Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

Fr

Tenhle příběh je založen na skutečných událostech. Až na ty části, který na nich založeny nejsou..... Edinburgh roku 1828 je plný studentů medicíny, ale trpí nedostatkem mrtvol. Dva pobudové, Hare a Burke se o své štěstí dokážou postarat sami. A člověk nemusí bejt zrovna génius, aby zjistil, co ti dva dělají. Zejména úvod mě jako milovníka černého a suchého anglického humoru neskutečně navnadil! Škoda, že zbytek filmu je jen více méně černoúsměvný. A mimo jiné vypráví o vzniku fotografie, založení ..... (ano!) či provedení několikanásobné pitvy (mrtvol bylo dost). Sympatické obsazení, ale žádná pecka. Prostě veselé vyprávění o neveselých událostech, které se stali. Nebo nestali? Kdo ví? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět tělo plné červů. 2.) Rád bych se dozvěděl jeden úžasný trik, který se dá udělat jazykem. 3.) Jsem student patologie a chybí mi tělo. (Mrtvý). (Cizí). PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

DaViD´82

Věčná škoda, že to Landis nepojal vážně, protože tak silných témat jako jsou osudy dua Burke/Hare a lidí kolem nich zase tak moc není. A i když to nakonec není to co jsem čekal (něco podobného ražení jako byl Sweeney Todd), tak nemohu tvrdit, že jsem se nebavil. Byť spíše než na hurónský smích se tu hraje na pozvednuté koutky s poťouchlým úsměvem. ()

Goldbeater

John Landis se vrátil a v dobré formě. Dvojice Simon Pegg a Andy Serkis v hlavních rolích snímek dokáží utáhnout a zvlášť Serkis je ve své úloze opravdu výborný, slizký a glumovsky vypočítavý. Minutka Christophera Lee a pár uřezaných končetin dodávají filmu punc starých britských hororů studia Hammer. ()

IQ Tiqe

Odehrává se v první polovině 19. století a pojednává o dvou "obchodnících", kteří rozjedou živnost na prodávání mrtvol lékařské škole. Mezi hlavní devizy filmu patří ztvárnění (kostýmy, exteriéry, vše vypadá věrně a takové historické prostředí se mi líbí), Skotsko a vše s tím související - přízvuk a zejména pak černý humor, dále Simon Pegg a pro mě Isla Fisher (kterou jsem dodnes mylně považoval za Američanku). 64%. Nezapomenu na dvě hlášky - první: Watch your language, you fuckin' son-of-a-bitch bastard! a druhou sem už napsal StarsFan. ()

Radiq

Totálně černouhelná komedia, kde černota z mrtvol zahnívá s ponurou atmosférou 19. století. Kradení těl pro univerzity byl naprosto dokonalej podnikatelskej plán, kterej tvůrci okořenili o pár dalších zápletek. Ta spojená s divadlem nebyla uplně podle myho gusta, ale nevadilo to. Simon Pegg a Andy Serkis si to užili hezky, do toho kat Bill Bailey známej z Black Books, pak pan "nehraju nic než záporáky" Tom Wilkinson nebo vtipněj v ksichtu Tim Curry a plno dalších vychytanejch herců. Taky zaujala myšlenka s využitím fotografií nebo zmínka o Darwinovi. Prostě je to svym zpusobem nezapomenutelny. Zajimalo by mě, jestli ta kostra na konci fakt patří Williamu Burkemu. ()

• Jména v názvu filmu patřila dvěma skutečným skotským zlodějům v 19. století. Jejich specializace byla velmi zajímavá - kradli mrtvoly a prodávali je univerzitě v Edinburghu na výzkum. (Sfinkter)
  • Skutečný William Hare svědčil u soudu proti Williamu Burkemu a zatímco Hare dál kradl mrtvá těla, Burke byl odsouzen, popraven a prodán univerzitě na pitevní stůl. (korbitch22)