Bouře meteorů (TV film)

Tracey Jeffrey

Gordon Williams

Scénografie:

Michael Nemirsky

Šílené katastrofické béčko, které ale přece jen dokázalo trochu překvapit - jediné, co tady skutečně stojí za řeč, jsou jakž takž povedené triky - a to je vše. Příběh samozřejmě naprosto příšerný, herecké výkony mě bavily - v dobrém i špatném smyslu slova. Co mě nepotěšilo, bylo nčení mého milovaného Golden Gate, i když to bylo poměrně efektní. To byla jediná scéna, která stála za to, ale ať už to netočí, tyhle katastrofické filmy jsou katastrofou samy o sobě a stejně to je pořád o jednom a tom samém. 45%.(12.8.2012)

• Autogram

Geniálna sexi vedkyňa, dôverčivý dobrozlý generál, americký prezident aspoň na telefóne a ruský prezident na druhej linke toho amerického, to stačí na biedny katastrofický film, ktorý je založený hlavne na konverzácii. Postavy sa pohybujú pred plátnom, kam sa premieta pozadie, o efektoch radšej ani nepísať.(28.7.2013)

• autobusik2

Tento film u mňa drží prvenstvo, videl som z neho 7 a pol minúty a vedel som, že iné ako odpad tomu nedám. 20-ročná blondínka, zoberie kúsok kameňa, dá ho pod mikroskop, pozrie sa naň a po 10 sekundách vyhlási, že meteorit obsahuje prvok 120 Unbinilium. Ďalší film, kde autori nečítali učebnicu Chémie, ktorá sa používa v šiestej triede základnej školy. Následne to zaklincovli tri rovnaké zábery na padajúci dom, ktorý spadol, až keď boli všetci vonku. 0% PRE LAIKOV: Zloženie meteoritov sa zisťuje spektrálnou analýzou a prvok 120 by aj v najlepšom prípade ma polčas rozpadu niekoľko minút, maximálne hodín, čiže určite by nemohol letieť vesmírom milióny rokov.(15.8.2014)

• srolyma

Tak já bych to zas tak černě neviděl. Stupidní dialogy? Tak určitě, ale nic uširvoucího. Taky to není Hamlet, že? Nelogické chování postav? A jak byste se chovali vy, kdyby vám na hlavu padaly vesmírný šutráky? Trapné efekty? Ano, ve srovnání s Pánem prstenů zcela jistě. Nesympatické postavy? Asi jak komu. Ten hlavní klaďák, známý z BSG, mi připadal sympatický naopak velice. Takže normální katastrofický film v televizní kvalitě, který vidím jako slabší průměr, ale rozhodně ne jako odpad. Na to jsou jiní adepti.(22.11.2013)

• Šakalík

No tohle je děs! Ještě ze začátku, když padaly jenom ty malé šutry, to s jistou dávkou sebezapření sledovat šlo, ovšem jakmile tam – pozor SPOILER – spadl ten most, bolestivě jsem zakňučel. Já jsem už viděl jako ledacos, ale to, že by Golden Gate, který je konstruovaný tak, aby odolal i těm nejsilnějším zemětřesením, zničil náraz tři kamenů, to teda ještě ne! Úplně nejhorší na filmu je, že se to tváří strašně vážně a rádoby vědecky – objevuje se nový prvek 120, ruší se frekvence, vysílají balistické rakety. Jenomže je to strašně povrchní. Nebo někdo fakt uvěří tomu, že lze připravit raketoplán ke startu během tří hodin? Že by ten asteroid šlo odklonit na jinou dráhu poté, co už vstoupil do atmosféry? O zcela zavádějícím názvu tady již referovala kolegyně Allien.9. Nelze přehlédnout ani naprosto idiocké chování snad všech postav, které zcela záměrně běhají meteoroidům takříkajíc do rány. Škoda slov, tohle je prostě odpad. Já přesto udělím jednu hvězdu ze soucitu pro Michaela Trucca, kterého jsem si oblíbil v Battlestar Galactice.(13.3.2011)