Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

Fr

Tenhle příběh je založen na skutečných událostech. Až na ty části, který na nich založeny nejsou..... Edinburgh roku 1828 je plný studentů medicíny, ale trpí nedostatkem mrtvol. Dva pobudové, Hare a Burke se o své štěstí dokážou postarat sami. A člověk nemusí bejt zrovna génius, aby zjistil, co ti dva dělají. Zejména úvod mě jako milovníka černého a suchého anglického humoru neskutečně navnadil! Škoda, že zbytek filmu je jen více méně černoúsměvný. A mimo jiné vypráví o vzniku fotografie, založení ..... (ano!) či provedení několikanásobné pitvy (mrtvol bylo dost). Sympatické obsazení, ale žádná pecka. Prostě veselé vyprávění o neveselých událostech, které se stali. Nebo nestali? Kdo ví? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět tělo plné červů. 2.) Rád bych se dozvěděl jeden úžasný trik, který se dá udělat jazykem. 3.) Jsem student patologie a chybí mi tělo. (Mrtvý). (Cizí). PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Cervenak

John Landis žije. Práve jeho réžia a skvelý timing pre vizuálne gagy držia film vysoko nad priemerom. Ale pomáhajú aj solídne hlášky (hoci scenár má aj diery), prekvapivo drahá výprava (a s tým súvisiaca výborná dobová atmosféra) a úžasná zbierka dobre sa baviacich hercov, vrátane famóznych ksichtov v malých vedľajších štekoch. Niekoľko hlasných smiechov poteší, ale ráta sa hlavne celkový dobrý pocit z filmu, ktorý očividne vznikol s veľkým nadšením všetkých zúčastnených. ()

iampatrik

Bohužel tento snímek mé slabší hodnocení schytal asi za všechny ostatní komedie s typickým anglickým humorem a přístupem. Ne, že bych je neměl rád, ale tahle komedie byla poměrně nudná, jen s pár vtipnými scénami. Neoplývala ani svižným tempem nebo jiným prvkem, který by mě nějak zaujal.. Po zamyšlení si říkám: jak by film vypadal, kdyby byl vážný? Určitě dobrý námět na drama. Takhle dávám hodně dobré dvě hvězdičky. ()

Doudis19

Povedeně, středověce stylizovaná komedie, zaměřená na počátky inovativních, lékařských metod a postupů, pro které bylo nejtěžším úkolem získávání pitevních subjektů. S tímto problémem spojené podnikání pánů Serkise s Peggem, je zárukou zábavy, a i když né přímo záchvatů smíchu, tak pravidelných pousmátí rozhodně. ()

Pítrs85

Jedním slovem- spokojenost. Burke a Hare je přesně tím typem filmu, od kterého dostanete to, co jste očekávali, nic víc nic míň. I když skvělá výprava a kostýmy byly na celkem nenápadný snímek vskutku líbivé, to samé hudba, odpíchnuté irské/skotské tóny vás chytly za ruku a odtáhly do té nesmlouvavé doby 19.století. A pak tu jsou samozřejmě herci- britská smetánka se Simonem Peggem a Andy "Glumem" Serkisem v titulních rolích v čele. Pokud máte chuť na černočernou komedii a nevadí vám pohled na rozpitvaná těla, směle do toho. ()

• Skutečný William Hare svědčil u soudu proti Williamu Burkemu a zatímco Hare dál kradl mrtvá těla, Burke byl odsouzen, popraven a prodán univerzitě na pitevní stůl. (korbitch22)
  • Jména v názvu filmu patřila dvěma skutečným skotským zlodějům v 19. století. Jejich specializace byla velmi zajímavá - kradli mrtvoly a prodávali je univerzitě v Edinburghu na výzkum. (Sfinkter)