Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

nadinka

Dobrá 3D animace, ale celkem nezáživný příběh - byť s dobře míněnou myšlenkou o rodinných a jiných hodnotách..., jen dvě opravdu vtipné scény... z 70% celkem nuda... myslím, že ani moje děti to až tak nenadchlo... no, na pětku už by mě stejně nedostali :). ()

A.l.a.d.a.r.

Pořád se mi kupodivu zdají stejně originální jako v prvním díle.... Navíc silně obdivuji práci scénáristů protože udělat 4 díly animáku tak aby si i dospělák přál další pokračování to jsem doteď považoval za nemožné...taky se mi líbí návaznost na předešlé díly (strejda Houba,všichni ze sidovi rodiny + narážka na diegovu smečku) a bábi to pernamentně zabíjí svými hláškami, pardon ale nemužu jinak než za ***** ..a ani mi nevadí že každý díl přibude do party někdo další ()

Patt1

...hovori sa, ze kazde dalsie pokracovanie filmu je uz len trapenie...vynimku tvori par filmov, kde pokracovanie bolo lepsie ako uvodna jednotka. To iste plati aj o tomto, uz 4 pokracovani filmu. Velmi dobre na zasmiatie, no jedinu vyhradu, ktoru mam, je stale nedokonaly a neskutocne blby slovensky dabing. Ked vyjde tento film na DVD, urcite preferujte cesky. Ale za pozretie stoji naozaj za to, ()

Norri

Absolvoval jsem 2D verzi. Syn se bavil, ale mě to místy připadalo až trapné. Nepřináší to nic nového, žádný nový nápad a vykrádají sami sebe. Ale uznávám, že párkrát jsem se zasmál. ()

Evelynne

Zklamání - tohle slovo se mi vybaví jako první při vzpomínce na poslední díl Ice Age. Po trojce, která nasadila laťku vysoko, jsem zkrátka očekávala mnohem víc. Postavy nerozvinuté, zápletka slabá.... Ach jo, a tak jsem se na to těšila. ()

Gab.souczech

Velké překvapení a velká úleva. Čakala jsem další Maagaskar a dostala jsem prima film, který sice má povrchní příběh a několik nezajímavých postav, ale taky soustu vtipu a několik naopak velice zábavných postav. Chtěla bych taky takovou babičku. Bohužel jsem nevděla český dabing, ale anglický originál byl super. Jinak radím abyste na to nešli ve 3D, není to nic speciálního, tak aspoň ušetříte. Více na mém profilu ()

Prometheus12

Výborná zábava, já se bavil a publikum v kině taky, zbytečně mnoho rodinných patosů. A jak jsem tu už četl Bábi lenochodka fakt super. ()

Craig_D

Jsem maximálně spokojený. Od filmů tohoto druhu nelze očekávat žádné velké dějové zápletky (vždyť je to proboha pro děti) =) Pobavil jsem se, odpočinul si, zasmál se prostě dobrý =) ()

spike.sg

Celkově si myslím, že to byl asi nejlepší díl celý série. Co se týče hlášek v první polovině, to nemělo chybu. V žádným z předchozích dílů jsem se tak nenasmál. Vynikající dabing, efekty taktéž. Jakmile se tam objevili piráti, už to nebylo to pravý ořechový. Nicméně je to celkově fakt dobrý a nelituju pěněz za kino. 85% ()

TONYNKO

Užasné hlášky, skvelá animacia ( od prvej Doby Ladovej doba veľmi pokročila ), sympatické postavy, dokonaly humor. Čo vlastne chete od animáku viac ( tí ktorý kritizujú ). 9/10 ()

Dr.Zed

Tento film je vysloveně dělán pro rodiny. Je plný rodinných hodnot, tmelení rodiny, vyrůstání mládeže, humorné stárnutí, lásky a přátelství. Člověka pobaví slušně humorný hlášky a scénky, kterých je ve filmu tak akorát. 3D provedení je nádherné, hlavně voda byla velmi realistická. Příběh nebyl špatný, ale místa mi přišel, že pokulhával. Také prolínání hlavního příběhu a přidruženého komického příběhu veverky bylo občas zvláštní. Celkové dojmy byly velmi dobé, proto dávám krásných 80% (Kino, 3D, dabing). ()

floppy4

Pozeratelne, ale predvidave jak brno, dejova linia nic moc, ale srandicky celkom usli, vevericka so zaludom valcuje, super nove postavy ako Sidova babka alebo novy opičák záporák Črevo, ci "kopa pudingu" su super. Konecne sme sa dozvedeli ako to v skutocnosti bolo s Atlantidou a pohybom kontinentov :D ()

onevoice

Veľmi príjemná oddychovka. Smial som ako kôň. Stále ale tvrdím, že jednička je najlepšia. U mňa jednoznačne vyhráva stará mama lenochova. ()

pepito25

Priznávam sa, že som šiel do kina unavený. No to určite nie prvýkrát. Čo sa mi však v kine stalo prvýkrát - na chvíľu som tam zaspal. 3D okuliare na nose a z plátna sa na mňa tlačila radostná omáčka bez chuti, ktorá síce hrala postavičkami ostošesť, no pokiaľ v tom nemá byť niečo viac, tak je to ako prdivý zvuk balóna, ktorý zle zaviazali... Mamuty, ktoré už neúnosne moralizujú (vlastne nič iné nerobia) a veverica, ktorú som dlho zbožňoval (medzičasom však už vykráda samu seba) - tie základné piliere Doby ľadovej, sú prekonané. Sid s babičkou robia, čo môžu, fandím im, no viac ako to dúfam, že číslo 5 už nebude. ()

pablo3

Super! Po dlouhé době něco, co mělo zase šťávu – sranda, odvaz, hlášky, 3Déčko perfektní, užili jsme si to všichni – starší, mladší i nejmladší. Nemám co kritizovat – dostal jsem přesně ten druh zábavy, který jsem od toho očekával. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz