Doba ledová 4: Země v pohybu

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

• teutates

Byt dítě tak se zklamáním poseru… naštěstí sem o něco málo starší mamut. Na tomhle vyrůstat a zůstanu poznačený na věky věku. Rozhraní tohoto driftu mi max. vadilo a konspirační teorie o dané stylizaci a rozebíraní dějové linie pseudomasturbantama mně úplně sejmulo. 2/10 a to jen proto, že mám měkké srdce.(23.7.2012)

Hned úvodní scénu má na svědomí Scrat a jeho, dnes již kultovní, příběh o zemském jádru. CITÁT - Vodopádem to začíná, pak přijde piersing chobotu a ve finále bude závislá na bobulích............ CITÁT - Hele, já vám říkal, že po každé bouři přijde duha............. Hodně dramatický příběh hlavně kolem 14 minuty a ještě dál, který je naštěstí prošpikován velkou měrou vtipem a humorem. Opět zde mají hlavní slovo zvířata v Diegově? tlupě. Jen Scrat je tak trochu mimo. DIALOG: DIEGO - Proč se líbáme? SID - Ééé...protože se máme rádi?............(31.3.2013)

Neřekla bych, že kvalita dílů tolik klesá, spíše se tohoto typu humoru člověk rychle přejí. Několikrát jsem se upřímně zasmála, ale byly tu i chvíle, kdy mi bylo částečně trapně. Především ve scénách s "Broskvičkou", tahle dějová část splňovala prostě všechna klišé a tvůrci ji snad okoukali odněkud z Hanny Montany. S pirátskou písničkou je to podobné. Zkrátka nesnáším, když se ve filmech zpívá. A když to dělají zvířata, je to o to horší. Jinak to bylo fajn.(3.11.2012)

• ScarPoul

Veľké sklamanie. Aj napriek niekoľkým nápaditým postavám - Sidova babička - ktorá kupodivu zachraňovala film viacej ako by sa na vedľajšiu postavu v zohranom týme patrilo, alebo drobný škrečkoidný obyvatelia ostrovčeka nápadne vravou pripomínajúcich Lucasových Ewokov. Inak je to zmes neprehľadných scén, bez nejakej výraznej myšlienky, ktorá je plná moralistických hodnôt a typicky amerických rozuzlení. Ako keby tvorcovia zabudli čo robilo prvý diel taký prevratný a zábavný. Nedávajte do hlavnej úlohy mamuta. Ak ešte raz uvidím ako mamut letí vzduchom tak hodím šabľu. A asi najväčšia podpásovka je potom znázornenie teen mamutov ktorý sú očividne čiernej rasy. V konečnom dôsledku je to veľmi podpriemerný film, ktorý očakáva od diváka viacej tolerantnosti než by sa od štvrtého pokračovania a celkového nápadu s vytvoreným kontinentov očakávalo. A aj ten Scrat vlastne robí stále to isté. Neviem či je to naozaj veta do prázdna ale v najlepšom trebalo skončiť. Toto je totiž úplne vyšťavený nápad. A predzvesť ďalšieho vývinu postáv, ktorá sa nakoniec aj tak v nasledujúcom filme neposunie ďalej si už vážne neprosím.(29.6.2012)

Mám dojem, že doba ľadová sa záčina pomaly prepadať ako zem pod nohami hlavných hrdinov. Opakovaný katastrofický scenár, nostalgicky známe rodinné puto a večné súboje mamuta Mannyho sa stavajú stále viac všednými bez kúsku inovácie. Ani zmena nepriateľských dinosaurov z predošlej časti na nesympatického opičiaka nepriniesla filmu oslňujúce oživenie. Stále menší bol u mňa aj ohlas pri vtipných momentoch, keď par krát akoby vtipnosť úplne zamrzla a tomu čo malo pôsobiť vtipne som sa vôbec nezasmial. Napriek tomu si film zachoval dynamicky a akčný spád, ktorý dobre podporili malý škrečkovia parodický vedený Williamom Wallacom. Prikláňam sa teda k 50%.(18.11.2012)

• - Film bol do kín distribuovaný pod falošným názvom Blowing Bubbles. (tarponko)

• - Když se Sidova babička jde vykoupat do moře a říká: "Ani nápad, nekoupala jsem se už desítky let," okolo ní jsou vidět umírající ryby a barevná skvrna. Ovšem v následující scéně, kdy pro ni hodí Manny Sida, zde žádná skvrna ani umírající ryby nejsou. (TheStitch630)

• - Původně měl jedné z postav propůjčit hlas také Jeremy Renner. Kvůli účasti na dalších projektech však musel odstoupit. (oje)