Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

peetrejr

Vtipná, miestami dojímavá komédia. Síce na road movie nie som, tento snímok ma očaril. Nie je to nič extra. Nemá to strhujúci dramaticky dej. Boli tu fakt uletené a divné momenty pri, ktorých sa vám zastavý mozog. Pri tomto filme si proste oddýchnete. Zoberte si popcorn a urobte si pohodlie. ()

Wargoo

Todd Phillips natočil ďalšiu super komédiu plnú dokonalých vtipov, hlášok, gegov, úderov, výrazov a na neposlednom mieste ďalšiu komédiu správne obsadenú. Zach Galifianakis je hovado, ten sa zaškatuľkoval už v Hangover. Ten už normálneho hrať nebude. A ani nemusí. Jeho postava v Due Date ma privádzala do zúfalstva, z ktorého som mal často slzy na krajíčku. V tom dobrom slova zmysle. Roberta Juniora si obľubujem viac a viac, z filmu na film. No a Michelle Monaghan - moja najlepšia herečka (jedna prirodzene krásna ženská) bola už len čerešničkou na torte. Vrelo odporúčam, zábavné rovnako ako Hangover, možno minimálne slabšie, ale stále je to vysoký priemer vo svete komédií. Fandím Phillipsovi do budúcna, žaner si utrafil, vycibril talent, už len nepodliehať nátlaku okolia, a robiť svoje remeslo... :) 5***** a 83,282 % ()

Vodny

Za těch pár výbuchů smíchu, kdy jsem se smál nekontrolovatelně v kině jako nikdy předtím, nemůžu dát méně než 4 hvězdy. Tahle komedie není šílená, není ujetá a ani fekální. Není ani zdaleka tak našlápnutá jako Pařba ve Vegas, ale je úplně normální, tak trochu ze života a to se cení. Obě hlavní postavy jsou skvělé. ()

Vakomlok

3,5 * Galifianakis táhne celý film s postavou svérázného idiota a (herecky méně výrazný, než byste čekali) R. Downey Jr. mu zdatně sekunduje. Celý film jsem se dobře bavil, přesto jsem někde vzadu v koutku duše cítil, že by to mohlo být o něco lepší.. ()

Ukubumbahoo

Na doraz to tedy určitě nebylo, mohlo se z toho podle mě vyždímat mnohem víc. I tak to vcelku ušlo a jako odpočinek po dlouhém dni je to ideální volba. I přesto sem měl místy pocit, že pokud se v dané situaci humor nedostával, byl tam tlačen pomocí síly, tak aby to bylo vtipné, jak se říká 24/7. ()

sbl

Je to naprosto něco jiného než The Hangover, takže jsem byl překvapen. Ze začátku jsem byl sice skeptický ale oba dva herci byli parádní a film rychle odsýpal navzdory pomalejšímu tempu než v předchozím snímku Phillipse. To pravé kouzlo jsem ale našel v nevyzpytatelnosti hlavních postav a rejži, který je nechává v horších a horších situacích. Má to ale velkou slabinu. Teď když jsem všechny ty bláznoviny viděl, se budu zdráhat pustit si to znovu. Ale i tak zasloužené 4* ()

RakeW

"Dad... You were like a father to me." Teda, chvíli to chlapcům trvalo, než si mě získali... Ale nakonec se jim to povedlo a v některých chvílích jsem se fakt hodně tlemil. (Mimochodem, Foxxova postava byla podle mě úplně mimo.) ()

mala_kea

Todd Phillips má komedie zkrátka na háku. Na doraz je sice o něco horší než Pařba ve vegas, ale styl vulgárního, ale přitom vkusného humoru si tento režisér drží stále, dokáže z podobných vtípku udělat naprostou jinou tvář. Stejně jako z řetězu utrženého Zacha Galifanakise, který vlastně znovu opakuje svou postavu z Pařby, akorát jde do ještě větších extrémů a pořád to funguje. Záda mu navíc kreje výborný Robert Downey Jr. a ti dva si sednou. Hlášek je pořád více než dost, vtipných scén taky a celé to uteče jako voda. Phillips se navíc opět s ničím nepáře a kromě stálého fuckování dojde např. i na mlácení dětí, masturbujícího psa či plyvání na psa. Výborná komediální jízda na začátek roku.70% ()

