Reklama

Reklama

Boratův navázaný telefilm

  • USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)
Trailer 1

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (375)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Sacha Baron Cohen věděl, že podruhé s Boratem už do téže řeky úplně vkročit nemůže, a tak se tentokrát snažil opřít o filmovější řeč a příběh. Jenže právě to ve snímku bolestivě nefunguje. Zápletka o sbližování s dcerou se mi do tohoto formátu vůbec nehodí a s Cohenovými reálnýmí nachytávkami tento styl moc nedrží pohromadě. Což je problém, když tato linie zabírá podstatnou část filmu a mně byla vlastně úplně ukradená. Známý provokatér pak tentokrát v interakcích s Američany zase tolik neryje, není příliš šokující a jen v málo momentech se mu daří nastavit zrcadlo. Prostě jen dělá bordel a čeká, jak na to jeho oběti zareagují. A oni často nezareagují vůbec. Chápu, že někoho nachytat a pořádně vytočit je vzhledem k současné situaci dost těžké. I přesto se mi zdá, že se do druhé Borata dostaly scénky, jež by v případě jedničky zůstaly na podlaze střižny. Na druhou stranu, Cohen jde do své role zase naplno, v Marii Bakalove našel solidní parťáčku a jeho nekorektní sprostý humor, v němž si dělá srandu ze všech, mě bude svým způsobem bavit asi vždycky. A když už se komik trefí do černého, jako v případě country výstupu či závěrečné šlehy, stojí to rozhodně za to. Jen jsou tyto vrcholy rozmělněny ne zrovna fungující zápletkou a častými hluchými místy. A kvůli zaměření se na aktuální covidovou a politickou situaci nebude navíc druhý Borat rozhodně tak nadčasový a univerzální jako nedostižná jednička. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Čekal jsem, že to bude cringe, že budu mít problém některý sekvence vůbec usledovat, že se zase vytáhne ta největší žumpa Ameriky, a že to ve finále bude hit or miss komedie jako byla jednička. Místo toho jsem byl skoro až dojatej, jak hezký finále tomu vymysleli. Druhej Borat je mnohem lepší film než se na první pohled může zdát - jasně, pořád platí, že utahování si z republikánů a jejich voličů před volbami asi nepobaví každého, a že některý scény vlastně nebyly moc vtipný, nicméně Maria Bakalova je vyložený zjevení a jak říkám, ten konec z toho opravdu dělá film a ne jen slepenec random bizárů. Čehož si moc cením, protože hned mám z té hodiny a půl lepší pocit. Dzekuji. 7/10 P. S. Rudy je nechutnej, ale co hůř, ještě navíc naivní. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem se smíchy neplácal při sledování Borata do kolem a proto tedy oceňuji, že zatímco první polovina Dvojky se snaží přicházet s podobným humorem jako Jednička. Tak druhá polovina jde trošku jinou cestou, aby si divák nemusel klepat na čelo, jaký že to ten Borat je hrozný trotl. Je možné, že se mě někdy za spoustu let bude druhý díl líbit více. Protože působí vyzrálejším dojmem. 60% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Je Borat 2 pouze politickou agitkou nebo další sofistikovanou sondou americké společnosti jako jednička? To nechám na ostatních, mé pocity jsou víceméně podobné jako tehdy u prvního dílu, ze kterého si pamatuji pouze to, jak byl vizuálně odpudivý. Osobně mám raději Cohenovy akční komedie než tyhle undercover výstřednosti (taktéž seriál Who is America?) a do vkusu se mi to netrefilo ani tentokrát. Ale pokud máte rádi jedničku, dostanete přesně to, co chcete. A teď už si jen počkat dalších (skoro) 15 let, než lidé přestanou Borata poznávat a bude moci opět udeřit. PS : Maria Bakalova jako dcera skutečně září (dlouho jsem přemýšlel, koho mi připomíná -minimálně ve druhé polovině- a vzpomněl jsem si na Emily z Big Bangu) a cameo známého herce mi přišlo jako nejsofistikovanější vtip ve filmu...6/10 ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónov║ Už to nemá takú razanciu ako prvý film. Ten moment prekvapenia už nefunguje, doprovod v podobe dcérenky na výdaj až tak nezapasoval, nebral, skôr bola do počtu. Samozrejme nájdu sa tu dobré úlety, čo pobavia ale na danej ploche to viac prebije tých hluchých, suchých miest, tá potrebná dávka zábavnosti tu proste nie je. Nevyhneme sa aj perverzii, nechutnostiam ale tie miesta pôsobia fakt dosť na silu napasované. Zavírený Borat sklamal. /40%/ ()

Galerie (8)

Zajímavosti (22)

  • Když se herečka Maria Bakalova (Tutar) doslechla o castingu na hlavní roli v novém hollywoodském filmu a byla následně pozvána na kamerové zkoušky do Londýna, měla prý nejprve obavy, zda se nejedná o obchod s bílým masem, protože celý projekt byl přísně tajný. Dokonce ani její rodiče nevěděli, o čem film bude, dokud neviděli oficiální trailer. (pusheen)

Související novinky

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)

Reklama

Reklama