Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

jorgus

ano bylo to prebarvene a hralo to nepokryte na slzy..taky me nebavi surfovani..proc vlastne se mi to libilo?..asi proto, ze vsichni herci skvele zapadli do pohodove atmosfery Havaje a protoze me to bavilo..a to me staci:) ()

Chundys

Jak to jen popsat! Filmy, které mají pravdivý příběh a jsou dobře natočené miluju! Toho jsem se u Soul Surfer dočkal! Výtečná AnnaSophia, přímo úžasná hudba. Kdyby to pokračovalo, tak myslím, že mě tento film dožene k slzám! Opravdu nádherné! A spatřit po letech Herkula bylo taky pěkné :-) ()

theSaint

Rodinná limonáda z krásného prostředí, která neurazí, naopak....velmi příjemně potěší. Je neuvěřitelné, co Bethany Hamilton dokázala. Její obrovská vůle a odhodlání je motivující pro všechny s podobně nešťastným osudem. Jako člověk, který tenhle sport miluje, musím říct, že si získala můj obrovský obdiv. Z mého pohledu vydařené dílko, které splnilo to co mělo. Závěrečné titulky dodávají snímku na síle. ()

KOZEL84

Mno,růžová-i moře zrůžoví-růžová.Její odvaha pochází od Ježíše a o její pahýl se postaral jeho fotřík.Ale že hrdiný (-a,-í) američan (-i,-ka) překoná každý shit,který mu Bůh ve svém milosrdenství postaví do cesty a divák od poloviny filmu čeká jen na to až mu (jí,jim) všichni se slzami v očích zatleskají a v jejich srdcích bude on,ona,oni první i kdyby jí (mu,jim) vítězství uniklo o vteřinu,je už značně poškrábané dévédéčko.Jakože šikovná holka (skutečná i představitelka),ale mohla se aspon' pár minut tvářit jako kdyby přišla o ruku a ne jako by jí upadla tužka a občas přijde den kdy to prostě moc nejde,ale to se prostě stává.Celkem pak chápu výlet do Thajska,protože ono vždycky pomůže vědomí,že někdo je na tom hůř.No kdyby na konci suše poznamenala,že je prostě dobrá a neházela to na Syna Božího,měl bych ji o dost radši.Takový Aaron se svatou dvojkou neotravoval (nebo aspon' ne otravně).Surfování bylo natočené pěkně,ale s tím patosem to rejža moc nedal.Jako na mě to občas funguje,ale tentokrát byl monitor zaflákaný slanou vodou jen zevnitř.PS:Jo a pěkné holky ;). ()

Kjuk

O Bethany Hamilton určitě už každej slyšel, dokonce i já televizní nováckej analfabet se s váma klidně vsadím, že ta holka musela bejt aspoň jednou ve Sportovních novinách v rubrice "Borec nakonec". A oni to ti scénáristi prostě uměj, to se musí nechat. Oni to uměj udělat takový hezký, takový smutný, takový trošičku vlezlý, ale kdo by jim to vyčítal,když je to podle skutečný události! Jakej na to mám názor já? Já se bránil, příběh jsem znal, ale stejně mě to vtáhlo. No a co dodat na závěr? Kdybych byl holka, tak se u toho snad i rozbrečím! Teda víckrát než jenom na konci jako před chvilkou... ()

Mallyyy

Chtěl jsem dat 4* kvůli Sorbovi, ale říkám si že tomuto filmu to nemůžu udělat, a tak to nějak ''překousnu''. Skvělý příběh podle skutečné události s krásnou a hlavně talentovanou AnnaSophia Robb v hlavní roli. Krásné prostředí, dobré herecké výkony. Helen Hunt už nám docela zestárla, aspoň tady:(. Film pro celou rodinu... ()

Silencia90

Nejúžasnější příběhy píše sám život. :) Krásné prostředí, skvělá rodina, věrní přátelé, velký sen a úžasná životní síla. (Pokud jde o film, přišla mi trošku zazděná ta nejlepší chvilka na poslední vlně, ale co, malé chybičky tvoří dokonalost.)... a co tak čtu ty komenáře.. Jaká limonáda? Jaké klišé? Jak přeslazený a předokonalý? :D Vždyť je to podle skutečný události! :D To byste si měli uvědomit, nechápu vás... ()

johnymdoe

No dlouho se mi nestalo abych půl filmu probrečel a nestyděl se za to. Strašně se mi to líbilo..po těch všech hororech a komediích něco co mě opravdu dostalo a já můžu jen doporučit. Pro mě za plnej počet bodů a ps: Chtěl bych v 58mi letech vypadat a mít takovou postavu jak Dennis Quaid! ()

