Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (188)

tron 

všechny recenze uživatele

„A tak sme si povedali... vieš... že by si sa mohla zabiť.“ Zo začiatku osloví TAKÉ NORMÁLNE DIEVČA snahou stať sa pre fanúšikov žánru tínedžerskej romantickej komédie takým žmurkajúcim žánrovým dielkom, ako bol VRESKOT pre tínedžerský slasher. Ale nakoniec z toho vypadlo jedno pekne obsadené, zabalené a nalinajkované žánrové klišé s prekvapivo dobrým obsadením (Cooková, Waker, Paquinová, Pollak, DuVallová...aj Prinze Jr. sa tentokrát dá) a svižnými dialógmi za rovných 60%. P.S. Je normálne, aby vyložene podporná postavička na seba strhávala pozornosť tak, ako to robí magor Matthew Lillard (VRESKOT, SCOOBY-DOO)? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Odmyslet si z těchhle amerických romantických teenage komedií zvratkopudný styl středoškolského života, jehož hlavním pilířem je oblíbenost, ve většině případů by zůstala snůška více nebo méně nechutných a trapných vtipů...to naštěstí neplatí pro tenhle případ, Taková Normální Holka je příjemná, ale stejně prostinká a schematická komedie jako třeba Trojská Válka...zabaví, ale na konci si řeknete, že za pohled do těch krásných hnědých očí (a tím myslím Rachel Leigh Cook, ne Freddieho Prinze:)) ta ztracená hodina a půl opravdu nestála... ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Má to své kouzlo, zvlášť pro nostalgika, který stále podléhá naivním báchorkám ze střední školy. Rachael je sladká, do scénáře se ale vešla jen bezelstnost, hraničící s tupostí, a tuny klišé. Trochu nadhledu, pánové... Ale viděl jsem to dvakrát a nezabilo mě to, což dokazuje, že úplná hrůza Taková normální holka není (ale vzhledem k tomu, že Batman a Robin jsem viděl šestkrát, tak to asi není pádnej argument:-)) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Jo, ta zlatá americká mládež. Luxusní bouráky, bohatí tatínci, všichni jsou strašně cool a happy a jejich parties jsou krutě nadupaný....a ta holka byla fakt divná. Rozuměj, neplácala na sebe metráky make-upu, nechodila v sexy hadrech, nechodila se zlatou americkou mládeží kalit. Naštěstí jí ten hezkej kluk otevřel oči.....ehm.....Ano, Tosime, máš naprostou pravdu. Bylo to hůůů, hůůů.....I když, viděl jsem i horší..... ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Stewart Copeland: 1. The Rockafeller Skank - Fatboy Slim ,2. Kiss Me - Sixpence None the Richer ,3. Prophecy - Remy Zero ,4. Baby Got Going - Liz Phair ,5. Wanderer - Josh Ralph ,6. Gorgeous - Girl Next Door ,7. Blacktop Beat - Jurassic Five ,8. 66 - Afghan Whigs ,9. Believe - Goldie ,10. Sugar - Stretch Princess ,11. Give It to Me Baby - Rick James ,12. Shuck & Jive - Superdrag ,13. Be Free - Black Eyed Peas ,14. Test the Theory - Audioweb ,15. Ooh La La - The Wiseguys ,16. Nonstop Organization - Dust Junkys ,17. Up to Us - Allrise ,18. Hangin' on - Emily & Carlos, ()

Galerie (7)

Zajímavosti (11)

  • Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 1999 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Natáčelo se od 6. srpna do 28. září 1998 v Kalifornii. (BMW12)

Reklama

Reklama