Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

Roman.Ticka

Hrozně depresívní film, který prakticky skončil se zaklíněným kamenem na hrdinově ruce. Sympatický James se těžké role na tak malém prostoru ujal na výbornou, režisér vkusně namíchal flaschbacky s krutou bezmocnou realitou a v pohodě roztáhl jednoduchý děj do celovečerní podoby. Přesnou pifkou zaútočil na emoce diváka, kdy se každý musel stáhnout úzkostí a špatným svědomím, jak mrhá drahocennými dary země jako samozřejmostmi. Jak je vzácná obyčejná voda a svoboda. O tom, že nakonec zvítězí silná osobnost, nezdolnost a touha žít, není třeba psát romány. Šílený zážitek, vrchol sebereflexe. ()

jonyyy

Minimálně na proměněnou nominaci za střih to mělo. Fantasticky popsaný nejtěžší okamžik v životě Arlona Ralstona. Včetně toho, co se v takové situace děje v hlavě. 85% ()

Pítrs85

Pořád jsem přemýšlel, jak asi může vypadat hodinu a půl trvající film o chlápkovi, co stojí zaklesnutej ve skále... Ovšem Danny Boyle a hlavně James Franco mě dokonale vyvedli z omylu, protože to, čeho se mi nakonec dostalo, byla taková emocionální nálož, jakou jsem jednoduše nečekal a která mě po delší době opět posadila na prdel a donutila jít s hodnocením do plných. Skvělý film, skvělá hudba, nádherná krajina a výborný James Franco, smekám. ()

Janek

Všichni víme o co jde, tím pádem to mohla být nuda, nicméně Boyle to povyšuje audiovizuálem, takže je to docela nářez; a ke konci to dost bolí. Bohužel jednohubka jak hrom (ale dobrá jednohubka čas od času taky není špatná). ()

Kailo

Zážitek roku, a prozatímní špička za tenhle rok. James Franco ukázal takovou vůli k hrání, jaká se jen tak nevidí. Ihned si mě získal. 95% [HD] ()

Thomick

Když se jmenujete James Franco, vaše imaginace pracuje na plné obrátky, kolem vás poletuje "oscarová" (proč ne???) kamera a do toho se vše mimo vaši hlavu odehrává na pouhých pár metrech čtverečních ... JE Z TOHO FILMOVÁ SUPERBOMBA ROKU! Potom už je docela jedno, že zatímco vy si v závěru úspěšně amputujete ruku a v rámci možností si ulevíte, divák (já) se svíjí na pohovce, zakrývá si oči, omdlívá místo vás a celkově mu je do breku (vážně jeden z nejsilnějších filmových prožitků). Taky celkem nevadí, že nám už "oficiální text distributora" a jiní dopředu prozrazovali, kde že máme hledat pointu. Boyleův hravý styl točení (hlavně střih a kamera opět zaslouží absolutorium) by totiž udělal zábavnou záležitost i z 90minutového loupání pomeranče. :) ()

ARI50

Ne každý skutečný smutný a zároveň šťastný příběh je velkolepý, tenhle je krásny chvíli i dost napínavý a šokující ale normální pro mě ale líbí se mi a to je hlavní protože když vidím že všude se může stát nečekané je to šílené. ()

