Sandler je nehoráznej pán. Když se zrovna nudí, sbalí si dvě košile, pár kamarádů, dvě protivný děcka a jednu z nejžhavějších čtyřicátnic na světe a odjede na pár týdnů na Havaj, kde to všechno poslušně natáčí jeden z nejméně nadaných komediálních režisérů. A co víc, neskutečně mu to vydělá. Abych nezněl sarkasticky, tak ano, je to film o něčem, co velice připomíná lejno, ale ano, bavil jsem se u toho a s herci mi bylo v tom úžasném prostředí tak dobře, jak jsem to dlouho nezažil u žádného jiného podobně laděného snímku (naposledy myslím, kdo by to byl řekl, u 50 krát a stále poprvé). Bohužel to ale pořád má kupu vyloženě otravných míst a příběh skoro neexistuje, takže nezbývá než se na to jednou v dobré náladěpodívat a dále se tomu obloukem vyhýbat. Celkově ale docela fajn...(1.12.2016)

Komedie Zkus mě rozesmát má dva hlavní triumfy – absenci nejrůznějších fekálních „vtípků“ a přítomnost Jennifer Aniston. Adam Sandler a jeho výtvory mě baví tak nějak na přeskáčku – nejprve třeba velmi kvalitní a netriviální Klik – život na dálkové ovládání, pak dlouhá prázdná mezera a nyní tohle.. Romantická komedie, která chce bavit i dojímat, je tu. Král buranského humoru se navíc velmi příjemně drží na uzdě, je civilní, sympatický a hlavně vtipný. Stejně jako zbytek (až na výjimky) početného osazenstva. Moc mě teda nebavila afektovaná a poměrně snadno přehlédnutelná Nicole Kidman, leccos musíme odpustit i hňupovi Dolphovi, který jako komická figurka víc selhává, než boduje, ale na druhou stranu přináší několik skvostných okamžiků, díky kterým si tenhle kousek ještě o to víc zapamatujete (třeba resuscitaci ovce). Když pominu úvodních dvacet minut, kdy se to docela vleče, tak nám po další desítky minut nabízí tvůrci slušnou podívanou, která se naplno rozjede při výletu na Havaj. Tam se rozjede i ten pravý emocionální náboj, chemie mezi Sandlerem a sarkastickou matkou Jennifer funguje parádně, přešlapů je skutečně minimum, neotravné dětské postavy jsou vážně dobře napsané, směřuje to do očekávaných vod, a pokud přistoupíte na hru několika lží (jsme přeci v mainstreamové komedii), těch trochu přepálených 115 minut si náramně užijete!! A trapně mi nebylo.. Jdu na čtyři hvězdy..(4.6.2011)

Tak rád se na ně dívám, i když předem vím, jak dopadnou: laciné hollywoodské komedie! Sandler tentokráte o něco slabší myslím, Anniston ale misky vah dokázala svým sebejistým hereckým výkonem vyvážit. A Nicole Kidman? Wow, palec nahoru! Jinak klasika: sem tam bezva zábava, sem tam těžká nuda. Výbuchy smíchu veškeré žádné... Milý, příjemný, odpočinkový komediální snímek. Nic víc, nic míň. Proč je to proboha tak dlouhé??(22.8.2011)

V malé metafoře jde o tu nejluxusnější dovolenou, na které slunce nikdy naplno nezasvítí. Kdyby ale scénář nenacpal do popředí tu nejneuvěřitelnější zápletku, hodnocení by šplhalo snad i po metách nejvyšších. Sandler totiž překvapuje nápaditou umírněností a když si k tomu pozve rozšafnou Jennifer a parádně nesnesitelnou Nicole, musím ho zkrátka obdivovat. Ale celá vybájená pohádka o rodině je něco tak hloupě přehnaného, že se doteď nestačím divit. A přitom třeba malá nahláškovaná slečna s britským přízvukem je postava k nezaplacení. Rozporuplných 70%(19.8.2011)

Ano, není to originální, objevují se tu klišé, ale víte co? Ono to funguje, jak má. Nenáročná romantická komedie, která rozum snad nikomu neurazí, je to příjemné a pobaví. Na odpočinek výborná věc. Konečně po delší době komedie, kde jsem se nemusela cítit trapně za to, co tam ti herci předvádí. Navíc Sandlerovi a Aniston to spolu slušelo, takže nebylo co řešit. Užila jsem si to v rámci žánru.(13.9.2012)

• - Žena, kterou si na začátku filmu má brát Danny Maccabee (Adam Sandler), je Sandlerova skutečná žena Jackie Sandler, kterou si vzal v roce 2003. (Pavlínka9)

• - Dům, ve kterém se Danny (Adam Sandler) potká s Palmer (Brooklyn Decker), patří ve skutečnosti Nicku Swardsonovi, který si ve filmu zahrál Eddieho. (ArsenalEagle)

• - Představitelé hlavních rolí Adam Sandler a Jennifer Aniston, byly už téměř 20 let velmi dobrými přáteli, kteří se znají ještě z dob, kdy ještě nebyli slavní. Aniston byla například hostem na Sandlerově svatbě nebo navštěvovala jeho raná představení, přesto jde šlo o jejich první společné filmování. Také proto jejich spolupráce během natáčení probíhala velmi hladce, což mělo za následek mnoho improvizací, které se ve filmu objevili v podobě mnoha strkanic i pádů. Příkladem improvizovaného dialogu je pak například scéna, kdy Katherina (Jennifer Aniston) pomlouvá Dannyho (Adam Sandler) a říká, jak hrozné je jejich manželství. (Roby)