Ninja Faktor

(pořad)
  • Japonsko Sasuke (více)
Soutěžní / Sportovní
Japonsko, 1997, 173 min

Ninja faktor je japonská soutěž, která se koná dvakrát do roka na úpatí hory Midoryama. Úkol soutěžících je prostý. Zdolat čtyři úseky, v nichž je čeká řada nejrůznějších překážek. První dva úseky jsou především zkouškou rychlosti a obratnosti, naopak třetí prověří sílu horní poloviny těla. Jediný špatný krok může znamenat vyřazení, a také koupel v bahnité vodě. Pro ty nejsilnější a nejrychlejší je připravena vysoká věž, kterou zatím dokázala zdolat jen hrstka soutěžících. (oficiální text distributora)

padlar

Ač se jedná o zábavný pořad, ve kterém není nouze o různé pády do bahna a vody, tak ve své podstatě je to fyzicky velmi náročná soutěž (zatím jsem viděl asi 5 dílů, a ještě nikdo nedošel do konce). Každé další kolo je silově několikanásobně objížnější než to předchozí. Líbí se mi i nadšení Japonců - jak soutěžících - někteří jsou schopni si doma vytvořit repliku dráhy a několik měsíců na ní na soutěž trénovat., tak i diváků, kteří povzbuzují všechny soutěžící. ()

YNWA

Ať žije pan Chobotnice :-D Když poprvé překonal první překážku, zjistil jsem, že nic není nemožné :-D ()

Mzetko

Jeché, to je švanda! Není nad to sledovat sportovce, kteří celý rok trénují aby nakonec vypadli v prvním kole :-D . Rozhodně úžasně zábavná soutěž, do které se hlásí plno podivínů, nad některými z nich zůstává rozum stát, ale co, jsou to přeci Japonci ;-) . ()

Angus250

Nemozem nereagovat na niektore komentare, takze: podla mna je to perfektna seria, keby sla 7x v tyzdni, tak je to malo. Takesiho hrad je len slaby odvar. Porovnavat s tymto faktor strachu sa jednoducho neda, ten je len o tom, co hlupi amici urobia za peniaze a co vsetko zozeru /absolutne nechutne a nepozeratelne druhe kolo/ + trapni moderatori. To, ze Nagano sam vyhlasil, ze jeho pokus neplati, je v nasich podmienkach nemyslitelne, nas "sportovec" by sa hadal, ze on nic neporusil, az kym by mu to nebolo premietnute 5x zo zaznamu na obrazovke 2x2 metre a aj to by nejaky rozhodca telefonoval videorozhodcovi.Tu je to o niecom inom.O hrdosti, sportovej cti, povahe a charaktere. Ked niekto zlyha, nevyhovara sa, povie ze je to jeho chyba, malo trenoval, podakuje sa ludom a povie, ze ho mrzi, ze sklamal. A ta ich sudrznost,ako si navzajom praju-dnes nieco nevidane /nie ako vo faktore strachu-spadni uz!/. Pre mna je naj Kazuhiko Akijama, prvy pokoritel Midorijamy,clovek,ktory ma mozno 10 dioptrii a velakrat nedokoncil len preto, ze jednoducho nevidel lano alebo zavesny kruh.Vyhral aj napriek handicapu,nesiel nejaku trat pre postihnutych,neziadal ulavy a pri poslednej discipline splhal zo sedu, nie zo stoja a aj tak mu ostalo 6 sekund! Jedine,co ma fakt hneva,je ze kazdy zaznam je o dve hodiny skrateny,co je jednoducho neodpustitelne. ()

Choucas

Je to jiný. Ale zábavně jiný a hlavně mnohem lepší než Takešiho Hrad nebo Wipeout. Při Ninja Factoru se bavím, těším na allstars tým s Makoto Naganem, a hlavně mně neštvou takový blbosti jako střílení volejbalovejch míčů nebo zeď ze který mlátí pěstí. Je paráda dívat se jak členové All Star týmu s menšíma nebo nižšíma obtížema zvládaj překážky na kterejch bych měl osobně leckdy co dělat a to se za nějaký vořezávátko nepovažuju. ()

Kolog

100 nejlepších atletů se schází na turnaji pod horou Midoriama, aby se utkalo na nejobtížnejší překážkové dráze, která kdy byla vytvořena. Jako odměnou jim je získání titulu "Bojovník ninja". Soutěž, která mě opravdu chytla a kterou bych si chtěl opravdu vyzkoušet - to už se mi nestalo od dob Klíčů do pevnosti Boyard, Her bez hranic a Po stopách Xapathanu:) Takže za to oděkuji tvůrcům a nerozumím tak nízkému hodnocení... ()

Lenykov

Baví mě se dívat na odvážné Japonce, kterak se pokoušejí zdolat překážkovou dráhu... A pokud se nepovede napoprvé, tak napodruhé, napotřetí, napočtvrté... určitě. A za to si je vážím. ()

yponiko

Skutečně nechápu výkony soutěžících, normální člověk by umřel vyčerpáním po každé jednotlivé překážce. ()

MonkeyMarty

Blbost. Ale furt na to čumim, a někdy je to i sranda. Vidíte jak 160 cm mužíci skáčou na ty překážky, které by zvládl kdejaký školák v Čr. ()

Minoka

Na rozdíl od Takeshiho hradu mne tohle nepřestalo bavit. Drsné i vtipné výkony, časové limity, strhující závěr:) ()

migr

Japonské hrrdinsko vtipné soupeření, odušvněle, skvělý komentář (oproti americe) a nebýt těch mnoho opakovaček 85% jinak 75% ()

DavidAAAA

Oproti Drtivým porážkám a Wipeoutu úžasně hráblí japonští soutěžící, jdoucí do toho doslova po hlavě. Skvělá zábava a navíc velice vtipné a trefné komentáře. Skvělá opičí dráha. ()