Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Elbarto08

První hodinu jsem čekal, kdy se to rozjede, kdy se ukáže opravdu trhlej Zach. Smutný je, že to přišlo až s medvědem v autě. Ač nechci, tak jen 3 hvězdy ()

BOURQUE

Budem úprimný, ako vždy. Ja osobne od dvojici R. Downey Jr. a Z. Galifianakis som čakal omnoho viac. Napriek tomu si myslím, že chyba nebola na ich strane, ale na strane režiséra. Ale hlavne scenárista nesie zodpovednosť za všetko. Ten humor, tie vtipy nie sú tie najoriginálnejší. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

johnywalker

Jeden ze slabších filmů s Downeym, ale i tak on s "tlustým ježíšem" (Pařba ve Vegas) po boku vytvořili zajímavou dvojku a jejich cesta, na kterou se vydali do Hollywoodu je poměrně zajímavá... 65% ()

drankeryth

Podarena komedia, ktora mi plynula nenutenim dojmom az do samotneho finale, kym sa nerozlucna dvojica rozdielnych typov povah dostala k cielu. Film ma spravnu ingredienciu humoru, dobrodruzstva a hlavne spravne nadavkovanych dialogov medzi hercami. ()

Rokle

Původně zamýšleno jako výplň před dvojkou Pařby. Ve finále uvolněnější a zábavnější podívaná než samotný Bangkok. Neříkám, že jsem se nahlas smál celou dobu, ale měl jsem ten přiblblý výraz, kdy se nechám unášet na vlně pozitivní energie... v tomto případě zdánlivě nesourodou dvojicí - bohatý frajírek a přiblblý medvídek. A hlavně mi po delší době přišlo, že se Downey tak nepitvořil a hrál příjemně civilně. Na mém perimetru o stupínek lepší jak Letadla, vlaky, automobily. ()

Dejnasp

Už dlouho jsem se u komedie nenasmála, tak jako u této. Hrozně jsem se těšila, až se na tento film konečně podívám a on mě nezklamal. Opět se mi potvrdilo mé tvrzení o tom, že Robert dokáže zahrát cokoliv. Sice sem tam to bylo trošku nudné, ale vyrovnal to pestrý humor. Děj mi připadal takový obyčejný, ale skvělým hereckým obsazením se to vyrovnalo a zrodila se skvělá komediální podívaná. No a ten humor, ten byl dokonalý. Všem doporučuji!! ()

katzo

Galifianakis hrá v každom filme tú istú úlohu. Začínam si myslieť, že vie hrať fakt len blbečkov. A už to prestáva byť absolutne vtipné. Tú tretiu hviezdičku dávam len kvôli zvyšnému hereckému obsadeniu a za koniec... ()

Heroine

Takový je to dobrý nápad, který se dal využít pro nepopsatelně ulítlé situace. Ale místo toho se drží pěkně v průměru Amerických komedií, že jsem dokonce měla u některých scén pocit, že jsem snad už v jiném filmu viděla takovou identickou. Galifianakis mi nepřipadá vtipný sám o sobě, což je velké mínus celého filmu. kdyby Ethana hrál jiný herec, myslím i úplně jiný typově, mohlo by to být mnohém méně nechutné, a víc vtipné. Klasická dvojka protivného, serióznějšího chlápka, kterého okolnosti nutí zůstávat s druhým, nesnesitelně otravným chlápkem, by mohla být mnohem ostřejší, a není to Downeyho problém. Ten zvládnul svýho protivu pěkně. Co se týká příběhu, konec byl samozřejmě hezky po Americku sentimentální. Odehraje se tam pár brutalit, kdy divák nevěří svým očím, ale není to ani tak vtipné, jako spíš děsivé. Takže pro mně je to komedie méně než průměrná, ve které je nakonec dobré jenom ten Downey. ()

Georgee27

Strašně mi to připomínalo film Letadla, vlaky, automobily (1987) a na rozdíl od tohoto filmu mi Na doraz přišel hrozně nudný. Jen občas přišel světlý moment, kdy to bylo vtipné. Koupil jsem, viděl jsem a ztratil jsem někde bůh ví kde a rozhodně mi to nevadí a nechystám se tento film hledat. Zklamalo mě to. ()

hosta

Hloupý film. Celý film jsem se ptal, proč má Robert Downey zapotřebí se takhle ztrapňovat? U Zacha to tak trochu chápu (Pařby byly v pořádku), ale jinak jsem ten film dokoukal s největším sebezapřením. Tohle si označení komedie fakt nezaslouží. Snad to jen mělo vyplnit hluchou mezeru mezi Pařbami. Příště se na to Todde vykašli. ()

figliar

Dosť podobné ako Hangover, ale viac reálnejšie. Aj v reálnom živote existujú ľudia, ktorí priťahujú nešťastia. A podľa Murphyho zákonov, keď sa darí, tak sa darí. ()

Lyžař

Zach...achichouvej. Mám ho prostě rád. Humor, který je mu psán asi na míru je skvělej. Po vizuální stránce je jedinečný. A Robert....je to hvězda posledních let. Dohromady sečteno a podtrženo Duedate hrozným slovem, které slíchám v práci hodně často a nemám ho moc rád. Ale jako filmek to funguje. Road movie skrz naskrz USA s těmihle potřeštěnci je příjemně uvolňující. No a ta hudba. Miluju každej song. Všechno dokonale sedí, jsou zde neznámé písně, ale i profláklé songy. Wow. Režie: *****; Scénář: ****; Herci: ****; Hudba: ***** ()

FilmWave

Mě by to bavilo mnohem víc, kdyby to nebyla komedie. Jako komedie to totiž není moc vtipné (s výjimkou Western Union návštěvy). Ale jako příběh o dvou chlapících, kterým se smůla tak trochu lepí na paty, v režii Jima Jarmusche by to možná bylo fajn. ()

BeranSon

Je sic pravda, že co tu Philips zkazil Downey s Galifianakisem vytáhli, ale jinak je to trapná, až příliš přímočará komedie. 4/10 ()

sgt.paper

Chytrá komedie, ve které si Galifianakis střihl svojí klasickou roli a Downey příjemně překvapil. Určitě neurazí a rozesměje. ()

merigieren

je to docela vtipný, když vypili otce tak sem se i smál, jinak jde o cestu jednoho přízemníka a jednoho zhulence, společně vystřídají pár aut cestou do LA, odkud to jedou sem už stihl zapomenout, poperou se a udělají pár šíleností. Nakonec dojde i na happy end, kdy se skamarádí a ani kulka v břichu nebo mlácení hlavou o nárazník to nezmění. ()

GMVajgl odpad!

Na amerických filmech posledních let je něco hluboko zkaženého a prohnilého. Hlavně je to vidět na komediích, které jako by se bály být vtipné a riskovat, že někoho urazí. Tenhle film je založený na postavách, které mají problém spolu navázat autentický lidský upřímný vztah. Zdráhal bych se to označit za komedii. Ten samý režisér totiž později natočil film s protagonistou, jehož neschopnost číst sociální podněty, vůbec komunikovat a jeho výsledná odtrženost jsou patologické (Joker). ()

Skleni

Neviem čo by som vytkol tomuto filmu. Možno si poviete, že také dačo tu už bolo a je to čisto len kópia mnohých iných filmov, ale to je úplne jedno. Je to zábavné a zároveň strelené natoľko, že na nič nemyslíte. Sa mi prvý raz stalo, že prišiel koniec a ja som myslel že prešlo asi 10 minút čo som bol v kine. fakt film hodný 5* 90% ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)