Frank (Rainn Wilson) je obyčejný muž, který nesmírně miluje svoji ženu Sarah (Liv Tyler). Jednoho dne však zjistí, že je mu nevěrná s drogovým dealerem. Proto se rozhodne, že se stane hrdinou jménem The Crimson Bolt a to vše jen kvůli tomu, aby se k němu Sarah vrátila. Překážkou mu není ani to, že nemá žádné schopnosti. Brzy poté se k němu připojí jedna mladá sociopatka jménem Libby (Ellen Page), která pracuje v obchodě, kde prodává komiksy. Její hrdinské jméno je Boltie. (virus10)

Hanys_

Defendor na speedu. Scénarista Úsvitu mrtvých holt není žádné ořezávátko a s nějakou tou krvavější scénou si hlavu opravdu nedělá. Nebýt té trochu nudnější první poloviny, tak je z toho kult. 7.5/10 ()

arexam

Nejlepší komiksovej hrdina!! Dokonce jsem se bavil víc než u Kick Ass (jedničky). Kdyby to bylo s nálepkou Tarantino, tak to má hodnocení vyšší. ()

kery-

Kick-Ass který si jede vlastní (svým způsobem trošku divnou) cestou. Můj šálek to zrovna není a přišlo mi to docela utahaný, ale Ellen Page neměla chybu, stejně jako luxusní soundtrack. eRkový rating tomu sluší. ()

Mafiapau

Fabrikovaný, občas nacpaný klišákem a trapností - cuckold story 2010. Do filmu jsem šel jen kvůli oné scéně s Ellen Page, ale musím říct, že celý film zahalil onu scénu, a konec to mělo dost neočekávaný. Je škoda že tento film byl zahalen Nářezníkem a tím druhým filmem co si furt nepamatuju. Je to surově oplácaný groteskním kořením, zabalený a obalený do nekorektnosti a krve, a usmažený do skoro křupava rozpočtem, který byl využit (na to že byl tak malý) velmi dobře. Herecké výkony nejsou kdo ví co. Neměli ani Kejdže. Ale po dokoukání si myslím, že kdyby cuckoldi a sněhové vločky nesundali hype předběžnými recenzemi a PEGGINGEM.. teda PEGI v kinech a televizích jen kvůli reverse rape-scéně, tentacle hentai v televizi ve filmu, přehnanýmu násilí, goru, a slovíčku popisujícího ohýbajícího se pracovníka na plantáži bavlníkové, tak by tento film byl těsně pod výsluním Kick-ass, a ne hluboce pod ním. Já si pár trapných scének užil jelikož jsem přistoupil na rezižérovu rozehrávačku, a taky díky tomu, že dost chvil zachraňovala psychoEllenka. Po filmu jsem si řekl: Áno, to já rád, a nasolím tomu pět hvězd. Pokud jste někdo viděl "God Bless America", myslím že se vám tento film bude líbit. Má to závan stejných atmosfér a sureality. ()

Crackonosc

Začnu asi tím nejpodstatnějším- jediný film, ke kterému se dá Super přirovnat je Kick-ass, ale zdaleka se jeho kvalitám neblíží. Premisa o magorovi, kterej páchá dobro protože má komplexy a k potírání zločinu přistupuje dost svérázně, nepůsobí špatně a v první půlce obstojně funguje. Pak ale nastoupí šíleně uječená a téměř nesnesitelná Ellen Page a film se zlomí v krapet drsnější podívanou. Změna sama o sobě by až tak nevadila a každá z částí má dost originálních nápadů i vtípků, ale problém je v tom, že pohromadě (narozdíl od Kick-ass) k sobě VŮBEC nepasují. Kdyby šlo o dva oddělené filmy, hodnotil bych každý o hvězdu líp, než jeden celek, ale v kuse mi to prostě nesedlo. ()

