Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

VanTom

Abrams natočil přesně to, co sliboval: Zábavný dětský sci-fi film s osmdesátkovým feelingem a hodnotami, po spielbergovsku řešící stejně tak vztah s otcem jako uprchlého mimozemšťana. Má to tempo, zajímavý děj, sympatické a na dnešní dobu nebývale slušné hrdiny, takže mi nesedlo snad jen dosti přestřelené měřítko akčních scén (a to hlavně absurdní úvodní havárie vlaku, vždyť jak rychle by musel ten vlak jet, aby několik desítek tun vážící vagóny létaly vzduchem jako angličáky na autodráze)? ()

Brain-D

Zdá se mi to jako průměr. MInusů i plusů je tak stejně.-Mezi mínusy patří určitě to, že už něco takového tu bylo. Snad ještě větší je totální zbytečná přeplácanost. Zrovna když se snaží být film temný a hororvý, tak najednou srší akcí, která to zhodí. Osobně nemám rád filmy, kde hrají hlavní roli děti. +Mezi plusy bych zařadil skvělý vizuál, akci, výkony dětských herců (i když jak říkám, nemám je rád). Podle mě si chtěl Abrams vyzkoušet svého "E.T. Mimozemšťana a to se mu do určité míry povedlo. Stojí to za zhlédnutí, ale i tak všichni napínavě čekáme na jeho další "Star Trek". ()

Blue.Poison

Ani nemůžu napsat, že mě snímek ohromil, protože od Abramse se nic špatného čekat nedá. Nicméně musím vyzdvihnout postavy, jejich výrazné charaktery, vtipné hlášky, prostředí a hlavně práci se střihem - zejména ve chvílích, kdy se na scénu dostává ono zlo. A to by si měli zapsat všichni tvůrci hororů! Protože obludky co? Obludky neukazujeme, abychom měli až do konce nějaké to eso v rukávu. ()

VasaX

Jaro 1979 (podle zmínky v televizi o Three Mile Island), a parta mladistvých kamarádů dává dohromady film o zombies do soutěže krátkých studentských filmů, podle filmařské platformy pojmenované Super 8. A shodou událostí se připletou k jejich životnímu dobrodružství. Super 8 je dlouhý tak akorát. Dětské role, jejich herci jsou vybráni dobře (krásně mi sedí jak do filmu tak ke svým postavám) a výkony jsou excelentní, škoda že už se to nedá říct o hercích dospělých. Jinak je to moc hezké sci-fi, je sympatické, že se hlavní neznámá hrozba průběhem filmu rozkrývá hezky pomalu a postupně. O to méně už se mi líbil ten armádní blietzkrieg na městečko, připomínající spíš okupaci než poctivou lokální vojenskou operaci, celé mi to přišlo vynucené ukázání na to, že armáda je vlastně to větší zlo než obluda z vesmíru, a to snad veškerým jednáním od šikanování našich filmařských školáků přes šikanu policejních jednotek až po nesmyslnou destrukci lesním požárem a zběsilým střílením na všechny strany, to vše v celkem mizerné výpravě. Abramsova ruka je naštěstí znát, a tak to má celé spád a drží to pohromadě, děj se soustředí právě na náš malý natáčecí štáb a jejich velké dobrodružství, a to je dobře. Jen totiž o malý kousíček popustit otěže a dával bych o hvězdičku méně. ________ PS: Sestry Fanningovy mají asi opravdu herectví v krvi... ()

Terzeus

V zásade je Super 8 zbytočným filmom. Je tu však zopár faktorov, ktoré ho minimálne vyťahujú preč zo zoznamu béčkových sci-fi. J.J. Abrams v prvom rade splnil svoj cieľ, vzdať poctu atmosfére 80. rokov a predovšetkým slávnemu E.T. mimozemšťanovi. Využil aj dobré atribúty a v celku uveriteľnú sadu nie až tak čiernobielych postáv ako sa môže zdať. Postavy tu tiež účinkujú v dvoch vrstvách úzko na seba nadväzujúcich a predsa takmer bez kontaktu vo vzájomných cieľoch. Prvá a hlavná vrstva, teda deti, chcú filmovať a len pomaly si uvedomujú, čo za podivné veci sa v ich meste dejú, zároveň sa tu prejavuje vcelku pozoruhodný a hlavne uveriteľný vývoj detských postáv (teda až na vzťah Joea a Alice vycucaný z prsta kvôli dramaturgii). Dospelá vrstva postáv zasa pozoruhodne kvalitne a rovnako uveriteľne dokresľuje svet pozadia detského konania, na ktorý detská vrstva zakaždým reaguje vcelku vierohodne, čo nezostáva než oceniť. Rádoby hororová mysteriózna atmosféra je síce fajn v spojitosti s dobovým feelingom ale problém je v tom, že samotné monštrum nijako nezaujme ani nevydesí, v prvej polke filmu je to lepšie keďže celá situácia s monštrom sa len zľahka vyvíja a divák vlastne nevie čomu čelí. Zoznam pozitívnych prvkov tu aj končí. V druhej polovici zostalo z remeselne aj naratívne výbornej prvej polovice iba to technické pozlátko, na ktoré je Abrams špecialistom. Film jednak rozťahanosťou v týchto momentoch stráca dych a na druhej strane sa stáva príliš šablónovitým bez štipky invencie, čo potvrdzuje aj zúfalo blbý koniec. Chcel som hodnotenie prilepšiť, no... proste sa to nedá. Film je zbytočný pokiaľ nie je človek šialený fanúšik do 80. rokov a E.T. mimozemšťana. Aj v tom prípade je zbytočný len s rozdielom, že sa postará o vcelku obstojný kus nostalgie. 60% ()

ghatos

Na začátku vlak, na konci alien a mezi tím samá rodinná pouta obohacená o přiblblé puberťáky. Na konci se obligátně potká hlavní hrdina a mimozemšťan. Malý fakan použije tu nejmazanější fintu, jak přemoci "zlého" ufona :) . Katastrofálně naivní a citově vydírající sračka (každý fotr je hrdina, káždá máma je ta nej, každý spratek je uvnitř dobrák). 34%. ()

