Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

jigsaw44

Už to nemá ten "Wow efekt" ako jednička. Dvojka je viac zameraná na práva žien (ktoré bohužial stále v mnohých Islámskych štátoch proste ženy ešte nemajú), to sa tento film snaží ukázať skrze Boratovu dcéru. Je to viac emocionálne, Borat sa tam často prezlieka za niekoho iného a je to spletené so súčasnou situáciou (volbami, koronou,... ). Nechýbajú občasné rasistické, židovské, nekorektné, sexuálne a podobné satirické narážky. Skončí to tak, že Borata Kazachstánske ministerstvo schválne poslalo do Ameriky cez x dalších krajín, aby tam rozniesol koronu ako pomstu svetu za to, že Borat Kazachstán v jednotke pred celým svetom zosmieštnil. ()

zipS

bavil som sa asi len na zaciatku a na konci. Ale uplne najviac ma dostala uplne primitivna, kratka scenka cca v strede filmu, pocas diskusie o cene implantatov. But thats not enough bro ()

Methew

Neskutočná pecka, so snúbenicou sme zažívali také záchvaty smiechu ako už dlho nie 😂Chápem, že nie každému sadne inteligentný humor, no u nás je to práve obľúbený druh humoru. A v tomto filme ho je našťastie požehnane veľa 😂👍 ()

michalkop

Podle mě daleko povedenější než jednička, která mě přišla jen nechutná! Tadyto je místy i vtipné. Avšak dojem kazí to, že se celý film tváří vážně a snaží se vydávat za dokument přitom je jasné, že vzhledem k 90 % záběrům kamery se jedná o sehrané scénky a ne napálení skrz skrytou kameru. Na závěr je povedená parodie na původ COVIDu... ()

luhla

Jeden dobrý vtip a jinak jen nepovedená průhledná předvolební agitka, která se marně snaží diváky přesvědčit, že když před nějakým politikem mladá blondýna roztahuje nohy v minisukni, vyhodí kolegu, aby s ním byla v apartmá sama, odvede si ho do ložnice a tam ho osahává a on se celou dobu chová zdvořile a nedá jí po tlamě, tak je to důkaz, že ten politik je sexistické prase. A v podobném duchu další "nachytávky", kdy tvůrci zneužijí slušnost nebo ochotu pomoci a vmanipulují své oběti do předem připravené pasti. Stačí párkrát odpovědět a je z vás fuj fuj rasista. Tohle se opravdu nepovedlo, oproti jedničce obrovský sešup. Za ten jeden vtip jedna hvězdička, jinak by to byl odpad. ()

AngryPanda

hodně slabý, na rychlo udělaný odvar. Tak jak všude, ale obzvlášť v americe, je vtipné, že jsou obrovští hlupáci na obou stranách, tak tam je promarněný potenciál a nakonec se z toho vyklube, že to je fakt jen politická reklama pro americkou stranu číslo 2 ze 2™® . Borat je onemanshow, tak proč polovinu filmu zabírá instagram influencerka, která vypadá, že se na set dostala náhodou. Za skóre 1 dobrý vtip co 30 minut si zaslouží max 2*. ()

bicekz

Za mě je tento film určitě lepší než nic. Bohužel to postrádalo hodně humoru a dobrých scén jako v prvním díle. Nejlepší scéna je asi při "potratu" díky nepochopení vzájemné situace :D celou dobu jsem čekal, že se něco zajímavého stane, což se stalo až na konci. Za povedený závěr musím dát tu 4. hvězdu, za slabší humor a slabší příběh 3 hvězdy. ()

HMTD

Přiznám se, nejsem vůbec fanoušek tvorby Sacha Cohena, ale viděl jsem první díl i tento. Musím říci, že dvojka mi přijde stravitelnější pro člověka který nemá rád tento druh humoru a celkově příběh kolem dceři mne bavil, zakončení a celá pointa opravdu super. Hodně by mne zajímalo, zda černošská chůva o natáčení věděla, ale ta byla jednoznačně nejlepší postavou. ()

Jarv

Prvních 40 minut jede Cohen v duchu prvního dílu, tedy jeden krásný hlod za druhým. Posléze se však děj soustředí spíše na jeho dceru a její "sebepoznávání", což je ve výsledku spíše dramatičtější, ale vtipné jen okrajově (pokud se nevyžíváte ve vulgárním humoru, který sice nepostrádal ani předchůdce, ovšem tam to na mě zkrátka působilo nenuceně a nápaditěji). Zábava se tak pro mě téměř vytratila, přičemž opravdu pobaven jsem byl až k samotnému konci. Inu, Sacha začal dobře, ale holt nevydržel po celou dobu. 40% ()

KuceraJohny

Sice to bylo o hodně horší než jednička, ale i tak zaslouží Sacha obrovské uznání, že dokázal natočit opět vtipný, rádoby dokument, s "reálnými osobami" a hlavně nechal to nejvtipnější a to nejvíce šokující právě na těch lidech. Bohužel i když to rozhodně nebylo ze strany Marie Bakalove tak špatné jak jsem čekal, chemie Borata s Azamatem je zkrátka nepřekonatelná. Mě osobně nejvíce vadil fakt že druhý díl byl více pojat filmově, tudíž objevovali se tam scény, které měli předepsaný scénář a to ve větší měřítku než u předchozího snímku. Na druhou stranu Cohen, se opět dokázal trefit do správného tématu a i když jednička je prostě furt top ani druhý díl není k zahození. 4 hvězdy hlavně díky uznání ke Cohenovi. ()

Janoss98

Film jsem viděl pár dní od vydání a docela jsem se těšil s čím přijde Sacha Baron Cohen tentokrát. Dle mého názoru film již nemá takový ten flow feel jako měl první Borat. Některé scény byly i na mě docela zbytečné, až trapné. Snažil jsem se na tyty drobnosti co nejmíň myslet a dělat, jakoby tam nebyly. Při takovémto pohledu je film plus mínus jeden z průměrných. Nic extra nového nepřišlo a moje nadšení pro Borata dvojku skončilo společně s koncem závěrečných titulků. 50% ()

Sashmen13

Některé scény ujdou, ale jedničce se to nevyrovná, ani nemůže, jednička jela bomby, tady těžko říct je opravdové a co je fake. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)