Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Iwory_

Cože?! Čekal jsem něco jako teenegerskou bitvu. A holce se stane taková věc. Líbilo se mi jak z jedné dramatické scény proměnila ve scénu naprosto jinou s novým nádechem pro vtip. ()

sskrblik

Surfing mě fascinuje delší dobu. Na Soul Surfer jsem se těšil kvůli surfařskému prostředí. Musím říct, že nejsem ani trochu zklamán. Úžasný vizuál, rytmicky notující soundtrack, emotivní příběh a pěkné herecké výkony. Co se týče herců je to poněkud zvláštní směs známých herců, ale neirituje mě přítomnost "Herkulese" ani "Bobby Six Killera" - stejně ve filmu příliš nefigurují. AnnaSophia Robb a Helen Hunt hraje s citem a dá se to říct i o některých dalších představitelích. Soul Surfer má však sklony ke kýčovosti nebo teenegarovském filmu a tím se zbytečně sráží! ()

LEGACY

No tak to byla jízda. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy měl takové citové dojmy. Doják toho nejlepšího kalibru. Tyto filmy podle skutečné události jsou většinou slast pro oko diváka, stejně jako třeba u 127. Navíc AnnuSophia Robb mám v oblibě od prvního filmu, ve kterým hrála. To jak se to nakonec seskupilo dohromady mi prostě sedlo a fakt skvěle se na to dívalo. Kdybych byl holka píšu plačící smajlíky. Za prvé, protože film je tak dojemný, že ani chlap se za brek stydět nemusí a za druhé, že už ten film neuvidím nikdy znovu poprvé. A já bych si tento okamžik bezváhání zopakoval. Hodnotím 85% ()

VanTom

Totálně kladný lidský příběh, který by rád inspiroval a dodával sílu překonat jakékoliv nástrahy osudu (tzn. i žralokem ukouslou ruku), a kde jsou všichni maximálně šťastní, veselí, podporující, milující a… zbožní. Dějový oblouk samozřejmě nic nečekaného nepřináší, nicméně sluníčková party nálada surfování a surfařských závodů (s krásnými záběry na oceán a vlny) účinkuje i zde tak nějak automaticky. ()

Timak

AnnaSophia dokazuje, že i přes svůj relativně mladý věk dokáže hrát velké příběhy. Ale tak docela mě to úplně nebavilo. Sorbo byl vyloženě topornej a Thomas mě vyloženě deptal. Často jsem si vzpomněl na The Shallows (Mělčiny), a to asi není úplně správně. ()

majsha

''And I've learned that life is a lot like surfing - when you get caught in the impact zone, you need to get right back up - because you never know what's over the next wave.'' ()

Autogram

Dráma o sile človeka vstať a surfovať ďalej, aj keď to nie je jednoduché a nepôjde to na prvý krát. Na filme mi dosť vadilo, že všetko, čo sa deje, je očakávané, dopredu nalinkované, a nielen to, čo sa dá prečítať v popise filmu, ale v podstate všetko. Dokonca aj čarovné vyvolávanie vlny, alebo domorodci na Phukete, ktorí zo strachu pred tsunami kempujú tri metre od mora. Až záverečné titulkové zábery skutočnej Bethany mi vyvolávali určité zimomriavky z toho, že príbeh je naozaj skutočný. –––– Porota ti uznala pětiminutový náskok. – Já ho nechci. Nepotřebuju ho. ()

Drnqonovic

Nikdy bych neřekl, že budu tak vysoko hodnotit film, který se zabývá hlavně surfařením a kde v jedné z vedlejších rolí figuruje Kevin Sorbo. Upřímně, surfing mi nic neříká, pláže a moře jsou mi vcelku ukradené, ale silný příběh o jednoruké surfařce mě zaujal a docela i potěšil jak dávkou emocí, tak hereckým obsazením. Na druhou stranu mi to v některých chvílích přišlo až moc vyhrocené (Helen Hunt mi už vážně lezla na nervy) a přeplácané; americký film o dívce, která překoná všechno a všechny se bez koňské dávky patosu zjevně neobejde. PS: Není poslední dobou těch jednorukých hrdinů dost? ()

