Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Sawy

Takhle nějak jsem si představoval Scottovu Domino.Dravě postmoderní zbytečnost v rukou zkušeného režiséra,který se chce jen pobavit.Tak se na nás vytasí s čistě žánrovou báchorkou plnou formálních a stylistických kouzel,které se během filmu neustále mění a přitom děj nikam neposouvají.Bavil jsem se velmi,protože Stone se nebojí zacházet mnohem dál,než je zvykem,pouze u svých tematicky hlubokých úvah nad americkou společností,ale ani v pouhé žánrové hříčce s ambicí jen a pouze progresivně provokovat a fuckovat puritány,kteří jsou jí pohoršeni.Forma jde ruku v ruce s obsahem,film nemá slabé chvilky a to,že jsou postavy pouze ledabyle definovanými figurkami,mě vzhledem k faktu,že je Stone pouze využívá k rozjetí své rafinovaně povrchní hry,ani trochu netrápí.Škoda Salmina hysterického přehrávání a několika dějových slepých uliček (asi si pořídím knižní předlohu),bez toho bych si lebedil ještě víc. 85 % ()

oLí

Bavil jsem se neustále. Stone mě rozhodně nezklamal. Vážnej adept na film roku. [ unrated DC ]. 9/10 ()

Morholt

Když o tom teď přemítám, tak si za Boha nemohu vzpomenout, co tomuhle filmu vlastně chybělo. Herci? To v žádném případě. Mladé pušky (žeru Blake Lively) tu podporovali staří harcovníci ve složení Del Toro-Travolta-Hayek, přičemž se Salmou jako šéfkou kartelu bych se rozhodně nechtěl dostat do křížku. Scénář? Ten byl bezchybný a veskrze šablonovitou gangsterku povýšil na něco víc. To by se ale nepovedlo bez Stonea a jeho vypravěčského talentu. Takže i režie zaslouží absolutorium. Nechybělo tomu prostě nic. Po dlouhé době 100% zážitek. ()

EXpenza

Filmy o drogách jsou bezkonkurenční,kort když vás umí vtáhnout do děje což tento film dokázal. Ten děj je fantastickej a tvrdím si i říct,že i založenej na faktech,žijem přeci ve světě na ruby,kde ekonomice vládnou i drogy. Dá se říci ,že se nedá nic vytknout,takže přeji hezké pokoukání,já jdu na jointa s Ophelií :) ()

Gwaihir

Návratem do světa drog a násilí udělal matador Oliver Stone určitě správný krok, protože jsou to očividně prostředí, která mu víceméně sedí a poskytují mnoho prostoru jeho provokativnímu stylu vyprávění. Příběh sám o sobě sice není v hlavní ose příliš složitý, ale zato obsahuje celou řadu zajímavých zvratů a uvěřitelných situací. Jeho zpracování se pak vyznačuje výbornou kamerou, která udržuje napětí a podporuje atmosféru střídajících se žánrových sekvencí, neustávajícími změnami rytmu a perfektním hereckým obsazením. 75% ()

maseer2

Stone se snaží být za každou cenu děsně cool, ale daří se mu to jen zčásti.. je tu spousta sexu, hulení, brutálních scén a stylových postav, ale tak nějak mi přijde, že to celé šlo ukočírovat ještě o něco lépe.. přesto jsem se i navzdory té hrozně dlouhé stopáži bavil dobře, a tak dávám 4*.. i když s hooodně odřenýma ušima.. ()

BoPo

Oliver Stone má na svojom režisérskom konte Wall Street a Vítězové a poražení. Ale po roku 2000 už zo seba dokázal vypotiť buď veľkolepú nudu či len prach obyčajnú nudu. Takže tu radšej vsadil na niečo nenáročné. Ešte si pre istotu vybral ako ústrednú trojicu nevýrazných hercov, čo budú bozkávať jeho ručičky, že vôbec dostali "životnú" šancu. Oddychovka, čo splní svoj účel, ale rýchlo vyšumí z hlavy. V podstate pokus o novú verziu filmu Kokain. ()

PROROK14

Mexický drogový kartel s obsluhou, skorumpovaný DEA agent, dvaja malí narkobaróni so spoločnou frajerkou, prosto bolo tam toho až veľmi veľa na to, aby to stihli všetko ukázať v takom rozsahu, aby som bol spokojný. Chcelo to viac ohľadom fungovania a organizácie toho skleníka, ktorý produkoval 30% matroš, viac zo života DEA agenta, viac kartelu, ale to by z toho asi vznikla séria o desiatich dieloch. Ale boli scény, ktoré sa mi veľmi páčili. Napríklad uvediem prepad, ktorý naplánovali a veľmi pekne zorganizovali ex-military chlapci, takmer všetky záhradnícke scény a ten prvý záver. ()

