Oddychovka s dějem lehce předvídatelným, u kterého si člověk stihne vyžehlit i koš prádla. Pohádka o Popelce, o takové Pretty women, o ošklivce Katce, jednoduše stodevětadevadesátkrát ohrané story o šedé myšce, z níž se vyklube žena wamp. K tomu všemu bohatý hoch, premiant a fotbalista jako bonus. Jenže co by to bylo za romantické téma, kdyby se to ke konci nepotentovalo, nedošlo na rozčarování a uraženou osobnost. Jeden si pak může v horším případě spálit ruku, jak nedočkavostí očekává usmíření a polibky a ... nodoháje! Kde byl jako závěrečný potlesk?? Takže přece jen, vážení přátelé, přece jen došlo k neočekávanému zvratu. Doufám, že to nebyl až tak velký spoiler, ale nemůžu si pomoct, ten potlesk mi tam prostě chyběl!(22.3.2015)

Přirozeně krásná umělkyně s osobitým vkusem a výrazem vyhýbající se nástrahám a stupiditám amerických středních škol, kde je tím nejdůležitějším kritériem oblíbenost, se zamiluje do velmi oblíbeného studenta. Tak nějak by se dala popsat první půlka filmu, která se mi opravdu líbila, a přiznávám se, že jsem Rachael Leight Cook a jejím nádherným očím držel palce. Nakonec vše dopadlo jak mělo - tedy dobře. Ale přesto mě to neuspokojilo. Naopak, celá druhá půlka (nebo možná poslední třetina) filmu mě více než znechutila. Ta dívka, která si celý život ponechávala svůj osobitý styl, ta, která pohrdala make-upem, nafintěnými slečinkami a stupidními spolužáky, se nekonec stala jednou z těch namalovaných stupidních středoškolaček, pro které je důležitá jen ta oblíbenost. Pro mne je to velké zklamání z toho, kam se tento příběh ubíral. Za první půlku dávám 4, za hlavní hrdinku 1 hvězdičku a za druhou půlku -2,5. Celkově 2,5 - tedy 3 hvězdičky. :-((24.12.2008)

Na první pohled obyčejná romantická komedie o ošklivce a princi ze střední školy, ale na ten druhý jsem zjistila, že si dali tvůrci docela záležet na tom, aby se vyhnuli aspoň polovině klasických klišé téhle kategorie. Hlavní hrdinka není obyčejná holka, kterou by filmaři co nejvíc zošklivili, ale moc hezká dívka, která se to jenom snaží ukrýt a uzavírá se před světem. Její proměna není tolik fyzická, jako psychická. Její princ není na začátku namyšlený, je vlastně hned docela fajn a má vážně skvělou starší (?) sestru, která mu umí pomoct a usměrnit ho v ten pravý čas. Konec maturitního plesu je také jiný, než obvykle a film tak působí aspoň o malinko realističtěji. Hlavní hrdinové jsou skvělí a překvapivě jsem film viděla s docela slušným dabingem, takže kašlu na triviálnost scénáře, kašlu na kýčovitou pohádku a s klidem lehce nadsazuju své hodnocení. EDIT: Tak jsem si to s odstupem pustila ještě jednou a ne - pořád se mi to líbí, ale půlka kýčů, která tam zůstala je příliš a zas tak tenhle film nevyčuhuje. 60% si nicméně rozhodně zaslouží.(25.2.2012)

• Gemini

Odmyslet si z těchhle amerických romantických teenage komedií zvratkopudný styl středoškolského života, jehož hlavním pilířem je oblíbenost, ve většině případů by zůstala snůška více nebo méně nechutných a trapných vtipů...to naštěstí neplatí pro tenhle případ, Taková Normální Holka je příjemná, ale stejně prostinká a schematická komedie jako třeba Trojská Válka...zabaví, ale na konci si řeknete, že za pohled do těch krásných hnědých očí (a tím myslím Rachel Leigh Cook, ne Freddieho Prinze:)) ta ztracená hodina a půl opravdu nestála...(17.2.2004)

Celé to je jedno velké klišé zabalené v kýči. Najdeme tu fotbalisty alias esa školy, podiviny, nejlepší buchty na škole které chodí s samozřejmě s fotbalisty a i toho černocha který pronese sem tam větu ale být tu musí....a je tu i ošklivé káčatko které se promění v ....Ale mě to baví, už jsem to viděl snad třikrát a baví mě to i počtvté. je tu vše co od takoveho filmu ze střední školy čekáte, ale v daném žanru je nejlepší a milionkrát lepší než třeba Prci, prci......(8.5.2009)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)

• - V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)

• - Škola Torrance High, ve které se natáčelo, je už „filmově“ známá. Probíhalo zde například natáčení seriálů Beverly Hills 90210 nebo Buffy, přemožitelka upírů, kde byla škola přejmenovaná na "Sunnydale High". (Dlee)