Co to je My Fair Lady ??? Najdou se zde dvě hodně odpudivá tancovací místa, pak několik vtipných hlášek, děj celkem ubíhá, prostě střední škola a "královna" plesu malující modré obrazy v modrých šatech :-). Jak známo, člověk je tvor společenský, proto se nelze od ostatních izolovat. Samozřejmě nemůžu zapomenout na tu lásku. Být to jindy asi by to 3* nevybojovalo...(6.10.2009)

• Prochy38

Trošku už klišé s ošklivým kačátkem, ze kterého se v nejvíc neočekávanou chvíli vyklube labuť. To vše přesunuto, aby to současní puberťáci pobrali, do moderní doby. Zvláštní, že ve stejném roce vzniká film Deset důvodů, proč tě nenávidím a podnět sázky tu hraje stejnou roli.... No nic. R. L. Cook je fakt krásná, ale kvůli tomu se nemusela nechat stříhat, ani sundávat brýle. To by každej normální kluk snad poznal. Jednou stačí...(29.4.2010)

• Cival

Má to své kouzlo, zvlášť pro nostalgika, který stále podléhá naivním báchorkám ze střední školy. Rachael je sladká, do scénáře se ale vešla jen bezelstnost, hraničící s tupostí, a tuny klišé. Trochu nadhledu, pánové... Ale viděl jsem to dvakrát a nezabilo mě to, což dokazuje, že úplná hrůza Taková normální holka není (ale vzhledem k tomu, že Batman a Robin jsem viděl šestkrát, tak to asi není pádnej argument:-))(23.5.2003)

Oddychovka s dějem lehce předvídatelným, u kterého si člověk stihne vyžehlit i koš prádla. Pohádka o Popelce, o takové Pretty women, o ošklivce Katce, jednoduše stodevětadevadesátkrát ohrané story o šedé myšce, z níž se vyklube žena wamp. K tomu všemu bohatý hoch, premiant a fotbalista jako bonus. Jenže co by to bylo za romantické téma, kdyby se to ke konci nepotentovalo, nedošlo na rozčarování a uraženou osobnost. Jeden si pak může v horším případě spálit ruku, jak nedočkavostí očekává usmíření a polibky a ... nodoháje! Kde byl jako závěrečný potlesk?? Takže přece jen, vážení přátelé, přece jen došlo k neočekávanému zvratu. Doufám, že to nebyl až tak velký spoiler, ale nemůžu si pomoct, ten potlesk mi tam prostě chyběl!(22.3.2015)

Film pro holky. O tom, jací kluci jsou nebo mohou být. Někteří jsou velmi hodní kamarádi, co mají nejradši jídlo, někteří jsou syčáci, co chtějí vše využít pro sebe. Někteří jsou premianti, co si o sobě hodně myslí a doplatí na to, ale v jádru nejsou špatní. Také je film o tom, jaké mohou být na středních školách holky, ale tam se charaktery hodně zúžily a vyhranily. Přeměna ošklivého káčátka v sebevědomou labuť nebyl špatný nápad. Jeden premiant, co v tom nejvíce pomohl, je také uvěřitelný. Ale je většinu času vykulený a zaražený. Že by byl zamilovaný a ještě o tom neví? Chválím Paula Walkera, ten se tak snažil hrát, až se mu o pat a pusy prášilo. Rachael (Lancy) je sama o sobě velice vážná osoba, nebo ji prostě velmi dobře zahrála. Stejně tak působil i Kevin Pollak (její otec). Chtěl bych pochválit i Eldena Hensona a Cleu DuVall, nemuseli se příliš snažit a byli velice dobře uvěřitelní.(21.11.2014)

• - Škola Torrance High, ve které se natáčelo, je už „filmově“ známá. Probíhalo zde například natáčení seriálů Beverly Hills 90210 nebo Buffy, přemožitelka upírů, kde byla škola přejmenovaná na "Sunnydale High". (Dlee)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)

• - V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)