Reklama

Reklama

Boratův navázaný telefilm

  • USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)
Trailer 2

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (373)

tron 

všechny recenze uživatele

„Mohli by sa jej potrhať mozgové vlákna, ak by ste sa ju pokúšali naučiť piť z pohára.“ Zo začiatku nuda, ale od polovice slušná jazda. Moje konzervatívne Ja hovorí, že malo zostať pri jednotke, ale keď už sa dvojka... odohrala..., tak musím skonštatovať, že napokon nie je taká zbytočná, ako som sa obával (ku koncu je dokonca dojemná). Miestami som sa cítil strašne trápne, čo je v tomto prípade plus. Rudi Giuliani... bez komentára, som v šoku. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Boratův syn k otci: "Stydím se za tebe tak, že jsem se přejmenoval na Jeffrey Epstein." Chybí tomu moment překvapení, autentičnost a konfrontačnost prvního dílu, plus příběhový mustr o polidšťujícím se blbovi i zdroje humoru (feminismus, rasismus, republikáni...) se do značné míry opakují, ale pořád je to palba hrubozrných vtipných fórů a znovu se potkat s Boratem je fajn. Dneska ho člověk vidí ještě radši než před lety. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Z nejakého dôvodu som si "Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan" užil viac, než predošlý film. Neviem čím to je. Možno faktom, že som prvého Borata nevidel v čase keď vyšiel, ale o 14 rokov neskôr, keď jeho výpovedná hodnota pre mňa bola mizivá. Tentokrát som ale mal pocit, že film načrel do zaujímavých tém a nejakým spôsobom ich vedel spracovať tak, aby som dokázal porozumieť tomu, čo chcel Sacha Baron Cohen povedať. Takže minimálne je pravda, že film so mnou tentokrát dokázal lepšie komunikovať. Niektoré fóry sú mimo, niektoré sú super. Najlepšie časti sú podľa mňa v úvode a závere filmu. Takže v tomto smere film nesklamal. Časti v Kazachstane proste fungujú. Miestami však veľmi dobre film ukazuje aj tú typickú americkú mentalitu a človek si uvedomí, že aká tenká je vlastne hranica medzi obyčajnými slovami, ktoré budeme kričať v publiku a ako blízko to má nakoniec k reálnym činom. Pretože je vidieť, že dnes sú vzťahy medzi republikánmi a demokratmi na tak hroznej úrovni, že to začína byť celkom slušný problém. Myslím si, že ale tento problém sa momentálne už ukazuje úplne všade. Facebookom, Twitterom a podobnými kanálmi sa už vedia nová svetová vojna v online priestore, kde po sebe ľudia dokážu len kričať a priať druhým smrť alebo utrpenie. A je to celkom desivé. Takže film podľa mňa nie je v určitých aspektoch hlúpy. A niekedy sa pozrieť na tento svet očami takýchto postáv je celkom dobré. Pre mňa fajná oddychová komédia. Znovu by som si to nepozrel, ale na jedno pozretie ma to dokázalo pobaviť. Hodnotenie: B- ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Po dlouhých 14-ti letech se vrací Borat s novým poselstvím. Ačkoliv se může zdát, že to je to samé znovu, film se snaží o určitou hloubku a rozebírá aktuální problémy jak ve světě, tak v Americe. Vrací se do Ameriky, aby odčinil svůj prohřešek a jako dar Miku Pencovi veze svou dceru. Vše ale nejde podle plánu a věci se zkomplikují. Nastává určité rodičovské drama a do toho se přidá koronavirus. Opět jsme svědky spousty bizarních situací, o kterých jejich aktéři vůbec neměli ponětí. Dostaneme se například na sjezd republikánů, bál rádoby aristokratů nebo do zinscenovaného rozhovoru s Rudym Gulianim. Sice už to není takový nářez jako minule, ale stejně to člověka pobaví. "Vložil jste někdy dítě do své dcery?" :D ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Po Who Is America? jsem neměl vůbec pochyb, že to Cohen nezmrší a přijde další mistrovská satira. Covidová chřipka, strýček Giuliani, konspirační QAnon píčoviny (x) a další jasný terče, přičemž nesvatý boratovský humor je teď třeba jak sůl, jako "feel-good" očista nad tou naší (nejen americkou) letošní sračkotragédií, čím dál víc vyhrocenou a absurdnější realitou. Já se bavil ještě víc než u jedničky. Převlek za zložida nemá chybu a ta bulharka je skvělá. Respekt! ()

Galerie (8)

Zajímavosti (22)

  • Původně měl film být uveden v klasické kinodistribuci, ale především kvůli následkům pandemie Covid-19 a návaznému útlumu návštěvnosti došlo ke komplikovaným "škatulatům", jejichž výsledkem bylo úspěšné uvedení snímku na streamovací službě Amazon Prime. (NIRO)
  • Natáčanie kazachstanskej dediny prebiehalo v Rumunsku. (Real Tom Hardy)
  • Když se herečka Maria Bakalova (Tutar) doslechla o castingu na hlavní roli v novém hollywoodském filmu a byla následně pozvána na kamerové zkoušky do Londýna, měla prý nejprve obavy, zda se nejedná o obchod s bílým masem, protože celý projekt byl přísně tajný. Dokonce ani její rodiče nevěděli, o čem film bude, dokud neviděli oficiální trailer. (pusheen)

Související novinky

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)

Reklama

Reklama