„A tak sme si povedali... vieš... že by si sa mohla zabiť.“ Zo začiatku osloví TAKÉ NORMÁLNE DIEVČA snahou stať sa pre fanúšikov žánru tínedžerskej romantickej komédie takým žmurkajúcim žánrovým dielkom, ako bol VRESKOT pre tínedžerský slasher. Ale nakoniec z toho vypadlo jedno pekne obsadené, zabalené a nalinajkované žánrové klišé s prekvapivo dobrým obsadením (Cooková, Waker, Paquinová, Pollak, DuVallová...aj Prinze Jr. sa tentokrát dá) a svižnými dialógmi za rovných 60%. P.S. Je normálne, aby vyložene podporná postavička na seba strhávala pozornosť tak, ako to robí magor Matthew Lillard (VRESKOT, SCOOBY-DOO)?(1.1.2005)

• lopata555

Asi som sa pomiatol, ale ja som to dokázal dopozerať ! Ale to len vďaka tej roztomilej tváričke akou je Rachael Leigh Cook ... mne sa teda určite páčila viacej ako tá nána kráľovna plesu :( ... a inak ničím tento film nevybočoval, mať Tv v kuchyni tak by som to pozeral tam a zatiaľ by som navaril a podobne ...(9.3.2014)

• Brylin

Jestli nemáte co dělat a chcete jen tak zabít odpoledne, je tahle romantická komedie přesně pro vás. Ve srovnání s filmem 10 důvodů, proč tě nenávidím, který vznikl ve stejném roce a odehrává se ve stejném prostředí, je ovšem znatelně slabší. Potácí se na pomezí dvou a tří hvězd, k těm třem ho přibližuje fakt, že se na film příjemně kouká a Rachel Leigh Cook je opravdu roztomilá. Zápletka je však slabá a předvídatelný děj plný klišé. Na tři hvězdy tedy film nakonec nedosáhl - dávám dvě a půl.(22.6.2011)

• Oskar

Ze začátku jsem si říkal: "Sakra, ono to nebude tak špatné.", protože dialogy se zdály svižné, zápletka, vypůjčená z Shakespearova 'Zkrocení zlé ženy', nosná a režie (na komedii pro teenagery) velmi střízlivá. Ale to bylo na začátku a žádná ze zmíněných kvalit nevydržela ani půl hodiny. Navíc sílila má nenávist k herecky naprosto neschopnému Freddiemu Prinzovi a tradičně uslintanému Lillardovi. Dosud se divím, že jsem to vydržel až do konce a lidé, které tohle vážně baví, nechť přijmou mou hlubokou soustrast. P.S.: Ano, je to takzvaný 'hůů-hůů film'. ;-) 30%(23.5.2003)

Doufám, že nespůsobím zemětřesení, když dám čtyři hvězdy. Mně se to líbí a už pěkně dlouho :))). Bože, vždyť vzhledem k žánru je JASNÉ, o čem to bude a že to bude přitažené za vlasy. Ale když tyhle romantiky nemám ráda, tak proč se na ně koukat a pak zhrzeně napsat: HRŮZA. Takže pro lidi, co mají rádi romantiky : - smála jsem se a dobře se u toho žehlí :))) Co víc si přát ?(29.8.2010)

• - V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)

• - Škola Torrance High, ve které se natáčelo, je už „filmově“ známá. Probíhalo zde například natáčení seriálů Beverly Hills 90210 nebo Buffy, přemožitelka upírů, kde byla škola přejmenovaná na "Sunnydale High". (Dlee)