• sedm.1

Na rovinu přiznám,že ikdyž tento žánr a tip filmu ani trochu nemusím,Taková normální holka je docela snesitelným soustem.Jistě k tomu přispívá především sympatický ústřední pár,ovšem na druhou stranu neustálé opěvování dokonalé,krásné a výjmečné americké mládeže je fakt totálně ubíjejícím prvkem,který mě dováděl chvílemi až k šílenství .Příběh je zde sice jasně předem nalajnovaný od první až do poslední minuty,o nějakou myšlenku či inovaci v žánru se také autoři absolutně nesnažil,ale jak jsem se zmiňoval,vše plyne v příjemném,nenásilném tempu,s příjemným obsazením a i troškou humoru,takže pro romantiky a ti,kdo mají rádi pohádky na americký spůsob docela ucházející snímek.(8.5.2009)

• keiko

Na pozadí k práci nebo učení tak ideální; nepotěší ani moc neurazí. Kdyby se nadto vyvarovali nechutných vtípků, tak by to možná aspirovalo i na ty dvě hvězdičky (Kiss Me tam sedla krásně :-)). O prostoduchosti a černobílém vidění nemá ani cenu mluvit, Američanům zkrátka asi nikdo nevysvětlí, že hezká romantická komedie může mít i komplexnější pohled než on-krásný a dokonalý, ona-krásná a vnitřně hodnotná, ostatní-povrchní a na pohled odporní a nevychovaní. Ale pokud byste chtěli zhlédnout film, u kterého si můžete vyříznout půlku hlavy a ještě předvídat, co se bude dít, jen do toho.(13.11.2013)

„A tak sme si povedali... vieš... že by si sa mohla zabiť.“ Zo začiatku osloví TAKÉ NORMÁLNE DIEVČA snahou stať sa pre fanúšikov žánru tínedžerskej romantickej komédie takým žmurkajúcim žánrovým dielkom, ako bol VRESKOT pre tínedžerský slasher. Ale nakoniec z toho vypadlo jedno pekne obsadené, zabalené a nalinajkované žánrové klišé s prekvapivo dobrým obsadením (Cooková, Waker, Paquinová, Pollak, DuVallová...aj Prinze Jr. sa tentokrát dá) a svižnými dialógmi za rovných 60%. P.S. Je normálne, aby vyložene podporná postavička na seba strhávala pozornosť tak, ako to robí magor Matthew Lillard (VRESKOT, SCOOBY-DOO)?(1.1.2005)

Tak tahle teenagerská romantická komedie je moje srdeční záležitost. Viděl jsem poprvé někdy v roce 2003 a hned jsem si tenhle film zamiloval. Tehdy to znamenalo také mé první setkání s Freddiem Prinzem Jr., které bylo takřka osudové. Postupně jsem se dostával dostával k dalším jeho filmům, až jsem viděl všechny jeho filmy, které jsou u nás k dostání. A tenhle film to odstartoval. Takže tohle je má velká srdeční záležitost, na kterou nedám dopustit. Jistě, děj je velmi triviální a snadno čitelný s předvídatelným koncem, ale mně to nevadí. Já mám filmy ze střední školy rád, a když je to koukatelné, tak je to o to lepší. Takže na tenhle film ať mi nikdo nesahá, prostě je můj oblíbený a tady hodnotím jako divák, nikoliv jako nezaujatý člověk, který přehnaně kritizuje a hledá plusy a mínusy. Navíc o jeho popularitě nejlépe svědčí to, že už asi nějaké dva roky po svém vzniku byl zparodován ve filmu Bulšit, který těžil právě z té největší části z parodie na tento film. Mně se to líbilo, jako divák jsem z toho byl nadšen, a dávám čtyři hvězdičky.(14.7.2008)

Oddychovka s dějem lehce předvídatelným, u kterého si člověk stihne vyžehlit i koš prádla. Pohádka o Popelce, o takové Pretty women, o ošklivce Katce, jednoduše stodevětadevadesátkrát ohrané story o šedé myšce, z níž se vyklube žena wamp. K tomu všemu bohatý hoch, premiant a fotbalista jako bonus. Jenže co by to bylo za romantické téma, kdyby se to ke konci nepotentovalo, nedošlo na rozčarování a uraženou osobnost. Jeden si pak může v horším případě spálit ruku, jak nedočkavostí očekává usmíření a polibky a ... nodoháje! Kde byl jako závěrečný potlesk?? Takže přece jen, vážení přátelé, přece jen došlo k neočekávanému zvratu. Doufám, že to nebyl až tak velký spoiler, ale nemůžu si pomoct, ten potlesk mi tam prostě chyběl!(22.3.2015)

• - Škola Torrance High, ve které se natáčelo, je už „filmově“ známá. Probíhalo zde například natáčení seriálů Beverly Hills 90210 nebo Buffy, přemožitelka upírů, kde byla škola přejmenovaná na "Sunnydale High". (Dlee)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)

• - V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)