Jacob23

Pro mladez okolo veku hlavnich hrdinu to muze byt super zabavny film.Pro me uz mene-pribeh je misty velmi natahly a nekdy zas velmi naivni.Kouzlo klasicke pohadky nebo detskeho filmu postrada ale taky.Ocenuju pomerne dobre vykony detskych hercu a misty vybornou kameru ()

klima777

Někdy si zkrátka potřebujete oddechnout. Nebo se vrátit do dětství... Ačkoliv Super 8 by vlastně mohlo být docela solidní drama o vztazích mezi rodiči (včetně zesnulých) a pubertálními potomky (a žádná mimozemská entita by se v něm vyskytovat nemusela). Film dobře zahraný, vtipný, lehce vstřebatelný (přesto takřka nepodlézavý). Příjemné. (2,7*) ()

Myrreczech

Zpočátku zábavné, temné, moc se mi líbilo, že "příšeru" režisér nehodlá ukazovat přímo a že uvidíme jen neurčité stíny nebo odrazy. To vše se změnilo ve druhé polovině kde ji vidíme skoro v každé scéně a napětí a zvědavost, která poutala k obrazovce byla pryč. A nakonec celé to velké finále nebylo tak velké jako spíš stupidní. Aneb jak udělat z nadprůměrné první poloviny celkově podprůměrný film. ()

Roseinka

První co bych řekla, že prozatimních 66% je podle mě vůči tomuhle filmu absolutně nefér! Myslím, že to je nejlepší film tohoto roku, na který jsem šla do kina (a že do něj chodim často). Krom toho, že největším překvapením byl naprosto skvělý herecký výkon všech malých hrdinů, nebyla ve filmu ani vteřina, kdy bych se nudila. Není nic, za co bych mu ubrala body. Emotivní, romantický, akční, strašidelný...mohla bych pokračovat. Úžasné efekty, příběh měl hlavu a patu, nečekané lekací scény mě vždy vyhodily ze sedla a hlavně film měl nejkrásnější možný konec. Jsem opravdu nadšená a doporučuju všem, co mají rádi sympatické filmy. :) Plných sto procent! = hudba, efekty, režie, herecké obsazení, vše! ()

J-o-k-e-r

Super 8ka rozhodně nenudí. JJ Abrahams je mistr na tajemno a mysteriozní jevy, obojího se zde dočkáme...ikdyž to občas působí jako hraná verze Železného obra a občas mě dětští hrdinové iritovali (jen někdy) jedná se o kvalitní letní podívanou a hezký odkaz na 80. léta a počátky tvorby filmových pokusů a la Zombie movie...trochu nadsázkový film ale mě se takové líbí :). PS: Dakota Fanning má ve své sestře hezkou konkurenci ;). ()

zigíš

Film, ktorý ak by bol natočený v osemdesátkách, pravdepodobne milujem. Ale nebol -takže o trvalom, vážnom vztahu, nemóže byt reč- natočili ho ale ludia, čo mi citlivo pripomenuli zážitky (nie len filmové) ktoré som v tej dobe miloval. Takže vo výsledku je SUPER 8 úprimná, čisto cinefilská radost ..a to rozhodne nie je málo ()

Gallagher

Krásný retro film, perfektní dětští herci, nekomplikovaný chytrý příběh a v neposlední řadě nesčetně odkazů na seriál Lost/Ztraceni, nebo klasické snímky Stevena Spielberga. Nemůžu si pomoct, mám prostě pro filmy (a všechny projekty) J.J. Abramse osobní a nekontrolovatelnou slabost. Opravdu jsem si sledování Super 8 užíval. Je mi ale jasné, že generace ovlivněná filmy jako Pán Prstenů, Matrix nebo Harry Potter tento skvost nikdy plně neocení. 9/10 ()

Kurikmoon

Oddychovka, kde nečakajte prekvapenie, zvraty, či hlbšiu myšlienky. Ale vo filme sa stanete svedkami tvorby filmu, nadšencami. ()

s.e.p.p

Všechno, co se mi na Abramsovi doteď tak líbilo, mi u Super 8 z neznámého důvodu strašně vadilo. Jeho progresivní režie mi k poctě starších "spielbergovin" prostě moc nesedí a celý film působí strašně rozervaně a nekompaktně. 60% ()

Scar

Bavil som sa nadpriemerne, tak prečo sa báť štyroch hviezd? Toto by proste nemohlo fungovať, keby podobnú koninu hrali dospelácki herci. Obsadenie ale tak parádne balansuje medzi gýčom a umom, že sa mi prestalo chcieť sa tým zaoberať. Nechal som jednoducho plynúť zaujímavé pocity, dialógy a jednoduchý dej, zabalený do originálnej atmosféry originálneho prostredia. Film, ktorý si zapamätáte. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze