Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

MMR

Co všechno je člověk schopen udělat pro vítězství. I já nerad prohrávám, ať už je to cokoliv. Velice pozoruhodná komedie, originální, nápaditá a s obrovskou myšlenkou. Jsem šťastný, že jsem mohl tento snímek spatřit. A vyvolalo to ve mě vzpomínku na školu, někde na 8.třídu, kdy jsme psali poznávačku ptáků, a já jsem měl správně 2 z 20ti. Poznal jsem sojku a u ostatních jsem téměř všude psal Sýkora Koňadra, a jednou jsem se trefil =D I když možná 3, ještě Sovu, ale to už si přesně nepamatuju :-D ()

Ajinka126

Velmi příjemný oddechový film, jaký jsem dlouho hledala! :) Škoda, že nemáme širší hodnotící škálu, protože je mi líto to dát jen do průměru. Je to víc než lepší průměr :). Film měl příběh, pointu a dokonce i vtipné momenty. I když bych od filmu ani víc nečekala, po některých blábolech, které jsem v poslední době viděla, ocením i tohle. ()

kingik

V podstatě hodně nenápadný film s originálním námětem, z něhož všichni účastníci vytřískali maximum. Uznejte sami, dá se ještě lépe natočit film o ptácích, pokud to není porno? Diváků ornitologů není takový počet, aby kina naplnili měrou vrchovatou, ovšem poznávat ptáky můžete v pohodě, i když nejste vysloužilá pornohvězda, co po hmatu rozezná neomylně moudivláčka od orla. Celý film je příjemně soutěživý, respektive trio Jack Black-Steve Martin-Owen Wilson jsou tak zapálení do ptáků, až je to nakažlivé. A tentokrát se soutěží o hodně. Dvojka amatérských ptáčníků Black a Martin musí porazit arogantního Wilsona, který je nejen obhájcem titulu v počtu pozorování divoce žijícího ptactva, ale je i držitelem světového rekordu, který je téměř nemožné pokořit. A nebudu prozrazovat, jestli se sympatické dvojce podaří porazit namyšlence. Film staví hlavně na tom, že divák bude fandit Blackovi a Martinovi. A velkým omylem je čekat odvázaný film plný extrémního humoru. Ano, je zde přece Jack Black, ten se ale drží v normální rovině, nečekat od něj žádné humorné excesy. Vyhráno budou mít ti diváci, kteří mají rádi přírodu, milují zdravé soutěžení a nikdy by je nenapadlo, že se dá soutěžit v pozorování ptáků. A zabere to celý rok. Režisér David Frankel čas od času přijde ve svých filmech se "zvířecím" námětem. Tento zvláštní námět se možná ani moc nehodil ke zfilmování, přesto jej realizoval. Své ptáčníky si film jistě najde. Hrdinové z filmu zažijí svůj Velký rok, tenhle film si ambice na film roku ale určitě nedělal. Je moc nenápadný a obyčejný, čímž je zbaven soutěžení o pomyslné filmové vrcholky. 5/10 ()

kaposlav odpad!

Nápad hodný sáčku sračok. Jack Black spevavý, John Cleese trojprstý a Owen Wilson sťahovavý v dementnom filme ešte s dementnejším scenárom. To snaď nie je ani pravda, že niekoho takáto kravina napadla a natočil z toho film. Komédia? Vtipné je akurát to, že na takúto píčo**nu potrebujú cez 41 000 000 dolárov. Jediné čo malo úroveň bola prvá minúta - odpad! ()

Chrustyn

Po všech stránkách maximálně pohodové, sympaticky obsazené, na oko pěkné, ale zároveň nepříliš vtipné a tématem pro mnohé dost specifické a nepříliš zábavné. Možná by bylo lepší, kdyby to režisér pojal, jako bláznivou komedii, kdy si parta ptáčkařů dělá naschvál při plnění svého snu, protože takhle zůstává sice sympatická, nenáročná, ale vlastně i docela nudná a herecky nevyužitá rodinná komedie. ()

• Jako vyzvánění svého telefonu má Jack plack píseň “Surfin Bird“ od kapely Trashman z filmu ,i>Olověná vesta (1987). (SLOTH)
  • Jim Parsons, který ve filmu ztvárnil postavu zaníceného ptačího bloggera Cranea, v seriálu Teorie velkého třesku (od r. 2007) naopak hraje pravý opak, jeho postava Sheldona Coopera má vážnou fobii z ptáků. (Petr_Vacikar)

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)