Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

peetrejr

Po peckovej jednotke tu máme pokračovanie. Neviem ani sa mi nechcelo pozrieť si druhý film lebo som  očakával to najhoršie. Povedzme si pravdu - keď je niečo raz vtipné, druhý krát to už vtipné nebude. Wait, ale tu sa to stalo! Nie, nedostával som záchvaty smiechu čo ale neznamená že som sa nesmial. Veď som sa zasmial na niektorých úchylných scénach(bo ja také rád) a na tých, ktoré proste boli vtipné. Ja ako veľký fanúšik Borata som spokojný z pokračovaním. Páčilo sa mi také oživenie, v tom zmysle že pridal do partie Tutar. To bol dobrý krok. Neviem či by to bolo stráviteľné bez nej. A možno áno. Kto vie. Film skvele ukazuje Američanov vo svojej pravej tvári - nechcem tým urážať Amíkov - ale niektorý z vás sú proste iní - majú u seba tri brokovnice - desať granátov a atď. Nemal som moc očakávania, teda tie malé, ktoré som mal film prekročil totálne. Jasné, nikdy to nebude také ako jednotka. Saša ma prekvapil. Len už asi by Borata milkovať netreba. ()

Hapretor

pro mě absolutně nepochopitelné a neuchopitelné ... hnus ... trapas ... blbost ... Pan Borat je u mě ztěží komediální umělec a vtipný člověk také ne ... jestli inteligentní ? - možná ... ale to je mi úplně fuk ... jedna hvězda je stejně za jeho maďarskou kolegyni ... díky ní se na to aspoň chvílemi dalo koukat ( fakt obdiv, že se k takové břečce stupidity upsala ) ... jinak nevkus ... hnus velebnosti ! ()

Rathalos

Uvod a hlavne ten necakany zaver sa mi pacil,no to medzitym,no neviem,tazko to hodnotit a este jedna vec,je az neuveritelne,aki su americania neinteligentni,az sa mi niekedy rozum pozastavil,skoda slov...:-) ()

CaptainCzech

Po mnoha letech se vrátil Borat na scénu a já doufal, že zopakuje přepálenost z jedničky. Té jsem se dočkal, bohužel tentokrát to tíhlo spíš k trapnosti než vtipnosti a mezi tím je bohužel u tohohle druhu filmu tenká hranice. Není to čistý průser, několikrát jsem se opravdu zasmál, hlavně začátek a konec filmu v Kazachstánu je hodně povedenej. To mezitím je právě na té hranici a většinou to dobrý není. Každopádně to alespoň uteklo poměrně rychle a bylo fajn zase zavítat do Kazachstánu, třeba Sacha opět po XX letech něco vymyslí a bude to tentokrát povedenější. Silnější 2* ()

BOURQUE

V niektorých momentoch pripomína lepšiu časť prvého diela (mám na mysli scény v Kazachstanu), ale celkovo ten príbeh na mnohých miestach stráca dych. To sa však nedá povedať, že niektoré narážky a situácie by neboli trefné (napr. info o Facebooku alebo konšpiračné diskusie). S. B. Cohen „vizuálne“ starne pomaly. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Filmárik

Nič nové a hlavne úplne zbytočné. Cohen a mladá Maria Bakalova síce tvoria parádne duo ale to nestačí v tomto prípade. Šok-efekt sa už proste nezopakuje. ()

dudunecek

Sacha Baron Cohen je bezesporu inteligentní herec, co umí zahrát komedii i trágedii. Umí si vybrat i projekty, ve kterých je výrazný a přesvědčivý. Vysvětlete mi teda proč jsem se o Borata v tomhle filmu vůbec nestaral a spíše mě zajímala vynikající Maria Bakalova? Film je velmi slabou satirou, komedíí, společenským komentářem, dramatem, road tripem. Vlastně díky tak třem vtipům a výše zmiňované Bakalove jsem schopný dát dvě hvězdy. Narychlo uvařený koktejl z "jakoby" skutečných setkání s americkým lidem, kombinovaný s totálně zaujatým pohledem na "trumpovské" období USA. Ani ta prdel se z těch lidí nědělá. Borat a Tutar chodí po nějakém Texasu či čem a snaží se být kontroverzní. Krom scény s menstruací mi ale fakt nepřišlo, že jde o kontorverzi. Vtipy slabé, poselství slabé, Cohen slabý. Jako když si o silvestra jdete dát do lednice řízek z Vánoc. Sice je to to samé, ale musíte to ohřát, dát na talíř a nějak to sníst. Chcet mít zpátky ten čerstvej kus masa, ale zbyde něco, co je tuhé, narychlo ohřáté, sice s výborným salátem, ale tak nějak obyč. Pořád jsem Cohenův velkej fanda a drřím mu palce s natočením nějakého dalšího "Who is America" nebo "Grimsbym". Satiry a kontroverze není nikdy dost. Bohužel u Borata 2 toho je dokonce málo. 4/10 ()

geek.ondra

Perfektní satira a úžasný komediální zážitek se skvělým Cohenem... Zápletka s dcerou mi také sedla na výbornou a zkrátka jsem si to užil... Borat opět nezklamal. 8/10 ()

gazogazo

Lacině moralizující kokotina bez funkčního humoru. Tam kde jednička imitovala autentičnost a tím některé vtipy zachraňovala, tam dvojka hoří a vůbec se nesnaží, čili pokus o humor vychází naprázdno. ()

