VOD (1)

Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

Trailer

raneczech

Vypněte mozek a sledujte předvídatelně se odehrávající příběh plný klišé, ovšem velmi příjemně podaný a navíc s rozkošnou Rachael (přiznávám, ona svým charismatem přidává v mých očích filmu aspoň hvězdičku a půl). Ničeho víc se vám nedostane - hledáte li originalitu, výpoveď, drama, běžte jinam, tady nedostali zboží. ()

Carreen

Mám celkem ráda filmy, v nichž se mladé "ošklivé" a zakřiknuté dívky, které jsou ve škole outsidery, stávají najednou hvězdami a získávají lásku největšího frajera školy. Nevím jestli je to tím, že už jsem jich viděla hodně, ale tenhle film mi přišel strašně moc hloupý, s neuspořádaným dějem, s mnoha nedostatky ve scénáři a plný toho nejtrapnějšího, co se může v americké romantické komedii vyskytnout - od až strašlivě chápajících rodičů po přehnaně pitomou tradiční trojici "barbienek". Musím říct, že to i ten Deník princezny mě dojal víc;o) ()

haushinkaa

Slečna, která se nemaluje, snaží se zachránit tento svět, ale sama si žije opuštěná ve svém, nikoho moc nezajímá, má brýle a zanedbané hadry (opravdu hadry), se díky nejúžasnějšímu klukovi na škole, který je jejím pravým opakem, (i když je vlastně ve skrytu duše citlivým umělcem čarujícím s hakisákem a pronášejícím moudra) stane kočkou... Sundají jí brýle, namalují ji a navlečou do sexy šatiček, On se Ní pak zamiluje, i když to byla zprvu jen sázka, och, jak romantické a neokoukané... Kdyby to bylo aspoň něčím oživené a nějakým způsobem originální, ale ne, to by nebyli Američani, aby nevsadili na osvědčené téma... Jako lákadlo (na slečny) byl použit Freddie Prinze Jr., myslím, že nezklamal... Rachel je moc hezká a kvůli brýlím se z ní rozhodně nestává šeredka, tohle nechápu, sundá si brýle a celý svět jí najednou leží u nohou... Fakt nechápu... Jinak je to film, který není nijak dechberoucí ani ničím nový, ale neurazí... Není ho však nutné vidět více než jednou... Soundtrack celkem v pohodě... * za to, že to úplně nezmrvili, mohlo to být horší, a druhá * za Freddieho... ()

Rami

Přirozeně krásná umělkyně s osobitým vkusem a výrazem vyhýbající se nástrahám a stupiditám amerických středních škol, kde je tím nejdůležitějším kritériem oblíbenost, se zamiluje do velmi oblíbeného studenta. Tak nějak by se dala popsat první půlka filmu, která se mi opravdu líbila, a přiznávám se, že jsem Rachael Leight Cook a jejím nádherným očím držel palce. Nakonec vše dopadlo jak mělo - tedy dobře. Ale přesto mě to neuspokojilo. Naopak, celá druhá půlka (nebo možná poslední třetina) filmu mě více než znechutila. Ta dívka, která si celý život ponechávala svůj osobitý styl, ta, která pohrdala make-upem, nafintěnými slečinkami a stupidními spolužáky, se nekonec stala jednou z těch namalovaných stupidních středoškolaček, pro které je důležitá jen ta oblíbenost. Pro mne je to velké zklamání z toho, kam se tento příběh ubíral. Za první půlku dávám 4, za hlavní hrdinku 1 hvězdičku a za druhou půlku -2,5. Celkově 2,5 - tedy 3 hvězdičky. :-( ()

Jenda

Je to taková ta milá blbůstka, kde se školní jock (Freddie Prinze Jr, který vypadá, že byl při natáčení tak trochu zkouřenej) snaží udělat z umělecky zaměřené holky (Rachael Leigh Cook) královnu krásy tím, že ji ostřihá. Typicky šablonovitá záležitost, ale občas člověk potřebuje vypnout a jen si něco pustit. Tady se navíc objevuje hromada budoucích hvězd jako oblíbenkyně upírů Anna Paquin a rychlý a zběsilý Paul Walker. ()

• V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)