Teenagerská verze My Fair Lady v jihokalifornských kulisách. Barvitě a efektně vyprávěný film o dospívajících teenagerech - maturantech na americké střední škole, v níž hraje hlavní roli zakřiknutá dívka Lancy. Je jiná než její spolužačky připomínající živé barbie, protože je svá, svět se jí týká mnohem hlouběji a pro své okolí stejně starých vrstevníků je častým terčem posměchu. Snad i proto se stane objektem sázky o královnu maturitního plesu mezi Zackem, premiantem a frajerem maturitního ročníku, a jeho kamarádem Deanem, který je přesvědčen, že upjatá obrýlená Lancy nemá očividně šanci. Kdo se stane královnou maturitního plesu a kdo nakonec sázku vyhraje? O tom pojednává tato příjemná komedie ze studentského prostředí v Los Angeles, která Vás přesvědčí o tom, že láska a přátelství jsou důležitější, než všechny tituly světa. (oficiální text distributora)

Trailer

Lima

Jo, ta zlatá americká mládež. Luxusní bouráky, bohatí tatínci, všichni jsou strašně cool a happy a jejich parties jsou krutě nadupaný....a ta holka byla fakt divná. Rozuměj, neplácala na sebe metráky make-upu, nechodila v sexy hadrech, nechodila se zlatou americkou mládeží kalit. Naštěstí jí ten hezkej kluk otevřel oči.....ehm.....Ano, Tosime, máš naprostou pravdu. Bylo to hůůů, hůůů.....I když, viděl jsem i horší..... ()

Dever

Soundtrack Stewart Copeland: 1. The Rockafeller Skank - Fatboy Slim ,2. Kiss Me - Sixpence None the Richer ,3. Prophecy - Remy Zero ,4. Baby Got Going - Liz Phair ,5. Wanderer - Josh Ralph ,6. Gorgeous - Girl Next Door ,7. Blacktop Beat - Jurassic Five ,8. 66 - Afghan Whigs ,9. Believe - Goldie ,10. Sugar - Stretch Princess ,11. Give It to Me Baby - Rick James ,12. Shuck & Jive - Superdrag ,13. Be Free - Black Eyed Peas ,14. Test the Theory - Audioweb ,15. Ooh La La - The Wiseguys ,16. Nonstop Organization - Dust Junkys ,17. Up to Us - Allrise ,18. Hangin' on - Emily & Carlos, ()

tron

„A tak sme si povedali... vieš... že by si sa mohla zabiť.“ Zo začiatku osloví TAKÉ NORMÁLNE DIEVČA snahou stať sa pre fanúšikov žánru tínedžerskej romantickej komédie takým žmurkajúcim žánrovým dielkom, ako bol VRESKOT pre tínedžerský slasher. Ale nakoniec z toho vypadlo jedno pekne obsadené, zabalené a nalinajkované žánrové klišé s prekvapivo dobrým obsadením (Cooková, Waker, Paquinová, Pollak, DuVallová...aj Prinze Jr. sa tentokrát dá) a svižnými dialógmi za rovných 60%. P.S. Je normálne, aby vyložene podporná postavička na seba strhávala pozornosť tak, ako to robí magor Matthew Lillard (VRESKOT, SCOOBY-DOO)? ()

Cival

Má to své kouzlo, zvlášť pro nostalgika, který stále podléhá naivním báchorkám ze střední školy. Rachael je sladká, do scénáře se ale vešla jen bezelstnost, hraničící s tupostí, a tuny klišé. Trochu nadhledu, pánové... Ale viděl jsem to dvakrát a nezabilo mě to, což dokazuje, že úplná hrůza Taková normální holka není (ale vzhledem k tomu, že Batman a Robin jsem viděl šestkrát, tak to asi není pádnej argument:-)) ()

Gemini

Odmyslet si z těchhle amerických romantických teenage komedií zvratkopudný styl středoškolského života, jehož hlavním pilířem je oblíbenost, ve většině případů by zůstala snůška více nebo méně nechutných a trapných vtipů...to naštěstí neplatí pro tenhle případ, Taková Normální Holka je příjemná, ale stejně prostinká a schematická komedie jako třeba Trojská Válka...zabaví, ale na konci si řeknete, že za pohled do těch krásných hnědých očí (a tím myslím Rachel Leigh Cook, ne Freddieho Prinze:)) ta ztracená hodina a půl opravdu nestála... ()

• Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)