Monty Python - málem pravda (TV seriál)

Monty Python: Almost the Truth - The Lawyers Cut

Dokumentární / Komedie

USA, 2009, 6x52 min

Výborný a zábavný dokument o jednom fenoménu. Chtěl bych vidět tu televizní debatu, kde Michael Palin a John Cleese obhajují Life of Brian před tím profesorem a biskupem. Z ukázek je vidět, že oba Pythoni byli totálně nad věcí, že byli ochotní se za svůj film i porvat a že používali opravdové a silné argumenty.(20.4.2010)

4+ Na tomhle dokumentu byla dobře odvedená práce a dozvíme se téměř vše o zrodu komické skupiny, vývoji i skonu a samozřejmě o jejich členech. Mě osobně překvapilo spoustu zajímavých informací kolem fungování televize BBC a události související s natáčením Svatého grálu. Jejich fanouškům rozhodně doporučuju. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](13.10.2016)

I když se může (částečně oprávněně) zdát, že míra nových informací by mohla být hustší, stopáž dalece přesahuje běžné dokumenty a možnost téměř šest (přesněji pět :) hodin sledovat Pythony je... k nezaplacení. Už jen za skutečnost, že "Almost the Truth" není předepsanou oslavou velikánů, ale značně demytizující a otevřená zpověď, ve které se nevyhýbají i těm nejtěžším tématům, by zasloužila sama o sobě maximální ohodnocení. Co jej zajišťuje suverénně je pak fakt, že pro klasické "mluvící hlavy" nelze najít příjemnější a vtipnější představitele. __ 4,5*(10.4.2010)

Další důkaz pro mě, že Monty Pythony nikdy nebudu zcela milovat, ale na druhou stranu je nemohu ani poslat do pekelného ohně. Kluci, tedy spíše dnes už starší pánové své nejlepší kousky doplňují různými postřehy a vzpomínkami, které i jinak rozporuplné hodnocení jejich tvorby převáží misky vah směrem ke 4*. Už jen informace okolo natáčení Svatého grálu "potěší" fanouška Terryho Gilliama:))(31.3.2010)

Je opravdu pěkné vše vidět takhle s odstupem a patřičným nadhledem okomentované samotnými aktéry. Bohužel to s sebou přináší o to palčivěji ono smutné poznání, že léta Létajícího cirkusu jsou už dávná minulost a nic je nazpět nevrátí. Málem pravda tak (aspoň u mě) doplácí zejména na hořkosladký sentiment.(20.3.2010)