Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

Sarakin

Sacha Baron Cohena mam rád a prvého Borata považujem za jedno z najoriginálnejších a celkom vtipných filmov. Druhý diel je však jeden veľký omyl, kde trápne a/alebo nechutné scény striedajú vyslovene nevtipné scény. Nezachraňuje to ani jeho "dcéra", ktorá aj keď filmu neubližuje, ani mu veľmi nepomáha. Pre mna určite veľké sklamanie, celý film pôsobí neautenticky a kŕčovito; snáď ďalší Cohenov film nebude o Boratovi a vráti sa späť k originalite. ()

david.babick

jednička byla pětihvězdičková prdel ! pokračování je velky zklámání...ani jednou jsem nevybouchnul smíchy...co se stalo ? vyrostl jsem ? ne...tam fakt nebyli skoro žádny fóry...slabé, velmi slabé ()

Han_Quintet odpad!

Chcete natočit film podobných kvalit? No problemo, zvládne to každej, s chytrým telefonem a předpokládám že i v lepší kvalitě(obsahově), co k tomu stačí, stačí natočit pár pranků, jak haldíte lidi na ulici, pak je pospojovat příběhem, který fakt není nic jen lepidlo aby to drželo pohromadě a mohlo se to vydat jako film. Komediální dno, které lze ztěží považovat za film, který kde jaký tupý náctiletý pomatanec může považovat za společenskou satiru, čehož je tento film, stejně jako předešlý přímým opakem, aneb manipulací, že lidé kteří borata ihned nepošlou(v těchto kompilacích) do hajzlu, souhlasí s ubožárnami, které nepřetržitě valí z huby. Odpad ()

zerk0 odpad!

Na rýchlo zbúchaná, jednostranne zaujatá propagandistická zlátanina, ktorá má za cieľ nakloniť misky váh na jednu stranu v prichádzajúcich amerických voľbách. Nie, že by som sa vôbec nezasmial, alebo že by to bolo úplne zlé, ale ja jednoducho takéto veci nedokážem prekusnúť. ()

maestrotatum

Boratovský nával nechutností sa nekoná, teda až na jednu fakt odpornú scénu ale inak sa film niesol v relatívne svižnom a zábavnom duchu čo ma samozrejme milo prekvapilo. Tentoraz to však nebol kazažský rejža čo sprevádzal Borata ale jeho rovnako uhm.. zaostalá dcéra. Oproti jednotke kde prišiel Borat do veľkého sveta ako blesk z jasného neba, tu už bolo cítiť, že je jednoducho známou postavou a aj vtípkov s nič netušiacimi ludmi bolo pomenej. No mať obavy z nudy, to myslím nehrozí. Hlavne aj preto, že Borat na rozdiel od svojej osobnej obmädzenosti je odpovedou na aktuálnu situáciu takpovediac celého sveta. Ponúka odľahčený humor a pohľad na svet ničený agóniou pandémie tak ludia vulaulejla a pozrite si Borata a jeho darček na obnovenie zašlej kazažskej slávy. [69%] ()

Kinofil

|| R || Amazon Prime || Rozpočet: N/A || Borat nám dospěl. Přesněji se už nepokouší tolik šokovaj, jako přijít s důstojným (?) závěrem pro svou postavu a morálním poselstvím. Možná to zní hezky, ale do bláznivé sprosté komedie se to nehodí. Problém je i v samotné společnosti. Jednak lidi na ulici Borata poznají, takže se musí převlékat v podstatě za jednoho z nich a za druhé Amerika si na všechno tohle zvykla. Tam kde v prvním díle volali nic netušící civilisti policii, zde zakroutí hlavou, pozvednou obočí a pokouší se nekonfliktně jednat. Ano, nekonfliktně. Další otázku si můžeme klást, kolik akcí bylo naskriptovaných (židovka v sinagoze, chlápci v chatě, pravděpodobně Giuliani) a kolik dílem náhody (ples, koncert, Trump). Největším osvěžením zůstává Boratova dcera, která si krade pozornost pro sebe natolik, že se málem druhá polovina odehrávala jenom s ní nebýt scénáristické kličky, jak vrátit samotného Borata na scénu. Humor, ani ten zvrácený, tu nechybí, jen mi připadně mírnější z důvodu absentujících konfliktů. Taktéž tu máme i něco jako příběh, který nás dovede k závěrečnému pseudo rozuzlení a poselství. Borat 2 působí moc jako ušitý horkou jehlou během roku 2020 s plánovanou premiérou před americkými volbami. Nesmí tedy chybět narážky na Koronavirus a republikány. Na závěr se nás ultraliberální Hollywood pokouší přinutit k volbám. No zahraničnímu divákovi to bude asi k ničemu. Jednička měla výhodu v nadčasovosti, resp. Amerika byla a je stále šílená a proto funguje líp i dnes. Na rozdíl od dvojky, která příliš spoléhá na aktuálnost a domnívám se, že za 2-3 roky bude lidem tato událost ukradená, protože se objeví jiná. Lidé ale zůstanou stejní a o nich měl kazašský reportér točit. Pořád jde o solidní bláznivou komedii, která nemá letos konkurenci. Inu šlo to i líp. 60%. ()

