Film Patton je portrétem jednoho z nejgeniálnějších válečníků dvacátého století, který získal v roce 1970 celkem 7 Cen Akademie, včetně kategorie za nejlepší film. Jeden ze získaných Oscarů patřil také Georgovi C. Scottovi, a to za jeho triumfální ztvárnění George Pattona, jediného spojeneckého generála, kterého se nacisté skutečně obávali. Charismatický Patton, který sám navrhoval vlastní uniformy a nosil šestiranovku se slonovinovou rukojetí, věřil, že v minulých životech byl válečníkem. Vymanévroval Rommela v Africe a po operaci Den D vedl své jednotky v nezastavitelném tažení napříč Evropou. Jak byl brilantní, tak byl odbojný. Svými schopnostmi dokázal, že jeho nestálá osobnost byla jednou z největších zbraní, kterou nepřítel nedokázal nikdy porazit. (Česká televize)

Lucas87

Vynikající válečný a životopisný film o velkém muži. Neskutečně mi ten čas s George C. Scottem rychle utekl. Na tomto filmu je paráda, že není jen o válčení, a taky zobrazuje charakter velkého Pattona. To jak nenáviděl zbabělce (jak zkopal a zfackoval toho vojína) a miloval hrdiny, to byl opravdu charakter válečníka. Také mě pobavila ta scéna jak si připíjel se sovětským generálem, Patton byl opravdu jediný kdo se netajil nenávistí k sovětům, a chtěl jít i do Československa. V roce 1986 vznikl podobný snímek o jeho životě (Poslední dny generála Pattona), ten je spíš věnován tomu období po válce a vyplatí se na něj podívat. ()

bif

Velkolepá výpravná freska se skvělými hereckými výkony, bitevními sekvencemi a fantastickým scénářem Francise Forda Coppoly. ()

tranquill

"Mezi námi dvěma je jeden velikej rozdíl, Georgi. Já tuhle práci dělám proto, že jsem se ji vyučil, ty proto, že to miluješ!" ()

Zombo

Jeden z nejlépe natočených druhoválečných filmů, o tom nemůže být pochyb. Úžasné neopakovatelné záběry (a nejen ty bitevní), perfektně vybraný Scott, výborný scénář i režie...co víc si přát? Jsem nadmíru spokojen i přesto, že mám radši Montyho. A nemůžu nezmínit scény s modlitbou za počasí a přípitkem "parchantů", na ty jen tak nezapomenu... ()

Agarwaen

Dávám pět hvězd, krásně předvedený Patton, se všemi svými osobitými vlastnostmi. A i přesto, že se film jeho psychologií zabývá opravdu hodně, nezapomíná na to hlavní - i když věřil v převtělování, zfackoval vojáka a bůhví co ještě, byl to perfektní vojevůdce. Moje oblíbené: "vážně myslíte, že by odvolali svého nejlepšího vojevůdce, protože zfackoval vojáka? Američané přeci nejsou blázni", je vážně výstižné..Jsou:) Navíc zbývá dost času na výpravné scény ()

FireTight

Dopředu bych se měl přiznat, že o osobě amerického generála Pattona jsem až do zhlédnutí tohoto filmu příliš nevěděl. A upřímně, začátek byl velkolepý, několikaminutový monolog byl v některých momentech až neuvěřitelný a plný docela tvrdých pravd! Jenže následující momenty už byli přeci jenom o něco horší... Samozřejmě tím nechci říct, že by byl (film) Patton vyloženým propadákem, naopak, velice nadprůměrný počin, jen se nemohu zbavit dojmu, že jsem čekal nějak víc. Možná něco víc, než jen tříhodinovou procházku nejdůležitějšími roky Pattonovy válečné kariéry. Třeba alespoň trochu rozpracovanější zmínku o jeho dřívějším životě, dětství (těch několik přečtených řádků v německém velitelství fakt neberu), poválečném životě nebo o jeho smrti. Zřejmě právě z těchto důvodů nakonec musím hodnotit pouze čtyřmi hvězdičkami, ovšem připouštím, že George C. Scott by si za svůj výkon zasloužil minimálně šest hvězdiček! ()

