Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa. (Česká televize)

Blacks

Výborně připravení a kvalitní moderátoři, vhodný výběr hostů, vyvážené zpravodajství - jen tak dál. ()

Lachtaan

V mnohých aspektech poutavý, ale zejména přínosný publicistický pořad, co tu s námi je už pěknou řádku let, já jej začal více nakoukávat až nyní kvůli sběru zpráv do diplomky, ale semtam se sem určitě na základě probíranýcn témat rád vrátím. ()

Castrator

V poslední době jde kvalita pořadu nahoru (určitě tomu pomáhá absence Dolanského a přítomnost Řezníčka), zvyšuju na tři. ()

ghatos

Určitě patří tento pořad k tomu lepšímu, co nabízí zpravodajská publicistika v českých zemích. Atraktivita jednotlivých dílů je hodně odvislá od aktuálního dění. Předvolební duely v roce 2010 působí v Událostech, komentářích osvěžujícím dojmem. Doporučuji: Suverenita x TOP09 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411000370513-udalosti-komentare/ a KDU-ČSL x Volte Pravý Blok http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411000370514-udalosti-komentare/. Fakt je to super :) . ()

mcleod

Nejlepší český zpravodajský pořad. Události jsou již zanesené "nováckými" postupy upoutání masového diváka, Události, komentáře se stále drží na čistě zpravodajské úrovni. Kvalita se samozřejmě odvíjí jednak od samotných událostí ve světě, ale také od moderátorů... nejlepší jednoznačně Martin Veselovský (nechápu, proč už nemá vlastní debatní pořad, je lepší než Václav Moravec), dále průměrný Jakub Železný a jednoznačně nejhorší, přímo příšerná Daniela Drtinová. Ta, pokud má jako hosta nějakou silnější oponující osobnost, tak v tom vyloženě plave. http://www.youtube.com/watch?v=TmmzgMbJgho ()

Kali4

Jednoznačně nejlepší zpravodajská relace u nás (Studio ČT24 je v těsném závěsu). Politika a ekonomika, ekonomika a politika, o tom to je (jasně, i věda a kultura ;-)). Vztah "kritické politické zpravodajství = svobodná a demokratická společnost" sice úplně neplatí, co ale vesměs platí, je fakt, že v zemích s vysokou mírou korupce (např. jihoamerické státy jako Venezuela či Argentina, jejichž zpravodajské relace jsem viděl) politické zpravodajství téměř není a na jeho místo nastupují úspěchy domácí státní ekonomiky, pouliční zločinnost a nicneříkající nahlížení do životů běžných občanů. ()

ranp

Velice zajímavý pořad. Někdy mě na něm sice trochu irituje rýpavost Jakuba Železného, ale i tak se na to určitě dá koukat. Formát komentovaných událostí se celkem pevně usadil na českých TV obrazovkách, svým způsobem mi to přijde jako dobrý nápad, komentovat dění daného dne..Otázky Václava Moravce mi sice přijdou o něco lepší, ale *** si tento pořad určitě zaslouží. ()

Ferinka

Pozor, pozor! přichází Bohumil Klepetko, kterého byla škoda, když měl na starosti pouhé čtení Událostí. Jako konverzující a reagující moderátor je daleko lepší a zastíní v mém pohledu Moravce, jehož forma je v nenávratnu! Jinak dobrý a záslužný pořad, který by vyžadoval pouze větší diváckou sledovanost. ()

Zemi11

Občas nechápu, proč politici nejsou schopni odpovědět na prosté otázky. Když cítí, že by je pravdivá odpověď mohla poškodit či by se lidem mohla znelíbit, klidně šestkrát za sebou na otázku "ano/ne?" začnou odpovídat zdlouhavá hovna. Já osobně mám před politiky velký respekt. Dle mě to jsou zkrátka a dobře schopní a inteligentní lidé. Rozhodně patří k top 5 % populace a je správné, že řídí stát. Měli by ale přijmout jeden fakt, a to sice, že není špatné čas od času říci: "Ano, máte pravdu. V tomto názoru jsem se zmýlil. Vaše argumenty jsou racionálnější." Vždyť není ostuda změnit názor, pakliže mi někdo předloží fakta, která dokazují, že můj předešlý pohled byl zcestný. Je třeba spolupracovat, přijímat názory druhých a hledat kompromisní řešení. Nebo existuje někdo, kdo má recept na pravdu? Takových už v historii bylo. A mám dojem, že se do kroniky lidstva nezapsali růžovým písmem. Nýbrž rudým... ()