Beaumont07

Posledná polhodina pokazila úplne všetko, o čo sa tento film dovtedy snažil: odľahčenosť, prvok absurdného humoru či situačnej komédie a akási sebaironizácia. Nával náhlej brutality, prehnane krvavých scén, logických prešľapov, nepochopiteľne psychopatickej Ellen Page a trápnemu záverečnému dialógu spôsobilo, že pre mňa koniec filmu nemal nič spoločné s jeho odľahčenou, no príjemne sledovateľnou prvou polkou. Človeku je potom jedno, ako sa to celé skončí a či hlavný ´´hrdina´´ získa naspať svoje dievča. A že mi to teda aj bolo... Mimochodom, porovnanie s Kick-Ass je vcelku adekvátne, okrem zjavnej zhody príbehu je tam tiež nepochopiteľne veľa prehnaného násilia v druhej časti- tu však za menšiu konzistentnosť deja dávam sklamane o hviezdičku menej. ()

Mleako

Super je oproti Kick-Assu (srovnání je na místě vzhledem k totožnému tématu) podstatně brutálnější, vyšinutější a béčkovější. Z toho vyplývá, že je to skutečně indie záležitost pro fajnšmekery, která přijde obyčejnému filmovému divákovi jako naprostá úchylárna a zhovadilost. Nicméně i člověk, který má tenhle typ filmů rád, určitě najde nedostatky. Děj je rozháraný jako fenka, chybí tu celkový nadhled a chvílemi to vypadá jako by Gunn nevěděl, jestli točí drama, komedii nebo mix obojí (v kterémžto případě zrovna příliš neuspěl). Přesto ale Super nabízí spoustu skvělých scén a švihlého humoru a Rainn Wilson a Ellen Page jsou jako bojovníci se zlem skvělí. ()

Abiosis

*HRDINA Z ĽUDU* Už som aj zabudol na to, aké vypracované mala Ellen Page brucho vo filme Hard Candy. Tam sme ho mohli vidieť krásne obnažené, v tomto filme ho môžeme len tušiť (ale určite tušíme správne). Môj vzťah k Ellen je nepomenovateľný; raz mi lezie na nervy (Juno, Inception), inokedy sa platonicky zaľúbim (Hard Candy, Super), raz je mi je jej príliš detský zjav nesympatický, inokedy pôsobí rozkošne. S Rainnom Wilsonom (v The Office som ho zbožňoval) tvoria (miestami až príliš) šialený pár, ktorý svojim konaním nebude mnohým divákom sympatický. Zámerne absurdných a zveličených momentov je tu nesmierne veľa a žánrová pestrosť je skôr na škodu - človek je ako pinballová loptička odrážajúca sa od všemožných žánrov, meniacich sa počas filmu z minúty na minútu. Verdikt v 1 vete: Zvláštny a netypický film, avšak preháňaním niekedy miestami takmer za hranicou únosnosti. 12.03.12 ()

peetriss

Nezávislá satira na komiksové hrdiny "bez nadpřirozených schopností". A (podobně jako v Kick-Ass) je plná nadsázky, toho nejčernějšího humoru a ještě syrovějšího násilí. Což o to, proč ne? Ale Super jako by nevěděl kam směřovat - zda víc parodovat nebo se vydat na surovou krvavou jízdu. Ve zmíněném Kick-Assu byly oba tyto směry ve vzájemné symbióze ideálně dávkované a uhlazené přesným Vaughnovým citem pro látku, v Super tomu tak bohužel není a skvělé vtipné momenty, na které zíráte s otevřenou pusou jsou střídány slabšími a nefungujícími. Zejména v závěru se Gunn zcela nadobro (a chybně) vychýlil ze satirického kurzu a nechal se příliš unést krvavými orgiemi. Nelze nezmínit mou oblíbenou Ellen Page, která si role Boltie tak šíleně užívala, že se proměnila v nejšílenější "kid sidekick" v historii filmu. O to více neodpustím Gunnovi, jak se k její postavě zachoval! Přesto to není celkově až tak špatné, spoustu nezapomenutelných zážitků ve mně film určitě zanechal. ()

Angelino

Dostala ma už úvodná grafika, potešil úvod. „That´s not the way I meant „touch““. Potom to začalo byť moc „weird“ a na mňa trochu moc krvavé. ()

Shimargh

Tak tohle bylo SUPER! Narušenej ošklivej schizoid přijde o ženu, ve snu mu Bůh naznačí že se má stát superhrdinou a tak se týpek obleče do komiksovýho hadru a hasákem bije lidi hlava nehlava. Krev stříká, lidi umírájí všemožnými způsoby, pak se k tomu přidá narušená holčina co si říká Boltie která si na ruce přidělá drápy jako Wolverine, a navrch padouch Bacon a brilantní hudba, no pecka to byla! PS: Předbíhat se nevyplácí haha. ()

Teabag

Bomba! The Crimson Bolt je nekompromisní hrdina, který vlastně hrdinou vůbec není, ale to je jedno, protože Super je od začátku do konce výborná jízda. Koncept filmu Defendor (2009) povýšený o úroveň výš následovaný trochu jinak v God Bless America (2011). ()

angloumene

Tak trochu jiný superhrdinský film. Ono tedy, abych vše uvedla na pravou míru - trochu jiný je dost slabé slovo. Ve skutečnosti se jedná o SUPER ujetou záležitost, kdy se ne zrovna stabilní muž (Frank) rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou respektive do svého hasáku. Cestou navíc potká mladou milovnici komiksu a superhrdinů vůbec a tak spolu vyrazí krvavou cestou za osvobozením Frankovi v podstatě bývalé ženy. Když to shrnu, tak každému, kdo má chuť na dost netradiční, tak trochu krvavější jízdu, můžu Super jedině doporučit. ()

Phorbo

Těch několik filmů, které se za poslední roky dostaly ven o "super" hrdinech bylo kupodivu docela dost nez by se slušelo... Všechny vcelku byly dívatelné a solidní. Jediný Defendor se drží relativně při zemi s nadměrnou brutalitou a cákající krví. Green Hornet už docela naznačuje, že by to mohlo být něco krvavějšího, ale Kick-ass už si takové servítky nebere. A pak tady máme Super. Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Ale rozhodně první polovina mě přišla o dost ... inteligentnější... než ten zbytek filmu. V začátku o něco šlo. Pak se objeví Ellen Page a co druhý záběr nadává a je to potom prokládáno rozbíjením skla, střílením a bušení hasákem do hlav. Zasmál jsem se tomu... ale asi jnom někdy. Ke konci to bylo opravdu až moc brutální, až zbytečně moc. Dyť rozseknutá hlava po kulce by urcitě nevypadala tak jak s ní vypadala Ellen Page, ale to už je jen spekulace... Kevin Bacon byl opět skvělý a kupodivu i Rainn, kterého jsem nikdy nikde neviděl, mě překvapil... Ale jinak... dost průměr. ()

rossi001

ne tak dobre jako kickass,ale patri to aspon do lepsiho prumeru. Me hodnoceni srazi dost nesympaticka hlavni postava, takovy retardek....Kevin Bacon zahral docela fajn padoucha a Ellen Page jak ji nezname, ta se mi libila, mam pro ni slabost uz od X-Menu :-)jinak pekne stavnate akcni sceny ikdyz ne zorvna dvakrat dobre sestrihane,ale presto docela libive:-)za me lepsi prumer 71% ()

gocatgo

Totálně vyšinutá Ellen Page a věčně sjetá Liv Tyler v outsiderovské černé komedii, která je o mnoho lepší než Kick-ass. Bacon exceluje v roli coolového Jocka, no a Rainn Wilson je ztělesněním absolutního weirdovství. Pecka ()

LBsmoke

**/*** že se ellen page chtělo do takové ptákoviny.. ale fajn byla hudba to .. pa lala la la pa.. a nathan fillion - holy avanger ()

MkSallam

Film , který nevíc čím chce být a tak je vším.... a ničím. Problém s filmy, které točí geekové je v tom, že neznají míru a tak sypou nápady a témata stejným stylem jako pejsek a kočička do dortu. Super je takový dort, který nefunguje ani jako drama, ani jako zamyšlení nad hrdinou, ani jako komedie a až na úplný konec ani jako efektní akčňák. Vynucenost všeho, co se týká postavy Ellen Page (zejména "motivační" aspekt ke konci) a její příšerný řev mě ještě víc utvrzují v mém názoru. Není to Super, je to špatné. ()

Klajnik

Postupem času to začne být jen trapnější a trapnější. Ellen Page jsem to vůbec nežral - tak umělé ztvárnění psychopatické holky jsem ještě neviděl. Nešlo na ní koukat na píču jednu. ()