Facerr

Jasně, tady není co řešit. Prostě je to pr.el. Srovnávat s "jedničkou" nebudu. Je to zase originál a to moc povedenej. ()

xxmurphyxx

To, že sa to jednotke nebude môcť rovnať muselo byť od začiatku každému jasné už len vzhľadom na to, akú popularitu Borat získal prvým filmom a skrytá kamera nemala šancu zafungovať. Nachytať náhodných ľudí už jednoducho nebolo možne a preto sa dvojka zamerala ďaleko viac na príbehovú časť a hraný situačný konverzačný humor, navodzujúci dojem skrytej kamery, ktorý ale vo väčšine scénok moc dobre nevychádza a až na pár kvalitných fórov ide skôr o trápny prízemný humor. Ale za to nachytanie Pencea či Gullianiho, pár kvalitných újebov typu kostým žida a naozaj slušnú dávku politicko rasovo náboženskej nekorektnosti si to tie tri hviezdy určite zaslúži. ()

Blazis34

Borat si dokáže dělat srandu z věcí nenápadných, ale i velice vážných. Velmi rychle zareagoval na celosvětové téma koronaviru a závěr filmu byl na celém dílu to nejpovedenější. Velice originální dílo, kterému avšak chyběl zajímavější střed. Jinak některé fórky byly podařené. Hodnotím za 60%, tři hvězdy. ()

muti

Cohenov humor je veľmi nekorektný a za hranou, to je jasné každému. Ale ísť za Giulianim aj Pencom je už úplne cez. Na druhej strane, z republikánskeho zrazu som mal tiež zlý pocit, Ľuda dokázali skandovať všetko čo im Cohen predhodil, takže joke is on them. ()

zdenzo

Nebýt Covidu a nadrženosti Rudiho G., tak bylo hodnocení bez hvězdiček. Legenda je fuč, efekt (ne)skryté kamery vůbec nefunguje. Přitom sociální sítě jsou plné "Načapám Tě" videí. Tohle je asi stejný průšvih jako Bílkovo Dědictví 2. ()

PTomA

Cohen nevymyslel nic nového, variuje situace z prvního dílu a když se snaží vytvořit něco dalšího (dějový oblouk), rozpadá se mu to pod rukama. ()

Alex_01

Cohen má BALLLLS. Docela zajímavý obraz Ameriky z vyšších i nižších vrstev společnosti se zajímavou otázkou na konci: kdo jsou ta pravá monstra? ()

Novko

Od začátku jsem byl k tomuhle projektu docela skeptický. Pokračování po čtrnácti letech mě nedávalo docela smysl, trailer mě moc nenadchnul a bál jsem se jak to Sacha zvládne. A hele ono se to sakra povedlo. Režíjně je to mnohem lepší než jednička, ono celkově je to po technické stránce lepší jak první díl. střih, hudba nebo příběh. Sacha to nakonec zvládl a do role se vžil jako v roce 2006. Vtípky jsou slabší než v jedničce, ale věnují se aktuálním tématům. A právě tam přichází kámen úrazu. Ono ty vtípky k politikům jsou celkem výstižný nebo ke koroně, ale za několik let už asi lidem tak vtipné nepříjdou. Hodně se tam rozebírají témata jako politika, koronavirus, vztah otce s dcerou a hlavně feminismus. A tam přichází Boratova dcera. Její dějová linka mě ze začátku moc nebrala, ale postupem času mě začínala dávat smysl a celkem mě to i začalo bavit. A finální rozuzlení mě fakt dostalo. 7/10. ()

oSiSko

Jasné je jedno, už tam nie je ten efekt ako pri prvom filme, kde jednoducho nikto nevedel čo dostane. Teraz to bolo viacmenej jasné, napriek tomu tam bolo viacero situácií kedy proste si viem predstaviť, že by celé kino plakalo od smiechu. Tentokrát však cieľom Borata bol jednoznačný odkaz Amerike a Trumpovi, že jednoducho nie je v poriadku aby ľudia verili veciam akým veria. A nebol to len odkaz Amerike, bohužiaľ je takých ľudí neuveriteľne veľa aj u nás. Za mňa veľmi fajn. ()

cubiczech

Tak těch 14 let nebylo k týhle postavě moc hodnejch, ať už v samotnym filmu tak i celkově síle/kvalitě tohodle humoru a otrnulosti diváků... možná je to tim, že 14 let je prostě 14 let a i Cohen za tu dobu šel dál, jak ve vážnějších rolích (Agent) tak Boratovi podobnejch věcech (Who Is America?). Nedá se ani říct že je to škoda, tohle stejně nikdo nějak nečekal... (poslední čtvrthodina je z toho asi nejlepší a maskiny se asi tolik nechytěj) ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)