Doba ledová 4: Země v pohybu

Ice Age: Continental Drift

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Příběhy nesourodé smečky a krysoveverčáka máme s dcerou rády od prvního dílu a ani tento díl nás nezklamal. Bavily jsme se od začátku do konce, smíchu bylo až až :-) Jsem spokojená s dějem, hudbou, s českým dabingem ... nenapadá mě nic co bych vytkla. V sále se ozýval smích neustále, jak dětí tak i dospělých.(30.6.2012)

Neochvějné vlny sentimentu a melodramatického působení zachránila pokaždé malá vsuvka v podobě nejzábavnější veverky..Už od začátku tohoto fenoménu jsem přesně věděla, že veverka bude díky svojí originálnosti a vtipnosti tou jedinou záchranou celého filmu. Nikdy mě ovšem nenapadlo, že u ostatních pasáží budu skoro usínat. Zbytek zachránila krásná animace - jelikož jsem měla možnost shlédnout film v té nejlepší možné kvalitě a naprosto perfektní konec. Co mě ale velmi naštvalo byla opět jakási snaha o muzikál na ledě...jakési cosi kde kráká celá posádka pirátské lodi nebo na konci?? To se mi vůbec nelíbilo....Znovu bych to asi už nepřežila - jednou a dost.(5.11.2012)

Rozpočet $95miliónovTržby USA $161,299,492Tržby Celosvetovo $879,765,137Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,403,345 //počet predaných kusov 1,000,339Tržby za predaj DVD v USA $42,797,431 //počet predaných kusov 2,324,389║ Príbehovo len priamočiara spleť(dejovo zatiaľ najslabšie), dokonca úvodom poskladaná aj zo spotov, ktoré nám boli ponúkané už rok pred premiérou animáku ale nevadí, dobre zapasovali, príbeh nenudí ani chvíľu a tendencia zábavnosti abnormálna. Nové postavičky sa dobre aklimatizovali, malo to svoju iskru súdržnosť hlavných postáv - ťahúňov, skvelý SK dabing, super oddychovka a fajn 3D. /videl v kine 3D verziu 2x: 80%/(9.7.2012)

I přesto, že to je již třetí pokračování a vše je založeno na tom, vyždímat z toho co se dá, jedná se pořád o slušný a zábavný animák, který potěší hlavně skalní fanoušky série, kterou proslavila veverka a její neústálý hon za neposlušným žaludem (i zde si jí divák užije víc než dost). Bohužel však nemá film nic (vyjma nového příběhu a nových postaviček) čím by se výrazně odlišoval od předchozích příběhů a já už ani nevím, o co šlo v těch předchozích.(16.12.2012)

• mcb

K nevydržení uřvaná a otravná recyklace, která vzniká jen kvůli tomu, že tahle animovaná franšíza stále vydělává. Technicky dokonalé zlo, jenž spoléhá jen na to, že známá chlupatá zvířata padají a narážejí do různých věcí, přičemž jakákoliv dějová logika či provázanost absentuje. Hlavní ale je, že se to hýbe a je to barevné, což dětem do pěti let a vlastně i producentům téhle odpudivé komerční zhůvěřilosti bohatě stačí. Pro normálního diváka je to však absolutně k nevydržení.(13.10.2012)

• - Při scéně v 21. minutě, kdy Manny hodí Sida k jeho babičce, je vidět, že kra, na které se plaví, je daleko, ovšem v následujícím záběru je hned u nich. (TheStitch630)

• - Pôvodne bola postavička Gutta navrhnutá ako medveď, ale nakoniec sa Peter DeSève, umelecký riaditeľ filmu, rozhodol pre opicu - kvôli flexibilite opice a štyrom rukám, ktoré sú vhodnejšie pre hojdanie sa na lodi. (misterz)

• - Jedná se o první film série, který nerežíruje Carlos Saldanha. (SeBig)