Styxos

čekal jsem skvělou vyvraďďovačku s roztomilým žraločkem, který rád papá lidi a pije k nim víno z mořských řas. Místo toho jsem dostal parádní příběh o dívce, která se nevzdala svého snu. Mimochodem - tohle je asi jediný film, kde je možné zahlédnout pohromadě Bobbyho z Odpadlíka a Kevina "Herkula" Sorba. A hudba je parádní. ()

zolo23

Nečakal som, že by ma takýto film vedel dostať. Drámy podľa skutočných udalostí a hlavne zo športového prostredia veľmi nemusím, ale pri Soul Surfer som mal niekedy slzy na krajíčku. Dostatočne kvalitne natočený filmík na ktorom má hlavnú zásluhu pre mňa doteraz neznámy Sean McNamara. A AnnaSophia Robb je neskutočne príjemná osoba. ()

lofa

Chcete zažít dechberoucí drama, které Vám několikrát vžene slzy do očí ? Pak si pusťte tento film podle skutečné události o mladé dívce Bethany Hamilton, která nadevše miluje surfing. Při surfování je napadena žralokem tygřím, který ji při útoku připraví o levou paži. Ztratí přes 60% krve, ale doktorům se ji podaří po prodělání několika operací zachránit. Po zotavení se Bethany rozhodne přeci jen vrátit ke své největší lásce - surfingu...a nespokojí se s tím, být jen do počtu. Nádherné prostředí Hawaie, pěkné surfařky, výborná kamera a podmanivá hudba Marca Beltramiho, to jsou další aspekty, kvůli kterým se jedná bezesporu o jeden z nejlepších sportovních dramat poslední doby. ()

milancecil

Proč byla tak krutě zasažena právě ona? Vždyť si jen tak jako v jiné dny užívala svého mladého života, v překypující radosti, naplněná štěstím a přízní, nikomu přece neublížila, ani neškodila, přesto právě jí tak drasticky zasáhl do života nenadálý střet se žralokem, v mžiku jeho útokem ztratila levou paži, kus svého těla, tak podstatnou část sebe, ano, mohla tehdy ztratit úplně vše, těžké zranění nepřežít, taková je snad pro ni jediná útěcha, ale příliš chabá, když její životní plány a očekávání talentované surfařky byly tak vysoko, teď je jen litovanou a utěšovanou dívenkou, vzbuzující u ostatních v okolí soucit i rozpaky, tak mnoho se změnilo a již nikdy se nevrátí, jsme diváky niterného drama, jež by nás mělo podnítit až k významným existenciálním úvahám, jak právě jen skrze prožitou bolest a ještě bolestivější následné usmiřování s novými, hluboce zdrcujícími skutečnostmi, se stáváme lepšími lidmi, až mezním zmobilizováním vnitřních sil se pozvedáme a posouváme pomyslně po hodnotových příčkách do vyšších úrovní, blíže k životní moudrosti, k soucitu a sounáležitosti s utrpením jiných lidí, k ochotě pomáhat, šířit naději i tam, kde víra se v zoufalství vytrácí. Zajímavý komentář: Fridecka ()

LuciusWlk

Tento snímek jsem si náramně užil!!! Dostávaly mě luxusní exteriéry, dostávaly mě herecké role, neuvěřitelně věrně zachycené emoce. U onoho kousnutí a transportu až mrazivě věrné. Dostal mě i samotný příběh a vytrvalost Bethany. Snímek je sice postaven do hodně emocionální roviny, a možná byl záměr bombardovat citlivé struny. Faktem ale zůstává, že i přes onu vyumělkovanost, jde o skvěle odvedenou práci. ()

toffy

Tento film mal strasne silny nabeh na brutalnu dramu v prvej polovici filmu, kde som miestami citil, ze sa rozplacem. A potom to uz islo z kopca...silny pribeh o slecne, ktora aj napriek hendikepu isla stale za svojim a..klise klise klise, nepomohlo tomu ani to, ze to je podla skutocneho pribehu. Silnejsie 3* ()

b.tabor

To, co mě uchvacuje nejvíce je to, s jakým nasazením a odhodláním jde Bethany do životních situací, přestože ví, že to nebude lehké! ()

01.01.2012

01.01.2011