Komedie Zkus mě rozesmát má dva hlavní triumfy – absenci nejrůznějších fekálních „vtípků“ a přítomnost Jennifer Aniston. Adam Sandler a jeho výtvory mě baví tak nějak na přeskáčku – nejprve třeba velmi kvalitní a netriviální Klik – život na dálkové ovládání, pak dlouhá prázdná mezera a nyní tohle.. Romantická komedie, která chce bavit i dojímat, je tu. Král buranského humoru se navíc velmi příjemně drží na uzdě, je civilní, sympatický a hlavně vtipný. Stejně jako zbytek (až na výjimky) početného osazenstva. Moc mě teda nebavila afektovaná a poměrně snadno přehlédnutelná Nicole Kidman, leccos musíme odpustit i hňupovi Dolphovi, který jako komická figurka víc selhává, než boduje, ale na druhou stranu přináší několik skvostných okamžiků, díky kterým si tenhle kousek ještě o to víc zapamatujete (třeba resuscitaci ovce). Když pominu úvodních dvacet minut, kdy se to docela vleče, tak nám po další desítky minut nabízí tvůrci slušnou podívanou, která se naplno rozjede při výletu na Havaj. Tam se rozjede i ten pravý emocionální náboj, chemie mezi Sandlerem a sarkastickou matkou Jennifer funguje parádně, přešlapů je skutečně minimum, neotravné dětské postavy jsou vážně dobře napsané, směřuje to do očekávaných vod, a pokud přistoupíte na hru několika lží (jsme přeci v mainstreamové komedii), těch trochu přepálených 115 minut si náramně užijete!! A trapně mi nebylo.. Jdu na čtyři hvězdy..(4.6.2011)

Sandler je nehoráznej pán. Když se zrovna nudí, sbalí si dvě košile, pár kamarádů, dvě protivný děcka a jednu z nejžhavějších čtyřicátnic na světe a odjede na pár týdnů na Havaj, kde to všechno poslušně natáčí jeden z nejméně nadaných komediálních režisérů. A co víc, neskutečně mu to vydělá. Abych nezněl sarkasticky, tak ano, je to film o něčem, co velice připomíná lejno, ale ano, bavil jsem se u toho a s herci mi bylo v tom úžasném prostředí tak dobře, jak jsem to dlouho nezažil u žádného jiného podobně laděného snímku (naposledy myslím, kdo by to byl řekl, u 50 krát a stále poprvé). Bohužel to ale pořád má kupu vyloženě otravných míst a příběh skoro neexistuje, takže nezbývá než se na to jednou v dobré náladěpodívat a dále se tomu obloukem vyhýbat. Celkově ale docela fajn...(1.12.2016)

Typické sandlerovské instantní nudle po stodvacáté: rány do hlavy, rány mezi nohy, pár výkalů i zaručeně všechno ostatní, co můžete najít pod nálepkou "buranství". Když ale člověk kolem sebe v sále vidí ty zalamující se páry, dojde mu, že ten model dává dokonalý smysl a lidi si ho přímo žádají! Prostá upřímnost a jednoduchost prodaná pod známou značkou očividně táhne a ještě dlouho táhnout bude, tak proč na tom receptu něco měnit. Zvlášť když ta návratnost je i s minimálním úsilím obrovská (Sandler prostě všem zaplatí dovolenou a natočí tam film, který se mu x-krát zaplatí. Jestli tohle není nejlepší zaměstnání na světě...?) a když to pořád jde i bez scénáře a pořádného režiséra (ne, slepit těch pár scének opravdu nemohlo dát velkou práci). Pár frků každopádně stojí za to, Jennifer je překvapivě cool a kolem a kolem, ve srovnání s Grown Ups to alespoň připomíná film. Ba přimo romantický. Přestože ta sandlerovská romantika bude vždycky trochu neotesaná :-).(12.2.2011)

Parádní komedie se Sandlerem. Z toho co jsem s ním viděl, je určitě nejromantičtější. Přesto je tu ale ten jeho humor, co mám rád. Chlápek tam sbírá kokos ze země prdelí, chlapeček lije pití na těhotnou černošku ve zpomalenym záběru a Adam Sandler dobrácky hází holčičku držkou do bláta. Jennifer Aniston to tam fakt sluší, atmosféra fungovala na sto procent a měl jsem z toho úplně dobráckej pocit. Což je velký úspěch, když vezmete v potaz tu prapodivnou zápletku.(27.8.2011)

• J*A*S*M

Červená barva, opravdu? Tady musel mezi uživateli proběhnout nějaký sdílený výpadek myšlení, jinak si to nedokážu vysvětlit. Úvodní čtvrthodina je neředěné peklo, na zbytek filmu už se sice dá koukat (hlavně díky příjemné Jennifer Aniston), ale s každou další minutou silnější proud příběhové vykonstruovanosti mě doslova ubíjel. Nebudu lhát, že bych se párkrát nepousmál, rozhodně jsem u buranských komedií zažil už i horší chvíle, ale palec přesto dolů.(22.4.2011)

• - Fanoušek hudební skupiny 'N Sync a tenista, se kterým se v jedné ze závěrečných scén Palmer (Brooklyn Decker) seznámila, je profesionální americký tenista a její skutečný manžel Andy Roddick. (oje)

• - Žena, kterou si na začátku filmu má brát Danny Maccabee (Adam Sandler), je Sandlerova skutečná žena Jackie Sandler, kterou si vzal v roce 2003. (Pavlínka9)

• - V čase 1:22:20 má Jennifer Aniston vlasy úplně za uchem, ale v dalším záběru je má mírně před uchem a v dalším záběru je má zase úplně za uchem. (asdfasdf)