diodoros

Výborný vojnový film približujúci cez osobnosť a pôsobenie kontroverzného amerického generála druhú svetovú vojnu a opisujúci vojnu celkovo - Patton je drsný, tvrdý grubian, ktorý si nevie "ustrážiť hubu", nie je milosrdný na nikoho ani na seba, na druhej strane je to básnik, historik, filozof, teoretik, stratég, charizmatický vodca, romantik a idealista. Nemyslí na ostatných, neustále sa háda s hlavným velením, nezaujímajú ho straty, životy ani trauma jeho vojakov, dôležitejšie je preňho byť rýchlejší ako ostatní generáli a získať si väčšiu slávu. Verí na reinkarnáciu, verí, že je svedkom všetkých vojen, je presvedčený o svojej genialite, je to šialenec, je bezcitný blázon, ktorý sa chce iba predviesť pred "kolegami" a pred svetom. A napriek tomu s ním súcitime... Všetky jeho vlastnosti sú vykreslené perfektne, hudba je skvelá, efekty a bojové scény kvalitné, scenár Francisa Forda Coppolu prepracovaný - cez povahu Pattona a ostatných generálov, posúvajúcich šípky na mape, píšucich "štatistiky" padlých, zajatých a nezvestných, hádajúcich sa a pretekajúcich medzi sebou je vytvorená povaha samotnej vojny - všetky ideály, všetka česť, všetka sláva sú iba kecy z úst generálov a vojna sama je iba hra veľkých chlapcov. Jeden z najlepších vojnových filmov s perfektnými hereckými výkonmi, realisticky a detailne prepracovanou hlavnou postavou a výborným posolstvom. ()

Martensson35

Úžasná výprava a nezapomenutelný George C. Scott. Místy poněkud patetické a idealizované, což ale film vyvažuje i notnou dávkou kritiky. V daném žánru skutečný filmový požitek. ()

Dexx

Skvělý scénář, výborná hudba, a především nezapomenutelný herecký výkon George C. Scotta v hlavní roli. Především jeho zásluhou je tenhle film vrcholnou ukázkou filmové biografie. ()

Johny

Dobrý, poctivý válečný film ze staré školy. Bez zbytečného patosu i když o jednom z největších amerických generálů. Oslavný, samozřejmě, nikoliv však čistá glorifikace. Dnešní tvůrci se můžou podívat a poučit. ()

Skatemurai

Stejně jako v Hurt Locker, někteří pro válku žijí. Při některých scénách, hlavně s doprovodem ozvěnových trumpet jsem si připadal jako v pokračování Space Oddysey nebo Aliena - skutečně jsem se cítil jako svědek části lidské historie. ()

Amonasr

Výpravně a poutavě natočený film, který se snaží o vcelku střízlivé vykreslení osobnosti slavného generála. Ačkoliv jde jistě také o nezbytnou idealizaci a stylizaci, nečiní tak s obvyklým americkým patosem, jako spíš s určitou humornou nadsázkou. Určitě zajímavý střípek do mozaiky významných velitelských  osobností 2. světové války. ()

Lembi

Skvelý film, který vyniká hlavně díky skvělým hereckým výkonům. Rivalita mezi Pattonem a Montym je tu skvěle ztvárněna a ukazuje válku z pohledu velitelů. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 1 : Herec - George C. Scott. Nominace 2 : Film, Režie ........... Bafta 2 nominace : Herec George C. Scott, Sound Track. ()

kubas369

Už od malička jsem měl rád tyhle starý válečný filmy. Film GP patří asi mezi to nejlepší co bylo o americkém válečném tažení Evropou natočeno. Je to povedený portrét muže, který byl vojákem každým coulem ale i neuvěřitelným bastardem, přesto byl také mužem na správném místě ve správný čas a ve správném postavení. Tohohle týpka/generála by si přál každý, kdo chce nebo musí vést válku. Protože jen s takovým to typem vojevůdce, člověk může pomýšlet na vítězství. Jen málo kdy se stane, že herec je tak podobný postavě (a teď nemyslým jen vizuálně), kterou stvárňuje jako v případě G. C. Scotta. ()

Ernie_13

70% ....vyprava a exteriery boli perfektne zvladnute a samozrejme George C. Scott dal generalovi Pattonovi punc vzdy ked sa objavil v zabere. Ale co mi na filme prekazalo je, ze torcha heroizuje americku armadu (nie generala Pattona) a z Europanov robi uplnych blbeckov, ktori nic bez nich nezvladnu...preste hollywood...viac by sa mi pacil zivotopisny film s realnejsim vykladom. Bojove sceny boli pekne natocene. ()