Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt)

Tryskomyš

Bridget opět hledá toho pravého. Ale jak se správně rozhodnout? Po spoustě peripetií, nedorozumění a špatných rozhodnutí ale nakonec dosáhne také na své štěstí. Úžasný nádherně pohádkový konec. ()

hous.enka

Za mě je film poměrně zklamáním. Nejen kvůli absence Hugha Granta alias Daniela Cleveara, ale hlavně kvůli Patricku Dempseymu alias Jackovi. Chyběl tomu šmrnc a lehkost jak přechozích dílů, tak i trochu zazdili literární předlohu. A taky mám pocit, že Renée se už po všech těch plastikách nemůže (přestat) smát... ()

nirvana91

Myslela som, že po toľkých rokoch bude z tohto prúser, ale mýlila som sa. Bola to stará dobrá Bridget - so super trapasmi, neoddeliteľnými kamarátmi, nezabudnuteľnou rodinkou a starými rokmi nezhrdzavenými citmi. 5tu hviezdu zobrala nereálnosť jednej postavy/situácie (**SPOILER: ako nehnevajte sa, ale chcem vidieť chlapa, ktorý v skutočnosti po prvom "rande", na ktorom oplodní ženu, bude nadšený z tohto vzťahu a dieťaťa, a bude normálny a nie psychopat**). Inak som sa bavila - film na dámsku jazdu s kamarátkami ako vyšitý. ()

Adasin

Bridget Jonesová je zpátky ve skvělé formě. Přestože všichni zestárli, dokázali se naladit na tu stejnou notu jako před lety a o něco málo jedničku překonali. 7/10 ()

Vxxx

Tleskám Hugh Grantovi za to, že z toho vycouval. Katastrofa vážení. První film mám moc ráda, a pokračování mi nějak neublížilo, nicméně tady se jede už potřetí to samé. Přežvýkané vtipy, scénář je místy jak přes kopírák... Renée po všech těch plastikách a odplastikovávání šíleně nesympatická. Za mě to byl jeden velký kýč. 2* ()

Rosana

Renée jako podivná vyhublá existence naprosto ztratila kouzlo zmatkářky s nadváhou. Myšlenka, že je už x let rozvedená s jejím idolem, mě naprosto zklamala a že se zase dávali dohromady díky dítěti, které jsme nevěděli, čí je... Proč? Proč nám to dělají? My chceme věřit na dokonalou lásku, ne se dozvědět, že po 10 letech je po lásce a romantice... ()

Lukrecie

Kdo by to byl řekl? Z celé trilogie byl tento díl nejlepší a možná také proto, že v něm byla Bridget nejmíň zoufalá. Dozrála, zmoudřela a nakonec měla i na výběr.... "Někdy někoho miluješ právě proto, že je jiný. Někdy někoho miluješ, protože se s ním cítíš jako doma." ()

Sidonka

Zápletku komedie je nutno brát jako velkou nadsázku. V opravdovém životě by to samozřejmě takhle nefungovalo a nevyšlo. Zato na plátně to funguje skvěle. Byla jsem ke shlédnutí donucena a děkuji za to své parťačce, která mě takřka násilně vytáhla na premiéru. Vtipné, svižné, zábavné. Obdobně jsem se dlouho nebavila, ač to z člověka brzo vyprchá (bez silné vzpomínky) jako jedno dobře chlazené pivo. Naivní vtípek na příjemný večer, když už oddech, tak klidně v mile potřeštěném balení se jménem Bridget . Videoukázka vypadá na nic moc, ale je to slušná práce. Samozřejmě "pouze" v rámci žánru romantická komedie, tvrději řečeno fantasmagorie, pro ženy.- ((( Já to říkám furt, sentiment se musí umět. Filozofky, nepátrejte zbytečně po tom, co ti V.I.P. muži na té Bridget vidí a bez předsudků relaxujte))) ()

kaylin

Nečekal jsem, že to bude dobrý film, hlavně jsem nečekal, že zvládnu Renée v jejím novém, podivném looku, ale nakonec se ukázalo, že tahle série asi nedovede zklamat, a co je hlavní, je pořád zábavná, a to i když je námět třetího filmového dílu celkem jednoduchý. Návrat ke všem postavám byl ale fajn a hlavně zábavný. ()

harfuska

Průserářka Bridget je opäť na scéne. Pribudlo pár vrások, ubudlo pár kilečiek, ovšem tie pubertálne grimasy strúhala stále. S pokročilým vekom jej ale tieto úšklebky nikterak nesvedčia. Pôsobí skôr odpudivo a pokial by pri sebe nemala vtipnú kamošku, ktorá to zozačiatku celkom dobre ťahala, tak by to bolo úplne zúfalé. Zúfalí boli asi aj tvorcovia, lebo museli Bridget šupnúť na festival, aby sme sa aspoň trochu zabavili. S návratom do práce úsmev mierne opadol. Mohla za to nová vedúca, ktorá ma srala viac ako preafektovaná slečna B. Naskytlo sa ovšem pár svetlých momentov, o ktoré sa postarala najmä Emma s Patrickom. Doktori so zmyslom pre humor a galantní chlapi u mňa vždy zaberali. Ešteže táto dlhá, trnistá cesta dosiahla očakávaného konca a všetci si možu vydýchnuť, že nás nečaká ďalšie zbytočné pokračovanie. Snáď... ()

