Milton se za svůj hříšný život zločince dostal do pekla a zdálo se, že jeho temnou duši už nic nespasí. Pak se ale na Zemi zmocní šílená sekta jeho dcery, zabije ji a její dítě hodlá obětovat Satanovi. Milton chce stůj co stůj své vnouče zachránit a vydává se z pekla zpátky. Do cesty se mu připlete sexy číšnice, která bojuje proti bezpráví, ale přitom sama snáší bití od nevěrného muže. Spolu se vydají na cestu za záchranou malého dítěte, jenže v patách Miltona se brzy objeví pekelný vyslanec, který ho chce dostat zpátky do pekla. Úplněk, při němž má být malé dítě obětováno, se nezadržitelně blíží a bývalý hříšník s pronásledovateli za zády pomalu ztrácí naději na jeho záchranu. Když Milton najde sektáře, dojde k rozhodující vražedné přestřelce... (TV Nova)

packa

Prostě béčko jako vymalovaný, ale mezi námi, čekal někdo od nového opusu Nicolase Cage něco jiného? Exherec Cage už ani nepředstírá, že kdysi získal Oscara a vrší na sebe jeden film za druhým, kde si vystačí s dvěma nebo třemi "xichty". Není se tedy co divit, že celému filmu suverénně vévodí William Fichtner, jediná osoba na place, která se skutečně snažila. Hlavní záporák Billyho Burka je totiž postava nejen velice špatně napsaná (většího blba mezi záporáky těžko najdete), ale i tragicky zahraná. Tomu snad ani neměl být vyplacen honorář. Jediné pozitivum - film komerčně naprosto propadl, proto se nemusíme obávat dvojky. ()

Flego

Nádherná predstava, že zoberie tento scenár Rodriguez, prekope ho a natočí v duchu sedemdesiatych rokov, ma hryzie od poslednej minúty filmu... Nič to, skutočnosť je taká, aká je a Cage nám opäť predviedol, že ak nemá scenár, nemusí hrať. Tento film je ako rozvarený guláš, v ktorom je všetko možné aj nemožné, čo naznačuje už trailer, scény idú rýchlosťou vetra, každá minúta je akčná a sympatickí herci sú nadšení, lebo im stačí sa len pohybovať. Veľkým kladom je agresívna, pulzujúca hudba a pekný pohľad na Amber Heard. Slabší priemer. ()

sharky

64% Nejlepší Cageův film od Obchodníka se smrtí (spolu s Honem na čarodějnice). Ten film je béčko, možná i céčko, ale je neskutečně zábavný a vtipný a vrší jednu skvělou hlášku za druhou. Je třeba vypnout i poslední mozkovou buňku, ale pak se budete skvěle bavit. Navíc Cageův obvyklý nic moc výkon vytahuje krasná Amber a skvěle slizký Fichtner ()

Roman.Ticka

Moje premiéra 3D. Všecko je jednou poprvé, ale že to bude tak příjemné, jsem nečekala. :-) Ne vážně, ať je to béčko, céčko, nebo zetko, je mi šumafuk, bylo to drive i angry, prostě akce i zábava v jednom. Odkazy na 60. sekund, Terminátora a různé "antikristy" tuhle srandu hezky oživily. Amber pořádná kočka a dračice, Nicovi to slušelo jako vždycky, jen jsem se bála, aby mu ošklivý škrábanec nezůstal až do konce filmu. No a Fichtner byl přímo božsky ďábelský, jeho obličejový tik - bezchybný - coool! Jak si hezky hopkal v cisternovém autíčku, jak spokojené dítko na pouťovém kolotoči. Pohodář, borec. A závěr? Milton: "I v pekle mají soucit." Asi je v něm i veselo, viz tryskový natěšený comeback. ()

Jinny

Nebudu Drive Angry označovat za guilty pleasure. Pokud vás něco bavilo, nestyďte se za to. A já se u téhle nadsazené ptákoviny bavila slušně - tečka. V roli Miltona bych si dokázala představit tucet vhodnějších herců, zato William Fichtner je víc cool než Nicolas Cage, aniž by musel střílet během souložení (lol?) nebo pít alkohol z lebky. ()

Scrytcher

V 70's by z toho byl grindhouse jako vyšitý, dnes už si v tom najdete pouze 'guilty pleasure' (Cageův post-lobotomní sestřih, gore scény, přestřelená akce, zápasení nahých žen, muscle cars...). Je to blbost, ale zatraceně zábavná. Palce nahoru za postavu účetního, který kosí nepřátele čtvrťákem. ()

eraserhead666

Opravdu asi jen v americkém filmu se vám stane, že vám v restauraci servírka přinese kafe se slovy: „Zeptáte se mě, v kolik končím? Dneska je úplněk a když je úplněk jsem vždycky nějak vilná.“ A nebo navštěvuji špatné podniky. Nebo má tvář Brada Pitta na český holky nějak nefunguje :-). Měl-li bych své hodnocení zredukovat na tři možnost – špatný, dobrý, vynikající, tak tohle bylo dobrý. Nic víc, nic méně. Trocha zábavy, trocha humoru, trocha akce, trocha hlášek, trocha hezkých holek, trocha nahých holek, překvapivě trocha drsných holek, trocha kýče, trocha patosu,trocha zbytečně přestřelených digitálních triků, které chtěly být bombastické, místo úžasu však vyvolávají spíše úsměv, trocha neoriginality, trocha vaty, trocha nudy. Prostě normální tuctový a sériově vyráběný koktejl, který nechutná špatně ale ani se z něj neposadíte na prdel a tu a tam ve správnou dobu na správném místě prostě sedne. A jen tak na okraj, když jsem nedávno sledoval film Všichni milují Mandy Lane, kde titulní královnu mokrých snů všech spolužáků hrála právě o pět/šest mladší Amber Heard, připadalo mi divné, že všichni pálí po tak tuctové holce. Jó, kdyby tam hrála dneska, asi bych si myslel trochu něco jiného i když svým způsobem je Amber pořád jen obyčejná tuctovka, sice hezká a v tomto filmu velmi mile akční a drsná, ale tuctová. ()

AlfaNumerO

Sice to je šílená píčovina, ale má to zvláštní koule, z kterých stříká nějaká neidentifikovatelná šťáva (bez dvojsmyslů), která člověka neustále udržuje v pozornosti. Navíc mě Cage ve filmu nesere tak jako obvykle, což je snad plus filmu největší. Když tomu připočtu neuvěřitelně šukézní Amber Heard, musím být spokojen a těch 63% dát. ()

claudel

Nicolas Cage se musí skutečně nacházet ve finančních potížich. Jinak si totiž nelze vysvětlit, proč přijímá role v béčkových a v tomto případě bych klidně hovořil o céčkovém filmu. Příběh je hodně stupidní, taková mysticko-satansko-akční slátanina. První půlhodina se ještě dala snést i díky vynikajícímu seriálovému herci Fichtnerovi, pak šel ale celý film už jen do kytek. Cagi, probuď se! ()

becki_tu

Rokenrol, sex, kupa násilí, cool akce, fuckování a americký káry. Drive Angry sice vypadá na nový přírůstek z Tarantino-Rodriguezovy dílny, ale není tomu tak. Nicolas Cage se už asi nadobro zabydlel v béčkové produkci, ale až na slabšího Ghost Ridera si nemám moc na co stěžovat. Co se týče Amber Heard, tak do ní se nelze nezamilovat a když se na scéně poprvé objeví hláškující "účetní" William Fichtner, je jasné, že to až takový průser nebude. Drsná a zároveň srandovní zábava, která opravdu není pro děti. Captain, you know what this badge means, right? Federal Bureau of get the FUCK out of my way! ()

Beastmaster4 odpad!

Jsou herci, u kterých víme co můžeme čekat, jejich jméno je zárukou kvality. Nicolas Cage k nim patří nebo alespoň patřil. Dnes mi přijde jako by neměl na splácení hypotéky a bral každou blbinu, kterou mu kdo nabídne. Jak mohl někdo, kdo hrál vynikající role ve filmech jako Skála, Con Air, 8mm, Tváří v tvář, Měso andělů aj. spadnout do takových zatuchlých žump, jako jsou Rituál, Ghost Rider, Čarodějův učeň nebo právě Drive Angry. Film je opravdu ale opravdu hodně trapný. Nic jiného se nedá říct. Jenom doufám, že tenhle nesmysl nemyslel někdo vážně. Tvrďácké scény jsou zbytečně přehrávané, střílečky k smíchu a triky jakbysmet, o scénáři raději ani nemluvím. Přestřelka, ve které Milton pálí na několik nepřátel a přitom má na sobě ještě dívku s kterou měl zrovna sex, to už je moc i na takový kousek – navíc to vypadalo, jakoby žena měla z celé přestřelky orgazmus místo strach (nebo to tak mělo být a já to nepobral, nevím). Další přišly na řadu hrozné trikové záběry, zejména kolize s cisternou ke konci filmu. Celé to vypadalo jako by si někdo hrál s angličáky - hrozné. Takové triky v dnešní době, to je hodně pod úroveň. A korunu tomu nasadil béčkový konec a Miltnovo pití piva z kusu lebky hlavního padoucha – což mimochodem bylo až moc předvídatelné vzhledem k předchozímu dění a hlavně šeredně až trapně zahrané. Ona vlastně snad každá scéna v podání Nicolase Cage byla hrozná. Na druhou stranu zahrál velmi dobře William Fichtner, jen škoda, že zrovna v takový slátanině. ()

Morholt

Docela překvápko, pokud nepočítam Cage. Ten měl na ksichtě po celou dobu tradiční masku loudícího vořecha. Ale jinak to bylo zábavný béčko se všim všudy vč. srandovních efektů, khůl (ne)herečky, sem tam parádních i kýčovitých momentů a jako třešinku na dortě jsem si užil účetního Williama Fitchnera. Nebejt hafíka, hodnotim i vejš. 60% ()

Lacike odpad!

Je to najzabavnejsi mizerny film, aky som za posledne roky videl. Plny pocet alebo odpad. Nic ine medzi tym sa na tento film nehodi. Ja davam odpad, lebo okrem Fichtnera, ktory to ma evidentne na haku a cely cas neskutocne zabavne prehrava, som si isty, ze ostatni tvorcovia tohto filmu to mysleli vazne (bohuzial aj vratane Cagea) a vysledna groteskna katastrofa je vysledkom ich neschopnosti. Pochvalit musim mnozstvo stavnateho gore a niektore akcne sceny, ktore su strasne WTF. Chcel by som vediet ake drogy brali ludia, ktori to vymysleli. Aj po druhom pozreti je to zabavne mizerny film. 1/10. ()

Luboshmir

ale jo, nebylo to špatné :D nečekal jsem, že tam budou běhat démoni! A ta scéna s tou ženskou, whisky a brokovnicí byla epic ()

Caszidy

Tři krásná auta + jedna krásná Amber Heard + jeden rutinní Nicolas Cage + jeden geniálně nonšalantní William Fichtner - ostatní nebetyčné voloviny = vcelku snesitelná a občas zábavná oddychovka. Film jsem neviděl ve 3D, tudíž nemohu hodnotit, kolik sekyr, nábojů a dalšího harampádí na Vás během těch 104 minut tvůrci speciálních efektů "nahážou". ()

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

Zrzka s mečem neřekla poslední slovo