Tak tento film je bez pochyby jeden z mých oblíbených devadesátkových kousků. Poprvé jsem ho viděla jako malá holka a i přes ty růžové brýle tenkrát, se na tom nic moc dnes nemění. Jediné, co mi teda fakt vadí, je všechna ta povrchnost. Jako tradičně se totiž z ošklivého kačátka stává za přispění školního krasavce okouzlující mladá slečna, která se náhle stává terčem všem nadržených teenagerů a to i těch, kteří by o ni před proměnou ani nezavadili. Ano, tohle mi vážně smrdí. Realita je bohužel uplně stejná a tak mě to vždycky dokáže pěkně nadzvednout. Každopádně, tohle je film, co jiného čekat. Dále tu pak v pozadí samozřejně nesmí chybět maturitní ples, sázka s bídným kamarádem a namyšlená expřítelkyně. Přes všechny strasti se samozřejmě ústřední dvojice dočká happy endu. Trochu otřepaný námět, ale jinak je to prostě jednoduchá romantická komedie. A i když té romantiky je tu opravdu hodně, vtipné scény se také najdou. Pohádek o tom, jak se ošklivé káčátko změní v krásnou labuť, těch už to bylo jistojistě nespočet. Přesto je ale tento snímek milý a příjemný. Herecké obsazení také sympatické a navíc suprový soundtrack. Rozhodně jednička mého dětství. - "For a minute there I forgot why I avoided places like this and people like you."(4.8.2019)

Jednoduché téma, několikrát ve filmech již opakované. Když opominu některé strnulé a nepřirozené herecké výkony (Paul Walker je tu naprosto příšerný), tak jako celek mě tenhle film baví. Je to klasická romanťárna. Zamilují se, on neví, ona neví, pak ví oba, vypadá to, že už je pozdě, ale není. Happy end. :-)(14.5.2009)

• RadimFišer

Nápodoba originálu do konce 20. století, do naší současnosti. Film není zahraný na 100 procent, je vidět, že je to film. Tím začínám na 3 hvězdách, protože bolest, kterou ta dívka musela zažít při zjištění, že byla objektem sázky... Je to jen život a život je jen sázka. Oceňuji vidět současnost v tomto filmu, ale víc mi film nedal. Hodnotím dvěmi hvězdami pro unikátnost příběhu. Jinak mě film rámcově zapadá mezi dálší a další průměrné filmy, kterých je dneska jak pneumatik kolem závodních tratí.(4.10.2008)

• josieaddms

Odporný děsný film který už si nikdy nechci zopakovat! Nesnáším Americké filmy o skvělých středoškolácích, kterým záleží na tom, že se stanou královnou maturitního plesu. film byl strašně trapný a nechutný. Jediný důvod že jsem dala jednu hvězdičku a ne odpad, bylo to, že si tam střihl malou roli -mladšího bratra- Kieran Culkin, který je bez ohledu na věk vždy perfektní.(19.5.2011)

Co to je My Fair Lady ??? Najdou se zde dvě hodně odpudivá tancovací místa, pak několik vtipných hlášek, děj celkem ubíhá, prostě střední škola a "královna" plesu malující modré obrazy v modrých šatech :-). Jak známo, člověk je tvor společenský, proto se nelze od ostatních izolovat. Samozřejmě nemůžu zapomenout na tu lásku. Být to jindy asi by to 3* nevybojovalo...(6.10.2009)

• - V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)

• - Natáčelo se od 6. srpna do 28. září 1998 v Kalifornii. (BMW12)

• - Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)