Milla Jovovich jen o vlásek unikla útoku sériového vraha. Když se s těžkým poraněním hlavy probudí v nemocnici, zjistí, že není schopná rozpoznávat obličeje. Nyní je nucena žít ve světě, kde se rysy tváře mění pokaždé, když je ztratí z dohledu, zatímco vrah je stále nablízku a vždy připraven zlikvidovat případného svědka... (oficiální text distributora)

klima777

Tak a co teď? 1) Škoda rušivých okamžiků, které jako by byly vystřiženy ze Sexu ve městě (tlachání na holčičím dýchánku atp.). 2) Milla Jovovich podává (imho) dobrý výkon. 3) Díváte-li se jen trochu pozorně, těměř od začátku je vše jasné (veliké a takořka trestuhodné minus). 4) Marianne Faithfull ve velmi pěkné roli (zcela zásadní plus, jež ze svého skromného hlediska prostě nemohu pominout). Takže buď za dvě a nebo časem "vyměknu" a přihodím jednu hvězdu. Zatím vyčkávám... Je však třeba říci, že Faces in the Crowd nejsou žádným průšvihem. Jen trochu ztraceným filmem. Pro ztracené. A mezi slovem "ztracený" a "zatracený" jest kardinální rozdíl ;-). Edit: Dvě hvězdy plně postačí; ostatek výše řečeného platí. (2,4*) ()

Kosmik 1

Lehce nadprůměrný film, a to jen díky Mille, jinak by to byl běžný ničím nezajímavý snímek. Váhal jsem, jestli dát 4*, protože první 3/4 filmu byly fajn. Ale konec to celé docela zabil, což je velká škoda, bohužel. Nemám rád, když se zbytečně přehání. Potěšila malá role Michaela Shankse. 60% co je zde mi přijde naprosto adekvátní hodnocení a plně se s ním ztotožňuji. ()

Guzo

Lehce nadprůměrný thriller, ale nic víc jsem od něj ani neočekával, takže celkem spokojenost. Klasická zápletka okořeněná nemocí, kdy Milla Jovovich nemůže rozpoznávat obličeje, proto všude kolem vidí sériového vraha. Bohužel rozuzlení asi nikoho nepřekvapí, ale i tak film zvládne zabavit. ()

Šakalík

Docela povedené dílko se zajímavým námětem, které ale doplácí na svou vlastní uhlazenost a nemožně infantilní konec. Samotný příběh sice není z nejoriginálnějších, ovšem byv okořeněn o netradiční prvek tvářové slepoty, povznáší se na úroveň mírného nadprůměru. V hlavní roli působí sympaticky Milla Jovovich, která má sice půvabu na rozdávání, ale řekl bych, že tyhle role křehkých, zranitelných dívek pro ní nejsou úplně to pravé. Film je zručně natočený, snaží se diváka do poslední chvíle držet v napětí, i když přiznejme si, že to finální odhalení totožnosti pachatele zase takové překvápko nebylo. Škoda té naprosto zbytečné romantické linky a vrcholně nepovedeného závěrečného dovětku, který soudného diváka vyfackuje z obou stran. Přesto mě film docela pobavil, byť o nikterak přelomový titul ve filmografii Milly Jovovich se určitě nejedná. ()

kenkaku

čistokrevná průměrná podívaná, nabízející celkem originální téma "svědka vraždy co si nepamatuje obličeje". Hele celkem dobrý. prokouknout kdo je vrah není tak těžké, takže "Columbové-amatéři" a další fandové krimi se klidně mohou dát do pohovu. Co vážně stojí za pozornost je práce jakou si autoři dali s tím prohazováním tváří... vážně udržet tenhle film pohromadě musela být z tohoto ohledu dřina. Takže snad kdybych mohl, dám 3,5. Snaha se cení. ()

peterpatrik

Film o sériovom vrahovi, ktorý zabil už šesť žien. Milla Jovovich, ktorá ide domov z baru a náhodou uvidí ako Slzaví jack zabíja ďalšiu svoju obeť. Jack sa ju snaží zabiť, ale ona nešťastne padne do vody a udrie si hlavu. Po prebudení má prosopagnosia (neschopnosť rozoznávať tváre). Film nie je zlý, ale bol by lepší, ak by som v 26 minúte nevedel kto je vrahom. Dej zaujímavý, ale aj miestami nudný. Milla stále skvelá ako vždy. Koniec nebol najlepší ani najhorší. Dobrá kriminálka s dobrými hercami na nudný večer raz som videl už viac krát nepotrebujem. Ďalšia nadpriemerná kriminálka. 65% ()

DavidS.

Cílená castingová přehlídka zaměnitelných tváří a výborný nápad, který trochu doplácí na brakové podání...Milla bez slow motion je příjemná změna...70% ()

Spike23

Nápad to byl skvělý a na dnešní poměry i velice originální, to se musí filmu nechat. Bohužel zpracování bylo už o dost horší. Když se řekne thriller, tak snad každému trochu anglicky mluvícímu člověku dojde, že se bude jednat o něco napínavého a to je přesně ta složka, která filmu chybí, dokonce od poloviny je to i víc romanťák než thriller. Potenciál tedy zůstal kompletně nevyužitý, celou dobu se tam skoro nic neděje a závěrečné odhalení je nedomyšlená blbost. Celkově film beru jako zajímavější jednorázovku ( dokud se z toho nestane ta největší nuda, jaká se může v žánru objevit ). ()

Wally

O jednu hvězdu méně než bych normálně hodnotil za to, jak dle mého dobrý námět a potenciál filmu neuvěřitelně pohřbili... Z tohodle se dala vymačkat více. Škoda, že pozorný divák hned od začátku zná totožnost vraha a pak jen čeká, kdy ho konečně odhalí...moc dobře jsem nepochopil, proč ho nepoznala po hlase...románek z detektivem úplně k ničemu a závěrečný souboj úsměvný až hanba... Škoda. ()

MareT.

Originální postižení hlavní hrdinky nás (a hlavně teda ji) zavádí do nezáviděníhodných situací. A i když je zápletka čistě televizního kalibru, kde závěrečný zvrat není až tak důležitý, celkem se dá u filmu odreagovat. ()

7trpasliku

Jako nápad dobrej, to uznávám, ale zpracování teda nic moc. Od začátku až po jedno z posledních "I love you" se mi to zdálo kapku přepísklý a drobátko nereálný (i na mysteriózní film). To, že hlavního záporáka tušíte od půlky filmu taky není zrovna dobrou vizitkou. Ale o to nejde. Konec (samozřejmě očekávatelný, vždyť kdo jen tak náhodou neotěhotní, že?) mě přesvědčil o tom, že si to ode mě lepší hodnocení nezaslouží. Znova už se na to nepodívám a nenechává to ve mě ani kapku zaujetí. ()

Ilhan

Promarněná šance, alespoň vzhledem k námětu, který by šel rozhodně zpracovat lépe. Herci jsou také ucházející a myslím, že zrovna zde, více než jinde, Milla dokazuje, že hrát opravdu umí. Bohužel režie je těžce rutinérská a největší problém je scénář, který občas hledá zbytečné úhyby a naprosto nelogické chování, neškodilo by ani trochu lepší odhalení vraha. Takhle člověk celý film přemýšlí, kdo by to mohl být a jeho odhalení nemá žádné grády, prostě k tomu najednou dojde, žádné cavyky, nic. Navíc tady je snad nejočekávanější vrah v historii, já ho prokoukl už asi po půlhodině, nebo řekněmě, že jsem ho měl od začátku za hlavního podezřelého. Doufal jsem, že mě film nakonec přechytračí, ale ani náhodou. ()

Corpsegrinder

Po uležení film srážim na dvě hvězdy, je to totiž nuda kterou se nikdo neobtěžoval ani nějak vyšperkovat kromě toho že Miluše si neustále zaměňuje ksichty všech lidí takže se na jednu postavu vystřídá třeba pět herců a máte v tom solidní bordel. Pokud rádi balancujete na hranici od UNUDIM SE K SMRTI až ke KDY UŽ TA KRAVINA SKONČÍ tak je to film pro vás. ()

Adramelech

Velmi dobrý námět na horor, zvláště když si člověk představí, že by ztráta schopnosti rozličovat obličeje postihla jeho. Sám si totiž tváře pamatuji dost špatně. Když jsem se před lety nastěhoval tam, kde bydlím, začal jsem postupně vnímat sousedy z ulice. Pěkná mladá děvčata jsem si zapamatoval hned a bez problémů jsem dokázal odlišit třeba brunetu s tetováním na lýtku od brunety s tetováním na paži. Později se mě hrubě dotklo, že i mladé holky jeví sklon stárnout, ale pokud tu některé z nich pořád bydlí, poznám je i změněné věkem. Ostatní sousedy různého stáří a pohlaví jsem si pamatoval podle jejich psů: babka s minichrtem (správně se tomu psu snad říká baset nebo tak nějak), pán s malým černým psem, paní s bílým chundelatým psem, magor s jezevčíkem... Jako poslední se mi vtiskly do paměti obličeje některých dalších osob, a to hlavně v rámci kategorií slušní lidé/šmejdi. Dodnes jsem nevzal na vědomí všechny, ale pokud mě někdo pozdraví, tak odpovím. Kromě toho se sousedé často mění: stěhují se nebo umírají, ať už přirozenou smrtí nebo sebevraždami. Zkrátka chci říci, že jsem s hlavní hrdinkou soucítil. Filmové zpracování je celkem slušné až na ten sentimentální a jaksi rozplizlý konec. ()

Disease

Zajímavý nápad. Celkem by mě zajímalo, jestli ta diagnóza existuje nebo si to vymýšlí nějaký tým scénáristů :-) Jen to zpracování bylo tak nějak nudné. Ale úplná blbost to nebyla, taková TV oddychovka. ()

Phorbo

Pro mě osobně překvapení tohoto roku číslo 3. Po source code a adjustment bureau příchází thriller který je hodně zajímavý a rozhodně stéjí za to nějak ho ohodnotit. Milla je tady skvělá (na výjimky jejího v breku roztřepaného obličeje, který používá pokaždé při sebepodobnější scéně). výprava, scénář, zpracování, výkony a hlavně změny obličejů jsou naprosto brilantní a perfektním nápadem. ()

mosnak

Milla odvedla dobrou peáci. Snímek možná šlo trochu lépe natočit (přidat více napětí a více rozdílných obličejů,protože někdy jsem se fakt ztrácel). Ale jinak solidní podivaná. Dávám 55% ()

sona123

Docela zajímavý thriller - námětem a hereckým obsazením (včetně střídání rozličných herců a hereček). Co už ale značně pokulhávalo, to byl scénář, resp. poodhalení pachatele, protože ten je i nebystrému jasný docela záhy. Konec, to už je pak úplná slabota. Ale i s těmito výhradami čas strávený pátráním v tvářích docela utekl a napětí poměrně slušně gradovalo. ()

Lachvos

Tak přesně takhle by mě vypadat TV film. Nápad zajímavý, potenciál nevyužitý, herci se snažící, příběh plynulý...dobré, ale stačí jednou, což jak víme u těch lepších nestačí ;) ()