Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

sun.eagle

Celé to je jedno velké klišé zabalené v kýči. Najdeme tu fotbalisty alias esa školy, podiviny, nejlepší buchty na škole které chodí s samozřejmě s fotbalisty a i toho černocha který pronese sem tam větu ale být tu musí....a je tu i ošklivé káčatko které se promění v ....Ale mě to baví, už jsem to viděl snad třikrát a baví mě to i počtvté. je tu vše co od takoveho filmu ze střední školy čekáte, ale v daném žanru je nejlepší a milionkrát lepší než třeba Prci, prci...... ()

Toja34

Doufám, že nespůsobím zemětřesení, když dám čtyři hvězdy. Mně se to líbí a už pěkně dlouho :))). Bože, vždyť vzhledem k žánru je JASNÉ, o čem to bude a že to bude přitažené za vlasy. Ale když tyhle romantiky nemám ráda, tak proč se na ně koukat a pak zhrzeně napsat: HRŮZA. Takže pro lidi, co mají rádi romantiky : - smála jsem se a dobře se u toho žehlí :))) Co víc si přát ? ()

Fixa

Nejradši bych dal odpad, protože je to trapná, sladká, předvídatelná, romantická komedie, ale některé scény byly docela vtipný, takže odsoudit to jednoduše nejde. ,,Lásko počkej, nechci být cejtit tvejma slinama..." ()

nashidlo

Pro mě je tento film srdeční záležitostí. Dodnes je to jediný film, který jsem viděl v jeden den třikrát. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě nádherná Rachael :). Je v něm něco trochu jiného, co nedokážu popsat slovy, než v jiných romantických komediích. Aspoň pro mne :) ()

tompolicky

Jojo, klasická americká a velmi sladká záležitost, aneb co jsme již tisíckrát viděli v jiných slaďárnách. Nicméně se mi film líbil, herci OK, muzika OK, scénář je už slabší, ale budiž. Navíc je zajímavé sledovat Paula Walkera v pro něho netradiční roli teenagera - záporáka na střední... Tuctová a docela koukatelná komedie. ()

dragon'88

Hoci aj pribehovo to bola taka rychlokvaska, tak to podla mna stavalo na dobrych zakladoch. Bohuzial koniec 90-tych rokov zrejme dokaze pokazit aj bezduchy priemerny cash grab. ()