Bouře meteorů (TV film)

Gordon Williams

Scénografie:

Michael Nemirsky
  • Šakalík

No tohle je děs! Ještě ze začátku, když padaly jenom ty malé šutry, to s jistou dávkou sebezapření sledovat šlo, ovšem jakmile tam – pozor SPOILER – spadl ten most, bolestivě jsem zakňučel. Já jsem už viděl jako ledacos, ale to, že by Golden Gate, který je konstruovaný tak, aby odolal i těm nejsilnějším zemětřesením, zničil náraz tři kamenů, to teda ještě ne! Úplně nejhorší na filmu je, že se to tváří strašně vážně a rádoby vědecky – objevuje se nový prvek 120, ruší se frekvence, vysílají balistické rakety. Jenomže je to strašně povrchní. Nebo někdo fakt uvěří tomu, že lze připravit raketoplán ke startu během tří hodin? Že by ten asteroid šlo odklonit na jinou dráhu poté, co už vstoupil do atmosféry? O zcela zavádějícím názvu tady již referovala kolegyně Allien.9. Nelze přehlédnout ani naprosto idiocké chování snad všech postav, které zcela záměrně běhají meteoroidům takříkajíc do rány. Škoda slov, tohle je prostě odpad. Já přesto udělím jednu hvězdu ze soucitu pro Michaela Trucca, kterého jsem si oblíbil v Battlestar Galactice.(13.3.2011)

• MM_Ramone

Režiséra Tibora Takácsa mám zaškatuľkovaného ako babráka, čo točí samé nízkorozpočtové, otrasné filmy. V poslednom čase prevažne pre shit produkčnú filmovú spoločnosť Nu Image. No nedávno ma príjemne prekvapil snímkom "Spiders". Dobre som sa pri ňom pobavil. Preto som s nádejou siahol aj po jeho katastrofickom sci-fi titule "Búrka meteorov". No tento krát sa žiadne prekvapenie nekonalo. Bola to neskonale hlúpa, lacná sračka tak ako som u kakáča Takácsa zvyknutý. *(26.12.2017)

Šílené katastrofické béčko, které ale přece jen dokázalo trochu překvapit - jediné, co tady skutečně stojí za řeč, jsou jakž takž povedené triky - a to je vše. Příběh samozřejmě naprosto příšerný, herecké výkony mě bavily - v dobrém i špatném smyslu slova. Co mě nepotěšilo, bylo nčení mého milovaného Golden Gate, i když to bylo poměrně efektní. To byla jediná scéna, která stála za to, ale ať už to netočí, tyhle katastrofické filmy jsou katastrofou samy o sobě a stejně to je pořád o jednom a tom samém. 45%.(12.8.2012)

• E lan

Nu, od podobného typu filmu s takovým hodnocením člověk čeká katastrofu a proto se záměrně dívá aby se bavil. Bohužel tohle béčko či možná lépe céčko je hodně nudné, takže tradiční * za trapnost se tentokrát nekoná. Trochu se dařilo této metě přiblížit generálovi s "palebným řešením", to slušně pobavilo, ale jinak je nuda nuda nuda...(5.10.2011)

• Autogram

Geniálna sexi vedkyňa, dôverčivý dobrozlý generál, americký prezident aspoň na telefóne a ruský prezident na druhej linke toho amerického, to stačí na biedny katastrofický film, ktorý je založený hlavne na konverzácii. Postavy sa pohybujú pred plátnom, kam sa premieta pozadie, o efektoch radšej ani nepísať.(28.7.2013)