Doba ledová 4: Země v pohybu

Ice Age: Continental Drift

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Všechno sice funguje, jak jsme zvyklí, ale tahle série měla skončit u třetího dílu, který ji po bídné dvojce katapultoval zpět na vrchol a zajistil spořádaný a čestný důchod. Čtyřka je pořád zábavná a speciálně lenochod Sid v tandemu s úžasným Lábusem nehorázně perlí, ale má až urážlivě hloupý příběh, nudné vedlejší postavy (kromě babči) a úroveň moralizování a rodinného patolízalství už prostě přesáhla únosnou mez. Jediné, za co tvůrci zaslouží absolutorium, je opět veverka Scrat, která mě nejenže stále neomrzela, ale dokonce mě baví díl od dílu více. Kéž by to tak bylo i celkově... 60%(28.6.2012)

• predators

4 díly už jsou setsakra pořádná dávka a udržet divákovy bránice v nějakém tom napětí a třesu chce nutnou dávku nápadů. Ty mi ve čtyřce chyběly a přiznám se, obešel bych se bez tohoto dílu, jako striptér Channing Tatum Bez kalhot. Bohužel ho tu ale máme a po shlédnutí zjistíte, že už Scratt není tak vtipný, jak býval, že postaviček je až přespříliš a že i v animáku může debilní střih nadělat paseku. Nevím, co si z toho ti piškoti odnesou, teda... 35%(14.10.2012)

• mcb

K nevydržení uřvaná a otravná recyklace, která vzniká jen kvůli tomu, že tahle animovaná franšíza stále vydělává. Technicky dokonalé zlo, jenž spoléhá jen na to, že známá chlupatá zvířata padají a narážejí do různých věcí, přičemž jakákoliv dějová logika či provázanost absentuje. Hlavní ale je, že se to hýbe a je to barevné, což dětem do pěti let a vlastně i producentům téhle odpudivé komerční zhůvěřilosti bohatě stačí. Pro normálního diváka je to však absolutně k nevydržení.(13.10.2012)

• ScarPoul

Veľké sklamanie. Aj napriek niekoľkým nápaditým postavám - Sidova babička - ktorá kupodivu zachraňovala film viacej ako by sa na vedľajšiu postavu v zohranom týme patrilo, alebo drobný škrečkoidný obyvatelia ostrovčeka nápadne vravou pripomínajúcich Lucasových Ewokov. Inak je to zmes neprehľadných scén, bez nejakej výraznej myšlienky, ktorá je plná moralistických hodnôt a typicky amerických rozuzlení. Ako keby tvorcovia zabudli čo robilo prvý diel taký prevratný a zábavný. Nedávajte do hlavnej úlohy mamuta. Ak ešte raz uvidím ako mamut letí vzduchom tak hodím šabľu. A asi najväčšia podpásovka je potom znázornenie teen mamutov ktorý sú očividne čiernej rasy. V konečnom dôsledku je to veľmi podpriemerný film, ktorý očakáva od diváka viacej tolerantnosti než by sa od štvrtého pokračovania a celkového nápadu s vytvoreným kontinentov očakávalo. A aj ten Scrat vlastne robí stále to isté. Neviem či je to naozaj veta do prázdna ale v najlepšom trebalo skončiť. Toto je totiž úplne vyšťavený nápad. A predzvesť ďalšieho vývinu postáv, ktorá sa nakoniec aj tak v nasledujúcom filme neposunie ďalej si už vážne neprosím.(29.6.2012)

Duchovní otec Carlos Saldanha sérii opustil a na jeho místo se posadil Steve Martino, který vlastně neměl ani moc co pokazit. Pro mě osobně se jedná o sérii, která mě nikdy zcela za srdce nechytila. Je to celé takové užvatlané a miminkovské. Osudy dcery Broskvičky mě byly notně ukradeny. Spíše bych si přál více času pro pirátskou sebranku, stejně jako pro dvojici vačičáků. Kdybychom ze sérii vyloučili Mannyho, Sida a Diega a místo nich ponechali výše uvedené + Bucka z minulého dílu mohli by zmínění klidně pobíhát pralesem a lovit třeba nějakého mimozemského zabijáka. To by byl panečku animák přesně podle mého gusta. Místo toho v každém díle řešíme, kdy se Manny vrátí ke své rodině, jak je důležitá smečka a na závěr nás čeká nějaké to ponaučení.(5.11.2012)

• - Film bol do kín distribuovaný pod falošným názvom Blowing Bubbles. (tarponko)

• - Původně měl jedné z postav propůjčit hlas také Jeremy Renner. Kvůli účasti na dalších projektech však musel odstoupit. (oje)

• - Jeden z původních konceptů příběhu zahrnoval rozmrazení hrdinů v muzeu v současné době. Snímek pak měl nést přízvisko Th4w. (R´Hell)