Doba ledová 4: Země v pohybu

Ice Age: Continental Drift

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Túto sériu som naposledy zatracoval. Beriem to späť, a hoci používa stále rovnaké metódy, je oveľa zábavnejší ako predchádzajúci diel. V úvode je ako inak zrýchleným spôsobom predstavený ansábl a potom príde k samotnému príbehu. Azda len mohol mať viacej priestoru Scratt ( dlhšia minutáž by vôbec nevadila ). Je to rýchle, občas smiešne a niekedy veľmi zábavné.(18.7.2012)

Doba ledová narozdíl od jiných animáků nikdy neomrzí. Tento díl bych řadil na třetí místo po jedničce a trojce, které byly lepší. Jen bych chtěl tvůrce upzornit na neuvěřitelný počet hlavních postav, který se navíc každým dílem stupňuje o takových 5 - 6 dalších hrdinů. Jenom v tomhle dílech bych ústředních (kladných) postav napočítal tak 20, což je neskutečné číslo. Další díl bude nejspíš po vzoru socialistických filmů s kolektivním hrdinou.(4.7.2012)

• mcb

K nevydržení uřvaná a otravná recyklace, která vzniká jen kvůli tomu, že tahle animovaná franšíza stále vydělává. Technicky dokonalé zlo, jenž spoléhá jen na to, že známá chlupatá zvířata padají a narážejí do různých věcí, přičemž jakákoliv dějová logika či provázanost absentuje. Hlavní ale je, že se to hýbe a je to barevné, což dětem do pěti let a vlastně i producentům téhle odpudivé komerční zhůvěřilosti bohatě stačí. Pro normálního diváka je to však absolutně k nevydržení.(13.10.2012)

• Carol Pifková

Myslím, že kvalita filmov Doba ľadová z môjho pohľadu klesala, napriek tomu som ich možno ohodnotila o niečo lepšie ako som pôvodne chcela. Pri štvrtom pokračovaní však tento postoj nezaujmem a snímku neprilepším. Z jednoduchého dôvodu, a tým je, že i keď niektoré scény síce boli vtipné, scény s Mannyho dcérou mi prišli neskutočne nudné a celý dej a dialógy boli skôr určené pre deti veľmi nízkeho veku. Samozrejme uvedomujem si, že ono to je hlavne pre deti ale je kopa iných rozprávok, ktoré dokázali zaujať širšie publikum a dej nebol taký ten klasický..typu nekáž mi ako mám žiť, nenávidím ťa a potom sa stane niečo strašné a na konci sa všetci majú strašne radi... Sidova babka rozhodne najlepšia a za pár vtipných scén teda lepšie tie 2*...(14.3.2013)

• boshke

Na vesnici se promítá Doba ledová 4. Za čtyřicet korun! Z mé strany panoval nezájem. Čecháčkovský přístup "za takovou cenu do toho kina půjdu, i když je to sr*čka" se mi příčil. Pan hostinský však následně oznámil, že podnik zavírá (o půl šesté) a jde do kina též. Co tady? Tak jsem se rozhodl, že tedy vyrazím také. Jelikož byla první projekce vyprodána, vyrazili jsme až na půl osmou. Ze sálu se začaly valit děti ve věkovém rozpětí tak 6-12 let se svými rodiči, kterým jsme my, vysokoškoláci, udělali pěknou uličku hanby... Nicméně ony byly cílovou skupinou nejnovějšího pokračování Doby ledové. Jednou jsem byl naprosto odzbrojen (vačičí kameňák), párkrát jsem se zasmál (bodovala hlavně lenochodí babička), celkově však dosti slabé. Příběh příšerný (výchova dospívající dcery, odloučení od rodiny, románek s tygřicí,...), humor dětský. Věřím však, že caparti si to opravdu užili a že až spatří světlo světa pětka, opět se svých rodičů pár stovek vytáhnou. Pokud tedy pětka nebude cílit na ještě mladší publikum... 40%(4.9.2012)

• - Při scéně v 21. minutě, kdy Manny hodí Sida k jeho babičce, je vidět, že kra, na které se plaví, je daleko, ovšem v následujícím záběru je hned u nich. (TheStitch630)

• - Když se Sidova babička jde vykoupat do moře a říká: "Ani nápad, nekoupala jsem se už desítky let," okolo ní jsou vidět umírající ryby a barevná skvrna. Ovšem v následující scéně, kdy pro ni hodí Manny Sida, zde žádná skvrna ani umírající ryby nejsou. (TheStitch630)

• - Jeden z původních konceptů příběhu zahrnoval rozmrazení hrdinů v muzeu v současné době. Snímek pak měl nést přízvisko Th4w. (R´Hell)