Paity

události, komentáře jsou ukázkou správného programového doplnění klasických zpráv (Událostí), ve kterých není čas problém více probrat a proto nastupují Události, komentáře. Jen snad jednu věc k tomu mám a sice, že se mi nelbí, jak moderátoři do hostů někdy zbytečně moc šijí a jsou vúči nim dosta agresivní. ()

mira007

Jeden z lepších publicisticko zpravodajských pořadů, u kterých má smysl platit koncesionářské poplatky. Jen v posledních dvou letech mne irituje jak pro jakousi pseudovyváženost zvou do každé diskuze ty vymaštěný komouše. Je fajn je pozvat jednou za čas, aby si člověk uvědomil, co jsou pořád zač, ale kdo je zvědavej na ty jejich dementní myšlenky u každý druhý diskuze? Myslím, že ani jejich voliči na tyhle inteligentnější pořady nekoukají, protože mají stejně jasno bez jakékoliv diskuze. ()

Raimok

Kvůli tomuhle pořadu se často těším do postele. Vždycky vím, že nejdůležitější témata dne tady rozebere jeden ze třech mimořádně inteligentních moderátorů a jeho zajímavý host, odborník na daný problém. Na konci se cítím, že mi dneska nic důležityho neuteklo. Fakt se na to příjemně dívá, občas se u toho aji příjemně usíná. Bez debat zpravodajský pořad č. 1! 81 % ()

Camulator

Po smrti Z1 má za předpokladu, že nemáte internet, cenu sledovat zpravodajství jenom na ČT24. Dobře pokládané otázky, dotazovaní často moc hezky lžou. ()

Drakenovec

Věcnné, kvalitně připravené, sympatičtí moderátoři/moderátorky. Pokud se chcete dozvědět něco ového, co se u nás a ve světě děje, tak můžu doporučit zapnout právě tyto zprávy, vysílané českou televizí. ()

Wyrdas

Jeden z mála opravdu dobrých politických pořadů v České republice, nicméně nemálo zaujatý. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká. Což je dost nedemokratické. Moderátoři jsou viditelně na straně pravice a proamerických výroků, ať se jedná o cokoli - a to není dobře. Každopádně u nás mají pramalou konkurenci a i takto průměrný pořad se v našich podmínkách stává nadprůměrný. ()

mirra66 odpad!

Záměrně nehodnotím (v minulosti bych hodnotil vysoko, nyní odpadem). Můj komentář je poplatný době jeho vzniku a jelikož je Česká televize někdy od roku 2014 zcela "objektivní", tak mohu uvedený publicisticko-zpravodajský pořad uvést slovy: ať víte, co si máte myslet. Doplňuji dne 8.9.2017 při sledování debaty s režisérem seriálu Okupace a nemohu jinak, než uvést, že taková špína, co vychází z Kavčích hor do údolí k nám koncesionářům, se jen tak nevidí. Je to hnus a nechápu, že si Česká televize bez špetky studu říká "veřejnoprávní médium". Tento pořad musím ohodnotit a doufám, že jednou přijde doba a já jeho hodnocením změním, nicméně nyní hodnotím jedním slovem: ODPAD! ()

Aleix

V posledních letech dost propírané téma o zaujatosti ČT s vládní garniturou mě nenechává naprosto klidným. Reportéři, komentátoři ,publicisté jsou dle mého názoru českou špičkou. Vzdělanost ,zkušenost a informovanost těchto lidí při při pořadech a tvorbě reportáží je nepopiratelná. Zda je tento pořad nezaujatý ,těžko posoudit , V debatách ,při rozhovorech jsou moderátoři taky lidé s osobním názorem. Ať se ten na Hradě vzteká sebevíc. ()

Likan7

S velkým přehledem nejzajímavější pořad České televize. Pokud nemam chuť na Události, nebo číst zprávy na internetu, tak vím, že Události, komentáře vždy budou řešit to nejdůležitější a to v přímé konfrontaci s aktéry. ()

gotham

Je to určitě zajímavější pořad než běžné události, protože za prvé je zde dostatek času na jednu konkrétní událost, která se rozebere do detailu a redaktoři se hosta nebojí a šijou do něj, ale zase ne bulvárně, debilně řekl bych. Má to svojí vysokou úroveň, zejména pan Klepetko je opravdu třída, ale i Veselovský a Drtinová jsou vynikající. Jsem rád, že už tam není Železňák, který tam přinesl tatíkovský móresy z Novy. 80% ()