Doba ledová 4: Země v pohybu

Ice Age: Continental Drift

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Asi nejslabsi dil. Porad je to sice zabava a tech 80 minut utece jako nic, ale uz to nejak neni ono. Zbytecne moc postav, tvurci se snazi neustale nakusovat nejaky vedlejsi linie, ale vysledek je stejne jen zmatena a kolikrat nelogicka nastavovana kase. Foru krapet ubylo na ukor akce, ale i tak se da sem tam necemu zasmat. Animace o fous lepsi nez predchozi dily. Takze vicemene jsem dostal to, co jsem cekal. Lepsi 3*.(14.11.2012)

Väčšinou je to tak, že čím viac pokračovaní tým ide kvalita dolu, no Ice Age je jedna s tých animovaných sérii, ktoré stále majú čo ponúknuť. Jasné na prvý diel to nemá, pretože ten je najlepší a úplne odlišný od pokračovaní. Čo nám teda ponúkol štvrtý diel s názvom Zem v pohybe ? Predovšetkým ďalšie zaujímavé a zábavne dobrodružstvo ako to už býva zvykom od druhého dielu. Každý jeden sequel sa drží na rovnakej úrovni, len sa mení príbeh. Aj keď ten príbeh nie je extra zaujímavý je predovšetkým zábavný a celé to dobrodružstvo má šmrnc, pretože postavy stále majú čo ponúknuť a nápady neostali ani tento krát len na papieri. Oblúbený soundtrack: Herd Reunion. 85% - 4*(6.1.2013)

• ScarPoul

Veľké sklamanie. Aj napriek niekoľkým nápaditým postavám - Sidova babička - ktorá kupodivu zachraňovala film viacej ako by sa na vedľajšiu postavu v zohranom týme patrilo, alebo drobný škrečkoidný obyvatelia ostrovčeka nápadne vravou pripomínajúcich Lucasových Ewokov. Inak je to zmes neprehľadných scén, bez nejakej výraznej myšlienky, ktorá je plná moralistických hodnôt a typicky amerických rozuzlení. Ako keby tvorcovia zabudli čo robilo prvý diel taký prevratný a zábavný. Nedávajte do hlavnej úlohy mamuta. Ak ešte raz uvidím ako mamut letí vzduchom tak hodím šabľu. A asi najväčšia podpásovka je potom znázornenie teen mamutov ktorý sú očividne čiernej rasy. V konečnom dôsledku je to veľmi podpriemerný film, ktorý očakáva od diváka viacej tolerantnosti než by sa od štvrtého pokračovania a celkového nápadu s vytvoreným kontinentov očakávalo. A aj ten Scrat vlastne robí stále to isté. Neviem či je to naozaj veta do prázdna ale v najlepšom trebalo skončiť. Toto je totiž úplne vyšťavený nápad. A predzvesť ďalšieho vývinu postáv, ktorá sa nakoniec aj tak v nasledujúcom filme neposunie ďalej si už vážne neprosím.(29.6.2012)

Úvodní sekvence, v níž praveverka zapříčiní lámání zemských desek a rozpad Pangey, patří k tomu nejlepšímu, co nejen v téhle sérii bylo kdy zanimováno, dál přichází vcelku očekávaný nášup klasického mixu partičky z doby ledové a praveverčích eskapád točících se kol vysněného oříšku. Tentokrát jsou ještě více posíleny rodinné hodnoty, což je v apriori dětském filmu věc zcela pochopitelná a tím pádem i lehce akceptovatelná. Trochu mi vadila jen postava lenochodí babičky, animovaného ztělesnění všech seniorských klišé. Po technické stránce se nedá přehlédnout velká progrese animačních technik, vodní hladina vypadá skutečně jako by ani nebyla animovaná a cizelovány byly třeba i detaily obličejů a řada dalších maličkostí. Jako příznivec peripetií zvířátek Doby ledové jsem i se čtrvtým pokračováním vcelku spokojen...(1.11.2012)

Všechno sice funguje, jak jsme zvyklí, ale tahle série měla skončit u třetího dílu, který ji po bídné dvojce katapultoval zpět na vrchol a zajistil spořádaný a čestný důchod. Čtyřka je pořád zábavná a speciálně lenochod Sid v tandemu s úžasným Lábusem nehorázně perlí, ale má až urážlivě hloupý příběh, nudné vedlejší postavy (kromě babči) a úroveň moralizování a rodinného patolízalství už prostě přesáhla únosnou mez. Jediné, za co tvůrci zaslouží absolutorium, je opět veverka Scrat, která mě nejenže stále neomrzela, ale dokonce mě baví díl od dílu více. Kéž by to tak bylo i celkově... 60%(28.6.2012)

• - Původně měl jedné z postav propůjčit hlas také Jeremy Renner. Kvůli účasti na dalších projektech však musel odstoupit. (oje)

• - Soundtrack k filmu zkomponoval stejně jako ve dvou předešlých fimech série John Powell. (adamcikv)

• - Kapitán pirátov menom Gutt je prehistorický orangutan - Gigantopithecus. (MikaelSVK)