poster

Doba ledová 4: Země v pohybu

 • USA

  Ice Age: Continental Drift

 • Slovensko

  Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Carol Pifková
  **

  Myslím, že kvalita filmov Doba ľadová z môjho pohľadu klesala, napriek tomu som ich možno ohodnotila o niečo lepšie ako som pôvodne chcela. Pri štvrtom pokračovaní však tento postoj nezaujmem a snímku neprilepším. Z jednoduchého dôvodu, a tým je, že i keď niektoré scény síce boli vtipné, scény s Mannyho dcérou mi prišli neskutočne nudné a celý dej a dialógy boli skôr určené pre deti veľmi nízkeho veku. Samozrejme uvedomujem si, že ono to je hlavne pre deti ale je kopa iných rozprávok, ktoré dokázali zaujať širšie publikum a dej nebol taký ten klasický..typu nekáž mi ako mám žiť, nenávidím ťa a potom sa stane niečo strašné a na konci sa všetci majú strašne radi... Sidova babka rozhodne najlepšia a za pár vtipných scén teda lepšie tie 2*...(14.3.2013)

 • Rocky62
  ***

  Je to stále pořád ta samá písnička a ačkoliv nezní falešně, tak i ta nejlepší se časem oposlouchá, což je přesně tento případ. Moralizování z hlediska rodiny mi lezlo na nervy a dcerunka Broskvička není pro mě roztomilé dětské stvoření, ale příšerný trapný harant, kterého bych s chutí nakopnul. Lenochod Sid(nebo co to je) je pro mě už okoukaný a sympatie mamuta se také vytratily do neznáma. Od druhého a třetího dílu přišlo sice mírné zlepšení, ale i tak to jde s touhle ságou od desíti k pěti. 65%(21.11.2012)

 • Jericho666
  ****

  Série Ice Age je skoro jako na horské dráze. Jednička skvělá, dvojka průměrná, trojka zase skvělá a čtyřka slabší. Slabší ale nutno brát v uvozovkách, jelikož i když nedosahuje příběh kvalit prvního a třetího dílu, tak i tak je Země v pohybu dobrá podívaná. Jako plus zde beru novou postavu babičky Sida, která je prostě úžasná, vtipná a skvěle zakomponovaná do děje. K ní neodmyslitelně patří i Šmudlinka, které si velice cením, jelikož je jednou z těch postav, která se ve filmu objeví jen na pár minut, ale stejně si jí divák i po skončení filmu pamatuje. Záporák pirát opičák je další výraznou a dobře zpracovanou postavou, kterou si člověk zapamatuje a to nejen kvůli svému zjevu, grimasám a obličejům (které ve 3D jsou skvělé), ale i kvůli pár hláškám. Z pirátské posádky si nelze, díky příběhové linii s Diegem, nezapamatovat i sněhově bílou tygřici. Ostatní se bohužel po skončení filmu stávají spíše vatou a divák si je hned nevybaví. Taktéž si člověk těžko vybavuje "armádu" pískomilů, což je škoda, jelikož scénky s nimi jsou skvělé. Dějově se sice nejedná o nic nového, je zde jasně dáván důraz na rodinu a snímek pomocí Mannyho a jeho dcery Broskvičky (heh, to je jméno pro dospívající slečnu) promlouvá i k tatínkům, ale kouká se něj příjemně, nic extra neruší a děj není natahován. Neodmyslitelný člen Ice Age rodinky je také samozřejmě krysoveverčák Scratt s jehož pomocí divák pozná další možnost vzniku kontinentů (i když to už poznal jednou, takže tato verze je trochu matoucí), ale je taktéž opět hezky zakomponován do děje a některé scénky (pod hladinou např.) nemají chybu. Jako také závěrečná scéna s ním, kdy KONEČNĚ nalezne svůj vysněný ráj. Jak to dopadne, jelikož je to prostě Scratt, si každý myslím domyslí sám. :) Určitě jsem na kvanta věcí zapomněl, jelikož snímek nabízí hodně dobrých momentů, ale jako obrázek o filmu a osobní komentář to myslím stačí a rád si Ice Age 4 pustím ještě někdy znovu.(13.7.2013)

 • Gilmour93
  ****

  Přehnaně se nemoralizovalo, humor nebyl nucený, či lámaný přes koleno a díky minimu hluchých míst jsem nemusel v rámci zabavení počítat, jaké průměrné množství popcornu za minutu mizí v bezedných útrobách mé vedle sedící dcery. Vše orámováno vlivem veverky na rozparcelování Pangey, či "vypuštění" Atlantidy a jednou lenochodí vyschlou hrozinkou, co názorně ukázala, že stárnout se má s noblesou.. Jen ta "teenage mamut bezva parta" smrděla. Jejich dokonalej, hustej, stěrkověj slang mě div nedonutil prohnat si skrz uši brčko od coly..(23.7.2012)

 • hellstruck
  ***

  Neřekla bych, že kvalita dílů tolik klesá, spíše se tohoto typu humoru člověk rychle přejí. Několikrát jsem se upřímně zasmála, ale byly tu i chvíle, kdy mi bylo částečně trapně. Především ve scénách s "Broskvičkou", tahle dějová část splňovala prostě všechna klišé a tvůrci ji snad okoukali odněkud z Hanny Montany. S pirátskou písničkou je to podobné. Zkrátka nesnáším, když se ve filmech zpívá. A když to dělají zvířata, je to o to horší. Jinak to bylo fajn.(3.11.2012)

 • - Keď piráti pritiahnu ľadovú kryhu našich hrdinov, tak ju priviažu k boku svojej lode, no v ďalších záberoch je však medzi kryhami široký pás mora. (Miagy)

 • - Když se Sidova babička jde vykoupat do moře a říká: "Ani nápad, nekoupala jsem se už desítky let," okolo ní jsou vidět umírající ryby a barevná skvrna. Ovšem v následující scéně, kdy pro ni hodí Manny Sida, zde žádná skvrna ani umírající ryby nejsou. (TheStitch630)

 • - Kapitán pirátov menom Gutt je prehistorický orangutan - Gigantopithecus. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace