Doba ledová 4: Země v pohybu

Ice Age: Continental Drift

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Doba ledová narozdíl od jiných animáků nikdy neomrzí. Tento díl bych řadil na třetí místo po jedničce a trojce, které byly lepší. Jen bych chtěl tvůrce upzornit na neuvěřitelný počet hlavních postav, který se navíc každým dílem stupňuje o takových 5 - 6 dalších hrdinů. Jenom v tomhle dílech bych ústředních (kladných) postav napočítal tak 20, což je neskutečné číslo. Další díl bude nejspíš po vzoru socialistických filmů s kolektivním hrdinou.(4.7.2012)

,,AŤ SE DĚJE COKOLIV, NIKDY SE NEVYKAŠLEŠ NA PŘÍTELE....“ /// …a rodina je základ státu i v době ledový… Ta mamutí má problémy jako každá jiná. Broskvičce se totiž začínaj zapalovat lejtka (ještě že né … fuj! Pro děti vole!). No a Many, jakož to starostlivej fotřík to špatně nese… A aby toho nebylo málo, zachvěje se Země… Všechno je akční, všechno se pohybuje, všichni jsou ukecaný a zřejmě i 3dé bude úplně 3dé. Ale jinak je to taková pohádka s postavičkami z Doby ledový, kde už ani ten Scrat pomalu nemá co hrát. Možná je na čase to nechat roztát…. i když parchanti asi budou proti. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem spíš na ty mamutí holky voplácaný, než na vyhublý kozy. 2.) Netrpělivě čekám na okamžik, až Broskvička přestane bejt malá holčička. 3.) Thx za titule ,,unchained“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ n(15.10.2012)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,886 // Otvárací Víkend USA: $46,629,259 // Ice Age je proste Ice Age. Môže mať 100 rovnakých pokračovaní a aj tak ma to bude stále baviť. Musím však priznať, že tento diel sa mi momentálne páčil najmenej...... 80%(25.10.2012)

• boshke

Na vesnici se promítá Doba ledová 4. Za čtyřicet korun! Z mé strany panoval nezájem. Čecháčkovský přístup "za takovou cenu do toho kina půjdu, i když je to sr*čka" se mi příčil. Pan hostinský však následně oznámil, že podnik zavírá (o půl šesté) a jde do kina též. Co tady? Tak jsem se rozhodl, že tedy vyrazím také. Jelikož byla první projekce vyprodána, vyrazili jsme až na půl osmou. Ze sálu se začaly valit děti ve věkovém rozpětí tak 6-12 let se svými rodiči, kterým jsme my, vysokoškoláci, udělali pěknou uličku hanby... Nicméně ony byly cílovou skupinou nejnovějšího pokračování Doby ledové. Jednou jsem byl naprosto odzbrojen (vačičí kameňák), párkrát jsem se zasmál (bodovala hlavně lenochodí babička), celkově však dosti slabé. Příběh příšerný (výchova dospívající dcery, odloučení od rodiny, románek s tygřicí,...), humor dětský. Věřím však, že caparti si to opravdu užili a že až spatří světlo světa pětka, opět se svých rodičů pár stovek vytáhnou. Pokud tedy pětka nebude cílit na ještě mladší publikum... 40%(4.9.2012)

Rozpočet $95miliónovTržby USA $161,299,492Tržby Celosvetovo $879,765,137Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,403,345 //počet predaných kusov 1,000,339Tržby za predaj DVD v USA $42,797,431 //počet predaných kusov 2,324,389║ Príbehovo len priamočiara spleť(dejovo zatiaľ najslabšie), dokonca úvodom poskladaná aj zo spotov, ktoré nám boli ponúkané už rok pred premiérou animáku ale nevadí, dobre zapasovali, príbeh nenudí ani chvíľu a tendencia zábavnosti abnormálna. Nové postavičky sa dobre aklimatizovali, malo to svoju iskru súdržnosť hlavných postáv - ťahúňov, skvelý SK dabing, super oddychovka a fajn 3D. /videl v kine 3D verziu 2x: 80%/(9.7.2012)

• - Film bol do kín distribuovaný pod falošným názvom Blowing Bubbles. (tarponko)

• - Jeden z původních konceptů příběhu zahrnoval rozmrazení hrdinů v muzeu v současné době. Snímek pak měl nést přízvisko Th4w. (R´Hell)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. června 2012 na CineEurope v Barceloně (Španělsko). (BMW12)