Reklama

Reklama

Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

(více)

Videa (47)

Trailer 4

Recenze (720)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

I když je to už počtvrté dosti podobné, tak i přesto jsem se velmi pobavil jak nad dalším putováním naší známe partičky, tak nad stále velmi zoufalou honbou za ořechem. Nejvtipnějšími postavičkami byly pro mě vedle Scrata samozřejmě Sid a jeho až nebezpečně houževnatá (herdek) babča, která byla narozdíl od babči z Madagaskaru snesitelnou postavou. Jinak obrazově to bylo opravdu pěkné, to se musí nechat a scénář byl až na pár menších much (a tak je to přece jenom pro mladší publikum, než jsem já) také dobře napsaný. Zkrátka já jsem s výsledkem spokojen, ale nevím, jestli chci v roce 2015 vidět Dobu ledovou 5 - to radši zase nějaký nový a "originální" animák a klidně od stejných tvůrců. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Příběhy nesourodé smečky a krysoveverčáka máme s dcerou rády od prvního dílu a ani tento díl nás nezklamal. Bavily jsme se od začátku do konce, smíchu bylo až až :-) Jsem spokojená s dějem, hudbou, s českým dabingem ... nenapadá mě nic co bych vytkla. V sále se ozýval smích neustále, jak dětí tak i dospělých. ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Nebavilo mě to. Nevím, jestli to bylo tak nezáživné, nebo mi vadil dabing, nebo jsem jen klimbal únavou, ale už od začátku jsem se nedokázal na sedačce uvelebit tak, abych měl nerušený zážitek, a po chvíli jsem chtěl dělat všechno možné, jen ne se dívat. Ke konci jsem se trochu probral, ale pro změnu mě zpražily nevkusné roztancované závěrečné titulky. 3D bylo ok, i když by to chtělo vyšší snímkovou frekvenci - u blízkých akčních scén byla znát snímkovitost. # [viděno: kino, 3D, dabing] # příběh 5 | hudba 8 | humor 3 | akce 5 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 (ale ještě si to zopáknu, dneska jsem fakt nebyl ve formě) ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Přesně jak jsem prorokoval u trojky - Tentokrát už to nebylo důstojné... Zoufale roztříštěná báchorka bez jakékoliv ujasněné poetiky, stylu, ale vlastně i nějakého alespoň trošku smysluplného děje, která jen recykluje nápady z předchozích filmů. Inteligentní humor ustupuje do pozadí, namísto něho se film pokouší budovat komično skrze zoufalé, nevkusné a trapné skeče, které by nefungovaly ani v němé grotesce. Po hvězdě za Diega, který se stává jedinou zajímavou postavou a za scénu se sirénami, která je příjemně haluzní.... ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Co jsem čekala, toho se mi dostalo. Všichni "staří dobří" aktéři byli jako vždy famózní a navíc spousta nových postav, která taky excelovala. Srandy kopec, stejně jako akce a dokonce už i puberta :D Já jsem se bavila, ale něco mi tam chybělo, jenomže nevím co - možná originální znění, jelikož poslední dobou dabing fakt moc nemusím. Veverka s kopou oříšků na konci taktéž nezklamala a všechno zase po*** :D Myslím, že skvělý snímek pro všechny věkové kategorie, i když tady je trochu podhodnocený, ale ono taky jde s jakou náladou na to koukáte a jaký máte humor. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (20)

  • Když se Sidova (John Leguizamo) babička (Wanda Sykes) jde vykoupat do moře a říká: "Ani nápad, nekoupala jsem se už desítky let," okolo ní jsou vidět umírající ryby a barevná skvrna. Ovšem v následující scéně, kdy pro ni hodí Manny (Ray Romano) Sida, zde žádná skvrna ani umírající ryby nejsou. (TheStitch630)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 95 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Reklama

Reklama