Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Skuby47

Optimistický snímek o vyrovnávání se se zdravotním postižením. Na jedné straně je skutečný lidský příběh o tragickém osudu mladé dívky a její pevné vůli bojovat s tělesným hendikepem a na druhé straně filmové ztvárnění příběhu této sportovkyně. Téma je zpracováno velmi pozitivně s podporou rodiny, kamarádů i veřejnosti. Realita bývá v těchto případech daleko tvrdší. Kladem filmu je, že dodává odvahu a povzbuzení jiným, mnohdy daleko více tělesně postiženým lidem. Pokud hodnotíme filmovou stránku, vyzvedla bych herecký a sportovní výkon AnnySophie Robb, celkovou atmosféru a pohádkové záběry mořského surfování. Zkoušela jsem půl dne vykonávat běžné práce v domácnosti pouze jednou rukou. Vzdala jsem to. ()

SniperG1

Tak si říkám co to zase Nova uvádí za '' Mega film '' , že asi brzy přepnu program a ještě že sem to neudělal. Výborný pravdivý příběh plný emocí, dobré obsazení a výborná kamera. Nejvíce se mi líbila scéna kdy ji žralok ukousl ruku a následný převoz do nemocnice ( celé to vypadalo velmi realisticky ) , ale zas na druhou stranu scéna kdy navštívily Thajsko po tsunami, tak šlo určitě udělat lepší pozadí, protože mě moc nepřišlo, že by se tam prohnala tsunami ( třeba krásný čistý písek atd... ) Jinak ale velký obdiv Bethany Hamiltonové... 85% ()

st.jim

Prvních asi 20 minut jsem hodně přemýšlel, jestli mám vůbec dál sledovat nudnou náctiletou surf přehlídku. Škoda, režijně z toho šlo určitě vymáčknout více. To neustálé zdůrazňování amerického pohledu na život bylo asi moc. Každopádně se jedná o pěkné drama, které má smysl. Po herecké stránce až na Carrie, která zde dokázala, že není herečka, bylo vše na jedničku. ()

viperDavid

Silny, poutavy pribeh, ktery stoji za to videt hlavne diky hlavni predstavitelce AnneSophie. Tak perfektne zahrane emoce jsem dlouho nevidel a ani si nedovedu predstavit, ze bych byl v jeji kuzi. Ve filmu je hodne znamich hercu, ale Anna je do jednoho pres svuj mladicky vek prevalcovala. Jedine minus je ze rezizer nedokazal jeji talent vice zviditelnit 4* ()

Karush

Napriek tomu, že film sa zakladá na skutočnom príbehu, predsa to je jeho kameň úrazu. Príliš idylický život, prevrat, nájdenie samého seba, celé je to až priveľmi ideálne. Odhliadnuc od toho je to ale pekný a hlavne inšpiratívny film. ()

ecceHOMMO

Odzbrojujúco dojemné, plné citov. A keď v záverečnej sekvencii obrázkov Vám naplno docvakne, že je to reálna skutočnosť...tak nemôžte byť týmto príbehom dotknutý. ***/**** ()

Sfinkter

Americký slzopudný styl, který má Hollywood u podobných námětů rád. Život Bethany za natočení však určitě stojí - to jak se vypořádala se svým handicapem a ještě dokázala pomáhat ostatním - více naivních amerických barbie jako byla ona by možná změnilo svět k lepšímu. ()

Tyny

Silný příběh o dívce, kterou napadne žralok při serfování. Neuvěřitelně natočená scéna, když Bethany napadl žralok a museli jí dostat na břeh. Skvěle natočená scénka, opravdu.. Až mně z toho přeběhl mráz po zádech. V tomto filmu je to jedno překvapení za druhým. Strašně se mi líbilo, jak se se svým zraněním hrdinsky vypořádala. Přesně tohle má naučit lidi, že i s hendikepem se dá žít. ()

kristianzen

Perfektní message za kterou jsem fakt rád a s dobrou kamerou dávám vysokej počet. Bohužel scénář a psychologická hloubka postav o ou děs nuda a tak dvě hvězdy max. ()

Lachtaan

Příjemná rodinná podívaná, ve které, ačkoli je značená jako životopisné drama, není tlačeno na smutnou stranu věci a tragická událost, jež se přihodila skutečné mladé nadějné surfařce, není hlavním středobodem celého filmu. Konečný happyend tedy očekáváte již půlhodiny předem, ale až přímo líbezné obsazení kompenzuje veškeré slabší faktory filmu. Nikdy předtím mi nedošlo, jak má AnnaSophia Robb krásný úsměv. ()

potas

Jedno oko nezůstalo suché. A to už je u mě co říct. Silný, dojemný příběh a k tomu ještě podle skutečných událostí. AnnaSophiaRobb to zahrála na 100% a Dennis Quaid s Helen Hunt o nic hůře. Krásné prostředí podtrhnuté perfektním soundtrackem. Díky. ()

tnp101

Film sice staví na skutečné události, avšak nečekejte nic jiného, než umělou ždímačku emocí plnou těch nejběžnějších klišé, která má nejspíš sloužit jako materiál, jenž má pomoc podobně postiženým mladým lidem. S tímto samozřejmě nemám problém. Ten mám s tím, jak idylicky je ten proces návratu na vrchol a splnění si svého životního snu, nehledě na překážky, ukázán ... tak naivně, až se mi z toho málem udělalo špatně. 50% ()

Bobik9

Životní příběh je to rozhodně ohromný a krásný, ale jako film už to takový zázrak není. AnnaSophia Robb byla sice skvělá a ostatní herci také nebyli špatní, nicméně 100 minut, které jsou stále o tom samém, bylo pro mě neskutečně dlouhých. Nicméně Bethany Hamilton rozhodně obdivuji a autentické záběry u titulek mě naprosto odzbrojily. ()

Pavlínka9

Film si mě získal zajímavým příběhem, který může být pro mnoho lidí inspirací a také ukázkou toho, čeho se dá i po určitém problému dosáhnout. Co mě ale nejvíce zaujalo byl soundtrack, který podtrhuje velikou odhodlanost a bojovnost hlavní představitelky a její rodiny, která stála od malička při ní a myslím si, že "tragédie", která Bethany postihla, je ještě více spojila dohromady. Samozřejmě prostředí, ve kterém se snímek odehrává láká k tomu, aby si každý šel skočit vody :D :D Celkově z filmu vyzařuje naděje, síla a odvaha dokázat vše, co si člověk stanoví za cíl. ()

venison

HBO dělá dobré filmy.. Fakt, klobouk dolů.. Po "Temple Grandinové" a "Grey Gardens" další pecička.. Z AnnySophia Robb roste skvělá herečka, která nám ještě ukáže.. Po dlouhé době pěkný film s Dennise Quaidem a Helen Hunt ve vedlejších rolích.. Moc nechápu, kde vyhrabali seriálové herce Hercula (Kevin Sorbo) a Bobbyho Sixkillera (Branscombe Richmond), ale jako křoví postačili.. Po řemeslné stránce skvěle odvedeno - chybějící ruka "jako živá".. Je pravda, že "citové záležitosti" odflákli, ale zase spousta skvělých záběrů z vln.. Silný příběh, který stálo za to natočit.. Opět true story (poslední dobou se s nimi roztrhl pytel).. ()

Phietros

Velice dojemné a navíc podle skutečné události! Životní příběh mladé serfařky Bethany, která přijde při splnování svých snů na surfu o levou ruku, po útoku žraloka. Dívce se rázem mění život, který se nejprve zdá být velice těžký jak pro ní, tak i celou rodinu a přátelé. Obklopovaná médiami se však nevzdává a bojuje se svým hendikepem. Přihlašuje se k záchranému týmu po povodních v Thajsku, kde nachází smysl života! Vrací se opět na vlny, pilně trénuje a přihlašuje se do soutěže nejlepších surfařů. A ikdyž soutěž nevyhraje a poslední velkou vlnu chytí až po časovém limitu, dokáže světu že člověk může docílit všeho.. 95%( i přes trapné chování její hlavní soupeřky) ()

BoncheR

Nemôžem si pomôcť, ale so mnou to až tak nepohlo. Pred húževnatosťou Bethany sa skláňam a hlboko oceňujem aký výkon podala AnnaSophia Robb, no to je asi tak všetko. (( 70% )) ()

01.01.2012

01.01.2011