RoneXxXD

Pár slušných gagů, ale to je tak vše. Začátek a konec je asi to nejlepší z tohohle pokračování. Rád jsem znovu viděl Borata, ale tohle jsem ani omylem nechtěl, tohle nemá na první díl a je nehorázná škoda že tenhle druhej part je totálně k ničemu. Má to svý poselství? Ano. Má to ten drive? Ne. Jedná se o jednu z nejhorších komedií Cohena, která pravděpodobně nebude obsahovat ani jednu legendární scénku.. 55% ()

Davidkkk

Kouzlo prvního Borata (2006) spočívalo v perfektním satirickém pojetí dnešní americké společnosti křížené s kulturou zaostalého kazašského národa. Letošní Boratův výlet se však nevydařil. Subsequent Moviefilm jen zcela zbytečně komentuje aktuální dění rádoby humornou formou, ale především je znát, že druhý film vznikl jen a jen z důvodu, že jednička se tehdy dočkala takového megalomanského úspěchu. Fakt, že Cohenovi táhne na padesátku, se skrýt nedá a oblíbený vtipálek již nedokáže bavit tak, jako před těmi čtrnácti lety. Možná proto byla upřednostněna Boratova dceruška, k níž by si vzájemné sympatie vydobyl jen málokdo. Jsem zklamán. Odcházím nepobaven a jediné, co si z Borata 2 odnáším jsou vzpomínky na dvě lehce nucená pousmání. Další díl vidět nechci. ()

caramell odpad!

Obrovské zklamání. Dlouho se mi nestalo, že bych film nedokoukal, protože byl tak strašně špatný. Humor tlačený na sílu, trapné pokusy o absurdní situace, které se daly předvídat 10 minut předem. Sascha potřeboval natočit předvolební agitku a neváhal pro to obětovat dobré jméno svého nejlepšího výtvoru. U mě skončil. ()

bararich8

Naprosto dementní jako přechozí kousek, ale nic zde není tabu. Často je to až za hranící trapnosti, ale co jiného čekat. Emancipační závěr nicméně překvapil. Slabší 3* ()

Dogfish

Myslel jsem, že Saša už v minulých filmech překročil všechny možné hranice, ale tancem plodnosti dokázal, že ještě může trochu hnusu objevit a dát do filmu. ()

Kingjiri

Kouzlo Borata se vytrácí, Cohen se totiž ani za Borata nevydává, protože už ho lidi znaj. Tentokrát se teda nejde cestou improvizace / mystifikace v podobě osoby kazašskýho reportéra, ale spíš cestou nekorektní filmový komedie s pár improvizovanýma scénama. Nejvíc mě bavilo Boratovo hledání cesty k dceři při konfrontaci se svéráznýma výchovnýma metodama pro ženský. Z příručky pro výchovu ženskejch se podařilo vytěžit maximum možnýho, dobrej nápad bylo i faxování do Kazachstánu a improvizovaný scény s Pencem a Giulianim. Naopak scény z obydlí ortodoxních republikánů nebo povidání s židovkama mě moc nebavily. Někomu možná bude vadit menší politická agitka a jednostrannost (o demokratech nic špatnýho neuslyšíte), což dokážu pochopit, ale já s tim velkej problém neměl. Třetí hvězda za závěrečnou pointu reagující na aktuální pandemii a několik fakt hodně dobrejch gagů. ()

Hpatrik

Cohenův Borat už jen tak nikoho nenapálí, jeho scénky a gagy už nejsou tak uvěřitelné a působí strojeně. Ale jeho humor, cit pro správné načasování a jeho schopnost nebojácně tnout do živého tu stále jsou, a do jisté míry stále fungují a baví. I s přihlédnutím k tomu, že jeho satira nemá žádnou konkurenci. ()

DAPDO

Nečekal jsem žádnou velkou nálož smíchu a to se potvrdilo. Upřímně jsem to čekal daleko horší, ale těch scén, u kterých jsem se zasmál, bylo nakonec poměrně dost - 60%. ()

aR3Zz

Obrovské zklamání. Zajímavých scén pomálů, tentokrát se štáb vyloženě zbaběle vyhýbá kontroverzím (ty nejlepší konverzace a hlášky před různými neutrálními protagonisty probíhají v kazazštině!!! Proč?!) a celkově je film prostě slabý. Konverzace mezi Boratem a jeho dcerou tvoří více než polovinu filmu a jsou většinou trapné a o ničem. Takže jedna hvězda za "tanec plodnosti", to jsem zavzpomínal na starého dobrého Borata... 15% ()

sykyntosh

Ale jo! Čekal jsem, že takové pokračovaní bude jen ždímat z úspěchu prvního dílu, což se do jisté míry potvrdilo. ALE - svůj účel zasmát se u absurdní komedie to dokonale splňuje. Tohle je prostě film, který si nepustíte proto, aby jste viděli skvělý filmařský kousek, ale aby jste se zasmáli u nekorektního humoru. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)