Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Hovado

Taková nemastná neslaná komedie, kde je Zach strašně otravnej a Downey toporne, ale stále sympatickej. Toho herce začínám mít čím dál tím víc rád. Film ani nezachrání občasné WTF momenty jako například noční masturbace. Neuchvátí, ale ani neurazí. ()

aR3Zz

Příjemná pitomost, která nakonec nebyla tak trapná, jak na první pohled hrozilo. Jinak se ovšem jedná o klasický, byť lehce nadprůměrný, americký roadtrip movie s několika osvěžujícími neotřelými prvky. Ideální pokoukáníčko na deštivý letní večer s drahou polovičkou. 60% ()

Jakubik

No toto....co to jako mělo bejt??? Jo už vím nuda, nuda a zase nuda. Ne tohle, že má na CSFD 68%? Proti gustu žádnej dišputát ale tohle je hodně mimo mísu. Myslel jsem si, že když tam hraje Downey kterýho mám fakt rád jako herce tak to bude stát za to. Bohužel ani on to nezachránil. Za celou tuhle „komedii“ jsem se zasmál asi tak 3x a to si myslím, že je hodně málo… ()

zliteonit

Jedna hvězda za onanujícího psa. To jediné mě totiž pobavilo. Nevím jestli jsem se měl u toho smát nebo brečet nad tím co vytvořili. Tenhle film se snad neměl ani natočit. ()

Jeand´Boa

Robert je zkrátka herec, který by pro toto měl vlohy a kterého by se v něčem takovémto dalo maximálně využít, nicméně se tak nestalo. Ten chlap, ač je zde samozřejmě opět nezpochybnitelně dobrý, je využit tak na 50-60%. S Galifianakisem ti dva vytvářejí výborný pár, který by to nepochybně utáhnul, nicméně příběh sám je tak nějak zmatený. Člověk ani neví, co by si z toho měl odnést: normální (roadmovie) komedie, šílená komedie (kde se zvrací a vozíčkář vás utluče), hořká komedie, pozměněný druh romantické komedie (kde se místo vztahu mezi mužem a ženou tvoří vztah mezi přáteli), nebo co to tedy má být? Je to prostě taková horská dráha, která diváka proveze tu nahoře, tu dole, tu jej zakroutí, apod. Takže vlastně průměrná skládačka poměrně dobrých střípků. ()

kersten

Nudná road. Za celý film som sa ani raz poriadne nezasmiala. Nič na tomto filme nebolo, vtpné, ani múdre, ani poučné, ani na rozmýšľanie. Jednoducho nič. ()

GlamourCat

Nejsem fanoušek filmů typu Hangoveru, dokonce je upřímě nesnášim, a nebýt Roberta Juniora, určitě bych si tenhle film ani nepustila. Pár míst bylo ale dost vtipných, Downey mi připadal daleko lepší a vtipnější než Galifianakis (a nejen proto, že je to šik chlap!), i když většina si myslí opak. Pro někoho to může být hrozná podívaná, ale Downey Jr to zachraňoval. ()

Vencik89

Sympatická dvojice hlavních hrdinů, pouze ten vtip tam není takový, v jaký bych asi doufal. Když bude ale víc alespoň podobných filmů, určitě se zlobit nebudu. ()

Plechpetr

Road movie, který lecčím překvapí! Downey je skvělí herec, hodí se prostě na všechno možné. Hlavně nepanikařme! :D ()

Ondr@932

Tak toto byla naprostá lahůdka! Naprostý nářez!!! Takové záchvaty smíchu už u komedie jsem dlouho neměl. Robert Downey Jr, ale především geniální Zach Galifianakis byl naprosto úžasný! Jako u komedie Pařba ve Vegas! Jsem s tímhle filmem naprosto spokojený! Todd Phillips mě v poslední době opravdu překvapuje svými perfektními filmama! A určitě jsem ho neviděl naposled :-) Dávám 10/10 ()

goni

Ked som videl, ze tu hra moj najoblubenejsi herec z film Vo stvorici po opici, celkom som sa potesil. Ale zo zaciatku to na komediu ani velmi nevyzeralo. Resp. skor taka usmevna pohodicka. V druhej polovici sa to potom celkom slusne rozbehlo a par krat som sa fakt schuti zasmial. Celkovo vsak napriek skvelemu obsadeniu len velmi priemerna komedia [75/2013]. ()

redwik

Tak tentokrát to Toddovi Phillipsovi moc nevyšlo. Po Hangoveri som čakal niečo aspoň približne dobré, no Due Date sklamal. Keď sa vo filme objaví Zach Galifianakis a k tomu aj Robert Downey, musí to byť pecka. Toto však bola len taká jemne podpriemerná komédia, kde sa síce občas stalo niečo vtipné, no ani to ju nevytrhne z biedy. Najviac sa mi nepozdávalo najmä to, že sa nemyslelo na následky ich konania. Keď ukradnú auto policajtom, asi potom nebudú len tak v poriadku hrať v obľúbenom seriáli. Vtipu bolo málo, mňa to neoslovilo. ()

tranquill

Zach Galifianakis je šílenec, to co předvádí v Pařbách... zde posunuje opravdu na doraz :-) A relativně seriozní a charismatický Robert je jeho obětí. Spolu nás provedou bláznivou road-movie, až by člověk nevěřil, co vše se může za hodinu a půl hlavním hrdinům přihodit :-) ()

HappyDeath

Ale jo, zasmál jsem se. Teda občas no :D Příběh samotný nic moc, i když kupodivu dokázal občas i příjemně překvapit. ()

Deftie

Smiala som sa od začiatku do konca. Herci boli sympatickí, hrali vynikajúco. Napriek tomu, že koniec bol jasný už od začiatku (však sme na komédii, nie?) a dej bol krajne nereálny, dávam za päť. A chcem to vidieť znovu!!! ()

R.A.D.E.K

Celá komedie stojí a padá na výkonu hlavních postav. Řekl bych, že se zrodila nová vynikající dvojice doplněná pěkně ošklivým psem. Jednorázová sranda, ale rozhodně ji mohu doporučit. ()

Henry Morgan

Tak tohle byla vskutku prdel. Sice asi nebýt Downeyho, tak by se ta komedie stala jen další nahlouplou komediální road movie, ale myslím si, že díky němu a jeho kontrastujícímu parťákovi došlo k naprosto dokonalému sladění seriózní komedie s naprosto šílenými nápady, včetně onanujícího psa. Navíc to nebyla jen bezduchá série více a méně vtipných scén, ale byla tam i jakási romanticko-emoční stránka, která tam dokonale zapadla. Docela dost mě to pobavilo, takže nemám co dodat. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)