Britští členové dešifrovacího týmu v Bletchley Parku („Station X“) stojí v březnu roku 1943 tváří v tvář nejhorší noční můře: nacistické ponorky náhle změnily kód a bitva o Atlantik dostává nové rozměry. Ve snaze zachránit situaci požádají o pomoc matematického génia Toma Jericha (Dougray Scott). Jericho však řeší i svou soukromou záhadu: Claire (Saffron Burrows), zmizela právě v okamžiku, kdy vládní orgány pojaly podezření, že v Parku je špión. Aby se dostal věci na kloub, požádá o pomoc Hester (Kate Winslet), její nejlepší přítelkyni. O krok před zpravodajskou službou oba zkoumají záhadný život dívky... (Bontonfilm)

mandlova

Viděla jsem ji už potřetí a musím říct, že i kdyby měl nějaký historik výtku, tak já budu hluchá. Nejsem příznivce "klasických" válečných filmů, ale toto podání jakoby ze zákulisí... Napínavá zápletka, milostné drama, stroj Enigma, špionáž, šifry,...jedním slovem mňamka ()

mirec88

Tento film som videl dávno potom ako som si prečítal fakt perfektnú knižnú predlohu od Roberta Harrisa, ktorá ma fakt dostala. Veľmi podarený thriller. Filmové spracovanie nebolo úplne podľa mojich predstáv, ale aj tak bolo pekne spracované. Takže vcelku fajn. ()

Autogram

Jeden asi z mála filmov, kde je Kate Winslet tá „menej pekná“. Špionážny film, ktorý nie je celkom thrillerom, pretože napätie sa nedá krájať, skôr sa pri ňom dá zdriemnuť. Občasné momenty sú napínavé, často je to zdĺhavé a až záver prináša to pravé, pre čo sa film oplatí vidieť. Filmu nepomáha ani hudba, pretože jeden romantický motív sa opakuje stále dookola až do omrzenia. ()

Death

Ze zacatku to nevypadalo prilis dobre. Bylo to cely takovy zamotany a zmateny. Postupne se ale scenar docela dobre vyvinul a ke konci uz to cele zacalo do sebe zapadat-s obcasnym zadrhnutim. Je fakt, ze v zaveru uz se mi zacal mozek malinko prehrivat(nastesti to nedosahlo temer kriticke hodnoty jako treba v Mulholland drive:)). Dlouho jsem vahal mezi tremi a ctyrmi hvezdami. Je to tak mezi. Nejvice mi asi vadilo misty trochu pomale tempo. Neni to asi film pro kazdeho, ale pokud neocekavate neco jako U-571, mohl by se vam snimek libit. ()

giovanni3

Dobrý scénář co dokáže vyzdvihnout práci Bletchley Parku a ukázat dobu, kde si nikdo nemohl být jistý nikým a dešifrování kódu mohlo znamenat záchranu mnoha životů..Skvěle zahrála Kate Winslet.. Já byl spokojen = 3z5 ()

Kanibal

Jeden z lepších filmů o II. světové válce, ve kterém vedle popisu dějinné události figuruje i určitá lovestory - naštěstí ne samoúčelně. Trochu matoucí je prolínání časových vrstev, ale zvyknete si. ()

Matts

Kate Winslet rulez! Je zde naprosto dokonalá...Ačkoliv se celkově jedná o dost průměrný snímek, scénář je překvapivě povedený. ()

Lencha

Jak už tu někdo psal, trochu zdlouhavý, ale přesto výborný film. Výborná Kate, napínavý děj, hezký závěr. ()

wikus

Veľmi dobrý film.Spočiatku síce trošku nudne pôsobiaci,ale keď pochopíte o čo ide, začne všetko do seba zapadať a všetky kódy a komplikované šifry vytvoria skvelý film. V hlavných úlohách ako vždy skvelá Kate a pre mna prekvapivý Dougray Scott,ktorý sa týmto filmom u mna definitívne zbavil nálepky "princ z Even After":). ()

xaver

Enigma, jedno z nejstřeženějších britských tajemství za druhé sv. války. Někteří historici dokonce tvrdí, že tento přístroj a odhalení jeho tajemství pomohl spojencům vyhrát válku. Zřejmě trochu přehnaně, nicméně sehrál skutečně důležitou roli v plánovaní válečných operací spojenců. Proto je s podivem, že režisér z toho vytěžil tak málo a zapletl se zase do milostného příběhu. Vznikl tak naprosto obyčejný, průměrný snímek. ()

Billie777

Hezký film, ve svém žánru trochu nevšední. Má v sobě moc příjemný nádech romantiky a všechno je to tak pěkně vyvážené. Skutečně krásná je hudba a výborné a charismatické herecké obsazení. Jediným mínusem je trochu pomalé tempo, kdy film chvilkami nudí. ()