blackrain

A žili spolu štástně až do smrti a pokud nezemřeli, žijí dodnes. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Bridget Jones se sice fyzicky změnila, ale patent na trapasy a blázniviny jí zůstal. Jela ve starých dobře zajetých kolejích. Potěšila mě přítomnost Emmy Thompson. Její cynická gynekoložka tomu nasadila korunu. ()

ABLABLABLA

Po druhém zhlédnutí filmu s odstupem čtyř let a zároveň během maratonu Bridget Jones musím změnit hodnocení ze 4* na 5*, protože prostě si to ten film totálně zaslouží. Ač se mohlo zdát, že po dlouhatánské pauze od předchozích dílů, musí být tento jen odvar, tak je opak pravdou. Naopak je to stejně ucelený příběh jako první díly, kde se pořád stejně bavíte nad tím, do jakých situací se Bridget i ve věku 43 let dokáže dostat :D A ten konec? Totálně jsem ronila slzy a song Still falling for you mě znova dojal. Jediný chudák Colin tu však vypadá, že zestárl 2x víc než ostatní... ()

suicide

To si takhle člověk řekne, proč na to nezajít a až před začátkem představení se dozví, že je vlastně na předpremiéře. To trochu kazí zážitek, protože ty obří hloučky bloncek s vodkou rozhodně nevypadaly, že ocení trochu toho sarkastického britského humoru. Ten je totiž to, co odlišuje britské romantické komedie od jiných. Ano, sice vždycky jde víceméně o to jedno - najít toho pravého/pravou, ale Britové to dělají s jistým nadhledem, s hodně dobrými herci (mimochodem, nemohl jsem se ubránit srovnání Colina Firtha zde s jeho postavou v Kingsmanovi) a s fantastickou schopností sarkasticky se otřít o kde co.Uznávám ovšem, že pseudointelektuální hipsteři s ironizujícími vousy si o to přímo říkají a není to až tak těžké se do nich strefit. Někdo se může ovšem zaleknout, že jde o třetí pokračování - ale asi není proč, zde určitě neplatí, že třetí pokračování je jen snahou vyškrábat ze značky ještě trošku zlaťáků. Film by dokonce mohl bez problémů fungovat jako úplný solitér. ()

Mikita

I když Bridget už není oplácaná, pořád je dostatečně nemotorná a nezařaditelná. Holka s humorem, co se nebere tak vážně ani po čtyřicítce, přesto už je rozumější a skvělá ve své práci. Darcy je snad ještě škrobenější, čímž skvěle vyniká kontrast - upjatý Brit vs. pohodový Američan. Film má pohodovou atmosféru, vtip, charismatické postavy ... a divák má právem radost, že může existovat i pokračování, které překoná oblíbený první díl. ()

kajas

Kolikrát v historii kinematografie se asi stalo, že třetí díl série nejenom že předčil díl druhý, ale kvalitativně se minimálně vyrovnal původnímu snímku? Tentokrát žádné thajské věznice ani žádný Grant (absence jeho postavy kupodivu vůbec nevadí). Bridget je štíhlejší, nemá tak příšerně našpulené rtíky jako na plakátech a nechová se jako nesympatická kráva. Opět se rozhoduje mezi dvěma muži a opět jsem jí to rozhodování nezáviděla, protože na nováčka série Dempseyho se vážně moc hezky dívá. Jenže Colin, prototyp pravého britského gentlemana, je zkrátka jenom jeden. Takže si to shrneme: zábavné i dojemné scény, krásní chlapi, suprovej soundtrack a zorbing s Edem Sheeranem. Silné 4*. RECENZE ()

Dont

Zpočátku dost sprosté s jednoduchým humorem, který úplně nemusím. Pak ale nečekaně vtipné. Zejména scénky s Emmou Thompson mě hodně bavily. Místy trochu přeslazené a bláznivé, ale jako oddychová komedie to funguje dobře. ()

TominoLa

Bridget to je příjemné překvapení. Hlavně jsem si užíval první polovinu. V té druhé mi přišlo, že ztrácí dech a moc tlačí na pilu s humorem. To je, ale nejspíše jen můj problém pač kino se skvěle bavilo a já si říkal co je na tom vtipné vláčet těhotnou ženskou jak pytel brambor. Hodně bavila Emma Thompson. 7/10 ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest