• numi

Klady? Tolik podprsenek uvidíte maximálně ve tříhodinovém sestřihu reklam Victoria's Secret. (Ne, Cher naštěstí ne.) Zápory? Dvouhodinová plejáda otřesných oslích můstků, které navíc podpaluje nemotorný střih. Režie, herci i Xtina OK. Ale scénář? Jednotlivé scény relativně fungují, včetně gradace a sex-appealu, ale to, jakým způsobem jsou propojeny v jeden "celek", je (jak by napsal soudruh Hušák) šikanózní. Vrcholem budiž zařazení písničky You Haven't Seen The Last Of Me, která nemá s filmem absolutně nic do činění... Ale Zlatý glóbus je doma, takže serepes.(5.2.2011)

Varieté je vlastně hrozně hloupoučký film. Je tak jednoduchý, až to hraničí. Upřímně nechápu, jak se na takovou látku lákají hudební superhvězdy typu Cher a Aquilera. Těžko větou: „Poslyšte, holky, mám tu příběh blondýny z nějaký vesnický díry, co přijde do velkýho města, uvrtá se v jednom klubu, kterej se utápí v dluzích, všechny přesvědčí o talentu, klubu pomůže a všichni sou spokojený. Super, ne? Tohle diváci ještě neviděli!“ A o nic jiného ve filmu skutečně nejde. Tvůrci mají jediné štěstí, že atmosféra klubu pracuje na plné obrátky a že se pro hlavní role povedlo urvat jedny z nejlepších zpěvaček současnosti, které navíc umí i hrát. Právě díky nim nakonec fungují i lacinější momenty, neboť jim je takzvaně. „sežerete i s navijákem“.(22.2.2011)

Od zhlédnutého traileru v kině jsem se mohla samou nedočkavostí zbláznit a strašně jsem se těšila až se Christina Aguilera objeví na pódiu a začne zpívat. Byla jsem stejně ohromená jako Cher. Cher vypadá díky plastikám stále dobře a stejně tak i zpívá. Jak už poznamenal Tom Hardy, film je opravdu hloupoučký a naplňuje všechna myslitelná klišé. Nicméně, kouzlu barevných reflektorů a blyštivých kostýmů se strašně špatně odolává, alespoň v mém případě.(2.3.2011)

Minulý rok to byl Nine, letos je to Burlesque, který vyhrává (dodatečně) titul o nejvíc sexy film roku. A právem. Od tohohle muzikálu jsem moc nečekal, jednou jsem viděl trailer a řekl jsem si, že to nevypadá špatně, ale taky to nebyla žádná pecka, na kterou bych se fakt těšil. Nicméně po zhlédnutí tohoto muzikálu musím říct, že jsem se tak trochu spletl. Ono to nejen že "nevypadá špatně", ono to je opravdu dost slušné! Ano, má to sice své hranice (originalitu byste zde těžko hledali, stejně jako nějakou hlubší motivaci postavy Christiny Aguilery, proč že vlastně chce tak moc tančit), ale jinak nemám výtek. A to já, jako chlap, jsem to měl s tímhle filmem těžké. A proč? Nevěděl jsem, kam dřív s očima. Jestli se mám spíše zaměřit na Christinu, či na sexy Kirsten, nebo na dalších asi deset spoře oděných sexy tanečnic. Prostě, opravdu je na co se dívat. No a Cher… plakáty k filmu sice praví "potřebujete legendu, aby vznikla hvězda", ale já říkám, "potřebujete Aguileru, abyste pochopili, že Cher je stále paní zpěvačka" (a tímhle nechci naznačit, že by Christina nějak zaostávala, ale když zpívala ona a pak nastoupila Cher, rozdíl by přímo hmatatelný). Takže jsem rád, že Burlesque není tak špatný film, jaký byste očekávali podle některých zdejších komentářů. Já jsem spokojený a dávám tomuto filmu čistých 80 %.(18.2.2011)

• mat.ilda

Vskutku burleskní pohled na Christinu Aguileru, pro kterou prkna varieté nemohou znamenat svět. Typově neustojí ten křehký balanc mezi striptýzem a uměním, zakletý do kouzla dekadentních časů, přes veškerou snahu nebude do hlediště vysílat erotické výboje, navzdory glitrům nezazáří, hlasem nenaváže ten správný kontakt s kabaretním publikem... Castingový výběr je pro tento žánr zcela zásadní a je víc, než zřejmé, že ten, kdo o něm rozhodoval, nebyl tak docela v obraze, viz prefabrikát jménem Cher, či pidlooké nemehlo Kristen Bell. Slušná choreografie a krása kostýmů tak už nemohou zachránit ohranost popelkovského příběhu a nechytlavé songy (až na jeden jediný) zvrátit žánrovou katastrofu, je mi líto.(12.1.2015)

• - Ve snímku byla použita více než tunu vážící křišťálová opona, složená z osmdesáti tisíc křišťálů od Swarovského. (Taninaca)

• - Robert Pattinson, Kellan Lutz a Taylor Lautner byli zvažováni do role Jacka. Postavu nakonec ztvárnil Cam Gigandet, který je stejně jako předchozí jmenovaní známý ze snímku Stmívání (2008). (oje)

• - Dianne Agron (Natalie) zabralo natáčanie len jedno popoludnie. (Astonko)