Lacike

Devätdesiatkovo ladeny film. Silny pribeh, nekompromisne R-kove spracovanie. Zaujimava drogova tematika. Netradicny je pristup k pribehu v ktorom prim hraju zenske postavy okolo ktorych sa motaju tvrdi chlapi. Hlavna zapletka o suboji malej skupinky drogovych dilerov s mexickym kartelom je podana dost romantizujuco aj napriek drsnym scenam. U obidvoch stran sa film sustredi hlavne na pocity zenskych postav. Na jednej strane Ophelia, ktora je stredobodom milostneho trojuholniku v ktorom je dokonala muzska postava, ktora podla autorov neexistuje, rozdelena do dvoch postav. Na druhej strane je sefka kartelu z donutenia potom, co sa vsetci jej predchodcovia - chlapi vyvzrazdili, alebo zradili a stali sa konkurenciou. Holt o poriadneho chlapa tu nenatrafite. Su tu len nedospeli chlapi, ktori sa hraju na drsniakov, chlapi s mindrakom z minulosti, chlapi, ktori nezvladajuci byt oporou umierajucej manzelky (Travolta) a vrcholom je absolutne slizke zlo v podobe zabijaka Benicia Del Tora, ktory hlavnu hrdinku znasilni. Az som mal pocit, ze film napisala nejaka feministka, ktora nenavidi vsetkych chlapov a ja som vdaka tomu postupne najviac fandil tomu slizakovi Del Torovi. Dost rozpacito pôsobi finalny zvrat s dvoma zavermi. Ten prvy sa mi zdal ovela pôsobivejsi. Ten druhy je slabsi, ale dal by sa akceptovat ovela lahsie, keby sme predtym nevideli ten prvy. Takto to pôsobi, ze sa tvorcovia nevedeli rozhodnut, ktory pouzit, tak ich dali do filmu obidva. 141 minutova stopaz sa mi zdala miestami dost rozvlacna na tak jednoduchu zapletku a skratenie aspon o polhodinu by filmu dodalo sviznejsie tempo. Dost ma prekvapilo herecke obsadenie. Aaron Taylor-Johnson a Taylor Kitsch pre mna do tohto filmu pôsobili ako nevyrazni herci, ale v tomto filme obidvaja predviedli skvely vykon. Trochu ma mrzel nevyrazny Travolta a hlavne absolutne nehodiaca sa Salma Hayek. Stale je neskutocne sexy ale drsnu sefku kartelu som jej neveril ani na chvilu. Film si pre seba ale ukradol Del Toro a vdaka pouzitemu druhemu zaveru by som si rad pozrel pokracovanie, ktore by sa venovalo jeho postave. 7/10. ()

bouncer

Oliver Stone potěšil - skvělý film, který má pár vad na kráse, ale rozhodně to lepší, co jsem v poslední době viděl a co Stone natočil. ()

Baxt

Jestli bylo ideou stvořit pálivou výpověď o nezastavitelné globalizaci a sdílení, jsou Divoši daleko promyšlenější kritikou západního směřování, než druhé Wall Street. Těžko se nedají postřehnout identická vyzvánění nebo Del Torova výtka k vlastní dceři, že vypadá jako mladá šlapka (jeden z mnoha základních poznávacích znaků mexického pohraničí :-). Ale hlavně idylický (nekonfliktní) milostný trojúhelník a neustálé téma ochrany totožnosti a jména (které je zbraní hlavní dvojice proti komplexní organizaci), mě vedou k přesvědčení, že Divoši jsou nejlepším filmem Olivera Stonea minimálně od Vítězů a poražených. ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenné novely Dana Winslowa. CITÁT - To, že vám vyprávím tento příběh, neznamená, že jsem to přežila.............. Příběh se dá vyjádřit takto - sex, drogy a ......rock"n"roll.Pěkně se to sledovalo, ale už to nikdy neuvidím. Sračka, která se snaží být kaviárem. Proč jsem jim nefandil? ()

Zeebonk

Oliver Stone se po dlouhých letech vrací ke šťavnatému žvanci politické nekorektnosti a výsledek je... ehm... rozpačitý. Třicetiprocentní odvar z Goodfellas a True Romance v kádince epileptického střihu a pochcaných filtrů, přimíchejte tuny trávy a polyandrii, zalijte tajemstvím šéfkuchaře a s přimhouřeným okem máte Savages. Trailery směřovaly k hordám Mexicanos, jejichž středem si to razí dva nasraní vysmaženci s M16kami, protože jim Salma unesla zasouvačku a oni nemají nad kým křížit klacky. Pánové od výroby však vzali vztah hlavní hrdinové/kartel zeširoka, místo přímočarého revenge movie nás tak čeká snímek pendlující mezi konspiračním thrillerem a akční lovestory. V nekonzistentním poměru 1 ku 5 samozřejmě. Zlatá žíla je vytříbené obsazení, vypečené brutality a precizní technická stránka, naopak do sraček Divochy žene nudná vata, hektolitry estrogenu a skrz na skrz debilní závěr. Jak to teď ohodnotit. ()

Haluzz

Pulp Fiction v roce 2012, čemuž odpovídá vše. Od scénáristických kliček až po specifičnost a přehnanost vizuálu. ()

PauloZ

Po dlouhých 12 letech se Oliver opět vytáhl a naservíroval nám parádní podívanou, kterou dává znát, že ještě nepatří do starého železa. Divoši jsou sice ukrutně dlouzí, o 15 minut by jim slušelo ubrat, ale to nemění nic na tom, že se povedli. Obsazení je více než dobré. Zamilovaný trojúhelník Taylor/Blake/Aaron je obsazený vyloženě skvěle. Neokoukané tváře, které baví + jistota v podání John/Benicio/Salma, které jsem už dlouho neviděl v něčem dobrém a jsou taktéž výteční. V některých místech mohl být děj trošku svižnější, ale tohle všechno vynahrazuje neotřelý a opravdu dobrý scénář, uvěřitelné charaktery, líbivé záběry a parádní herci. Kdyby to mělo agresivnější drajv a několik akcí navíc, tak je to na výbornou. Takhle je to velice dobré kriminální drama o dvojici mladých distributorech mariuhany . ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)