Bouře meteorů

(TV film)
  • USA Meteor Storm (více)

San Francisco se stane terčem dopadu ničivých meteoritů, které se snášejí na Zemi při průletu zatoulaného kosmického tělesa. Původně mělo být pro astronomku Michelle Youngovou pozorování roje meteorů nebeským zážitkem, který uvidí na vlastní oči jen jednou za život. Brzy se ale vše změní v noční můru, když tisíce vesmírných částic proletí zemskou atmosférou a začnou nemilosrdně bombardovat město. Destrukce je děsivá a miliony obyvatel San Franciska, včetně Michelliných dospívajících dětí, se ocitají uprostřed křížové vesmírné palby. (oficiální text distributora)

blackrain

Zdálo se mi to nebo ta kamera byla skutečně tak roztřesená? Triky také nejsou na úrovni, na kterou jsem zvyklá. Holt, jsem asi nějak moc namlsaná jinými filmy. Letící meteority ještě ušly, ale když dopadaly na zem, tak byly až moc umělé. Příběh jede podle klasicky nastavené šablony, takže nic nového pod sluncem nebo spíše pod meteority. Na štěstí je to jenom televizní film, ale to tento film neomlouvá. ()

MM_Ramone

Režiséra Tibora Takácsa mám zaškatuľkovaného ako babráka, čo točí samé nízkorozpočtové, otrasné filmy. V poslednom čase prevažne pre shit produkčnú filmovú spoločnosť Nu Image. No nedávno ma príjemne prekvapil snímkom "Spiders". Dobre som sa pri ňom pobavil. Preto som s nádejou siahol aj po jeho katastrofickom sci-fi titule "Búrka meteorov". No tento krát sa žiadne prekvapenie nekonalo. Bola to neskonale hlúpa, lacná sračka tak ako som u kakáča Takácsa zvyknutý. * ()

SOLOM.

Předpotopní otřesné digitální triky, ale příběh zas až tak úplně dementní nebyl – když to porovnám z některým katastrofickými odpadními filmy, tak tohle céčko bylo o pověstný fous lepší. Ne však o mnoho a rozhodně netvrdím, že jde o dobrý film! Místy to mělo dokonce i náznaky akce a napětí, i když jen nepatrné a hlavní postavy mně vyloženě nesralo – což už samo o sobě byl úspěch. Jediný kdo mi lezl na nervy, byl ten vlezlý moderátor. Kari Matchett byla docela pěkná ženská i proto dám o jednu hvězdu (10%) víc při finálním ohodnocení. 30% ()

Allien.9 odpad!

Ach, bože... Čekala jsem průser, ale tohle byl přímo maxi-průser. Efekty směšné, děj sestaven z debilit (ne z hloupostí, ale přímo z debilit) a postavy tak nesympatické a houpé, že byste je nejraději viděli na dně oceánu. U podobných béček/céček se většinou alespoň pobavím, "Bouře meteorů" je však drsnou výjimkou. P.S.: CO JE TO ZA NÁZEV?!? METEOR JE POUZE NEŠKODNÝ SVĚTELNÝ JEV. TO, CO PADÁ (a co je tím pádem nebezpečné), JSOU METEOROIDY, PO DOPADNUTÍ HOVOŘÍME O METEORITECH. No comment... ()

lamps odpad!

Podobné katastrofické bijáky bytostně nesnáším a Bouři meteorů jsem si pouštěl pouze ze zvědavosti, jak dlouho mi bude trvat, než znechuceně vypnu televizi. Vydržel jsem úctyhodných 40 minut, během kterých se přede mnou odehrávalo něco neuvěřitelného, co se pouhým odpadem ani vyjádřit nedá. Sice jsem viděl kousek Megapirani, která v mých očích rozšířila pojem špatný film o stovky různých nadávek a přirovnání, ale tohle byl také skutečně zážitek. Já bych se asi styděl, kdybych měl stát před šíleně roztřesenou kamerou, vypouštět z úst nejhloupější dialogy v dějinách a skotačit před plátnem, na němž si někdo pohazuje s angličáky, a ještě se při tom měl tvářit drsně a vážně.. Ale někomu to zřejmě nevadí. 5% ()