*Colorado

Řekněme, že jsem se u toho zasmál, sem tam tam byly věci opravdu vtipné. Na druhou stranu nejde o žádnou super komedii, v což jsem asi stejně nedoufal, ale na druhou stranu jsem si určitě přál o trošku víc. ()

Rockerman

Je mi líto Roberta Downeye, který je mým oblíbencem, že se nechal zatáhnout do této komedie. Cítil jsem tu obrovskou snahu tvůrců, udělat z toho skvělou komedii. Bohužel se to nepovedlo. Fakt dobrých vtipů je tu velmi málo a tak si vypomáháme psí i páníčkovou masturbací a radoby vtipnými dialogy. Ty vtípky jsou ale velmi křečovité a jak já říkám chtěné. Prostě nám naznačují, teď na tomto místě se smějte, ikdyž nám to vtipné nepřipadá. Hodnotím 50%.Ta třetí hvězda je ze "známosti", protože doteď mě R.Downey většinou velmi bavil. ()

Luk Skywalker

Nudil jsem se, jen sem tam nějaký vtípek a dvě akční scény (i když utěk z mexických hranic byl prvotřídní). Na tomto filmu je "zajímavé", jak se objevují jednotlivé problémy hlavně v závěru, sotva se jeden vyřeší hned je tu další. ()

Olík

Nikdy jsem nepatřil jsem k zastáncům názoru, že Pařba ve Vegas byla nejlepší komedii loňského roku (i když to byla celkem povedené záležitost), ale Na doraz je pro mne celkem zklamání. Tři povedené hlášky, dvě úsměvné situace a the END. I když ústřední dvojice byla vybrána na jedničku a byla dobře doplněna menšími rolemi od buddy road-movie osobně čekám mnohem víc. ()

Radek.SCH

Byly tam použité motivy, které jste mohli vidět v půl tuctu jiných filmech, ale jako letní oddychovka bohatě postačí. - 70 % ()

Faila

Co scéna, to pro mě překvapení. Začíná to docela obyčejně, ačkoliv už na začátku je nenápadně naznačeno, že s některými lidmi a jejich aurou (a divným psem) je lepší si nic nezačínat. Situace, do kterých se Peter dostává, jsou občas lehce neobvyklé, ale není zas takový problém se z nich snadno dostat, což se díky jeho společníkovi taky vždycky podaří, ačkoliv hodně, hodně zvláštním způsobem. Samotný námět by stál za to, ale když se k tomu ještě přidá moc dobře napsaný scénář, do hlavních rolí se obsadí nadaní herci, kterým postavy na chlup sednou, vše se podkreslí tak akorát hudbou, sem tam nějaký správně poetický obraz ... skvělé dílko! ()

J. T. Kirk

Správným způsobem ujetá komedie. Ostatně Zach i s Toddem mají s tímto žánrem docela dobré zkušenosti (Pařby). Chvilkama to sice bylo nudné, ale nic není dokonalé. Zase jsem po docela dlouhé době viděl Roberta Downey Jr. a nezklamal mě. Naštěstí měl film víc dobrých scén, než ty co byly v traileru. Takovýchto komedií by mohlo být víc. Nemohl jsem se rozhodnout, ale nakonec jsem dal 3*, přece jenom na 4* to nemá. ()

DHDV

Říkal jsi něco? Ne! Správná odpověď… Robert v zajímavé herecké poloze, kterou jsem nečekal! Zach velmi upřímný projev... ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)