Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

BenNat

V podstatě všechny hvězdy patří počáteční scéně s veverkou, která mě donutila k hrdelnímu smíchu a pak k replice: "Ty říkáš děkuji, jako bys tím myslela chcípni." Jak veskrze pravdivé. ()

eaglestar

Prosím, pokud bude někdy další pokračování, zavražděte všechny idiotský lenochody. A ještě jedna věc, ten hnusnej anglickej dabing si strčte někam. Radši si vypnu zvuk, nebo pustím český dabing, protože, kreténský hlas Mannyho Romano Hip Hop a negro hlas jeho družky je na poblitíííííííííí. ()

DavKom

Je to sice pořád doba ledová (a to k ní mám fakt vřelý vztah, protože první díl byl vůbec první film, který jsem viděl na počítači a ne v kině nebo TV .-), ale nějak divná. Taková oplzlá, slizká, mazlavá. Prostě mi přijde, jako kdyby to točil nějakej pubertální úchyláček. Zkrátka a dobře 40% a to navíc spíš za minulost než za přítomnost... ()

vanadada

Dobré hlášky (žádná novinka, dyť podobné aj lepší jsou i v předchozích dílech)... No nepochopím, když po originální a fakt výborné Době ledové (1) musejí tvůrci "vymyslet" další díl a další (...), až tu přes Oblevu a ne moc promyšlený Úsvit dinosaurů (retardace...) najednou nějaká Země v pohybu.... (?) z toho jsem fakt v "pohybu" :D ()

Ollivander

Lépe hodnotit nemůžu, pro mě je to nudné a nenápadité, dobrých vtípků je tam pomálu a rozhodně to nevytahuje ani Scratt, který už je mi hrozně otravný. Snad už je to poslední díl, víc důkazů, že téma už se vyčerpalo snad nepotřebujeme. Hudba (John Powell): 3z5 (60%) ()

pravda1

Pri pozeraní tohto animáku sme sa s mojím synom super bavili on samozrejme o niečo viac pretože odvtedy si to púšťa pomerne často.U mňa určite lepšie ako dvojka aj trojka.Zabavení a vysmiaty sme boli do pohody. ()

Slummer

Jeden z nejlepších čtvrtých dílů filmu, co jsme kdy zažili. O zábavu bylo naprosto skvěle postaráno. V kině přímo filmová lahůdka pro fajnšmekry tohoto animovaného filmu na pokračování. ()

Edwin44

Nechápu jak to může mít horší hodnocení jak 3ka?! Tenhle díl je podle mýho ve všem lepší: postavy, vtipy, příběh. Pirátská posádka ve složení Nick Frost, Jennifer Loper, Tyrion Lannister a Aziz Ansari zvedla moje hodnocení na maximum. ()

Stephora

komedie nemusím a kreslené už vůbec, ale Ice Age mě neuráží, protože se nevykrádá a každý díl přinese něco zajímavého. Vtipné jak pro děti, tak pro dospělé, a pokud se někde směju nahlas, to už musí být :-D tady jsem se smála docela často, no a Veverka nikdy nezklame ;-) ()

eexDon

Für mich - 65%, - /ujetý děj o ničem, moralizování - už zase/, + /hezké animace - voda, některé vtípky ušly, člověk se alespoň nenudil/, hodnocení - bláznivý a ujetý americký animák ve stylu Pirátů z Karibiku, ani nenadchl, ani neurazil, prostě průměr ()

Maty.tekk

Co se mi na tomto filmu líbí je ta grafika. Poněkud lepší než 2 a 3, ale jedničce se to nemůže rovnat. Hezké, ale už to není ono;(( ()

Narissa

Já sama osobně nemůžu dát víc než tři hvězdy. Ale byla jsem na tom v kině plném dětí a každé z nich by rozhodně dalo pět a radši i víc. Což o filmu určitě hodně vypovídá. ()

Vonter

Asi by bylo lepší, kdyby se tvůrci drželi mladšího vydání malé mamutice, honosící se perverzáckým jménem Broskvička. Ještě Mamutí vánoce malinkou Peach (Broskvička mi nejde z huby) měly a bylo to fajn. Tady už je náctiletá (i když u mamuta...) a nějak to nešlape. Já jsem vůbec předpokládal, že se příběh bude točit kolem ní, ale to není zdaleka pravda. Peach je tu jen jedna z mnoha postav a kromě trochu trapné love story a pubertálních problémů typu nikdo mi nerozumí, tady nemá většího významu. Kostru příběhu tvoří značně vyčpělé pirátské dobrodružství staré známé trojice. Nové postavy nevýrazné, praveverce taky jakoby docházely nápady. Hodně ušmudlaná 3. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz