Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

Scylla

Tak tohle byl můj dlouho očekávaný projekt. Lákalo mě skvělé obsazení, příslib černohumorné taškařice a lákavé dobové prostředí. Výsledek je ale rozpačitý a na mé straně rozhodně zklamání. Film nedrží pohromadě a působí neplynule. Humor tu sice je, ale hraje spíš na přihlouplé grimasy než na trefné hlášky. Škoda skvělých herců, kteří si očividně natáčení užili. Pokud mám dojem z filmu shrnout, jedná se o průměrnou komedii, která je místy zbytečně natahovaná a chybí jí potřebný drive. Herci jsou fajn, prostředí je fajn, ale nic dechberoucího, bohužel... ()

terunka003

Vtipné, morbidní, zajímavé, vychytralé, lékařské. Já jsem se bavila. A moc. Takové typy filmů mám moc ráda. Navíc když v něm hraje Simon Pegg a Andy Serkis, odolejte. Děj má smysl, sice to mohlo být trochu svižnější, ale mně to stačilo. Lehce mi tam vadila slečna Ginny a její herecké hrůzy v divadle. Film na udržení úsměvu. ..teda občas to bylo dost nechutné, jen škoda toho portfolia.. ()

StarsFan

"Tento příběh je založen na skutečném příběhu až na části, které na něm založeny nejsou." Tohle je Skotsko, jak ho znám! Originální, vtipné, neotřelé, krásně vizuálně zpracované, plné míst, kde jsem byla, a osob s akcentem, kterému jsem v posledních týdnech podlehla (a postupně ho začínám chytat taky). Obyvatelé Glasgow se v kině smáli víc než u všech amerických komedií poslední doby. A já ostatně taky. ()

Goldbeater

John Landis se vrátil a v dobré formě. Dvojice Simon Pegg a Andy Serkis v hlavních rolích snímek dokáží utáhnout a zvlášť Serkis je ve své úloze opravdu výborný, slizký a glumovsky vypočítavý. Minutka Christophera Lee a pár uřezaných končetin dodávají filmu punc starých britských hororů studia Hammer. ()

Thomick

Ježiiiš, dyť to šlo zpracovat asi tak třikrát zábavnějc! :( A jsem z toho fakt moc moc smutnej, protože ta herecká plejáda mi sedla jako málokterá jiná, ale prostě - když máte ty top vtipy natlačený do poslední desetiminutovky, to je pak utrpení na ně celou dobu čekat. (Mimochodem Islička se očividně narodila do špatný doby). ()

• Skutečný William Hare svědčil u soudu proti Williamu Burkemu a zatímco Hare dál kradl mrtvá těla, Burke byl odsouzen, popraven a prodán univerzitě na pitevní stůl. (korbitch22)
  • Jména v názvu filmu patřila dvěma skutečným skotským zlodějům v 19. století. Jejich specializace byla velmi zajímavá - kradli mrtvoly a prodávali je univerzitě v Edinburghu na výzkum. (Sfinkter)