JASON_X

Nejdřív k režii: nic pro staromilce, Boyleův styl je hodně rychlý a moderní. Někdy mi ta modernost přišla až příliš křečovitě chtěná, třeba úvod s titulky mě od filmu téměř odradil. Ale pak se tempo i styl zklidní a nakonec se mi ten způsob režie docela líbil a dobře se mi na film koukalo, vizuálně je to hodně povedená záležitost. A silně sugestivní. K ději: toho borečka mi nijak zvlášť líto nebylo, tyhle adrenalinové egomaniacké typy fakt nemusím, ale respektuju ho, frajer (pokud tedy film příliš nelže, knihu jsem zatím nečetl). (A mimochodem originální A. Ralston vypadá na konci mnohem sympatičtěji, než Franco). A když jsem si při lámání chleba, tedy ruky uvědomil, že v předloktí jsou kosti DVĚ... a potom ta následná řezničina tupým čínským pseudošvýcarákem... má úcta. Líbila se mi hodně třeba scéna se skokem do vody, nebo ta halucinační s rostoucím proudem vody po dešti, taky konec je výborný. A úchvatná příroda, podobné soutěsky jsem kdysi procházel v Kappadokii, ale v porovnání s touhle čarokrásnou krajinou Kappadokie v mých vzpomínkách trochu bledne. DODATEK: Přečetl jsem knihu Arona Ralstona a každému, komu se líbil tenhle film, ji všemi deseti doporučuju. Perla outdoorového existencialismu. Nejenže se dopodrobna seznámíme s "filmovou" scénou Aaronova uvíznutí v kaňonu, přes jeho náročnou rekonvalescenci až po uzdravení, ale i s mnoha dalšími extrémními adrenalinovými zážitky, které tomuhle osudovému vyvrcholení předcházely. Třeba přetahování se o jídlo s medvědem, skoro-utonutí v ledovém Coloradu, zasypání lavinou, desítky zimních sólových výstupů na coloradské čtyřtisícovky, domácí léčba omrzlin a další šílenosti. A.R. zkrátka pokoušel osud tak dlouho, až se mu to vymstilo. Nicméně jeho "borečkovství" to nezlomilo a na konci tvrdí, že ničeho nelituje a všechno by zopakoval znovu úplně stejně. Možná mluví pravdu, možná kecá, ale i když mě krká jeho sebevzhlíživost, má můj obdiv. ()

Beastmaster4

O příběhu Arona Ralstona jsem četl dávno před natočením 127 hodin a nevěřil jsem, čeho je člověk schopen aby přežil. Každému je jasné, že blízkost smrti donutí člověka dělat věci, které jsou nad rámec jeho normálních možností. Tento film nám tohle vše ukazuje s maximální reálností a příběh A. Ralstona nám předkládá v duchu autentičnosti. Situace, do které se Ralston dostane, začíná nadějí, že to ještě není to nejhorší. Postupně, jak plyne čas, se ale jeho situace stává více tísnivá a Ralston musí bojovat. Nesmí propadnout beznaději a zoufalství a naopak musí racionálně přemýšlet o možnostech k záchraně. S obdivem sledujeme boj člověka o život v situaci, kterou by většina z nás vzdala. Perfektní střih, hudba a kamera a to vše završuje hvězdný herecký výkon Dannyho Boylea. ()

mm13

Sklamane konštatujem, že i keď sa na 127 hodín dobre pozerá, očakávania boli väčšie. Boyle perfektne nakrúca, filtruje, strihá a má cit pre hudobný doprovod ako málokto. Dajte mu do rúk 24 hodinový záznam bezpečnostných kamier z akéhokoľvek mestského centra a do pár týždňov máte film, pri sledovaní ktorého sa vám bude tajiť dych. Taký je on režisér! Osud Arona Ralstona ma však až tak nechytil. Pošmykol sa, spadol, prežil a poučil. Chcelo toho viac! Chcelo to ísť ďalej. Akoby sa ktosi podriaďoval, prispôsoboval, krotil. Snáď nie...? ()

MáŠa

v podstatě to znova vidět nepotřebuju, nechtěl bych, aby se mi to stalo, ale i ta to musím říct, že dějově je to celkem nuda, a nebýt různých představ, mohlo by to trvat jen 15 minut ()

luka4615

Delikátní filmová záležitost od slovutného Dannyho Boylea, kde hlavní prim hraje výtečné herectví Jamese Franca. Jeho "one man show" neztrácí nic na své dynamice i na lehce delší stopáži, pročež si tedy snímek 127 Hours královsky užijete. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „You know, I've been thinking. Everything is... just comes together. It's me. I chose this. I chose all of this. This rock... this rock has been waiting for me my entire life. In its entire life, ever since it was a bit of meteorite a million, billion years ago up there In space. It's been waiting, to come here. Right, right here. I've been moving towards it my entire life. The minute I was born, every breath I've taken, every action has been leading me to this crack on the earth's surface.“ ()

oLí

7.5/10 Pořád jsem si říkal.. dobré to je, dobré.. po skončení filmu jsem si říkal, lepší jak z chatrče milionář, lepší.. ale stále nesemlelo. O den později při usínání a přemítání filmu v hlavě si říkám, že lépe to snad ani natočit nešlo. Danny Boyle si pro svůj poslední film vybral tento příběh a mě nezklamal, ale ani příliš nenadchl. Není důvod vidět znovu.. no.. tak jo jedem dál Danny. ()

