Přirozeně krásná umělkyně s osobitým vkusem a výrazem vyhýbající se nástrahám a stupiditám amerických středních škol, kde je tím nejdůležitějším kritériem oblíbenost, se zamiluje do velmi oblíbeného studenta. Tak nějak by se dala popsat první půlka filmu, která se mi opravdu líbila, a přiznávám se, že jsem Rachael Leight Cook a jejím nádherným očím držel palce. Nakonec vše dopadlo jak mělo - tedy dobře. Ale přesto mě to neuspokojilo. Naopak, celá druhá půlka (nebo možná poslední třetina) filmu mě více než znechutila. Ta dívka, která si celý život ponechávala svůj osobitý styl, ta, která pohrdala make-upem, nafintěnými slečinkami a stupidními spolužáky, se nekonec stala jednou z těch namalovaných stupidních středoškolaček, pro které je důležitá jen ta oblíbenost. Pro mne je to velké zklamání z toho, kam se tento příběh ubíral. Za první půlku dávám 4, za hlavní hrdinku 1 hvězdičku a za druhou půlku -2,5. Celkově 2,5 - tedy 3 hvězdičky. :-((24.12.2008)

Doufám, že nespůsobím zemětřesení, když dám čtyři hvězdy. Mně se to líbí a už pěkně dlouho :))). Bože, vždyť vzhledem k žánru je JASNÉ, o čem to bude a že to bude přitažené za vlasy. Ale když tyhle romantiky nemám ráda, tak proč se na ně koukat a pak zhrzeně napsat: HRŮZA. Takže pro lidi, co mají rádi romantiky : - smála jsem se a dobře se u toho žehlí :))) Co víc si přát ?(29.8.2010)

Už tolikrát provařená romantická zápletka o dvou rozdílných povahách, které nakonec skončí spolu, je navíc doplněna o proměnu ošklivého kačátka v krásku. Výsledek nedopadl až tak špatně, film má určité kouzlo a navíc je to teenage film, což podstatně oživuje daný žánr. Faktem ale zůstává, že tento film má jednu z nejpředvídatelnějších zápletek co jsem kdy viděl.(23.5.2003)

Krásný pár Leigh Cook a Prinze Jr., který oba hrají nenuceným způsobem a vypadá to, že opravdu na dané střední škole proplouvají levou zadní. Pamatuji si, že daný film jsem na popud své kámošky viděla na základce asi třikrát a je zajímavé ho vidět cca po 15ti letech znovu trochu s nadhledem :D Je to průměrná americká "komedie" o boháčích a "chudácích" a o tom, jak střední škola je pro plno lidí psycho, ale láska, láska ta vždycky zvítězí :D :D(23.8.2014)

• sedm.1

Na rovinu přiznám,že ikdyž tento žánr a tip filmu ani trochu nemusím,Taková normální holka je docela snesitelným soustem.Jistě k tomu přispívá především sympatický ústřední pár,ovšem na druhou stranu neustálé opěvování dokonalé,krásné a výjmečné americké mládeže je fakt totálně ubíjejícím prvkem,který mě dováděl chvílemi až k šílenství .Příběh je zde sice jasně předem nalajnovaný od první až do poslední minuty,o nějakou myšlenku či inovaci v žánru se také autoři absolutně nesnažil,ale jak jsem se zmiňoval,vše plyne v příjemném,nenásilném tempu,s příjemným obsazením a i troškou humoru,takže pro romantiky a ti,kdo mají rádi pohádky na americký spůsob docela ucházející snímek.(8.5.2009)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)

• - V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)

• - Škola Torrance High, ve které se natáčelo, je už „filmově“ známá. Probíhalo zde například natáčení seriálů Beverly Hills 90210 nebo Buffy, přemožitelka upírů, kde byla škola přejmenovaná na "Sunnydale High". (Dlee)