Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

Hennes

Snímek položený na silném citovém poutu mladého veterináře a principálovi manželky. Výborný Christoph Waltz, mile mě překvapil Robert Pattison a u Reese Witherspoon jsem musel ocenit tu souhru se slonem. Jinak jsem od snímku čekal více akce a jiný spád, je to opravdu víc romantická pohádka než-li drama. Ocenit se musí povedená hudba a jestliže nebudete očekávat moc, pak v poklidu shédnete biják červené knihovny. ()

M.i.k.e

lehce nadprůměrný kousek se slušnou atmosférou,velmi dobrou technickou stránkou a standartně výbroným Christophem Waltzem.Bohužel ovšem pokud si odmyslíme dějovou linku zabývající se osudem cirkusu,nenabízí Voda pro slony nic než jen příběh o zakázané lásce a těch už tu přeci jen pár bylo.Z mého pohledu je Voda přesně tím filmem,který se mi líbil,jsem rád,že jsem ho viděl,ale v budoucnu se k němu již nejspíš nevrátím...70% ()

Nifgai

Nečekala jsem, že to bude až tak dobrý film. Byl to velmi poutavý příběh. Pattison mi tam dokonce vůbec nevadil. Opravdu povedený romantický snímek s trochou napětí a strachu co se stane. U mě rozhodně zabodoval! ()

peiton

Čarovný, rozprávkový príbeh s úžasným zmyslom pre čas a miesto. Príbeh je postavený ako spomienka starého muža Jacoba ,ktorý opustil všetko čo poznal, vydal sa do neznáma a tak si ho, aj keď s miernymi obchádzkami, našlo šťastie. V rozprávaní sa vracia do svojej mladosti, do obdobia hospodárskej krízy a prohibície. Jednoducho nádherný príbeh. Voda pre slony mi umožnila nahliadnuť do sveta cirkusu, ktorý nie je vôbec taký aký ho vidíme. Upútal ma očarujúcim cirkusantským prostredím, v ktorom však paradoxne platí najvyšší zákon prírody: "silnejší prežije." Pády, nehody, láska, dobrodružstvá, zvieratá to všetko je tu obsiahnuté.Farbisto vykresľuje všetky úskalia, strasti, slasti života počas hospodárskej krízi v cirkuse, že to všetko bolo niečo čo mi neustále bralo dych. A navyše tak nádherne podfarbený romantickým príbehom. Žiadna prehnaná romantika, kedy máte pocit, že sa tým zadusíte, ale romantika na pozadí krutosti cirkusu. Koniec je síce trochu melancholický, ale iný si ani neviem predstaviť, k príbehu dokonale sedí. Odporúčam každému, kto aspoň raz v živote chcel nazrieť za oponu tých veľkých farebných stanov. ()

Martin741

Jedna z tych krajsich hollywoodskzch nacackanych dram. priesahy do romantiky su fajn, laska Patyzona k Reese Withrspoon taktiez. Fauna dost v pozadi. 57 % ()

Rocky88

Lawrence má na víc. Nevím, proč se odhodlal natočit tuhle tuctárnu, okořeněnou o tradičně výborného Waltze. Krom jeho tu opravdu není nic, co by nějak vybočovalo ze zajetých kolejí. Nepochybuji ale, že uplakanější (a hezčí) část lidstva u toho posmrká pár kapesníčků. ()

Caym

Lawrencův styl mi nesedí. Rozvleklý titanic-příběh založený na střídání blízkých záběrů Patizónova zamilovaného a přimrknutého ksichtu se záběry z cirkusu - které většinou obsahují: Reese s plochým charakterem, Waltze (s typickým pozérským zlým charakterem) a cool slonici. Mladík běhá po kolejích, pak po šapitó, vypráví, co zažil, všichni utírají slzy u černobílých záběrů na konci (ne, to není až takový spoiler) a nefungující duo v hlavní roli se 121 minut snaží zvyknout si na to, že k sobě fakt patří (alespoň na tom plátně). Vyprávění pro hodně zoufale zamilované, kteří si chtějí zavzlykat u osudové lásky v neděli odpoledne po obědě, kdy jim padají víčka. Nebo pro ty, co mají rádi přimrknutého Patizóna. A nebo pro ty, kdo mají rádi Reese či Waltze. Asi nespadám ani do jedné kategorie. ()

bourec

Snímek to není špatnej,a nebejt problamatickýho obsazení dvou hlavních představitelů,mohlo to bejt za sto.Což o to,Christopher Waltz vydá za pět herců,ale jeho dva parťáci,upíří romantik Pattinson,a do cirkusu se vůbec nehodící Whiterspoon,trochu srážej kvalitu filmu.Ale jinak opravdu dobrej film.80%. ()

Streeper

Hezký film na podívání. Skvělý hlavní herci, kteří jsou do sebe zamilovaní, zlá postava se jim to snaží zkazit. Typický, krásný romantický příběh. Na konci mi i nějaké slzy ukáply. ()

Crawler-D

Začátek nemastný neslaný, ale postupně se Lawrencovi daří dojem vylepšovat, až má člověk pocit, že je ten film vlastně dobrý, jenomže on je velmi špatný (pardon, tady jsem se spletl, druhá projekce mi potvrdila, že bezprostřední dojem po projekci byl správný a následující řádky jsem si vsugeroval, romantika tedy není špatná, jen je tak dobrá, jak dobří jsou herci, a ti hrají polovičatě - občas zapadají do svého konceptu, občas z něj vypadávají a dávají tak tušit, že jsou i nejsou dobrou volbou pro své party), protože v něm nefunguje základní věc - romantika. Všude se zdůrazňuje, jak je to film o lásce, jenomže Lawrence si vybral špatné herce a zvláště Pattinson mi dokázal, že pro mě zvládne zabít každý film, a to jsem mu věřil, že jeho reputaci a talent ubíjí pouze stupidnost Stmívání. Nebudou mi stačit ruce na to, abych vyjmenoval lepší romantiky, než je Voda pro slony, na níž jsou zajímavá hlavně zvířata. Cirkus jako takový ale neohromí. ()

C0r0ner

Zdlouhavá a předvídatelná nuda, kterou zachraňuje leda tak Waltz a slon. Cirkusové prostředí mě totiž vůbec nezajímá a podobných romancí jsem viděl desítky, ne-li stovky, takže v tomhle ohledu nemá film moc co nabídnout. 35% ()

carly

veľkolepý.tak by som nazvala tento film, ak by som ho mala zhrnúť do jedného slova. vizuálne je ten film tak trochu z iného sveta, pripomína skôr divadelné predstavenie. prekrásne kostýmy, kamera, sprievodná hudba, strih, tvoria základné kamene pre jeden obyčajne neobyčajný príbeh. prostredie cirkusu je samo o sebe samostatným svetom a tu tvorí rám pre príbeh mladého muža, ktorý po tragédii hľadá nový smer pre svoj život. páčilo sa mi tempo, ktoré ani v jednom momente nezvoľnilo či nezrýchlilo a len plynulo a plynulo. páčili sa mi herecké výkony - Christoph Waltz bol neuveriteľný. Augustovi, ktorý je na prvý pohľad veľmi nepríjemný charakter dodal ambície, zraniteľnosť, ťažobu zodpovednosti, ale aj krutosť a sebeckosť. Robert Pattinson bol skvelý ako mladý idealista, ktorému zrazu nezostalo nič a potom, keď jeho život nabral nový smer sa musel vyrovnávať s tým, že to, po čom túži je na dosah no nepolapiteľné.a Reese bola rezignovaná žena, no napriek tomu nebolo pochýb, že by muži pre ňu umierali či zabíjali. a potom tu bola Tai, hlavná hviezda filmu, ktorá to celé tak nejak dala do pohybu a nakoniec aj zachránila situáciu. jediné, čo ma mrzelo, že tá záverečná montáž nebola dlhšia. ()

MovieKings

No k*rva! Jedna jediná hvězda z úcty k TOMU ČLOVĚKU, který natočil i Constantina. Zbytek filmu nestojí za ... ani za sloní zatroubení. ()

Pajky3

Romantika s Pattisonem, který ze sebe pomalu dostává nálepku jen upířího playboye. Tentokrát mu jdou na pomoc cirkusová zvířata a blonďatá Reese. Hlavní záporák Waltz se prostě hodí do takovýhle rolí a je skvělej. Aktraktivní prostředí zajišťuje i to, že se běheme dvou hodin pořád něco děje. Takže spokojenost ()

pufina

Pro začátek musím říct, že jsem se sama poučila a nebudu odsuzovat filmy, kde hraje Pattinson. Začínám mu přicházet na chuť - alespoň v jistém ohledu a jen v malé míře, prozatím - tady mě skutečně dostal do kolen a role mu krásně padla. Reese Witherspoon jako vždy krásná a herecky jí nemám co vytknout (v příštích filmu bych jí už ráda zase viděla jako brunetu). Christoph Waltz je tu jako naprosto báječný záporák - menší spoiler a když začal sekat hákem do slona, tak jsem ho začla nenávidět ještě víc! konec spoileru Každopádně je to krásný film, plný zajímavých postav, zvířat a samotný děj určitě stojí za to. (Ale samozřejmě každému tohle téma nemusí přijít k chuti.) ()

Gaaron

Film přecpaný nelogičnostmi a do nebe volajícími scénáristickými klišé, což příliš nevadí ze tří důvodů: výborně zvládnuté režie, skvělé hudby a perfektního hereckého výkonu slonice. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)