Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Trailer 1

Flego

Túto sériu som naposledy zatracoval. Beriem to späť, a hoci používa stále rovnaké metódy, je oveľa zábavnejší ako predchádzajúci diel. V úvode je ako inak zrýchleným spôsobom predstavený ansábl a potom príde k samotnému príbehu. Azda len mohol mať viacej priestoru Scratt ( dlhšia minutáž by vôbec nevadila ). Je to rýchle, občas smiešne a niekedy veľmi zábavné. ()

Falko

Queen Latifah - (Ellie) +++ Denis Leary - (Diego) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Jennifer Lopez - (Shira) +++ Nicki Minaj - (Steffie) +++ Heather Morris - (Katie) +++ Keke Palmer - (Peaches) +++ Josh Peck - (Eddie) +++ Simon Pegg - (Buck) +++ Ray Romano - (Manny) +++ Seann William Scott - (Crash) +++ Patrick Stewart - (Ariscratle) +++ Chris Wedge - (Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte, Chris Wedge +++ ()

xxmartinxx

Dokázalo se, že nemám moc velkou fantazii. Protože takhle otravný, zbytečný, nezábavný, hloupý (i na poměry animáků) a celkově nepromyšlený film bych ani neřekl, že může vzniknout. Doba ledová 4 jako její souputníci doufá, že jí nekvalitu odpustíme, protože "je to jenom animák". Copak animáky nemůžou být kvalitní? I ty dvě hvězdy, co dávám, jsou možná moc. Humor je založený na těch nejprimitivnějších a nejvíce zrecyklovaných ˇfórechˇ (95 % tkví v tom, že do sebe postavy narážejí), originalita neexistuje, není tu jediný náznak zajímavého nápadu nebo i jen nového kontextu pro starý vtip. Maximální vaření z vody pro ty nejméně "náročné diváky", jak se tak říká. 30 % ()

honajz

Pro mne spousta klišé, málo humoru, hodně vykrádaček, přílišné soustředění na 3D - piráti mi přišli jako sbírka neuvěřitelných exotů, písnička jak z nevěstince, navíc i přes tu krátkou stopáž mi to přišlo nekonečné. Skutečně jedinou povedenou je šavlozubí tygřice. (Nevím proč, ale chvílemi mi to připomínalo Vodní svět s Costnerem.) ()

Segrestor

Podle slov mé neteře, s kterou jsem to viděl v kině, se jednalo o úplně nejlepší podívanou všech dob. No. Úplně nesdílím její dojmy. Pravda, 3D kino zážitek zcela jistě umocnilo, ale shluk dětí chechtajících se každé stupiditě a vesele si mlaskajících nad tím svým sladkým popcornem a do toho nějaká babička silně provoněná odpuzovačem molů, byly elementy, který mi ten kino požitek dokonale zkazily. Film samotný měl několik prvků, které mohly dospělého škarohlída zaujmout, leč celou dobu se vezl v docela protivném moralistickém duchu otravných mamutů. Jakoby tvůrci vyextrahovali to nejhorší z druhého dílu a vrazili to sem. Mamutí rodinku jsem opravdu nerozžvýkal. A škoda, že jméno malé mamutice Peaches (foneticky Píčəs) v české verzi přejmenovali na Broskvičku. Ostatní postavy si ale vedou docela dobře. Idiotská veverka tradičně bere dětskou bránici útokem. Vačice také opět nezklamaly. Dokonce jejich krátký vstup, kdy vysvětlují, proč dělají takové pitomé skopičiny, byl jeden z nejvtipnějších v celém filmu. Příběh je docela jednoduchý a tak není divu, že ta kaše, kterou se to po celou dobu vyplňuje, občas zasmrdí. Přesto všechno, zde máme pohádku, která v mnohém překonává své předchozí díly, zejména pak ten druhý. Jen je možná trochu smutné, jak se tvůrci zcela odklonili od prvního dílu a jen s oblíbenými hrdiny vytvářejií variace na různá témata z dějin. Co bude dál? Doba ledová 5: Stěhování národů? Doba ledová 8: Pád Říše římské? Doba ledová 16: Stalingrad? Snad už ne. ()

• Tržby ze severoamerických kin byly 161,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových pak dosáhl 877,2 mil. (NIRO)

Související novinky

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)