Tred2

Jediné, co mě trošku mrzí ohledně filmu, je pan režisér. Ten totiž dostal pod ruku "neuvěřitelný" příběh, skvělé herce a spoustu parádních záběrů (hlavně ty na vodě), ale ve své "Disneyovské výchově" příběh udržel příliš nízko. Na jednu stranu je tu problém jak bývá u těchto filmů zvykem - klišé a patos; na druhou stranu, je to příběh podle skutečné události a ačkoliv to může být určitým způsobem přitažené za vlasy, tak je to stále velmi silný příběh. Těžko budu nějakým způsobem subjektivně kritický, protože v takovýchto případech to nedělam.. nechci dělat. Nebýt, i na mě, až moc cukrkandlového konce (stupínek vítězů..), šel bych klidně až na plný počet. 80%. ()

jandula00

Tak nevim, jestli mě víc prudilo neustálé narážení na Boží vůli, široké a dokonalé americké úsměvy nebo to protivné "everything is gonna be alright". I když jsem na Soul Surfer slýchala ze všech stran samé dobré ohlasy, film mě vůbec nezaujal a těch 102 minut mi přišlo jako věčnost. Nevěřím tomu, že by si všichni, po takovém neštěstí, zachovali neustálé úsměvy na tváři a pozitnivní náladu bez sebemenší známky deprese apod.. Jo a ten výlet do Thajska, to snad ani nebudu komentovat! Celkově velké zklamání a přirovnání k filmům jako 127 Hours nebo Touching the Void mi přijde více než zcestné. ()

rusty09

Hlavní představitelka má obočí jak Brežněv, ale to tak nevadilo na konci, kterej byl celkem dobrej, ale ten rozjezd a ty kecy. Klasickej americkej film o dobrym konci. ()

xargos

Toto je pro mne jeden z filmů, které hodnotím spíš podle emocí, než podle toho, co je na plátně vidět jako výsledek práce tvůrčího týmu... Protože výsledek rutinní práce režie, kamery a částečně i herců, bych ohodnotil maximálně dvaceti procenty. Nebýt pohnutého osudu, s nímž se člověk jemu navzdory nejen smíří, ale zároveň se ten zlomový okamžik stane tím, co člověka nakopne, asi bych tento film brzy vypnul. Podle jiných komentářů jsem očekával mnohem více náboženství a biblických hlášek, což se mi - Bohu díky:) - nepotvrdilo. Sílu Bethany Hamilton našla v rodině i víře (křesťanské) i viře v sebe sama. A všechna příkoří, kterými si prošla, dokázala přetavit v pozitivní cestu. Skutečná Bethany, v záběrech na konci filmu, také vypadá více podle mých představ, než jinak skvělá AnnaSophia Robb (rolí Leslie ve filmu Most do země Terabithia vysoce převyšuje tuto roli...) ()

scarfacer

Nejhlubsi poklona opravdove Bethany. To co dokazala je neskutecne. Bohuzel film je plny klišé žvástů a kryptonabozenskych buržoázních škvárů, škoda. Ze surf prostredi je pro me zatim nejlepsi film Chasing Mavericks. ()

Radek.SCH

Mě jako Čecha sr*ly kecy o bohu, ale v Americe úplně normální, takže to neřeším. Jinak ničím special oplívající příběh, kterému hodně pomáhá punc podle skutečné události. AS Robb je sakramensky hezká, takže hrát ani moc nemusí. Jen surfovat. SYMPATICKÉ. - 70 % ()

Rokle

Jsem až překvapen s jakou lehkostí Sean McNamara natočil sportovní drama podle skutečné události. Kvalita scén, kdy jednotlivci surfují, je dechberoucí a prostředí, ve kterém se to odehrává, nemá chybu. To jsou jednoznačné a nepopiratelné klady, proti kterým nemohu nic namítat. Vadil mi však ten nehorázný důraz na krásu těch lidí okolo. Bylo snad nutné obsadit osazenstvo těmi nejhezčími z nejhezčích? Ono se na to hezky dívá, to je pravda, navíc AnnaSophia Robb má kouzlo už odmala, ale přišlo mi, že ta limonádka nemusela být tak okatě sladká. Vrcholem byla cesta na Thajsko, kdy si vedoucí bere krásné náušnice a obleček, v němž vypadá jako kdyby chtěla uchvátit prvního kolemjdoucího. Ale to už začínám být rejpal. Zkrátka, kdo očekává hezké lokace, krásná těla, pěkný soundtrack a dívku, která si musela projít těžkou zkouškou, nemůže odejít zklamán. ()

Elbarto08

Dechberoucí.....film mě dostal uvnitř, zašeptal mi, že i přes veškeré handicapy bychom měli pokračovat v tom, co milujeme. A budeme ()

Olík

Kdyby se celá story plus mínus neinspirovala skutečným příběhem americké surfařky Bethany Hamilton, chtělo by se zeptat „který Hans Christian von Hollywood je za tuto -konec dobrý, všechno dobré pohádkou- odpovědný?“. Klišovitá limonáda, u které se ani nechce věřit, že její cesty vedl sám život, jíž příliš nepomáhá ani post režiséra podepsaného pod "skvosty" jako 3 nindžové v zábavním parku, Ledové ostří 2 nebo seriál Jonas. Co dodat závěrem než, že skutečné Bethany držím v jejím osobním životě všechny palce, ale já osobně bych její osudy pojal víc jako například Legendy z Dogtownu! Takhle to nejvíc ze všeho připomíná disneyho středoproudou popcorňárnu. ()

01.01.2012

01.01.2011