Doba ledová 4: Země v pohybu

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

• mcb

K nevydržení uřvaná a otravná recyklace, která vzniká jen kvůli tomu, že tahle animovaná franšíza stále vydělává. Technicky dokonalé zlo, jenž spoléhá jen na to, že známá chlupatá zvířata padají a narážejí do různých věcí, přičemž jakákoliv dějová logika či provázanost absentuje. Hlavní ale je, že se to hýbe a je to barevné, což dětem do pěti let a vlastně i producentům téhle odpudivé komerční zhůvěřilosti bohatě stačí. Pro normálního diváka je to však absolutně k nevydržení.(13.10.2012)

Asi nejslabsi dil. Porad je to sice zabava a tech 80 minut utece jako nic, ale uz to nejak neni ono. Zbytecne moc postav, tvurci se snazi neustale nakusovat nejaky vedlejsi linie, ale vysledek je stejne jen zmatena a kolikrat nelogicka nastavovana kase. Foru krapet ubylo na ukor akce, ale i tak se da sem tam necemu zasmat. Animace o fous lepsi nez predchozi dily. Takze vicemene jsem dostal to, co jsem cekal. Lepsi 3*.(14.11.2012)

Bohužel asi nejslabší ze všech dílů. Někdy by se hodilo držet se přísloví "v nejlepším se má přestat," ale zase na druhou stranu se na to dalo docela dívat. Veverka mě pořád baví, on fakt může za úplně všechno. A můj nový favorit byl v tomhle filmu ten krtek, nebo co to bylo :D A Sidova babička, která perlila. 3*(29.6.2012)

Je to stále pořád ta samá písnička a ačkoliv nezní falešně, tak i ta nejlepší se časem oposlouchá, což je přesně tento případ. Moralizování z hlediska rodiny mi lezlo na nervy a dcerunka Broskvička není pro mě roztomilé dětské stvoření, ale příšerný trapný harant, kterého bych s chutí nakopnul. Lenochod Sid(nebo co to je) je pro mě už okoukaný a sympatie mamuta se také vytratily do neznáma. Od druhého a třetího dílu přišlo sice mírné zlepšení, ale i tak to jde s touhle ságou od desíti k pěti. 65%(21.11.2012)

Příběhy nesourodé smečky a krysoveverčáka máme s dcerou rády od prvního dílu a ani tento díl nás nezklamal. Bavily jsme se od začátku do konce, smíchu bylo až až :-) Jsem spokojená s dějem, hudbou, s českým dabingem ... nenapadá mě nic co bych vytkla. V sále se ozýval smích neustále, jak dětí tak i dospělých.(30.6.2012)

• - Jeden z původních konceptů příběhu zahrnoval rozmrazení hrdinů v muzeu v současné době. Snímek pak měl nést přízvisko Th4w. (R´Hell)

• - Nůž, který hodí piráti ježokrtkovi jako zbraň, je ten samý, který ve třetím díle nosil lasičák Buk. (Jacccob)

• - Původně měl jedné z postav propůjčit hlas také Jeremy Renner. Kvůli účasti na dalších projektech však musel odstoupit. (oje)