Sawy

Naprosto fascinující filmové dílo,kterým se Danny Boyle po (pro mě) značně přeceněném Milionáři z chatrče vrací tam,kam se dostal se Sunshine,tedy na výsluní.V žádném filmu jsem ještě neviděl tak sugestivně stvárněnou bolest a touhu po přežití.Takový pocit spoluprožívání jsem měl v kině naposledy u Útěku do divočiny.A bezchybná audiovizuální stránka ještě umocňuje můj dojem,že jsem viděl dokonalý film.Líp už to vážně natočit nešlo.Možná později,až to trochu rozdýchám,napíšu víc,ale momentálně jsem ještě pořád solidně rozsekaný.Neskutečně emotivní zážitek. 95 % ()

Morholt

Hm. Já chápu, že to pro toho kluka muselo bejt strašný a je samo o sobě úžasný, že se z tý polízanice dostal. Jenže udělat film o tom, jak chlap trčí pět dní v díře, to mi přijde trošku mimo. Zkrátka během 15ti minut Franco sletí do průrvy a od tý doby nuda. Halucinace, který ho tam trápily, mě vůbec nezajímaly a jeho "Mami, mam Tě rád." mě za srdce taky nebralo. Zajímavý to začalo bejt teprve ve chvíli, kdy začal řezat ruku. Zklamání. 30% ()

Lucasion

Film o skutečné vůli žít a neskutečné odvaze přežít. Aron Ralston (James Franco) si vyjede sám do národního parku v USA. Asi nebude velký spoiler, když prozradím, že se mu něco stane. Jak tak koukám tak i v oficiální synopsi je napsaný příběh Arona od a do z. Každopádně film stojí na úchvatném výkonu Franca, který v podstatě je jediným hercem co ve filmu hraje. Jeho utrpení a zvládnutí situace je alfou a omegou celého příběhu. Film je napínavý, i když víte konec. Je atmosférický, i když je vám jasné jak to dopadne. James hraje tak, že mu to věříte a soucítíte s ním. (I když doma v posteli se Vám tohle nikdy nepřihodí.) Krásná příroda (a nebezpečná), super kamera, vhodná hudba a dojemný konec. Co jiného od 127 hodin očekávat? (80 %) ()

Katullka

Velice zvláštní film. Takový polodokument. Jeho provedení, po vizuální stránce je více než nadprůměrné. Však přemýšlejte o tom, co Vám tento film dal?! Prostě nikdy nezapomenout švýcarský nožík;) ()

Handle

Vynikající námět, který měl však větší potenciál. Nevím, kde byla chyba, ale film měl na víc - občas jsem se prostě dost nudil a to jsem se na film fakt těšil... Ale hodně toho můžu i pochválit. Kamera a hudba byla opravdu výborná. To samé James Franco, který předvedl opravdu skvělý výkon. Špatný film to rozhodně není - líbí se mi na něm hlavně to pozitivní poslání... A taky to, že člověk si uvědomí co má až když to buď ztratí a nebo se mu stane něco vážného. Jen škoda těch prázdných a nudných stránek. 60%. PS. Ale ta scéna, kde si řeže ruku je síla co? ()

Shaqualyck

Dobrodružná historka od táboráku čítající nanejvýš pár adrenalinových vět. Danny Boyle ji však dokázal přetavit v napínavý outdoorový celovečerák, a jakoby mimochodem stvořil vizuálně natolik vytříbenou záležitost, že si před ní musí i o několik generací mladší filmaři zkrátka sednout na prdel. Kamera se plazí po skále, letí pískem a chvíli na to padá volným pádem! Střihačům v té rychlosti snad musel hořet materiál pod rukama... Odpovídající notičky dodal A. R. Rahman a k (zatím) životnímu výkonu se vybičoval rozcuchaný sympaťák James Franco. Hlavně díky němu si na to mokvající šílenství uprostřed soutěsky smrti můžete skoro i sáhnout. Láska k přírodě je krásná věc, bez patřičné pokory vás ale může stát život. Aron Ralston s balvanem smrti upižlal dechberoucí plichtu, sám nad sebou však bezezbytku zvítězil. A tohle vítězství mělo cenu zlata. Pravda, jednou rukou nezatleskáš, tenhle příběh ale na potlesk je. Možná i ve stoje. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání