Varieté

Burlesque

Varieté

Muzikál / Drama / Romantický

USA, 2010, 114 min

Ohranější schéma filmu snad už ani nenajdeme, ale má to "něco" a to "něco" je přitažlivější a důležitější než to, že každý víme, co se za pět minut stane a jak to dopadne. Z hlasu Christiny mě mrazí, atmosféra klubu převládá a celkový dojem jen upevňuje. A Stanley Tucci mě tu snad posté utvrzuje v tom, že je to jeden z největších sympaťáků v Hollywoodu.(15.5.2014)

• honajz

Nepovedený pokus o levný muzikálový film, kde Aguilera vypadá STARŠÍ než Cher. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/variete.html --- Obliba hudebních a muzikálových jevištních filmů je v USA docela populární. U nás ta obliba až taková není, ale zase fanoušci Cher a Christiny Aguilery si tentokrát přijdou na své. Zvláště u Cher jde o návrat na plátna po 11 letech. FILM Žel se nedá říct, že jde o vydařený návrat. Ne že by to Cher navzdory věku nezpívalo - stále vytáhne výšky jako málokdo. Ale tak nějak hapruje vše okolo - příběh, casting, výběr hudby a koneckonců i ta choreografie. Pokud jde o výpravu, je znát inspirace Kabaretem a All That Jazz, ale v takovém fušerském, laciném provedení. Takhle by to inscenovali možná amatéři v nějakém divadelním spolku v menším městečku, ale na podobný celovečerák je to vážně chudičké. Příběh vypráví o blonďaté, prsaté servírce z americké Horní Dolní (Upper Down?), která si svévolně vezme z pokladny výplatu, kterou jí majitel dluží, a vypraví se do Big City dělat kariéru. V konkursu nakonec uspěje, a i když je zde pár drobných zádrhelů (muzikálový bar má finanční problémy, blondýna je přijata na místo jiné tanečnice), vše se jako v pohádce vyřeší. (Ostatně, některé záběry, včetně hotelu, odkazují na Pretty Woman víc, než je zdrávo.) On by ten pohádkově laděný příběh ani nevadil, kdyby fungovalo vše ostatní. Jenže pokud 31letá Aguilera vypadá STARŠÍ než Cher, a navíc má v popisu role právě odrostlou teenagerku, působí to podivně. Zvláště když si pak nabrnkne chlapa. Ale což, pořád by to mohla zachránit muzikálová čísla. Jenže. Jenže ona nemají drajv. Všech šest provedení a písní jsou pomalé kousky, k nimž se nablýskaná, vyflitrovaná výprava hodí jako ke Klausovi pero, a podobně nám to může být ukradené. Jednotlivé ukňourané kousky nemají - s výjimkou jednoho - žádný šmrnc, ze židle by to skutečně nikoho nezvedlo. A ten jediný kousek, co ujde, zpívá chlap (vynikající Stanley Tucci, který vlastně film táhne). Ani kamera není příliš nápaditá, navíc kombinovaná s moderním houpavým stylem je spíše nepříjemná. Střihač se snaží, ale evidentně měl málo záběrů, které posléze mohl stříhat... Takže, pokud máte rádi Aguileru nebo Cher, asi vás snímek potěší. Muzikálově je to průměr, hudebně spíše slabší podprůměr. Jako film nic moc. Nic, jdu si z nostalgie pustit precizní All That Jazz.(10.5.2011)

• Enšpígl

Mě by ani nevadilo, že příběh je překvapující asi jako vítěz soutěže Zlatý slavík v kategorii zpěvák roku, čertíky vidím jinde. Tohle je totiž spíš film než muzikál. Ne že by mě tak záleželo na zpívání, když stejně nepoznám jestli někdo umí zpívat nebo ne, ale těšil jsem se na pěkný taneční choreografie a dobrej sound, místo toho se mě dostalo opravdu větší než velké množství keců a jen málo písniček a ještě míň tanečních čísel a když už byli, tak jim kamera vůbec nešla na ruku, neudělala z nich žádnou super svůdnou záležitost ala Chicago. Jinak si myslím, že Christina zpívat umí a je zajímavý, že když je nenalíčená vypadá mnohem krásněji, vlastně to zajímavý vůbec není, to platí pro mnoho ostatních žen a zejména dívek. Pokud se však muzikály budou ubírat tímto směrem, budou se muset na příště obejít bez mé učásti v kině. Je mě líto.(10.3.2011)

Další totálně zbytečný hudební film. Šablonovitý příběh. Mladá žena, která nemá nikoho a je v podstatě nula, se stěhuje do L.A., aby si splnila svůj sen. Samozřejmě, že si ji ze začátku nikdo nevšímá, ale pak všem ukáže, že je obrovsky talentovaná a najednou je z ní hvězda. Máme tady i mrchu, která logicky žárlí, jelikož hvězda bývala původně ona. Hlavní hrdince přijde do cesty také láska a pár problémů. Nic, co by ale nešlo vyřešit. Nj, tisíckrát viděný příběh, až tak by to nevadilo, kdyby hudební čísla byla zajímavější. Ale nejsou, jsou natočené naprosto nezajímavě, bez špetky snahy dát do toho větší šmrnc. Hlas Christiny Aquilery je samozřejmě neskutečný, vždycky bude mnohem lepší zpěvačka než herečka. Celé herecké obsazení je nevýrazné a moc nezaujme, jediný Stanley Tucci tady válcuje všechny kolem. Varieté je další průměrný film z řad hudebních filmů, které stačí vidět jednou. Poslední půlhodina je už vysloveně nuda, protože víte, jak to dopadne a jen se to oddaluje, filmu chybí navíc alespoň jedno výraznější hudební číslo, které bych měla zájem vidět znovu a to je u muzikálů pro mě ta největší chyba.(10.9.2011)

Pravdou je, že v tomto príbehu nenájdete absolútne nič nového, všetko je dávno opozerané. Stavba príbehu je jasná po prvých minútach. Prečo potom tento film splnil svoj zámer ? Všetky ingrediencie ( pesničky, tanec, láska ) funguje dokonale, veľmi dobre sa na všetko pozerá. Ak by nad celým filmom nelietal závan povrchnosti a prílišnej jednoduchosti, pridal by som ešte jednu hviezdičku.(20.2.2011)

• Cher

• - Podnik Burlesque Lounge bol v ateliéri postavený v priebehu 6 týždňov. (drake31)

• - Ve scéně, kdy se Ali (Christina Aguilera) poprvé objeví s krátkými vlasy, je možné všimnout si pihy pod okem na pravé tváři. Hned v dalším záběru je ale piha na straně levé. (Dlee)

• - Většina šatů Cher byla z jejího vlastního šatníku. Některé byly navrženy jejím dobrým přítelem Bobem Mackiem. (oje)