Hopper

Neviem, možno som bol pri sledovaní ja tak trochu duchom mimo, ale úprimne povedané, občas som si pripadal že som nebol celkom v obraze a teraz neviem, či to tak má byť alebo nie. Myslím, že sa dalo z toho vytrieskať trochu viac. A Winsletky by mohlo byť zase trochu menej. ()

F.W.Colqhoun

Enigma představuje prototyp trvanlivého filmu - čehosi, co neuchvátilo, ale rád se k tomu z několika důvodů vracím. Nedokážu si sice představit, že bych si u něho nějak významně rochnil v kině * výprava je s přimhouřením oka přijatelná, ale strohá vizuální složka člověka protírat rozkrok rozhodně nepudí * nicméně v televizi či prostřednictvím nějakém přenosném nosiči opakovaně těší. Neokázalá, k nevzrušivosti směřující, jakoby-televizní režie [výjimečně ne ve zlém] otrocky slouží chytrému detektivnímu příběhu, protkávajícímu špionážní zápletku ornamenty milostných motivů. Orientaci v příběhu rafinovaně brání řada nečekaných zvratů a jen stydlivé, dobře načasované odhalování indícií stran toho, co jsou hlavní postavy vpodstatě zač. V dialozích se nezapře ruka britského spisovatele, který prožitek divácké pohody sichruje rozumným dávkováním sušší odrůdy ostrovního konverzačního humoru. Nezanedbatelnou měrou přispívá herecký ansámbl, s tradičně vynikající a lahodně oplácanou Kate Winslett, anorektickou Saffron Burrows [nepřekvapí, že femme fatale hraje druhá jmenovaná], švihácky úlisným Jeremy Northamem [který mně docela nedávno nudil v Mimic, ale jemuž historická dramata nanejvýš sluší] a skoro politováníhodně šprťácky slabošským Dougray Scottem. Potěší nepodlézavý výklad fungování kódovacího přístroje. Ne tedy snad, že by se film zvrhal v dokument technického rázu, přístroj se ale opakovaně vrací na plátno a pokaždé se dozvíme cosi nového, zpravidla dokonce zajímavého. Pro ignoranty mého ražení jednoznačně přínos. ()

Paity

V celku koukatelný film z období druhé světové války točící se příběhově kolem legendárního šifrovacího stroje enigma. ()

bloodline

Zo začiatku možno až priveľmi mystériom odetý príbeh, ktorý si postupne diváka šúpe ako Európa banánovú republiku a postupom času z toho vykvitne solídny thrillerový striptíz. Atmosférou špionáže páchne rozhodne príťažlivejšie ako mladší súputník Imitation Game a v celkovej konfrontácii vyhráva o prsia, keďže ho do cieľa ťahalo celé herecké združenie aj so Zlaticou Puškárovou čoby jablkom sváru. Po hudobnej, scenáristickej či režisérskej stránke si nemajú čo vyčítať/závidieť. ()

Radim

Od filmu jsem podle tiráže moc nečekal, o to víc mě překvapil. Poctivá filmařina, skvělé in- i exteriéry, zajímavé herecké výkony. To by ale nic nebylo, kdyby se nepovedl scénář. Navíc zajímavé historické detaily z týlu války. ()

DannyBoy80

75%. Ale jo docela mě to bavilo, i když některé herecké výkony mohly být lepší a samotnému odhalení kodu mohlo byt rozpracováno více. Naproti tomu je více dán prostor špionáži a romanci. Ale určitě zajímavé a jeden z mála filmů o druhé světové válce, kde napadne ani jedno slovo žid. ()

bloodcountes

Výborný film, výborný scénář, výborní herci, výborná hudba. Vzrušující film, ve kterém kromě fascinujícího příběhu Enigmy a napínavé špionážní zápletky je ještě další pro mě vzrušující a zajímavé téma a to je masakr u Katyně (naprosto brilantně podaný). O historická fakta filmu nejde v první řadě - o hlavním podílu na prolomení kódu Enigmy existuje více příběhů - zmiňme alespoň polský tým a britského matematika Alana Turinga, o kterém se smí mluvit teprve několik let, a kterého kvůli homosexualitě jeho doba zničila (film The Imitation Game o jeho životě měl právě před dvěma dny premiéru na TIFF). Je pravda, že bych si klidně dala film bez romantiky a víc válečný - kde je hodně o kódování, Enigmě a hlavně dešifrovacích strojích, ale třeba takovej ještě někdo natočí (možná toho bude dost v The Imitation Game). Tenhle byl vyváženější, bylo tam od všeho něco a mě se to líbilo taky moc.__A teď jsem se dočetla v úvodním textu, že film produkoval Mick Jagger a šifrovací přístroj, vystupující ve filmu, koupil v aukci. To nemá chybu, bravo Mick Jagger a bravo Tom Stoppard! ()

GREGOIRE

Bohužel příběh o šifrovacím stroji Enigma připomíná těžce čitelnou šifru i svým obsahem. Má to místy náboj, spád a šmrnc, ale pak se to zase zamotá, navíc konec do vytracena a o ničem ... Škoda. Mělo to rozhodně na víc. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted