Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

peetriss

V případě Surfařky neváhám s plným hodnocením, jedná se o to nejlepší, co se na poli sportovních dramat natočilo! Film tak nabitý emocemi, kdy je vám jednu dobu téměř do breku a v jinou dobu jste zase plní inspirativní chutě do života není zase tak často k vidění! Vše umocňuje fakt, že se jedná o skutečný příběh. A co víc, Surfařka je natočena skvělým způsobem, chvála míří směrem k režii, hudbě i k panu kameramanovi Johnovi R. Leonettimu, protože svou práci zvládl s bravurou, záběry vln jsou až orgasticky podmanivé - člověk ani nedýchá. A herci? Je s potěšením vidět zase v důstojné akci herecké matadory Helen Hunt a Dennise Quaida, ale především pěji ódy na herectví AnnySophie Robb, kterou považuji za nejnadějnější herečku dospívající generace - mám s ní tu čest již počtvrté a pokaždé to byl zážitek, nemluvě o tom, že se z ní klube krásná mladá slečna. Jsem nadšen a myslím, že nadšena je i skutečná Bethany. ()

Hyb_rid

Další z řady filmů s nálepkou based on actual events, který nijak nevybočuje z řady a maximální kýčovitostí a patosem se hrdě řadí mezi svoje ostatní kolegy. Jediné za co má moje sympatie je nenucený projev Hunt a Quaida. ()

barcaacrab

"Konec je teprve začátek." Příběhem jsem proplouvala s naprostou lehkostí, s jakou bych se ráda nesla na té nejlepší vlně... Naprostá přirozenost herců, krásné prostředí, žádný nátlak na emoce a výborný soundtrack. Nemám co vytknout. Navíc AnnaSophia Robb předvedla skvělý herecký výkon na tak mladou herečku. Muselo pro ni být velmi inspirující zahrát si takovou osobu, jakou je Bethany. ()

Matematicka

Životní příběh Bethany Hamiltonové mě zaujal. Film je sice poznamenán přemírou "amerických úsměvů", ale i tak stojí za vidění. Havajské pláže a surfing k sobě patří. Stejně tak k sobě patří surfing a různé závody. Je ale vyhrát hlavní cenu v takové soutěži to nejdůležitější? Bethany se díky nehodě, která se jí stane, může podívat na život i z jiného úhlu pohledu - a my s ní. Kéž by nás tento film posílil v naději, že i ty své vlastní "nehody" dokážeme překonat... Zajímavé komentáře: yakoob, Beastmaster4, Tuax, predators, Renton. ()

Prochy38

Film na 3* a hned vysvětlím proč. Jen nejdřív napíšu, proč nedávám 4. Protože je to silný příběh silné osobnosti, které osud nepřál, ale ona se s tím poprala a šla příkladem pro nespočet lidí, kteří podobný vzor potřebovali. Ale proč jsou 4* moc? Protože tady nehodnotím příběh, ale film! A ten mě zklamal. Bylo to kráááásně natočené. Skvělí herci. Příjemné obličeje, ale fakt jako by to točil Disney!!! Tenhle příběh určitě nebyl pohádka, jako ho tvůrci natočili. Nevěřím, upřímně nevěřím, že celá rodina Beth byli prostě takto dokonalí a morálně čistí lidé. Nevěřím. A tvůrci tímto příběh naprosto sundali. Mrzí. Koukalo se dobře, ale nedalo se tomu moc věřit. ()

Kacitr

Páni! Snímek naprosto překonal má očekávání. Nic nebylo růžově namalované tak jak je to v mnohých filmech, ale museli jste si tvrdě jít za tím, co chcete dokázat. Mohli jsme také vidět spoustu odkazů na to jak se mnozí chovají i v reálném životě. Nesnáším odsuzování lidí podle toho jak vypadají, a i na tohle se zde poukazuje. Totiž, když jde Bethany nakupovat, lidé vidí že nemá paži a řeknou si "je divná, s tou se bavit nebudeme". Tohle vážně není fér, je to hnusné, takové lidi nechápu. Není nic co bych vytkla. AnnaSophia Robb opět potvrdila, že hrát vážně umí. Zvláště v emocionálních scénách ( a že jich nebylo málo ) vše zvládla na jedničku s hvězdičkou. Jak každý vidí neznamená, že když má člověk jednu ruku, je hned jiný a do konce života musí sedět na křesle. Ne. Bethany Hamilton dokázala že když vážně chcete a nic předem nevzdáváte, dokážete úplně všechno. Sekundovali ji též skvělí Dennis Quaid a Helen Hunt. Soul Surfer je opravdu inspirující snímek ( ještě další plus, že je podle skutečnosti ) a každého musí nakopnout se sebou něco udělat. Podtrženo ladící hudbou a krásným prostředím. Co dodat? Podívejte se, OPRAVDU to stojí zato!!! =) ()

Pompaj

Dovolte mi jedno slovo, AMAZING!. Já věděl proč dát 5* předem. To byla fantastická podívaná v podobě Bethany. Co, řekněte mi co chcete slyšet?. Nenapíšu nic jen, že YOU MUST SEE THIS. Hodně si díky tomu člověk uvědomí. Černý kůň tohoto roku. 90% ()

Tomin88

Poctivá americká dramatická limonáda. Hlavní hrdinka je dobře zvolená a má to sice předvídatelný, ale sympatický příběh. Jen kdyby v tom nebylo tuna patosu, dvě tuny křesťanství a 3 tuny sladký limonády. Bohužel je to v dnešní době typická směs americkýho konzervativního filmu. Ale amíci to milujou. Já ne! ()

seko0408

More, vlny, slnko a neskutocna AnnaSophia Robb. Silny namet, no spracovanie nie podla mojich predstav. Zabery a hudba je super, ale cakal som viac emocii. Prislo mi to moc prifarbene dobrotou a laskou po tej tragickej udalosti. Myslim si, ze AnnaSophia Robb tomu pridala poriadne na vahe. Nebyt jej, ma to isto o par % menej. ()

vi.cky

Tento skvele spracovaný a silný príbeh ma dostal vo všetkých stránkach... Po jeho pozretí som si uvedomila niektoré veci v živote a Bethany je príkladom toho, že sa nikdy netreba vzdávať a aj zlé veci brať z lepšej stránky. Takých odvážnych, odhodlaných a silných ľudí nie je na svete veľa. Takisto sa mi veľmi páčilo aj herecké obsadenie. ()

Gongren

Za začátku jsem si říkal, co to bude za bídu, když tam hraje Hercules a Bobby Sixkiller:-D, ale po 20 minutách sem čuměl přilepený na obrazovku a hlavně byl strašně napnutý až do konce, jestli to ta holka zvladne. A hlavně Based on a true story, takže Bethany, klobouk dolů! ()

Gumrice

Je to takový americký filmeček, ale bavil mě, vzhledem k tomu, že je podle skutečné události. Navíc mě potěšila přítomnost Rip Curl a ta čtvrtá hvězda je za krásné záběry na moři. ()

ataman329

ja radšej toho ezekiela 25:17, ako tohto jeremiáša 29:11. najviac sa mi páčilo zobrazenie povedzme že bezstarostného života hawaičanov, kde more a pláž máte rovno pred chatkou. pozerať sa na niečo takéto, zatiaľ čo sa nachádzaš v depresívnej tmavej a chladnej strednej európe je veľmi motivujúce. na druhej strane po zhliadnutí youtube videí z nakrúcania a rôznych "behind the scenes" viem, že tá voda v skutočnosti tak vábivo nevyzerá a je tam dosť veterno. bol to boj, ale annasophia je celkom symatická, takže som to zvládol. jo a vidieť seriálové vykopávky menom sorbo a richmond bolo dojímavé asi najviac. ()

mira007

Takový růžový film o ideální holčice, které zlý žralok ukousl ruku. Koukat se na to dalo, ale to lakování na růžovo a černobílé vidění světa bylo ke konci těžce snesitelné. ()

H4ku11

V Amerike sa vie zo skutočných príbehov, ktoré by inak vedeli poriadne zaujať vytvoriť hrozný výkalový výtvor. Našťastie srším spokojnosťou po tomto filme. Bola tam tragédia, sprevádzaná silnou snahou prežiť aj návrat na vrchol a nebolo to na vracanie. ()

Chipešek

Tak důvod, proč se vyplatí na SS (asi ne úplně ideální zkratka) podívat, je myslím jasný - AnnaSophia Robb. Režisér, známý "prasič", tu naštěstí nenapáchal nějaké nepřekousnutelné škody (zfilmováno podle skutečného příběhu) a i extrémně béčkové obsazení se dá přežít ve zdraví. Využívám své právo jednou za čas hodnotit neobjektivně a dávám 80%. ()

Anakinekcz

Neskutečný příběh o lidském odhodlání. S čím vším se dokáže ještě člověk vyrovnat? Skvělý snímek, který ještě podtrhuje že se jedná o skutečný životní příběh mladičké Bethany Hamilton, která se ke svému neštěstí dokázala postavit čelem a dokázala inspirovat spousty lidí s podobným osudem po celém světě. ()

pytrisss

Jak z tak autentickyho filmu, kterej se puvodniho pribehu drzi zuby nehty, muze nekdo udelat takovou cirkevni limonadu? "Sprotovni/drama/zivotopisny"? Spis "Sportovni/Rodinny", kez by drama. I pres to vsechno je videt, ze skutecna bethany je opravdu neskutecna. ()

JK-Stinger

Dokonale krásná podívaná, která i chvílemi lehce rozbrečí (a že na to hrdej fakt nejsem:)). Klobouk dolů před skutečnou Bethany, takovou vůli jen tak někdo nemá. Díky tvůrcům za povedené vyprávění dalšího úžasného životního příběhu. ()

Dlubal David

Ach jo. Takhle podělat tak silný námět a výborné téma. Ach jo. Tvůrci zase jednou ukázali, že šlápnout do lejna se dá nejen na souši. Do hlavní role obsadit zcela nesympatickou holčinu, která v tomto filmu nemá vůbec žádné charisma a já de facto vůbec neměl chuť jí v ničem fandit. Z filmu, který mohl být skvělým dramatem, udělali tentokrát filmaři nevýrazné, suché, nicotné zbla. Jediný, kdo za něco stál, byl věčný herec vedlejších rolí Kevin SORBO. Jediné, co opravdu stojí za povšimnutí, je kamera a záběry na vlny. Jinak... je tento film ztráta času... ◢ ■ ◣ (R) [53/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [51/100] ■ (H) AnnaSophia ROBB [25/100] ● Dennis William QUAID [30/100] ● Kevin David SORBO [51/100] ● Helen Elizabeth HUNT [48/100] ● Jeremy Robert Myron SUMPTER [33/100] ● Ross Schuler THOMAS [33/100] ● Carrie Marie UNDERWOOD [36/100] ● Lorraine Broussard NICHOLSON [38/100] ■ (♫) [56/100] ■ (E) 6 Below: Miracle on the Mountain (2017) ● The Impossible (2012) ● Chasing Mavericks (2012) ■ (Č) 1 ■ (P) [Sobota, 10-VI-2017; 12:28] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [40/100] ■ (CSFD) hygienikMartinezZkecalharmonikarCalvus77Whyte(C) [40/100] ()

01.01.2012

01.01.2011