dohromady dělá fakticky těsných 70%. ()

phoebess

Ano, mělo to nějaké mouchy... někdy jsem si říkala, že ty vtipy jsou docela na hraně. Ale pořád převažovaly ty dobré. Tahle dvojka chlapů šlapala jak dobře promazané hodinky. ()

SaNcHeZ_cz

Todd Phillips se vrací na místo činu. Během cesty stihne zrecyklovat vše co jsme již někde viděli. Novodobá variace na Letadla, vlaky, automobily je skrz na skrz průměrnou komedií, která ničím nezaujme ale ani ničím neurazí. Žánrová rutina v čisté podobě. ()

Rosana odpad!

Další odpad v mé sbírce. Mrzí mě to vůči lidem, kterým se film líbil, já ale musím říct, že prázdnější, stupidnější a trapnější film jsem dlouho neviděla. Pořád jsem čekala, kdy se film rozjede, kdy bude ta sranda, ty fórky - když jsem si přečetla, že se jedná o komedii. Po několika desítkách minut jsem si řekla, že se možná spletli a je to drama. Když jsem ale uviděla scénu SPOILER: kdy masturbuje hrdina i pes v autě!!! tak jsem pochopila, že film je skutečně odpad. Tento výjev z hlavy už nevymažu, škoda. ()

ArsenalEagle

Spojení dvou výborných komediantů - Downey a Galifianakis. A výsledek? Vzešlo z toho opravdu povedené duo! Komedie od prvních minut. Vtipné, opravdu jsem se smál. ()

O.Peta

Tak si asi budu muset počkat až na druhý Hangover. Ne, že bych se nebavil, ale přeci jen kvalita je o poznání horší. Znatelně ubylo vtipných momentů a Downey Jr. mi sem taky moc neseděl. Abych ale jen nekritizoval. Zach Galifianakis stále jede, tyhle role mu fakt svědčí a oblíbený scénky si taky najdu. Btw. ten pes je boží :) 70% ()

fremy

Možná kdybych byl stejně zhulený jako postavy ve filmu, líbí se mi více. Ovšem nesmím opomenout, že podobné historky bych vyprávěl s chutí přátelům u piva v hospodě a byla to větší zábava. Nikoli pro film. ()

Riddick77

Silně nekorektní humor a kupa dobrých nápadů. Některé scény jsou vskutku neskutečné (káva, rozhovor s Foxxem o ženě, zhulení v autě). Bavil jsem se po celou dobu, přičemž tomu opravdu hodně pomohl Galifianakis, který je naprosto bezkonkurenční a Downey se na jeho výkonu jen veze, protože jeho kouzlo civilního, civilizovaného a šarmantního člověka vyplyne až v kontrastu s postavou Galifianakise. Celkově vzato opravdová komediální chuťovka, která je příjemná hlavně svým bezprostředním humorem a řadou originálních nápadů. 8/10! ()

zipper111

Naprosto dokonalej výtěr jako Pařba ve Vegas, celou dobu jsem měl na držce takovej ten přitroublej úsměv a chechtal se a bavil se dokonale. Asi mám poslední dobou pochmurnější náladu, ale Na doraz mě neskutečně zvedl náladu, pobavil a vůbec příjemně překvapil. Zach i Downey byli výborní, první jmenovaný mě vcelku dostal Marlonem Brando a hlavně ty jeho xichty a hlášky mě dostávali do kolen pořád.Todd Phillips začíná mít velmi dobré jméno. ()

Macejko

Nenudilo, ale ani nijako extra nebavilo. Nahlas som sa zasmial iba raz (pľuvanec na psa), uchechtol sa párkrát. Z priemeru to vyťahuje iba skvelý a sústredený Downey (navyše je veľmi fajn počuť ho fuckovať ;)). ()

numi

Civilní road-movie, která dokáže být ve své absurditě zároveň neuvěřitelně lidská. Humor je všudypřítomný a nenucený (až na masturbujícího psa) a emoce chlapsky neomalené. ()

Makky

Nie je to totálny bezkonkurenčný nárez, no stojí to za to, sú tu neskutočné perly. Downeyho nervózny nastávajúci otec & pošahaný trtko v podaní Galifianakisa (to bol kompliment) a ich úchylné príhody na ceste naprieč USA z Atlanty do LA cez Mexiko, to jednoducho nemôže byť zlé. Plus palec hore za Dva a pol chlapa :) "Tati, bol si pre mňa ako otec." ()

blackrain

Nablblík se potkal s Iron Manem, ale úplně na doraz nešli, i když český název to samozřejmě slibuje. Dva naprosto odlišní chlápci se snažili dostat z bodu A do bodu B. Oba dva se spolu celkem slušně doplňují. Přestože jde vlastně o klasickou road movie, která už byla snad stokrát zrecyklovaná, jsem se u filmu bavila a strávila tak moc příjemnou hodinu a půl. ()

SarumanKo

Todd Phillips objavil talent Zacha Galifianakisa byť kreténom už v Hangoveri. Osvedčilo sa, Zach bol nehorázne vtipný, a tak sa v komédii (ktorá by pokojne mohla byť pokračovaním vyššie menovanej) Due Date vtelil do kože enormného retarda Ethana Tremblaya. Táto postava a samozrejme aj jej serióznejší protipól (v podaní vždy výborného Downeyho Jr.) boli v podstate ťahúňmi celého príbehu, kedže chémia medzi nimi je priam hmatateľná. A síce so mnou mnohí nebudú súhasliť, mne sa tento film páčil o kus viac, než Hangover. A to aj napriek tomu, že má lineárnejší road-movie príbeh, ktorý je však skvelo napísaný a zručne natočený. A zo svojho predchodcu si snímok berie len to najlepšie, vtipy fungujú ako majú a kým pri Hangoveri som sa zväčša len usmieval, Deadline mi privodil aj zopár nekontrolovateľných záchvatov smiechu. Svieže, vtipné a v určitých momentoch dokonca dojímavé. Veľký palec nahor. (80%) ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)