VOD (1)

Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

Trailer

Brylin

Jestli nemáte co dělat a chcete jen tak zabít odpoledne, je tahle romantická komedie přesně pro vás. Ve srovnání s filmem 10 důvodů, proč tě nenávidím, který vznikl ve stejném roce a odehrává se ve stejném prostředí, je ovšem znatelně slabší. Potácí se na pomezí dvou a tří hvězd, k těm třem ho přibližuje fakt, že se na film příjemně kouká a Rachel Leigh Cook je opravdu roztomilá. Zápletka je však slabá a předvídatelný děj plný klišé. Na tři hvězdy tedy film nakonec nedosáhl - dávám dvě a půl. ()

angel74

Nemůžu si pomoct, ale dnes jsem nějak naměkko. Tuhle romantickou komedii jsem úplně zbožňovala, když jsem byla školou povinná a i teď se na ni kdykoliv ráda znovu podívám. Děj je sice absolutně předvídatelný, ovšem díky sympatickému hereckému obsazení hlavních rolí a bezva muzice mě Taková normální holka asi jen tak nepřestane bavit. ()

lennyd

Zack Siler (Freddie Prinze Jr.) je typický středoškolský frajírek - má bohaté rodiče (tzn. značkový hadry, auto, atd), je dobrej ve všem na co sáhne (sport, ...) a tudíž na něj letí všechny spolužačky. Když se s ním ale rozejde jeho ženský "ekvivalent", Taylor Vaughan - domluví si s kámošem Deanem (Paul Walker) sázku. Vybere si jednu tuctovou holku, a do šesti týdnů z ní udělá královnu školního plesu. Ale Laney (Rachael Leigh Cook) není až tak úplně tuctová, a pod tvrdou (a ušmudlanou) slupkou se skrývá ta, do které se velký Zack zamiluje. Ale sázka je sázka ... Jojo, takhle to na amerických školách chodí - vyučování je jen otravný doplněk. Hlavním cílem jsou ale různé mejdany, randění a tak. Ale musím přiznat, že ač nejsem šestnáctiletá holčička, tak se mi zrovna tento film docela líbil. Ať už je to sympatickou Rachael Leigh Cook, nebo tím, že je možné vypnout všechny mozkové závity a jen koukat na barevné hejbající se obrázky, prostě se mi líbil. Mimo jiné, je to jeden z mnoha (asi osmi) filmů, kde si spolu zahráli Freddie Prince Jr a Matthew Lillard (i když ten tady brutálně přehrával, ale i to patří k roli)... ()

Lencha

Jednoduché téma, několikrát ve filmech již opakované. Když opominu některé strnulé a nepřirozené herecké výkony (Paul Walker je tu naprosto příšerný), tak jako celek mě tenhle film baví. Je to klasická romanťárna. Zamilují se, on neví, ona neví, pak ví oba, vypadá to, že už je pozdě, ale není. Happy end. :-) ()

dj_kure

Já ten film mám prostě rád :) Když jsem ho viděl jako teenager poprvé, moc se mi líbil, ale bohužel jsem si nepamatoval název. Druhý shlédnutí přišlo asi o pět let později a já si to užíval pořád stejně :). Není to nic světoborného, ale patří mezi mé oblíbenější komedie. Hvězda navíc je vzhledem nízkému celkovému hodnocení. ()

• Natáčelo se od 6. srpna do 28. září 1998 v Kalifornii. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 1999 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)