Reklama

Reklama

Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

(více)

Videa (47)

Trailer 3

Recenze (721)

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Myslím, že kvalita filmov Doba ľadová z môjho pohľadu klesala, napriek tomu som ich možno ohodnotila o niečo lepšie ako som pôvodne chcela. Pri štvrtom pokračovaní však tento postoj nezaujmem a snímku neprilepším. Z jednoduchého dôvodu, a tým je, že i keď niektoré scény síce boli vtipné, scény s Mannyho dcérou mi prišli neskutočne nudné a celý dej a dialógy boli skôr určené pre deti veľmi nízkeho veku. Samozrejme uvedomujem si, že ono to je hlavne pre deti ale je kopa iných rozprávok, ktoré dokázali zaujať širšie publikum a dej nebol taký ten klasický..typu nekáž mi ako mám žiť, nenávidím ťa a potom sa stane niečo strašné a na konci sa všetci majú strašne radi... Sidova babka rozhodne najlepšia a za pár vtipných scén teda lepšie tie 2*... ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Podle slov mé neteře, s kterou jsem to viděl v kině, se jednalo o úplně nejlepší podívanou všech dob. No. Úplně nesdílím její dojmy. Pravda, 3D kino zážitek zcela jistě umocnilo, ale shluk dětí chechtajících se každé stupiditě a vesele si mlaskajících nad tím svým sladkým popcornem a do toho nějaká babička silně provoněná odpuzovačem molů, byly elementy, který mi ten kino požitek dokonale zkazily. Film samotný měl několik prvků, které mohly dospělého škarohlída zaujmout, leč celou dobu se vezl v docela protivném moralistickém duchu otravných mamutů. Jakoby tvůrci vyextrahovali to nejhorší z druhého dílu a vrazili to sem. Mamutí rodinku jsem opravdu nerozžvýkal. A škoda, že jméno malé mamutice Peaches (foneticky Píčəs) v české verzi přejmenovali na Broskvičku. Ostatní postavy si ale vedou docela dobře. Idiotská veverka tradičně bere dětskou bránici útokem. Vačice také opět nezklamaly. Dokonce jejich krátký vstup, kdy vysvětlují, proč dělají takové pitomé skopičiny, byl jeden z nejvtipnějších v celém filmu. Příběh je docela jednoduchý a tak není divu, že ta kaše, kterou se to po celou dobu vyplňuje, občas zasmrdí. Přesto všechno, zde máme pohádku, která v mnohém překonává své předchozí díly, zejména pak ten druhý. Jen je možná trochu smutné, jak se tvůrci zcela odklonili od prvního dílu a jen s oblíbenými hrdiny vytvářejií variace na různá témata z dějin. Co bude dál? Doba ledová 5: Stěhování národů? Doba ledová 8: Pád Říše římské? Doba ledová 16: Stalingrad? Snad už ne. ()

Reklama

sportovec 

všechny recenze uživatele

Na tomto pokračování jsou nejzajímavější - jak už upozornili jiní komentátoři - další pokroky v animační technice. Voda je opravdu vodou. A tak trochu vodový a na vodě stojící je i příběh a neuvěřitelně upovídaní hrdinové upomínající na nekonečnost bublinových telenovel. Údaje o výši docílených tržeb jsou tak trochu údaji o úrovni publika, které na taková představení dochází. ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

Mám dojem, že doba ľadová sa záčina pomaly prepadať ako zem pod nohami hlavných hrdinov. Opakovaný katastrofický scenár, nostalgicky známe rodinné puto a večné súboje mamuta Mannyho sa stavajú stále viac všednými bez kúsku inovácie. Ani zmena nepriateľských dinosaurov z predošlej časti na nesympatického opičiaka nepriniesla filmu oslňujúce oživenie. Stále menší bol u mňa aj ohlas pri vtipných momentoch, keď par krát akoby vtipnosť úplne zamrzla a tomu čo malo pôsobiť vtipne som sa vôbec nezasmial. Napriek tomu si film zachoval dynamicky a akčný spád, ktorý dobre podporili malý škrečkovia parodický vedený Williamom Wallacom. Prikláňam sa teda k 50%. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Přesně jak jsem prorokoval u trojky - Tentokrát už to nebylo důstojné... Zoufale roztříštěná báchorka bez jakékoliv ujasněné poetiky, stylu, ale vlastně i nějakého alespoň trošku smysluplného děje, která jen recykluje nápady z předchozích filmů. Inteligentní humor ustupuje do pozadí, namísto něho se film pokouší budovat komično skrze zoufalé, nevkusné a trapné skeče, které by nefungovaly ani v němé grotesce. Po hvězdě za Diega, který se stává jedinou zajímavou postavou a za scénu se sirénami, která je příjemně haluzní.... ()

Galerie (50)

Zajímavosti (20)

  • Když se Sidova (John Leguizamo) babička (Wanda Sykes) jde vykoupat do moře a říká: "Ani nápad, nekoupala jsem se už desítky let," okolo ní jsou vidět umírající ryby a barevná skvrna. Ovšem v následující scéně, kdy pro ni hodí Manny (Ray Romano) Sida, zde žádná skvrna ani umírající ryby nejsou. (TheStitch630)
  • Nůž, který hodí piráti ježokrtkovi jako zbraň, je ten samý, který ve třetím dílu nosil lasičák Buck (Simon Pegg). (Jacccob)

Související novinky

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Reklama

Reklama